PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با پارتیشن مجیک

Kurosh
13-11-2007, 17:51
سلام دوستان،می بخشید تاپیک جدید زدم،آخه تو تاپیک قبلیا سرچیدم،جوابمو نگرفتم،اگه میشه جواب بدین که بدبخت شدم رفت:

چهار تا درایو دارم،C D E F ، شش گیگ می خواستم از D و F که fat هستند با پارتیشن مجیک 6 بدم به E ، قبلا" هم دو سه بار از اون دو تا به E داده بودم،زدم resize کنه که وسطش ارور داد. رفتم دیدم که درایو F ناپدید شده،تازه از D هم مقداری که باید کم می شده کم شده،ولی به E اضافه نشده! یعنی هم F پرید هم نصف D.یه جورایی بدبخت شدم!این رو هم اضافه کنم که درایو F تو خود نرم افزار پارتیشن مجیک هست ولی ننوشته F بلکه به صورت یه .* است.تو رو خدا کمکم کنید،میشه برگردوندشون؟ هم F رو و هم D رو؟

:11::11::11::11::11::11:

nix
14-11-2007, 00:13
please write your partition magic version and error text

winxp
14-11-2007, 03:04
سلام عزیز من

از partition majic روی درایو راست کلیک کن و سپس change drive latter رو بزن و یه اسم براش در نظر بگیر ببین درست نمیشه

از همون partition magic روی درایو مرد نظر راست کلیک کن و chek system utility رو بزن , ببین حل نمیشه

با این دو راه باید حل بشه

موفق باشی عزیز من

Kurosh
14-11-2007, 06:16
سلام عزیز من

از partition majic روی درایو راست کلیک کن و سپس change drive latter رو بزن و یه اسم براش در نظر بگیر ببین درست نمیشه

از همون partition magic روی درایو مرد نظر راست کلیک کن و chek system utility رو بزن , ببین حل نمیشه

با این دو راه باید حل بشه

موفق باشی عزیز من
آقا به خدا یه دونه ای،خیلی گلی،دمت گرم،:40::40:مشکل F با همون Rename درست شد.حالا واسه D که دو گیگ از کل سایزش پریده چیکار کنم؟ کار دوم رو؟ همین طور این که دوباره اون resize از F و D به E رو انجام بدم؟ :دی،خب آخه لازم دارم،یه جورایی نیاز مبرم!
واقعا" ممنونم ازت،خیلی زحمت می کشی.ایشالا انجمن موسیقی گذرت خورد جبران کنم:11::11:

winxp
15-11-2007, 03:45
سلام کروش جان جان

خواهش میکنم عزیزم

برا مشکل دومت هم نگران نباش , هارد رو هر کار کنی باز اطلاعاتش بر میگرده

شما فقط یه زحمت بکش partiton magic رو اجرا کن و از محیط برنامه یه عکس بگیر تا بچه ها راهنمایی کنن که اون 2 گیگا کجا رفته

البته همین الان هم حدس میزنم چی شده , شما باید توی partiton magic یه درایو ناشناخته داشته باشین که بین d و e قرار گرفته و فرمت نشده

حالا شما عکس رو بزار تا بهتر راهنمایی بشی

از انجمن موسیقی گفتین , من خیلی با edit اهنگها و convert اونها کار میکنم ولی هنوز نتونستم صدامو لیزری کنم , نرم افزار sound frog 8 قخ گرفتم ولی با افکتهاش اشنا نیستم
میام الان پیداش میکنم

موفق باشی دوست خوبم

Kurosh
15-11-2007, 06:32
سلام کروش جان جان

خواهش میکنم عزیزم

حالا شما عکس رو بزار تا بهتر راهنمایی بشی

موفق باشی دوست خوبم
سلام،یه عکس آپلود کردم،ببین می تونی چیزی از توش بفهمی!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
راستی یه چیز دیگه هم بگم،اونم اینکه الان دیگه هر بار بخوام از F یا D بگیرم بدم به E وسطش همون ارور (دقیقا" میگه: error# 2003 File Size Doesn't Match FAT Allocation For File ) رو میده،و F به همون روز در میاد و باید rename ش کنم،

مرسی ازت:11:

winxp
15-11-2007, 10:11
سلام عزیزم

من عکس رو نگاه کردم و از لحاظ ظاهری مشکلی نداره

شما از partiton magic روی تک تک درایو ها راست کلیک کن و Chek for error رو بزن ببین چه error میده

