PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با بوت ويندوز

shadowfax
07-11-2007, 20:55
اولين مشكلم اينه كه وقتي سيستم رو روشن ميكنم و ميخواد بوت بشه اين ژيغام زير رو نمايش ميده و بعده 10 ثانيه ميره تو ويندوز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چيكار كنم كه اين پيغام ديگه نياد ؟ تو تنظيمات Boot هم هر چي مربوط به RAID بود دستكاري كردم ولي فايده نداشت!

مشكل دوم:
من وقتي ويندوز ايكس پي خودم رو نصب كردم يه هارد ساتا داشتم كه تو درايو C اون نصب كردم! بعدا يه هارد IDE ديگه اضافه كردم و دوتا درايو ساختم كه شد F و G حالا امروز ويندوز عوض كردم اول از اين كه درايو F و G قبليم شده C و E دوم اينكه وقتي سيستم ميخواد بوت بشه ميگه NTLDR is Missing Press Crt+Alt+delete to restart ولي وقتي سيدي ويندوز رو ميزارم و گزينه Boot from Hard Disk رو از بوت سيدي ميزنم ميره تو ويندوز! تنظيمات boot هم دستكاري كردم كه First boot با Hard disck باشه و اصلا با سيدي بوت نشه! بازم نشد....!

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

winxp
08-11-2007, 01:15
سلام عزیزم

برا مشکل اولت میتونم بگم که شما بری setup و اونجا f7 رو بزنی و تغییرات رو save کنی
البته با توجه به نوع به نوع ویندوز این کلید فرق داره و هدف default کردن Setup هستش

برا مشکل دومت هم میتونی از partition magic بری روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و set active رو بزنی

تست کن جوابشو بگو

موفق باشی

shadowfax
08-11-2007, 02:38
سلام دوست عزيز
روش اول رو كه تست كرده بودم جواب نداد! براي مشكل اول.

مشكل دوم هم كه هارد Ide رو قطع كردم و مجددا ويندوز ريختم روي Sata و درست شد! قبل از اينكه پست شما رو ببينم...

حالا براي مشكل اول ديگه چي به ذهنتون ميرسه ؟

rad.rs
08-11-2007, 21:25
سلام
دوست من گزینه های lod fail-safe و lod optmiezed در تنظیمات بایوس را امتحان کن.
این تنظیمات سیستم شما را به تنظیمات سازنده باز میگرداند.:46:

winxp
08-11-2007, 21:38
سلام
دوست من گزینه های lod fail-safe و lod optmiezed در تنظیمات بایوس را امتحان کن.
این تنظیمات سیستم شما را به تنظیمات سازنده باز میگرداند.:46:

سلام عزیزم

بله این راه باری مشکل اولت بهترین راهه

که کلیدش باید f5 یا f7 باشه

تست کن و جوابشو بگو

موفق باشی

javadshahvand
09-11-2007, 11:19
سلام عزیزم

بله این راه باری مشکل اولت بهترین راهه

که کلیدش باید f5 یا f7 باشه

تست کن و جوابشو بگو