PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پریدن پارتیشن هارد بر اثر ضربه !

Doyenfery
05-11-2007, 16:10
سلام
من یه هارد0 8 داشتم ( تو کیس ), تو ماشین موقعی که ترمز زدم از رو صندلی عقب افتاد کف ِ ماشین ..
بعد از این جریان این هارد دیگه سیستم رو بالا نمی اورد . رو سیستم دیگه که نصب کردم می بینم 3-4 تا از درایو هاش پریده !!
و فقط 2 درایو میاد .( c و D ) .
c=7.65 Gig
D= 19.0 Gig
اینم اضاف کنم تا اونجایی که یادمه درایو 19 گیگی نداشتم!!! ; یه درایو 7.65 گیگ (C) و 5 تا 13.00 گیگ .
خواستم بدونم مشکل رو چطور میشه بر طرف کرد .
hossein_61
05-11-2007, 17:39
سلام
دوست عزيز با برنامه Active Partition Recovery
مي توني تمام اطلاعات پارتيشن هاي گم شده و پاك شده رو به راحتي برگردوني . اين برنامه رو هم مي توني از اينترنت دانلود كني هم غير از اينترنت پيدا كن:31:ي
اين برنامه يه فلاپي بوت ميسازه كه با اون سيستم رو راه ميندازيد . بعد تو محيط داس هارد شما رو شناسايي ميكنه . با زدن كليد هاي كنترل و اينتر شروع به جستجو ميكنه . بعد از پيدا كردن هر درايو از شما تاييد ميگيره . در انتها درايو فعال رو كه همون سي هست رو بهش معرفي ميكنيد . و خارج ميشيد .
تمام كليدهاي راهنما پايين صفحه به شما معرفي شده كه كار شما رو راحت ميكنه .

./موفق باشي

mehdi_halla
05-11-2007, 17:42
سلام
من یه هارد0 8 داشتم ( تو کیس ), تو ماشین موقعی که ترمز زدم از رو صندلی عقب افتاد کف ِ ماشین ..
بعد از این جریان این هارد دیگه سیستم رو بالا نمی اورد . رو سیستم دیگه که نصب کردم می بینم 3-4 تا از درایو هاش پریده !!
و فقط 2 درایو میاد .( c و D ) .
c=7.65 Gig
D= 19.0 Gig
اینم اضاف کنم تا اونجایی که یادمه درایو 19 گیگی نداشتم!!! ; یه درایو 7.65 گیگ (C) و 5 تا 13.00 گیگ .
خواستم بدونم مشکل رو چطور میشه بر طرف کرد .
شما می تونی با partition magic اون قسمت از هاردت رو که پریده! تو قسمت UNallocated (خاکستری رنگ) ببینی
و انو create کنی ولی اطلاعاتت می پره جون باید در انتها فرمت کنی.

Farahmand Farshidy
05-11-2007, 17:56
سلام دوست عزیز!!

با اجازه دوستان، فکر کنم اون قسمت هارد شما که درایو های نا پدید شده شما در آن قرار دارند در اثر تماس نا گهانی با هد - هارد تان بدسکتور گرفته و شاید هم یه خط اون قسمت ایجاد شده.اگر اینطور باشه فکر نکنم کاری از دست برنامه ها و نرم افزار ها بر بیاد اما به روش دوستان عمل کنید شاید درست شه.

اگر با روش حسین جان و مهدی جان درست نشد، پیشنهادم اینست که به گارانتی ببریدش.

