PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبليغات در ويندوز(ويندوز مدرن)

mohammad_goodman
14-11-2007, 22:42
لطفا به اين داستان توجه فرماييد.
من يه روز به دلايلي مجبور به نصب مجدد ويندوز شدم،به همين دليل رفتم يه CD ويندوز با آپديدت 2007
خريدم و آوردم نصب كنم كه متوجه يك چيز جالب شدم.در حين نصب فقط كافي بود رمز رو وارد مي كردي
بقيه كار ها اتوماتيك انجام مي شد.منظورم تنظيمات زبان و ساعت و .... . چند نرمفزار هم به صورت
اتو ماتيك نصب مي شدند. مثل Acrobat Reader و ... . وقتي نصب تموم شد و ويندوز راه اندازي
مجدد شد،درقسمتي كه مي خواستي يوزر ها را تعريف كني،سيستم چند لحظه اي صبر ميكنه(please wait)
در اونجا اسم يه شركت ايراني همراه با لوگوي اون شركت و توضيحاتي در مورد اون و همچنين تغيير
نام ويندوز به sp3 به چشم مي خورد.بعد از اين مراحل كه وارد ويندوز شدم اول با پيغام نصب چند برنامه
از شركته مواجه شدم كه مي خواست نصبش كنم بعد چند تا برنامه اتوماتيك نصب شد و تصويرصفحه
دسكتاپ هم تغيير كرده بود. حالا من كنجكاوم بدونم كه اين ها چه جوري اين كار ها را انجام مي دهند
اگه نرمفزار خاصي و قدرتمند و حرفه اي هست معرفي كنين. من زياد از برنامه نويسي هم سر در نمي آورم.
اگه كمك كنين ممنون مي شوم.اين مقاله براي ساير دوستاني كه نياز به تبليغ دارند هم بسيار مناسبه.:40:

mndst
14-11-2007, 23:01
با Injection
یه فایل نه چندان مهم، که باید بعد از نصب ویندوز اجرا بشه پیدا می‌کنن و جایگذاری می‌کنن یا یه همچین چیزایی. خیلی راه داره باید بشینی لابلای فایل های اینستال دنبالشون بگردی.

ولی من ویندوزی که fresh باشه رو 100٪ ترجیح مدذم.

usfelme
15-11-2007, 00:45
نه عزیز اینا رو با deployment که یه فایل داخل پوشه support تو cd ویندوز هست میسازن.دیگه بقیش رو خودت بیفتی دنبالش میفهمی چی به چیه.

mohammad_goodman
16-11-2007, 00:32
حالا يه جواب قاطع سر راست به من بدين تا برم دنبالش

mohammad_goodman
18-11-2007, 18:00
نتونستین یه جواب به من بدین

usfelme
18-11-2007, 18:20
عزیز شک نکن با deployment میتونی یک بار مراحل نصب و همچنین نصب برنامه ها رو با آدرس دهی setup ها بگذرونی.میگردم اگه آموزش داشت برات میذارم

usfelme
18-11-2007, 18:27
نصب خودکار ویندوز ایکس پی بدون هیچ سوالی

روش نصب ویندوز xp بصورت خودکار به طوری که در حین نصب سوالی از کاربر نپرسد حتی شماره سریال ویندوز !

همانطوری که میدانید هنگامی که قصد نصب ویندوز را داشته باشید (Clean Install) در حین نصب لازم است سوالاتی پیرامون نام کامپیوتر ، نوع رزولوشن ، کلمه عبور Admin ، شماره سریال ویندوز و ... را پاسخ دهید. این مساله باعث میشود که شما دقایقی طولانی را کنار سیستم باشید تا نصب ویندوز به مراحل نهایی نزدیک شود. این مساله اگر لازم باشد روزانه تعدا زیادی ویندوز نصب نمایید بیشتر نمایان میشود. با استفاده از ابزاری که در سی دی ویندوز xp در فولدر support قرار داده شده ، آن هم در یک فایل Cab !!! براحتی نسبت به نصب خودکار ویندوز اقدام نمایید. قبل از شروع آموزش خواهشمندم دوستانی که این مطلب را در سایتی دیگر درج میکنند حتما نام سایت majidonline و لینک مطلب را قرار دهند چرا که من هنوز چنین مطلبی را در هیچ سایتی مشاهده نکرده ام. حال روش کار:

1- در سی دی ویندوز xp به مسیر زیر مراجعه نمایید :

Support ools

2- فایل deploy.cab را بر روی یکی از درایوهای هارد کپی نمایید. سپس آنرا باز کرده (از طریق برنامه zip magic یا winzip یا در خود ویندوز xp اگر بر روی فایل کلیک کنید باز میشود ) و فایل setupmgr.exe را از درون این فایل cab کپی کرده و درون یک درایو از هارد کپی کنید.
3- بر روی setupmgr.exe کلیک کنید. پنجره ای باز میشود. آنرا next کنید. سپس گزینه زیر را انتخاب کرده و next کنید :

Create a new answer file

4- مطمئن شوید که گزینه windows unattended installation علامت زده شده باشد سپس next کنید.
5- در این صفحه نوع ویندوز خود را انتخاب نمایید در اینجا ویندوز xp پروفشیونال را انتخاب میکنیم. سپس next میکنیم.
6- گزینه Fully automated را علامت بزنید و next کنید.
7- در اینجا صفحه Distribution Folder نمایش داده میشود. در این صفحه به شما اجازه داده میشود که تعیین نمایید که آیا ویزارد یک پوشه توزیعی را بر روی کامپیوترتان بسازد یا پوشه توزیعی را بر روی درایو شبکه ای که شامل سورس فایلهای ویندوز میباشد ایجاد نماید.

