PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل ديوانه كننده عدم Shut Down (خيلي عجيبه)

Mostafa_61
11-11-2007, 07:57
سلام .
خدا رو شكر كه p30 world هست تا بتونيم مشكلاتمون رو مطرح كنيم .
من ديروز سيستمم رو عوض كردم و بعد از 3 سال يه حال اساسي به كيسم دادم .
Cpu :E6750 Intel 4Mb Cash
VGA :GT8600 Asus Silent 512Real
Ram : 2*1G kingstone
Main :P5B-E Asus
Power :Acibel 470w
اما يه مسئله من رو خيلي اذيت ميكنه و اونم اينه كه وقتي ميخوام سيستم رو Shut Down كنم سيستم ميشه مثل زماني كه روي حالت Stand by قرار ميدم با اين تفاوت كه سيستم ديگه با تغيير وضعيت موس يا زدن كليد هاي كيبورد و يا حتي با زدن دكمه Power كيس هم سيستم روشن نميشه (حالا شد دوتا مشكل يعني نه خاموش ميشه و نه روشن ) فن كيس و پاور روشن هست و DVD_RW هم فعال و سيستم درست مثل زماني ميمونه كه روي Stand By قرار گرفته و براي خاموش كردنش بايد دكمه Restart رو بزنم و بعد از بوت سريع دكمه Power رو بزنم تا به صورت دستي و با زحمت خاموشش كنم .
به نظر شما اين مشكل ديوانه كننده چطوري برطرف ميشه .

S a f a 6 4
11-11-2007, 08:37
ببین احتمال اینکه مشکلت نرم افزاری هم باشه میره ,اولین کاری که انجام بده یه بار ویندوزت و عوض کن

اگه مشکلت حل نشد یه بار دوباره از روی دفترچه مادر بوردت تمام سیمهایی که بین مین و کیس هست دوباره وصل کن

در ضمن ببین رم هات درست روی اسلات ها زده شده یا نه ؟منظورم دو آل چنل بودنشونه .

اینکارا رو انجام بده ببین جواب مییگیری یا نه

sepehr52
11-11-2007, 08:38
تنظیمات ستاپ مادر بورد را یک بار اوپتمایز کن اگه نشد تنظیمات پاور را روی ستاپ و توی ویندوز به همیشه روشن تغییر بده ببین چی میشه

S a f a 6 4
11-11-2007, 08:43
تنظیمات ستاپ مادر بورد را یک بار اوپتمایز کن اگه نشد تنظیمات پاور را روی ستاپ و توی ویندوز به همیشه روشن تغییر بده ببین چی میشه

درسته ,ممکنه مشکل از تنظیمات سیموس بایوس هم باشه

همه تنظیمات و برگردون به حالت دیفالت

andyan
11-11-2007, 23:25
ویندوز ویستا. درسته؟
من سیستمم جدید نیست و همین مشکل را با ویستا داشتم.
بعد از دوبار ویندوز عوض کردن خدا را شکر مشکلم حل شد.
تا وقتی که مشکلت حل بشه بجای شات داون از تو ویندوز ریست را انتخاب کن تا کامپیوتر ریست بشه بعد موقع بوت دکمه پاور را بزن. این طوری میشه مثل حالت شات داون. تنها فرقش اینه که بعد از شات داون دوباره روشن میشه که همونطوری که گفتم باید دکمه پاور را بزنی.

