PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از CheckBox در برنامه ی تست زنی

as13851365
07-11-2007, 12:26
در برنامه از CheckBox استفاده کردم البته به صورت گروهی ( یعنی چندتا چندتا از هم جدا هستن )

حالا می خوام کاربر فقط از هر گروه بتونه یکی را انتخاب کنه ؟

یعنی CheckBox هم مانند SpeedButton گزینه ای به نام GroupIndex داشته باشه که با مقدار دهی آن کاربر بتونه از هر گروه از CheckBox فقط یکی را انتخاب کنه ؟

من در برنامه ی قبلی خود از SpeedButton استفاده کردم اما حالا می خوام از CheckBox استفاده کنم آیا راهی وجود دارد ؟

abc_ramak
07-11-2007, 12:41
هر گروه از CheckBox ها رو توی یک groupbox قرار بده
groupbox رو می تونی توی همون standard tab پیدا کنی
فقط دقت کن که نباید CheckBox رو از داخل فرم توی groupbox کپی کنی
باید از همون ابتدا توی groupbox قرار بدی

F A R H A D
08-11-2007, 00:39
در برنامه از CheckBox استفاده کردم البته به صورت گروهی ( یعنی چندتا چندتا از هم جدا هستن )

حالا می خوام کاربر فقط از هر گروه بتونه یکی را انتخاب کنه ؟

یعنی CheckBox هم مانند SpeedButton گزینه ای به نام GroupIndex داشته باشه که با مقدار دهی آن کاربر بتونه از هر گروه از CheckBox فقط یکی را انتخاب کنه ؟

من در برنامه ی قبلی خود از SpeedButton استفاده کردم اما حالا می خوام از CheckBox استفاده کنم آیا راهی وجود دارد ؟

با سلام. دوست عزیز دلیل خاصی داره که از radio button استفاده نمیکنید؟
برای کار شما radio button بهترین گزینه هست

as13851365
08-11-2007, 09:36
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
با سلام. دوست عزیز دلیل خاصی داره که از radio button استفاده نمیکنید؟
برای کار شما radio button بهترین گزینه هست
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دلیل خاصی نداره ولی من با radio button مشکل دارم یعنی نمی تونم مانند SpeedButton در یک فرم از چند گروه استفاده کنم .

خلاصه کنم :
من برای هر سوالی که داخل بانک باشد از طریق کد نویسی برایش SpeedButton ایجاد می کنم ( الف ب ج د )
و تمام SpeedButton در روی فرم قرار دارد و من فقط GroupIndex آن را تغییر می دم .
حالا می خوام از CheckBox و یا از radio button استفاده کنم بدون این که از groupbox استفاده کرده باشم .
برای این کار هم دلیل دارم که چرا از groupbox استفاده نمی کنم : چون کنترل برنامه خیلی سخت می شه یعنی باید برای هر سوال یک groupbox هم ایجاد کرد که مدت زمان بارگذاری سوالات کمی طولانی می شه و باید برای هر groupbox طول و عرض و پهنا و درازیش را هم در نظر گرفت که خداییش کار ساده ای نیست.

حالا چطوری می تونم از radio button هم مانند SpeedButton استفاده کنم ؟ ( یعنی نیاز به هیچ کامپوننت دیگری نظر groupbox نباشه )

فقط می خوام بدونم آیا راهی وجود دارد یا نه ؟
اگر وجود داشت که برنامه خود را با radio button ویا با CheckBox جایگزین کنم به من بگید در غیر این صورت من همچنان باید از SpeedButton استفاده کنم .

sp1000
09-11-2007, 01:29
من الان دارم نرم افزار تست حرفه ای میسازم و از radio button استفاده میکنم
و فقط با چهارتا radio button برای گزینه ها و یک richedit برای سوالم طراحی کردم و با استفاده از همین چندتا بی شمار سوال و جواب و همچنین امکان استفاده چندین کاربر آن هم همزمان را به برنامه ام داده ام و هیچ مشکلی هم ندارم

اون وقت منظورتون چیه که میگید من مشکل دارم

بلاخره ... خوب دیگه اینجوریه

بای

F A R H A D
09-11-2007, 01:39
برای این کار هم دلیل دارم که چرا از groupbox استفاده نمی کنم : چون کنترل برنامه خیلی سخت می شه یعنی باید برای هر سوال یک groupbox هم ایجاد کرد که مدت زمان بارگذاری سوالات کمی طولانی می شه و باید برای هر groupbox طول و عرض و پهنا و درازیش را هم در نظر گرفت که خداییش کار ساده ای نیست

