PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز نشدن سی دی رام در ابتدای روشن کردن کامپیوتر

somaye19
05-11-2007, 22:40
سلام دوستان من وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم دکمه ی باز شدن سی دی رام رو فشار می دم سی دی رام بیرون نمی یاد،باید برم به my computer روی آیکن سی دی رام یک بار کلیک چپ کنم ،بعد برم سمت چپ روی Eject this disk رو بزن بعد از چند دقیقه سی دی رام بیرون می یاد در ضمن وقتی هر دوی این کارها رو انجام می دم یه صدایی از سی دی رام شنیده می شه. من از سخت افزار سردر نمي يارم اگه می شه منو راهنمایی کنید.با تشکر از دوستان

S_ADEL
06-11-2007, 00:29
سلام. سي‌دي درايوها براي خارج كردن سي‌دي و يا باز كردن درب سي‌دي‌درايو داراي يك مكانيزم هستند كه آن توسط موتور هدايت مي‌شود . اين موتورها توسط تسمه‌هايي ( لاستيكي ) به چرخ دنده‌هاي درب متصل مي‌شوند حال اگر اين تسمه‌ها به مرور زمان شل شوند درب سي‌دي درايو بعد از چند بار فشار دادن و يا با زحمت فراوان باز مي‌شود . اگر بتواني تسمه را تعويض كني مشكلت ممكن است حل شود .

mavesta
11-11-2007, 12:30
این مشکل یه مشکل مکانیکی هست یا اینکه شاید کلید Eject صدمه دیده که در هردو صورت باید درایوت رو باز کنی و این مشکل رو به سادگی حل کنی.

glc_engineer
22-12-2007, 11:03
سلام دوستان من وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم دکمه ی باز شدن سی دی رام رو فشار می دم سی دی رام بیرون نمی یاد،باید برم به my computer روی آیکن سی دی رام یک بار کلیک چپ کنم ،بعد برم سمت چپ روی Eject this disk رو بزن بعد از چند دقیقه سی دی رام بیرون می یاد در ضمن وقتی هر دوی این کارها رو انجام می دم یه صدایی از سی دی رام شنیده می شه. من از سخت افزار سردر نمي يارم اگه می شه منو راهنمایی کنید.با تشکر از دوستان

خودت کل پیچ هاشو یک بار بازکن و بعد با دقت ببند . سرویس می خواد مکانیک سی دی رامت