PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل کردن رجیستری از طریق برنامه خود ویندوز (و بقیه مطالب مهم رجیستری از مایکروسافت)

boycach.com
05-11-2007, 18:46
من میلاد هستم و مدرک های کامپیوتر خودم رو از مایکروسافت گرفتم.

رجیستر به درخت ویندوز مشهور است یعنی همه کارهای ویندوز و ثبت و نقص هر قسمت در ویندوز در رجیستری است پس می شه گفت رجیستری یکی از اجزا مهم ویندوز است.
اگر شما زبان اسمبیلی بلد باشید براحتی می توانید ویندوز خودتون رو شخصی کنید حالا اگر بلد نیستید یاد می گیرید. سایت من(boycach.com)
برای قفل کردن رجیستری به آدرس زیر بروید:
Run===> gpedit.msc

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]].jpg
بعد از باز شدن برنامه در قسمت User Configuration که در سمت چپ است فولدر Administrative Templates را باز کنید بعد فولدر System را باز کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]].jpg
در سمت راست بر روی پارامتر Prevent access to registry editing tools کلیک کنید تا صفحه ای باز شود و بعد گزینه Not Configured را به Enabled تبدیل کنید

حالا کار تمام شد
برای امتحان برنامه رجیستری را اجرا کنید باز نخواهد شد چون خطا می دهد

شما در این برنامه یعنی در برنامه Group Policy Object Editor (gpedit.msc خیلی کار ها کنید از جمله:
Task Manager را قفل کنید
تمام آیکون های start menu رو پاک کنید
مدیریت تمام منو های ویندوز
مدیریت پسورد های ویندوز (آموزش این رو می زارم)
مدیریت بروز رسانی ویندوز
تغییر ظاهری تمام برنامه های ویندوز (آموزش این رو میزارم)
و.....

Vahed
06-11-2007, 23:26
سلام...
نام تاپیک اصلاح شد!
دوست عزیز لطفا هنگام ایجاد تاپیک بیشتر دقت کنید.
نکته: خودتون میتونید تا چند دقیقه بعد از ایجاد تاپیک عنوان اون رو ویرایش کنید.
متشکرم...