در مورد frame ها در دلفی جستجو کنید

as13851365
09-11-2007, 14:56
من نمونه برنامه ی تست زنی خودم را آپلود کردم

حجمش 239 کیلو بایت است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر در برنامه دقت کرده باشید می بینید که استفاده از SpeedButton برنامه را بی معنی نشان می ده
حالا اگه می شه بگید که من چطوری می تونم به جای SpeedButton از radio button و یا Check box استفاده کنم؟

sp1000
10-11-2007, 08:30
دانلودش کردم میرم نگاه کنم

بای

as13851365
10-11-2007, 20:41
اگر کسی نمونه ای از برنامه ی تست زنی داره که با radio button کار کنه خواهشا کمی در بارش توضیح بده

sp1000
11-11-2007, 06:21
من دارم نرم افزار تست حرفه ای می سازم ولی با نرم افزار شما خیلی فرق داره اصلا شما چرا از این روش استفاده کردین راستش من اول هم از همین روش رفتم ولی بعدش فهمیدم باید برای هرسوال خیلی GroubBox بسازم واسه همین از روشی دیگری رفتم و همانطور که در پست قبل گفتم : فقط با چهارتا radio button برای گزینه ها و یک richedit برای سوالم طراحی کردم و با استفاده از همین چندتا بی شمار سوال و جواب و همچنین امکان استفاده چندین کاربر آن هم همزمان را به برنامه ام داده ام و هیچ مشکلی هم ندارم

نرم افزار من سوالاتش از قبل آماده نیست کاربر سوال را وارد میکنه و از چند نفر آزمون میگیره
بدرد مدارس می خوره معلم از دانش آموزان امتحان بگیره

موفق باشی بای

as13851365
11-11-2007, 14:02
من دارم نرم افزار تست حرفه ای می سازم ولی با نرم افزار شما خیلی فرق داره اصلا شما چرا از این روش استفاده کردین راستش من اول هم از همین روش رفتم ولی بعدش فهمیدم باید برای هرسوال خیلی GroubBox بسازم واسه همین از روشی دیگری رفتم و همانطور که در پست قبل گفتم : فقط با چهارتا radio button برای گزینه ها و یک richedit برای سوالم طراحی کردم و با استفاده از همین چندتا بی شمار سوال و جواب و همچنین امکان استفاده چندین کاربر آن هم همزمان را به برنامه ام داده ام و هیچ مشکلی هم ندارم

در این بحث یک سوال برای من پیش آمده که می خوام بپرسم :
چندین کاربر به طور هم زمان می تونن از برنامه شما استفاده کنن ؟
سوال: کامپیوتر ها با هم شبکه هستن مثلا چهار تا کامپیوتر که روی هر کدام ویندوز Xp نصب شده است و روی کامپیوتر پنجم ویندوز سرور 2000 نصب است
اصلا چطوری یک برنامه را باید برای این کونه سیستم ها نوشت؟
البته در تایپیک زیر در باره این سوال من بحث می شه ولی این قدر این شاخه اون شاخه کردن که آدم قاطی می کنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کتابی و جزوه ای مقاله ایی هم در این باره وجود نداره که آدم یک چیزایی یاد بگیره

حالا شما چطوری این مطالب را یاد گرفتید اگر منبعی چیزی دارید برای ما معرفی کنید

نرم افزار من سوالاتش از قبل آماده نیست کاربر سوال را وارد میکنه و از چند نفر آزمون بگیره بدرد مدارس می خوره معلم از دانش آموزان امتحان بگیره

در ضمن برنامه ی من تست زنی درسی است به این صورت که شما می توانید به جای استفاده از کتاب های تست زنی برای کنکور و غیره از این برنامه استفاده کنید پس نتیجه این که سوالات برنامه من باید قبلا آماده باشد

sp1000
12-11-2007, 07:04
سلام عزیز

خوب چه فرقی میکنه مال من فقط سوالاتش از قبل آماده نیست خوب میتونی اون آماده کنی !

مهم اینه که روش من راحت تر و مفید تر هستش کارت راه میفته !

اصلا بحث ما سر همینه که روشی که شما انخاب کردین !!!

از ما گفتند :
بای