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد

Doyenfery
05-11-2007, 18:10
در اثر تماس نا گهانی با هد - هارد تان بدسکتور گرفته
نه سیستم من موقع افتادن خاموش بوده (همونطور که گفتم تو ماشین اتفاق افتاده)
_______

ولی اطلاعاتت می پره جون باید در انتها فرمت کنی
فراموش کردم بگم که اصلا این دو درایو باقی مونده پاک ِ پاکن !!!
Used Space درایو اول : 4 کیلو بایته
و درایو دوم : 48 کیلو بایت
(اینم یکی دیگه از نکات عجیب و غریبیه که سر در نمیارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

winxp
06-11-2007, 01:28
سلام عزیزم

همه دوستان را ه های کاملی رو گفتن

من هم پیشنهاد میکنم با یه نرم افزار چک کنین ببینین هاردتون بد سکتور داره یا نه

میتونین fdisk کنین ببینین راحت fdisk میشه یا نه
میتونین از partition magic استفاده کنین و از داخل اون همه درایو هارو پاک کرده و دوباره create کنین

اگه راحت delete و create شد پس مشکل نداره
ضمنا موقع انجام عملیات پارتیشن بندی از فرمت lov و chek bad sector استفاده کنین

موفق باشین

Doyenfery
06-11-2007, 08:12
سلام عزیزم

همه دوستان را ه های کاملی رو گفتن

من هم پیشنهاد میکنم با یه نرم افزار چک کنین ببینین هاردتون بد سکتور داره یا نه

میتونین fdisk کنین ببینین راحت fdisk میشه یا نه
میتونین از partition magic استفاده کنین و از داخل اون همه درایو هارو پاک کرده و دوباره create کنین

اگه راحت delete و create شد پس مشکل نداره
ضمنا موقع انجام عملیات پارتیشن بندی از فرمت lov و chek bad sector استفاده کنین

موفق باشین

خیلی خیلی ممنون
من برنامه Active Partition Recovery رو ندارم ولی پارتیشن مجیک دار م
کارایی که گفتیدو انجام میدم .. و نتیجه رو می گم فقط این تیکه رو متوجه نشدم :

از فرمت lov و استفاده کنین
بازم ممنون
راستی امن حدوده 40-50 گیگ اطلاعات رو هاردم داشتم که همه *.mp1 بودن ... می خوام اونام برگردن ...
ممنون می شم یه برنامه مناسب واسه ریکاوری معرفی کنید .(قبلا از Recover My Files v3.80 استفاده کردم که بد نبود).

H A M E D
06-11-2007, 08:18
والا تا اونجايي كه من تجربه دارم بايد قيد اطلاعاتت رو بزني چون ما تو شركت هر از چندگاهي ممكنه هارد خام از دستمون بيفته و بعد كه نصبش ميكنيم ديگه بالا نمياد. حالا يه هارد ديگه هم دارم اون صدوشصت گيگابايته و فقط 40 گيگ از اون كار ميكنه و با هر نرم افزاري هم كه بگي باهاش ور رفتم نشد كه نشد. اصلا به اسكن اون قسمت از هارد كه ميرسه برنامه هنگ مي كنه و هارد هم به سروصدا ميفته. پس زياد خودتو اذيت نكن قضيه از پريدن اطلاعات بالاتره.

Farahmand Farshidy
06-11-2007, 09:23
سلام

قبلاً هم گفتم عزیز!

ممکن همون قسمت هاردشما که پارتیشن ها در آن قرار دارند،بوسیله هد- هارد روش خط ایجاد شده است.اگر کامپیوتر خاموش هم باشد باز هم امکان خط خوردن وجود دارد.پس دنبال نرم افزار ها مگرد و راساً ببرش گارانتی.

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد

Doyenfery
06-11-2007, 10:56
4 سال از خریدش گذشته , دیگه گارانتی نداره !

winxp
06-11-2007, 22:36
سلام عزیزم

فرهمند جان درست میگن

اگه رو هد خط افتاده باشه دیگه قابل تعمیر نیستش

شما فقط باید fdisk انجام بدی
اگه راحت fdisk شد پس مشکل نداره و الا معلوم میشه مشکل داره یا نه

برا برگردوندن اطلاعات هم شما فعلا همینارو تست کن بعد به اون هم میرسیم , فقط توش اطلاعات جدید نریزی

موفق باشی