شاید مشکلت با این دستر حل بشه

convert x: /fs:ntfs

به جای X درایو مورد نظر رو بنویس

مثلا یه بار d یا بار e و یه بار F

درایو C رو فقط ننویسی که فکر کنم اطلاعاتش پاک بشه
برا درایوهای بعدی مشکلی نداره

فعلا اینارو تست کن

موفق باشی

Kurosh
15-11-2007, 13:52
سلام عزیزم

من عکس رو نگاه کردم و از لحاظ ظاهری مشکلی نداره

شما از partiton magic روی تک تک درایو ها راست کلیک کن و Chek for error رو بزن ببین چه error میده

شاید مشکلت با این دستر حل بشه

convert x: /fs:ntfs

به جای X درایو مورد نظر رو بنویس

مثلا یه بار d یا بار e و یه بار F

درایو C رو فقط ننویسی که فکر کنم اطلاعاتش پاک بشه
برا درایوهای بعدی مشکلی نداره

فعلا اینارو تست کن

موفق باشی
سلام عزیز،ممنون از جوابت.

واسه ارور چک کردم ،تو D و E اروری پیدا نمی کنه،ولی تو F همون اروری که تو پست قبلی گفتم (یعنی 2003 با همون نوشته) رو میده،واسه C هم که اصلا" چک نمی کنه،ارور میده! اون هیچی.

فقط قسمت دوم حرفات رو نفهمیدم (خیلی خنگم) یعنی چی؟ این کدی که دادی رو کجا وارد کنم دقیقا"؟ تو پارتیشن مجیک؟ کجاش؟

ممنون:11:

winxp
15-11-2007, 23:36
سلام عزیزم

توی Dos باید وارد کنی

موفق باشی

Kurosh
16-11-2007, 06:32
سلام عزیز،D و E رو به Ntfs تبدیل کردم،مشکلیهم پیش نیومد،ولی F رو هیچ رقمه تبدیل نمی کنه،ارور میده.
راستی واسه تبدیل چرا نگفتی از تو خود پارتیشن مجیک برم؟ فرقی می کنه؟
یه چیز دیگه اینکه،این جوری که معلومه درایو F داغونه،نرم افزاری هست واسه تعمیر درایوها؟
ممنونم ازت

Kurosh
18-01-2008, 21:26
البته همین الان هم حدس میزنم چی شده , شما باید توی partiton magic یه درایو ناشناخته داشته باشین که بین d و e قرار گرفته و فرمت نشده

سلام winxp عزیز...در ادامه ی خراب کاری هام...:20:

همون طوری که گفتی یه درایو 1.5 گیگی داشتم اون وسط،که اسم نداشت و نمیشد ازش استفاده کرد...اومدم Crate کردم اون درایو رو...با نام I ، راحت ساخته شد و همه چیز هم درست بود...بعد دیدم زیر درایو های Cd Rom و ... قرار می گیره،یه کم ضایع اس! اومدم با درایو E که کل زندگیم توشه! Mege ش کردم...First Drive رو E قرار دادم تا I بیفته تو E و به این وسیله از حجم اون که بلا استفاده بود،استفاده کنم...
پرسید که I رو به چه اسمی تو E بزارم...؟ یه اسم دادم و زدم بسازه...بگذریم از اینکه هر سری از این عملیات ها می زنم،ریبوت که می خواد،بعد از لودینگ ویندوز میاد انجامشون بده،با کلی ارور انجام میده و ...ولی خب انجام میشه...
البته عواقبش رو هم می بینم و هی مزاحمتون میشم...مرج کرد این دو تا رو،و I رو به صورت یه Folder توی E پیست کرد...

حالا مشکل جدید اینجاس که:

1-اون Folder به هیچ وجه پاک نمیشه،توی پارتیشن مجیک هم به اون پوشه دسترسی نداریم تا Delete ش کنیم...
2-دیگه هیچ فایلی توی درایو E پیست یا ایجاد نمیشه...حتی یه New Folder ...

در هر دو مورد ارور Incorrect Parameter میده...

بیچاره می شویم! چیکار کنم حالا؟اگه میشد،کل محتویات E رو کپی می کردم یه درایو دیگه و فرمتش می کردم...احتمالا" درست میشد...بدبختی اینه که اون قدر جا ندارم...ضمنا" فکر کنم با این وضع فرمت هم نشه...