نکته ! ساخت یک پوشه توزیعی نه تنها به شما اجازه نصب ویندوز بدون استفاده از cd را میدهد بلکه اجازه افزودن فایلهای اضافی (همانند درایورهای قطعات) برای انجام یک نصب سفارشی را میدهد. اگر قصد انجام نصب خودکار را به دفعات زیاد دارید و درایور یا پوشه مناسب را در اختیار دارید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

ما در این آموزش گزینه زیر را انتخاب کرده سپس next میکنیم :

No, this answer file will be used to install from a CD

8- در این صفحه گزینه مربوط به I Accept … را علامت زده و next میکنیم.
9- حال شما صفحه ای را مشاهده میکنید که با کمی دقت متوجه میشوید گزینه هایی درون این صفحه وجود دارند که شما در حین نصب ویندوز با آن برخورد میکنید. شروع به تکمیل گزینه ها به دلخواه خود کنید.
10- بعد از اتمام کار گزینه finish را بفشارید. در این قسمت مسیری برای ذخیره تنظیماتی که انجام داده اید در قالب یک فایل پرسیده میشود. شما میبایستی نام فایل را که به صورت UNATTEND.TXT انتخاب شده به WINNT.SIF تغییر دهید و یک نسخه بر روی یک فلاپی ذخیره نمایید.
11- از منوی FILE گزینه EXIT را انتخاب نمایید.
12- اکنون شما فایل اصلی را ساخته اید. فایل برای انجام عملیات نصب آماده میباشد اما ممکن است قبل از شروع عملیات مایل باشید که نگاهی به محتویات فایل بیندازید. (ممکن است بخواهید پارامترهای اضافه تری را نیز به فایل بیفزایید. در صورت امکان با بخش HELP برنامه SETUP MANAGER مشورتهای لازم را انجام دهید.) برای این کار فایل ساخته شده را در برنامه NOTEPAD باز نمایید. شما میتوانید خطوط دیگری را نیز برحسب نیاز برای فعالیتهای دیگر مثل تعیین پارتیشن نصب دیسک سخت یا تبدیل سیستم فایل به NTFS معین نمایید. جزئیات مربوط به چگونگی انجام این کارها را میتوانید در داخل فایلهای کمکی موجود در داخل Deploy.CAB مشاهده نمایید. اگر در داخل فایل هرگونه تغییری را اعمال کردید ، فایل را ذخیره کرده و آنرا ببندید
13- فایل را بر روی فلاپی دیسک کپی نماید. سپس کامپیوتر را از طریق سی دی راه اندازی کرده و فلاپی را در داخل درایو فلاپی قرار دهید. ویندوز به صورت خودکار تنظیمات معین شده را مورد استفاده قرار میدهد.

منبع:مجید آنلاین

hose
18-11-2007, 21:02
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم
با برنامه Nlite هم میشه این همه کار رو انجام داد و خیلی هم کار کردن باهاش آسونه من که ازش خیلی راضی هستم به شما هم توصیه می کنم ازش استفاده کنید

usfelme
18-11-2007, 23:27
آفرین این برنامه رو اصلا یادم نبود قبلا باهاش کار کردم با این برنامه ای که دوستمون معرفی کردن خیلی راحت میشه این کارها رو کرد

mohammad_goodman
19-11-2007, 11:02
از همه عزیزان ممنونم.راه نمایی کاملی بود.من توی یه چیزی متوجه نشدم اونم اینکه می شه با همین کارا کاری کرد که همزمان با نصب ویندوز ایکس پی،windows media player 11 و internet explorer 7 و خیلی از نرمفزار های دیگه هم نصب بشه تا دیگه نخواهی بعد از نصب ویندوز اون ها را نصب کنی. و یه چیز دیگه چه جوری میشه یه لوگو یا آرم یا عکس دلخواهی از خود توی نصب ویندوز وارد کرد که موقعی که نصب می کنی عکس تو setup پیدا باشه.تبلیغ نباشه ولی شرکت پرنیان این کار را کرده و موقعی که نصب ویندوز تمام شد و موقع تعریف یوزر ها برای کامپیوتر می رسه عکسی از شرکت خودش را داخل اون قرار داده حتی اسم ویندوز هم عوض کرده و گزاشته windows xp sp3 proffesional که بعد از این مرحله میری واسه نصب یوزر ها.خیلی خیلی ممنمن می شم اگه این آخریه را هم جواب بدین.دیگه دست از سر مبارک شما برمی دارم.

hose
19-11-2007, 17:32
سلام دوست عزيز شما همه ي اين كارا رو با برنامه Nlite مي تونيد انجام بديد .... اگه ازش استفاده كني حتما اينايي كه شما گفتيد رو مي تونيد به راحتي انجام بديد....اگه هم آموزش اين برنامه رو خواستي بگو تا توي تاپيك موضوعي nlite بذارم واستون.

mohammad_goodman
20-11-2007, 18:05
اگه میشه اینم جواب بدین خیالمون راحت بشه

mohammad_goodman
21-11-2007, 11:11
سلام دوست عزيز شما همه ي اين كارا رو با برنامه Nlite مي تونيد انجام بديد .... اگه ازش استفاده كني حتما اينايي كه شما گفتيد رو مي تونيد به راحتي انجام بديد....اگه هم آموزش اين برنامه رو خواستي بگو تا توي تاپيك موضوعي nlite بذارم واستون.
خوب همون دیگه آموزش بده