PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره فوائد شبكه كردن دو يا چند كامپيوتر در محل كار يا خانه

GHASH MASTAN
12-11-2007, 21:05
سلام لطفا هرچي درباره فوائد و مزاياي شبكه كردن كامپيوترها بوسيله كارت شبكه و كابل ميدونيد بيان كنيد
مثلا به غير از بازيهاي چند نفره يا رد و بدل كردن اطلاعات چه استفاده هاي جالب و بيان نشده ديگري ميشه
با اون انجام داد
:13:

R.Alikhani
12-11-2007, 21:36
سوالتون خیلی کلیه. پیشنهاد می کنم کتابهایی با موضوع +Network رو مطالعه کنید. در این کتابها بحث های مفصلی از فواید شبکه و همچنین اصول مقدماتی اون وجود داره.

behnam_maghz
20-11-2007, 22:02
ايا ميدونستيد اشتراك سخت افزار ها تنها هدف بوجود اومدن شبكه ها بود ؟

shavali261
02-12-2007, 00:42
سلام
هدف از شبکه نه تنها اشتراک سخت افزاری می باشد بلکه می توان از قابلیت نرم افزاری شبکه نیز ستفاده کرد.
برای مثال شبکه می توان از شبکه بزرگ اینتر نت نام برد این شبکه بزرگ جهانی نه تنها سخت افزار ها و نرم افزار ها را بین مردم جهان به اشتراک می گذارد بلکه قابلیت به اشتراک گذاشتن نرم افزار های مغز انسان را دارد.
اما در شبکه های کوچک مانند شبکه های خانگی و یا محل کار شما میتوانید بین چند کامپیوتر و یا حتی دو کامپیوتر از فایل ها یی که بین آنها به اشتراک گذاشته اید استفاده کنید و یا ممکن است شما در محل کارتان چند کامپیوتر داشته باشید و به ازای هر کامپیوتر یک چاپگر نداشته باشید با شبکه کردن این کامپیوتر ها امکان این را فراهم میکنید تا همه کامپیوتر ها از همان پرینتر استفاده کنند.
امیدوارم جوابتان را گرفته باشید

دوسی
12-12-2007, 12:08
سلام

تااونجاکه من اطلاع دارم ایجاد شبکه جهت تسریع درانتقال اطلاعات بوده است.یعنی یک تعدادازافرادی که بروی پروژه

خاصی کارمی کنند بتوانند ازفواصل دور این اطلاعات رادراختیارهمدیگربگذارند.خ ب طبیعتا درمنزل می شود ازاین

کاراستفاده کرد .فرض کنید شمایایکی ازاعضای خانواده درحال کاربروی پروژه ای هستید .به صورت همزمان می

توانید ازروی رایانه خودتان میزان پیشرفت کارتوسط سایر اعضاءراببینید.یا برای بازی کردن .شمامی توانید بازیهارابه

صورت گروهی انجام دهیدیا استفاده ازیک پرینترکه درشبکه share شده وهرکس می تواند ازهراتاق مطالب مورد

نیازرابدون جابجایی بین اتاق ها چاپ کند.شمامی توانید ازاینترنت هم درشبکه استفاده کنید .یعنی همزمان باهم

ازیک اتصال اینترنتی ولی هرکس دراتاق خودش به اینترنت وصل شود.دوستان اطلاعات من کم بود.اگه جایی رااشتباه

گفتم شما تصحیح کنید .امیدوارم تاحدودی توانسته باشم به اون دوستمون هم کمک کنم.