لطف کن این سوالمو با سوالم توی پست بالا رو جواب بده...
ممنون:11:

winxp
19-01-2008, 01:48
سلام عزیزم

خیلی خراب کاری کردی

الان شما درایو e و i رو با هم merg کردی و لی اشکال زیاد داره
من با دستور chkdsk زیاد هاردمو زنده کردم
این دستور رو همیشه به کار ببر
از توی پارتیشن مجیک روی درایو e راست کلیک کن و بزن check error ببین error چند میده
ضمنا اون پوشه رو هم میتونی با تغییر owner از بین ببری

فعلا چک ارور انجام بده ببین چی میشه

موفق باشی

Kurosh
19-01-2008, 01:55
ارور نمیده اصلا" عزیزم...

اون Ownerی که گفتی رو هم سر فرصت یه توضیح بده...مرسی

winxp
19-01-2008, 01:57
ببینم

شما چه کارهایی رو نمیتونی توی درایو e انجام بدی ؟

Kurosh
19-01-2008, 02:07
فقط می تونم کپی بگیرم یا کات کنم...هیچ فایلی رو نمی تونم پیست کنم توی این درایو...همش ارور میده که Cannot create Or Replace ... : The Parameter Incorrect
ضمنا"،توی System Tray هم،یه اخطار میاد که فایل ممکنه خراب شده باشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنین،I رو نمیشه هیچ کاریش کرد...

winxp
19-01-2008, 02:14
بچه ها یه نرم افزار معرفی کردن به نام active parttion که میگفتن کارش خیلی خوبه

اونو گیر بیار ببین مشکلت حل نمیشه

مشکل فعلیتم فکر کردم از تعریف مجوز برا درایوها باشه که حالا فکر نکنم اون باشه

دنبال نرم افزار تعمیر باش

من زیاد با نرم افزارهای هارد کار نکردم که بهت چیزی رو معرفی کنم
صبر کن ببینیم بچه ها با چی کار کردن برو همونو بگیر

موفق باشی , اواتورت عکس Desktop منه d:

Kurosh
19-01-2008, 02:20
Desktop تو عکس آواتار منه! :دی این بچه ی من بید!

ممنون از کمک هایی که همیشه در حق من کردی winxp عزیز...فقط یه چیزی...دیر نمیشه که؟ منظورم اینه که به مرور زمان برگردوندنش سخت نمیشه؟

در کل خیلی لطف کردی

winxp
19-01-2008, 02:27
نه بابا

فقط رو اون درایوها فایل نریزی
همین فردا بچه ها کلی نرم افزار معرفی میکنن
منم کاری نکردم
بعدا باز در مورد موسیقی مزاحمت میشم
اینارو ولش , عکسای desktop مونو عشقه d:

موفق باشی

Arashdn
19-01-2008, 11:42
من خیلی مشتاقم کار با برنامه پارتیشن مجیک رو یاد بگیرم
اگر کسی بتونه یک آموزش کامل از پارتیشن مجیک بده واقعا ممنون می شم

mehdi_halla
19-01-2008, 16:18
فقط می تونم کپی بگیرم یا کات کنم...هیچ فایلی رو نمی تونم پیست کنم توی این درایو...همش ارور میده که Cannot create Or Replace ... : The Parameter Incorrect
ضمنا"،توی System Tray هم،یه اخطار میاد که فایل ممکنه خراب شده باشه:
همچنین،I رو نمیشه هیچ کاریش کرد...
اینا رو امتحان کن ببین جواب می ده یا نه؟
قبل از همه یه BAck up از رجیستری بگیر

1.Device Manager-->Disk Drives-->select your hard-->Right click-->properties-->policies
تیک عبارت زیر را بردارین
:Enable Write Cashing on the Disk
سپس ری استارت کنین.
اگه نشد بعدی :

2.به مسیر زیر برین:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management
مقدار رشته LargeSystemCache اگه "1" هستش "0" کنید.
دوباره ری استارت
اگه نشد مرحله بعدی رو برین:

3.تو همون مسیر قبلی رشته SystemPages رو FFFFFFFF کنید.
دوباره restart.