Mostafa_61
12-11-2007, 07:30
بچه ها خيلي ممنون از توجهتون .
ويندوز XP sp2
مشكل رو يكم بيشتر بازش ميكنم .
من در Bios سيستم Loading Defult كردم و در قسمت پاور هم به هميشه روشن تغيير دادم و اما...
سيستم Shot Down ميشه اما يه مسئله اي هست وقتي سيستم رو روي Stand By قرار ميدم و در اين حالت قرار ميگيره براي اينكه دوباره وارد سيستم بشم يكم طول ميكشه يعني وقتي موس رو تكون ميدم يا يكي از كليد هاي كيبورد رو ميزنم زمان روشن شدن مانيتور و در واقع دوباره روشن شدن ويندوز بيشتر از زماني هست ه باسيستم قبليم كار ميكردم و يه مسئله مهمتر اينكه وقتي روي Stand by هست و دوباره روشنش ميكنم از اين صفحه نميتونم ويندوز رو Shot down كنم نه اينكه دكمه مورد نظر نباشه ولي وقتي شات دان رو ميزنم مثل Stand By ميشه وبراي اينكه به درستي Shot Down بشه بايد بيام داخل محيط ويندوز و بعد Shot Down كنم .
( يه نكته رو هم از داخل كيس بگم چون من سيستم رو خودم اسمبل كردم . اسلات رمها روي Main چهار تا بود كه به ترتيب زرد و مشكي كه اسلاتهاي a1 , a2 بودن و دوتاي بعدي هم زرد و مشكي كه b1 , b2 بودن . من دوتا رم رو به دوتا اسلات a1 , a2 . يعني يكي رو به زرد ويكي رو به مشكي)

samdeath
12-11-2007, 08:36
( يه نكته رو هم از داخل كيس بگم چون من سيستم رو خودم اسمبل كردم . اسلات رمها روي Main چهار تا بود كه به ترتيب زرد و مشكي كه اسلاتهاي a1 , a2 بودن و دوتاي بعدي هم زرد و مشكي كه b1 , b2 بودن . من دوتا رم رو به دوتا اسلات a1 , a2 . يعني يكي رو به زرد ويكي رو به مشكي)

این طوری که دیگه dual channel نمیشه
باید دو تا رم رو روی اسلاتهای همرنگ نصب کنی تا dual channel بشه

Mostafa_61
12-11-2007, 10:14
این طوری که دیگه dual channel نمیشه
باید دو تا رم رو روی اسلاتهای همرنگ نصب کنی تا dual channel بشه

يعني مشكل من به نصب رمها برميگرده ؟

samdeath
12-11-2007, 17:30
يعني مشكل من به نصب رمها برميگرده ؟

نه هیچ ربطی نداره
این رو گفتم که جای یک رم رو عوض کنی و جفتشو توی یک رنگ یکسان بزاری تا حداکثر کارایی رو از رمها بگیری

در مورد مشکل اصلیت هم غیر از چیزایی که دوستان گفتم چیز دیگه ای به ذهن من نمیرسه

Stream
12-11-2007, 19:16
اولین کاری که باید انجام میدادید، آپدیت بایوس مادربورد بود. بایوس اولیه P5b-e مشکلاتی با Fsb 1333 داره.

Mostafa_61
13-11-2007, 08:29
اولین کاری که باید انجام میدادید، آپدیت بایوس مادربورد بود. بایوس اولیه P5b-e مشکلاتی با Fsb 1333 داره.

درايو مادربورد رو آپديت كردم در واقع روي يه سيستم با Main آپديت ويندوز رو ريختم .
امكان داره مشكل از ويندوز باشه ؟
چون من ويندوز ديگه اي رو روش امتحان نكردم .

Stream
13-11-2007, 17:35
درايو مادربورد رو آپديت كردم در واقع روي يه سيستم با Main آپديت ويندوز رو ريختم .
امكان داره مشكل از ويندوز باشه ؟
چون من ويندوز ديگه اي رو روش امتحان نكردم .
منظور من بایوس بود نه درایور، با برنامه ASUS Update ...

Mostafa_61
14-11-2007, 07:31
منظور من بایوس بود نه درایور، با برنامه ASUS Update ...

منظور من هم بايوس بود فقط اشتباه تايپ كردم :31:

Mostafa_61
17-11-2007, 09:27
سلام .
ممنون از دوستاني كه توي حل مشكلم كمك كردن .
ظاهرا مشكل از ويندوز بود چون وقتي ويستا رو ريختم همه مشكلات حل شد .