PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا بعد از مرگ انشتین..... واقعا مغزش رو بیرون آوردن؟؟؟؟؟

Connor.Doyle
14-11-2007, 15:54
سلام به دوستان....خواهشا بگید شما هم شنیدین اینو یا نه؟؟؟؟؟:41::41::41:
من شنیدم مغزشو برای تحقیق در اختیار دانشمندان نبوغ قرار دادن و چشم هاشم برای یادگاری درآوردن!!!!!:13::18::18::19::19::19:
اینه مزد باهوش بودن؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18::18:

daryani
10-12-2007, 14:53
با سلام خدمت شما دوست عزيزم
بله ، مغز آلبرت اينشتين رو براي تحقيق بر روي اون از كاسه سرش بيرون آوردند ( البته خود آلبرت اينشتين قبل از فوت خود اجازه چنين كاري را داده بود ) و اين كار توسط پاتوبيولوژيست بيمارستان پرينستون ، دكتر Thomas Stoltz Harvey انجام شد .
اما باقي موارد از جمله چشم و ... دروغ محض مي باشد .

شاد باشيد
سورنا

Acro-Crown
11-12-2007, 23:27
میشه یه منبع معرفی کنید و یا خودتون زحمت بکشید توضیحات بیشتری بدید موضوع جالب شد!!!!!!!1

syeedalireza
13-12-2007, 14:01
بله من شنیدم و واقعیت هم داره.......:20:
من زندگی نامه انشتین رو به زبان آلمانی خوندم و در پایان کتاب نوشته شده که برای تحقیقات روی مغز این فیزیکدان بزرگ مغز,ایشون رو بطور کامل به بیرون آوردند برای مطالعات بیشتر روی این مغز متفکر.......
از همه جالبتر اینکه در این کتاب نوشته شده بود که مغز انیشتین با مغز تمام آدمهای جهان فرق داره!!!خیلی جالب بود برای من!!!

Meisam Khan
13-12-2007, 14:06
بله واقعيت داره و مغزش را براي تحقيقات و اينكه ممكنه در آينده اين قابليت بوجود بياد كه پيوند مغز بزنند امتحان كنند ببينند كه طرفي كه مغز انشتين بهش پيوند ميزنند مي تونه مثل البرت فكر كنه يا نه.

jamali
13-12-2007, 14:13
مغز سر انیشتن در آورده شده ولی تکه تکه شده و در الکل نگه داری میشه و برای تحقیقات روی یاخته هاش در اختیار محققان قرار داده میشه ، چشماش رو در نیاوردن دیگه اون الکیه ...

magmagf
13-12-2007, 14:20
بعد از مرگ آلبرت در سال 1955، مغز آلبرت بدون اجازه از خانواده اش توسط Thomas Stoltz Harvey بیرون آورده شد."هاروی" مغز آلبرت را به خانه اش برد و آنرا داخل یک ظرف شیشه ای دهان گشاد نگهداری کرد، هر چند او بعد بدلیل انجام این کار از محل کارش که مخصوص تشریح اجساد بود اخراج شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکسی از مغز آلبرت انیشتین

چند سال بعد،"هاروی" از Hans پسر بزرگ آلبرت برای مطالعه و بررسی مغز پدرش اجازه گرفت و تکه هائی از مغز آلبرت را برای دانشمندان مختلف در سرتاسر دنیا فرستاد.یکی از این دانشمندان به نام Marian Diamond بود که در دانشگاه UC Berkeley بود و او با مطالعه قسمتی از مغز آلبرت متوجه شد که او در مقایسه با یک شخص نرمال، بطور قابل توجهی سلولهائی از مغزش که مسئول ترکیب کردن و مرتب کردن اطلاعات هست وجود دارد.
در مطالعه ای دیگر، Sandra Witelson از دانشگاه MC Master فهمید که مغز آلبرت دارای کمبود یک چین خاصی از مغزش است که شکاف Sylyian نامیده می شود.
"ویتلسون" مشاهده کرد که این استخوان بندی غیر معمول اجازه می دهد به اعصابها در مغز آلبرت که بهتر با دیگران رابطه برقرار کند.
نتایج مطالعه دیگری نشان می داد که مغز آلبرت آن آویختگی جداری زیرین که اغلب درگیر توانائیهای ریاضیات هست را بزرگتر از انسانهای معمولی دارا بود...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

daryani
17-12-2007, 19:40
ممنون از اينكه magmagf دوست عزيز لطف كردند اطلاعاتي در اين مورد رو پيدا كردن
اما چيزي كه هميشه براي من جالبه اينه كه چرا سايتهاي ايراني اي كه در اين مورد مي نويسن اصرار بر اين دارن كه اينكار ( در آوردن مغز آلبرت اينشتين ) بدون اجازه خانواده وي بوده ؟!!

همانطور كه در لينكي كه magmagf از سايت pa2gh ارائه كرده بودند باز هم به اين مورد اشاره شده بود !
هر چند كه اين مورد خيلي اهميت نداره ( در رابطه با اصل جريان ) ولي به هر حال اشتباه هست ...

