PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ويندوز 98 براي مادربوردهاي نسل نو

pedram_ashena
15-11-2007, 20:37
من يك سيستم براي يكي از مديران ارگانها(براي دفترش) گرفتم با مشخصات معمول بازار(p5ld2-x) مشكل اينجاست كه يك برنامه عتيقه دارند كه فقط با 98 كار ميكند . ويندوز 98 هم نصب كردم ولي هيچكدام از درايورها را نميشناسد.درايورهاي cd هم براي 2000 به بالاست.تو سايت هم براي 98 چيزي نداشت.

پيشنهاد بدهيد چه كار كنم

Gabana
16-11-2007, 00:26
والا پدرام جان 98 ديگه از پشتيباني مايكروسافت هم خارج شده..

يه جورايي عتيقه است ..! :دي

Mezzo
16-11-2007, 01:52
با نرم افزارهايي مثل Virtual PC يا Parallels و... ميشه بصورت مجازي Windows 98 يا هر سيستم عامل ديگه اي رو نصب كرد. من خودم از Connection 2000 بهمين صورت استفاده مي كنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rasool1
16-11-2007, 13:34
داخل زی ویندوز xp توی شاخه تولز ابزاری است که توسط اون می تونی نرم افزارها رو برای اجرا در داخل xp تنظیم و تغییر بدی اسمش یادم رفته یه سرچ بزن توی net می تونی حتی help هم براش پیدا کتی یا علی

pedram_ashena
16-11-2007, 14:55
والا پدرام جان 98 ديگه از پشتيباني مايكروسافت هم خارج شده..

يه جورايي عتيقه است ..! :دي

جونت بي بلا.

معمولا ايران 10 سال بعد از هر كشور ديگري يك تغيير را قبول ميكند.من خدا را شكر ميكنم تا الان با وين 95 درگير نبودم:31:

با نرم افزارهايي مثل Virtual PC يا Parallels و... ميشه بصورت مجازي Windows 98 يا هر سيستم عامل ديگه اي رو نصب كرد. من خودم از Connection 2000 بهمين صورت استفاده مي كنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من 98 را نصب كردم و مشكلي بابت اجرا شدنش ندارم ولي درايورهاي مادربورد(صدا ، چيپست و ...) و كارت گرافيك نصب نميشوند.نرم افزارهايي كه گفتي اين مشكل را حل ميكنند؟؟؟ يعني طرف وقتي تو xp است با اجراي نرم افزارهاي فوق ميتواند وارد 98 بشود و با برنامه هايي كه در 98 نصب كرده كار بكند؟؟؟

داخل زی ویندوز xp توی شاخه تولز ابزاری است که توسط اون می تونی نرم افزارها رو برای اجرا در داخل xp تنظیم و تغییر بدی اسمش یادم رفته یه سرچ بزن توی net می تونی حتی help هم براش پیدا کتی یا علی

من با xp اصلا مشكل ندارم.من ميخواهم 98se كار كنم ولي سيستمم چون خيلي جديده :31: درايور براي 98 ندارد

rasool1
16-11-2007, 18:08
دوست عزیز منظورم این بود که اون نرم افزار رو از 98 بیار تو xp بجای اونکه روی اون 98 نصب کنی ضمنا معمولا اینجور نرم افزارها بخاطر dos توی 98 کار می کنند خوب داس نصب کن روی سیستم بعد یک xp کنارش ضمنا از خصلت campatibility ویندوز xp استفاده کردی یا نه یا علی

pedram_ashena
16-11-2007, 18:14
دوست عزیز منظورم این بود که اون نرم افزار رو از 98 بیار تو xp بجای اونکه روی اون 98 نصب کنی ضمنا معمولا اینجور نرم افزارها بخاطر dos توی 98 کار می کنند خوب داس نصب کن روی سیستم بعد یک xp کنارش ضمنا از خصلت campatibility ویندوز xp استفاده کردی یا نه یا علی

متوجه شدم :46: مشكل اينجاست نرم افزار پيش من نيست تا ببينم چه عتيقه اي هست.فرصت امتحانش را هم ندارم.ولي اگر كامل توضيح بدهيد شايد اين روش در جاي ديگر به دردم خورد.
چطوري از داس تحت xp استفاده ميشود؟؟؟ احتمالا اون برنامه تحت ويندوز 98 نوشته شده است خصلت campatibility كه گفتي ممكنه چند درصد جواب بدهد؟

Mezzo
17-11-2007, 02:59
من 98 را نصب كردم و مشكلي بابت اجرا شدنش ندارم ولي درايورهاي مادربورد(صدا ، چيپست و ...) و كارت گرافيك نصب نميشوند.نرم افزارهايي كه گفتي اين مشكل را حل ميكنند؟؟؟ يعني طرف وقتي تو xp است با اجراي نرم افزارهاي فوق ميتواند وارد 98 بشود و با برنامه هايي كه در 98 نصب كرده كار بكند؟؟؟

يك سيستم عامل مجازي همه امكانات رو داره به عبارت بهتر داخل xp يك Windows 98 كامل خواهيد داشت. سيستم مجازي هم براي خودش سخت افزارهاي مجازي داره و لازم به نصب هيچكدوم هم نيست. فقط يكبار بايد ويندوز 98 رو تو Virtual PC نصب كني.

يكي از نرم افزار هاي من فقط تو 98 با همه امكاناتش كار مي كنه و در ويندوز XP بعضي قابليت هاشو نداره و با تغيير Compatibility mode هم مشكلي حل نميشه. شايد براي شما بشه امتحانش راحته...

glc_engineer
23-11-2007, 21:34
اون نرم افزاري كه فقط تو 98 كار ميكنه چيه . بگو دقيقا
كمي به علم من اضافه ميكنه

pedram_ashena
24-11-2007, 17:16
اون نرم افزاري كه فقط تو 98 كار ميكنه چيه . بگو دقيقا
كمي به علم من اضافه ميكنه

يك نرم افزار مالي است كه بصورت اختصاصي براي يك ارگان نوشته شده .

ممنون از همه/ با ويندوز مجازي حلش كردند

rezaninja
24-11-2007, 17:32
با سلام

Mezzo چه جوري تونستي Connection2000 رادر Xp نصب كني به من هم ياد بده چون عجيب تو وقت من و حوصله ام صرفه جويي ميكنه سيستم من بالاست و نميشه توش 98 نصب كرد

Mezzo
24-11-2007, 23:02
تو xp نصب ميشه ولي پرينت محاسبات و فايل خروجي CAD رو نميده (شايد ورژن جديد تحت xp هم داشته باشه نميدونم)

گفتم بايد اون نرم افزاري كه لينكشو دادم (Virtual PC 2007) دانلود كني يا از بازار پيدا كني بعد توش 98 نصب كني و برنامه رو توي اون نصب كني كار بسيار راحتيه...

glc_engineer
25-11-2007, 09:44
يك نرم افزار مالي است كه بصورت اختصاصي براي يك ارگان نوشته شده .

ممنون از همه/ با ويندوز مجازي حلش كردند

اوك از اون لحاظ
ممنون