PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Auto Play شدن درایو ها

Xbox360
17-11-2007, 14:24
سلام دوستان
جدیدا یه مشکلی واسه کامپیوترم پیش اومده که اونم اینه که درایو هام به صورت Auto Play در اومده یعنی هر وقت رو درایو هام دابل کلیک می کنم اون درایو در یه صفحه ی جدید باز میشه . . .
از مهندسان گرامی خواهش میکنم یه راه حلی واسه برگرداندن این مشکل به حالت قبل بهم پیشنهاد کنند.

پیشاپیش ممنون:11:

cell_phone
17-11-2007, 16:27
سلام دوست عزیز این در واقع مشکل نیست
auto play بودن یک درایو بستگی auto run درون سی دی داره
حالا شما بهتره از لحاظ امنیتی auto run رو به صورتی تنظیم کنی
که هر دفعه از شما بپرسه که چه کاری بکنی و یا ........
که برای اینکار باید مسیر زیر رو دنبال کنید
propertice/auto play/ promt me each time to chose
با انتخاب این گزینه مشکلت حل میشه

DrXoX
17-11-2007, 20:09
سلام

روش دوست خوبم آقا مهدی رو امتحان کن حتما جواب میده:

دکمه Start رو کلیک کنید، سپس دکمه Run و در کادر مربوط عبارت زیر رو بنویسید

regsvr32 /i shell32.dll

موفق باشید

Xbox360
17-11-2007, 20:40
دوستان ممنون ولی این راه ها جواب نداد , خودم فکر می کنم یه جورایی ویروسی شده چون درایو ها با تآخیر باز میشن.

mahdi7610
17-11-2007, 20:57
سلام دوستان

جدیدا یه مشکلی واسه کامپیوترم پیش اومده که اونم اینه که درایو هام به صورت Auto Play در اومده یعنی هر وقت رو درایو هام دابل کلیک می کنم اون درایو در یه صفحه ی جدید باز میشه . . .
از مهندسان گرامی خواهش میکنم یه راه حلی واسه برگرداندن این مشکل به حالت قبل بهم پیشنهاد کنند.

پیشاپیش ممنون:11:

سلام
این روش را هم امتحان کن .وارد تنظیمات ریجستری ویندوز بشید، و عبارت های زیر رو به ترتیب پیدا کنید:
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
و
HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell
در پنل سمت راست، مقادیر پیش فرض عبارات بالا رو پیدا کنید. اونها رو از طریق گزینه Edit ویرایش Modify کنید. عبارت none رو بجای مقادیر قرار دهید یعنی در قسمت Value data و سپس دکمه Ok رو کلیک کنید.
حالا از قسمت ریجستری ویندوز خارج بشید

jooya
17-11-2007, 21:51
فکر نکنم منظور دوستمون این باشه ، به احتمال زیاد ویروسه اخه من خودم گرفتار بودم . nod32 نصب کن مشکلت رو حل می کنه .

اگه نه هم توی هر درایو فایل autorun.inf رو ببین کدوم فایل رو میخواد اجرا کنه اون رو پاک کن مشکلت حل میشه ولی هونطور که گفتم اگه ویروس مباشه بازم میاد .

DrXoX
17-11-2007, 22:25
سلام

اگر با روشی که در پست قبلی گفتم درست نشد شما سیستمت ویروسی شده و باید با یک آنتی ویروس آپدیت شده سیستم رو اسکن کنید از آنتی ویروس های Nod32 یا Kaspersky یا Bitdefender می تونید استفاده کنید و در حالت Safe mode سیستم رو اسکن کنید

موفق باشید

Xbox360
18-11-2007, 15:22
دوستان ممنون , آقایون DrXox و jooya درست گفتند ویروس بود با کاسپرسکای پاکشون کردم.