شايد بيشتر ما علاقه داريم ماجرا رو بزرگش كنيم .. نمي دونم ... !

شاد و سلامت باشيد :46:

y91z
17-12-2007, 20:18
یادمه چندماه پیش کانال 4 یه فیلم مستند ازین موضوع رو پخش کرد که فکر کنم بتونین تهیه اش کنین

Hektor
19-12-2007, 19:07
مغز سر انیشتن در آورده شده ولی تکه تکه شده و در الکل نگه داری میشه و برای تحقیقات روی یاخته هاش در اختیار محققان قرار داده میشه ، چشماش رو در نیاوردن دیگه اون الکیه ...
فرمايش شما تاييد ميشه دوست عزيز
مغز ايشون رو به 200 قطعه تا جايي كه بخاطر دارم تقسيم كردند براي مطالعه ي بهتر.مقاله ي مفصلي در گذشته مطالعه كردم كه شايد اگر وقت داشتم و پيدا كردم pdf مي كنم براي شما چون كامل و جامع بود.
اما دنياي وب محل خوبي براي دستيابي به اطلاعات مفيد در اين باره هست:

ضمنا اضافه كنم كه هنوز هم تحقيقاتي بر روي بافت مغز آلبرت اينشتين انجام و نتايج جديدي حاصل ميشه.مثل اين مورد كه اخيرا كشف شد كه سلولهاي گليال در مغز ايشون بسيار زياد بوده.نقش اين سلولها مشابه كار MOSFET ها در مدار تغذيه ي CPU هست:

daryani
29-12-2007, 11:54
فرمايش شما تاييد ميشه دوست عزيز
مغز ايشون رو به 200 قطعه تا جايي كه بخاطر دارم تقسيم كردند براي مطالعه ي بهتر.مقاله ي مفصلي در گذشته مطالعه كردم كه شايد اگر وقت داشتم و پيدا كردم pdf مي كنم براي شما چون كامل و جامع بود.
اما دنياي وب محل خوبي براي دستيابي به اطلاعات مفيد در اين باره هست:

ضمنا اضافه كنم كه هنوز هم تحقيقاتي بر روي بافت مغز آلبرت اينشتين انجام و نتايج جديدي حاصل ميشه.مثل اين مورد كه اخيرا كشف شد كه سلولهاي گليال در مغز ايشون بسيار زياد بوده.نقش اين سلولها مشابه كار MOSFET ها در مدار تغذيه ي CPU هست:

Tx ........................

khoshgelafi
02-02-2008, 19:48
مغزشو در اوردن، و می گن بدنشو طبق خواسته ی خودش سوزاندند.

moji643
06-02-2008, 01:30
بچه ها میدونین آقای انیشتن از چند درصد مغزش استفاده کرده؟

استادمون میگفت از 7% مغزش استفاده کرده...

حالا فکر کنم مغز ما آکبنده... :laughing:

eshghe eskate
07-02-2008, 19:46
بعد از مرگ انيشتن در 1955 مغز او توسط توماس تولتز هاروي براي تحقيقات برداشته شد.
اما اينكار بصورت غير قانوني انجام شد.بعدها پسر انيشتن به او اجازه تحقيقات در مورد هوش فوق العاده پدرش را داد.
هاروي تكه هايي از مغز انيشتن را براي دانشمندان مختلف در سراسر جهان فرستاد. از اين مطالعات دريافت مي شود كه مغز انيشتن در مقايسه با ميانگين متوسط انسانها،مقدار بسيار زيادي سلولهاي گليال كه مسئول ساخت اطلاعات هستند داشته است.همچنين مغز انيشتن مقدار كمي چين خوردگي حقيقي موسوم به شيار سيلويوس داشته، كه اين مسئله امكان ارتباط آسان تر سلولهاي عصبي را بايكديگر فراهم مي سازد.
علاوه بر اينها مغز او داراي تراكم و چگالي زيادي بوده است و همينطور قطعه آهيانه پاييني داراي توانايي همكاري بيشتر با بخش تجزيه و تحليل رياضيات است.

Babak
07-02-2008, 20:44

حالا فکر کنم مغز ما آکبنده... :laughing:

یک مطالعه جدید ( منتشر شده در سایت بی بی سی ) نشان داد که این تصور معروف که انسان فقط از بخشی از سلول های مغز استفاده میکند درست نیست .

farbod123
17-07-2008, 13:35

حالا فکر کنم مغز ما آکبنده... :laughing: آخه مگه چطور محاسبه کردن اینو...
انسان باید از همه مغزش استفاده کنه که همه کار ها رو بکنه(حرف زدن و...)

فیزیک دان
31-07-2008, 02:00
مغزشو در اوردن، و می گن بدنشو طبق خواسته ی خودش سوزاندند.
بدن انیشتن رو به خاک سپردن

taia
01-08-2008, 11:09
بدن انیشتن رو به خاک سپردن

خیر همونطور که دوستمون گفتند اینشتین سوزانده و سپس خاکسترش را پراکننده کردند.

Einstein's remains were cremated and his ashes were scattered.
منبع :