Kurosh
19-01-2008, 19:21
اینا رو امتحان کن ببین جواب می ده یا نه؟
قبل از همه یه BAck up از رجیستری بگیر

1.Device Manager-->Disk Drives-->select your hard-->Right click-->properties-->policies
تیک عبارت زیر را بردارین
:Enable Write Cashing on the Disk
سپس ری استارت کنین.
اگه نشد بعدی :

2.به مسیر زیر برین:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management
مقدار رشته LargeSystemCache اگه "1" هستش "0" کنید.
دوباره ری استارت
اگه نشد مرحله بعدی رو برین:

3.تو همون مسیر قبلی رشته SystemPages رو FFFFFFFF کنید.
دوباره restart.
آقا خیلی گلی...نمی دونم چه جوری ازت تشکر کنم...با همون روش اول درست شد...:40::40::11:

winxp
19-01-2008, 20:14
سلام

دمت گرم مهدی جون

حسابی حال دادی

اصلا فکر نمیکردم با این راها درست بشه

حالا میشه بگی برا چی این طوری شده بود و این راه ها چه تاثیری داشت ؟

موفق باشی عزیزم

lord_ashkan_z
19-01-2008, 22:31
یه چیزی ...

من صفحه دوم رو نگاه نکردم ببینم گفتن یا نه ولی:

هر درایوی رو که از بین ببری تو پارتیشن مجیک به عنوان فضای استفاده نشده پایین درایو پرایمری(درایو اصلی که اصولا به اسم C شناخته می شه) با ظاهری مثل یک پارتیشن بدون اسم نمایش داده می شه.
برای ساخت یک درایو جدید از آن باید رو آن راست کلیک کرده و گزینه ساخت رو انتخاب کنی.

mehdi_halla
20-01-2008, 10:55
سلام

دمت گرم مهدی جون

حسابی حال دادی

اصلا فکر نمیکردم با این راها درست بشه

حالا میشه بگی برا چی این طوری شده بود و این راه ها چه تاثیری داشت ؟

موفق باشی عزیزم
سلام Winxp جان
این قضیه Write Caching داخل ویندوز به این خاطره که سرعت و Performance ویندوز بره بالا.
به این صورت که اگه این گزینه مثلا برای هارد سیستم فعال باشه ، ویندوز برای ذخیره اطلاعات
(مثلا Save یه فایل ) روی هارد بلافاصله اونو انجام نمی ده و زمانی که سیستم سرش خلوت شد
عمل ذخیره ونوشتن روی هارد رو انجام می ده و در این فاصله اون اطلاعات روی حافظه می مونه.
ومن فکر میکنم که احتمالا این دوستمون (کوروش عزیز) کارت گرافیک شون از نوع چیپ های Ati
هستش و رم سیستمش هم بالاتر از 512 هستش ، چون خوندم که بعد از نصب بعضی از کارت
گرافیگ های Ati اون میاد تو رجیستری تو مسیر:
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSe ssion ManagerMemory Management
مقدار رشته LargeSystemCache رو یک می کنه که این خودش باعث می شه مقداری از حافظه سیستم
کنار گذاشته بشه و در زمان save و یا کپی فایل های کمی بزرگ تر از حد معمول پیغام :
"Delayed Write Failed"
بشه.

winxp
20-01-2008, 11:19
بسیار عال بود مهدی جان

واقعا بهتون تبریک میگم

اگه اشتباه نکنم باید زبان انگلیسیتون خیلی خوب باشه

شما در چه فروم های دیگه ای فعالیت دارین

بازم تبریک میگم به خاطر این هوش بالا

موفق باشی عزیزم

mehdi_halla
21-01-2008, 06:26
بسیار عال بود مهدی جان

واقعا بهتون تبریک میگم

اگه اشتباه نکنم باید زبان انگلیسیتون خیلی خوب باشه

شما در چه فروم های دیگه ای فعالیت دارین

بازم تبریک میگم به خاطر این هوش بالا

موفق باشی عزیزم

نه اونقدا که فکر می کنین.
فقط تو همین فروم فعالیت می کنم.ولی به خاطر کنکور نمی شه زیاد آفتابی شد.
بازم نظر لطف شماست.
:11:

pashangparsi6
20-07-2010, 12:40
با درود

آیا می شه درایور ویندوز که fat 32 هست رو با پارتیشن مجیک و از یک ویندوز دیگه به ntfs تبدیل کرد؟ برای ویندوز و نرم افزارهاش رخدادی پیش نمیاد؟

mgh1972
21-07-2010, 14:00
باسلام من partition magic روي سيستمم نصب کردم ولي با ارور نصب شد چون اجرا نميشد uninstall کردم. متاسفانه يکي از درايوهام ناپديد شده لطفا کمکم کنيد.درضمن ويندوز 7 رو سيستمم نصبه. مرسي

mohsen_bak
21-07-2010, 19:06
سلام اقایون و خانم ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من با بزرگترین مشکل زندگیم رو به رو شدم. 200 گیگ آرشو آهنگام در خطر نابودیه.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از دیشب تا حالا چندین فروم رفتم سوال کردم هنوز به جواب نرسیدم. این تاپیک از اول خوندم. اولین پست مشکل مشابه من بود به راه حل پیشنهادی عمل کردم نتیجه نداد.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من دو تا درایو رو با هم یکی کردم الان هر دو تاش ناپدید شده.درایوا تو محیط portition magic هستن. حجمشون هم درسته . یعنی به اندازه حجم دوتا درایو ترکیب شده هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

browser portition هم که میزنم همه محتویاط درایو هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چه کار کنم درایوم برگرده؟ بک آپ نگرفته بودما.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی بهم بگه..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان من کاری که کردم این بود که رو درایو راست کلیک کردم و change drive latter زدم و اسم براش گزاشتم ولی بر نگشت.
chek for error هم میزنم ارور 1520 میزنه و مینویسه:
External attribute header mismatch
این یعنی چی؟
چه کار کنم؟
من با آرشیوم کار میکنم الان از نون خوردن افتادم..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی کمک کنه......

mohsen_bak
22-07-2010, 15:12
سلام اقایون و خانم ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من با بزرگترین مشکل زندگیم رو به رو شدم. 200 گیگ آرشو آهنگام در خطر نابودیه.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از دیشب تا حالا چندین فروم رفتم سوال کردم هنوز به جواب نرسیدم. این تاپیک از اول خوندم. اولین پست مشکل مشابه من بود به راه حل پیشنهادی عمل کردم نتیجه نداد.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من دو تا درایو رو با هم یکی کردم الان هر دو تاش ناپدید شده.درایوا تو محیط portition magic هستن. حجمشون هم درسته . یعنی به اندازه حجم دوتا درایو ترکیب شده هست.

browser portition هم که میزنم همه محتویاط درایو هست.

چه کار کنم درایوم برگرده؟ بک آپ نگرفته بودما.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی بهم بگه..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان من کاری که کردم این بود که رو درایو راست کلیک کردم و change drive latter زدم و اسم براش گزاشتم ولی بر نگشت.
chek for error هم میزنم ارور 1520 میزنه و مینویسه:
External attribute header mismatch
این یعنی چی؟
چه کار کنم؟
من با آرشیوم کار میکنم الان از نون خوردن افتادم..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی کمک کنه......

چرا هیچ کس به من کمک نمیکنه....:41: سیستم ریخته به هم میترسم دسش بزنم چیزام پاک بشه...
الان درایو d برگشت سر جاش ولی فولدری که اطلاعات درایو E رو روش ریختم باز نمیشه.مینویسه access denied .....
میدونم غیر قانونیه ولی این آی دی منه...اگر کس خواست نیکی کنه و در دجله بندازه بیاد به من بگه چه کار کنم این درست بشه..
aragon_0031

mohsen_bak
23-07-2010, 10:54
آی ملت....
آی اعضای p30world...
یک نفر اینجا دارد که دست و پای دائم میزند...... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی بیاد منو نجات بده... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من سر عمر کافی نت دارم آرشیو آهنگام رفت رو هوا....آرشیوم طبق حروف الفبا بود الان از حرف A تا حرف S خواننده ندارم..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه بار دیگه از اول توضیح میدم یکی پیدا بشه برای خدا یه کمکی بکنه به من...... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4 تا درایو 100 گیگ رو هارد داشتم. اومدم درایو D و E رو با هم یکی کنم. یه ارور داد هر دوتاش ناپدید شد. طبق راه نمایی های همین تاپیک برای درایو D از اسم گزاشتم و درایو برگشت. اما فولدری که محتویاط درایو E رو داخلش گزاشته بودم باز نمیشه. حجمش هم صفر نشون میده.
حجم درایو اصلی هم باید 200 گیگ باشه چون دو تا 100 گیگ با هم ادغام شدن. ولی الان 150 گیگ هست. یعنی 50 گیگ از فضای هارد غیب شده......
آی دی من aragon_0031
کجاست یاری کننده ای که مرا یاری کند...... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mgh1972
25-07-2010, 22:12
باسلام من partition magic روي سيستمم نصب کردم ولي با ارور نصب شد چون اجرا نميشد uninstall کردم. متاسفانه يکي از درايوهام ناپديد شده لطفا کمکم کنيد.درضمن ويندوز 7 رو سيستمم نصبه. مرسي

jax2
26-07-2010, 23:00

partitin magic روی سون اجرا نمیشه
باید از نرم افزار acronis partitin manager استفاده کنید.