PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45]

GHAGHALEELEE
17-07-2017, 17:20
در سایت وسترن دیجیتال گفته شده یکسری از مدلهای 8 ترابایتی از WD Unlocker VCD که مورد نیاز برنامه WD Smartware هست پشتیبانی نمیکنند و در نتیجه به جای برنامه WD Smartware باید از برنامه های WD Backup یا Acronis True Image WD Edition استفاده کنند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست هارد های اکسترنالی که از WD Smartware پشتیبانی میکنند .

ضمناً من 8 ترابایتی اکسترنال ندارم ، ولی WD Red هشت ترابایتی دارم که دقیقاً مثل شما با وجودیکه سیستم رو بطور اصولی خاموش میکنم unsafe shutdown count بیشتر میشه . مطالب زیادی رو هم در اینترنت جستجو کردم ولی فعلاً به نتیجه قطعی نرسیدم .

اقا مرسی
خیلی لطف بزرگی کردی.
حالا این برنامه رو دانلود میکنم ببینم به چی میرسم.این هاردهای 8 ترای جدید چون پشتشون بسته هستند و فقط بالاشون باز هست به سرعت دماشون میره بالا.یعنی الان نیمساعت برای کپی اطلاعات روشن بود دما از 32 درجه رسید به 48 درجه.ما هم که کلی حجم باید منتقل کنیم به این 8 ترا از هاردهای دیگه خلاصه هر 1.5 ساعت یکبار هارد رو مجبورم خاموش روشن کنم تا دما زیر49 درجه بمونه.البته میدونم موقع رایت دما بیشتر بالا میره ولی خوب شرکت سازنده باید حواسش به این چیزها باشه.اگه یک کاربر دما رو چک نکنه و 2 ساعت پشت هم رایت کنه دما ممکنه به 58 درجه هم برسه که خوب دیتا ممکنه اسیب ببینه.

ata.royalfalcon
17-07-2017, 17:26
اقا مرسی
خیلی لطف بزرگی کردی.
حالا این برنامه رو دانلود میکنم ببینم به چی میرسم.این هاردهای 8 ترای جدید چون پشتشون بسته هستند و فقط بالاشون باز هست به سرعت دماشون میره بالا.یعنی الان نیمساعت برای کپی اطلاعات روشن بود دما از 32 درجه رسید به 48 درجه.ما هم که کلی حجم باید منتقل کنیم به این 8 ترا از هاردهای دیگه خلاصه هر 1.5 ساعت یکبار هارد رو مجبورم خاموش روشن کنم تا دما زیر49 درجه بمونه.البته میدونم موقع رایت دما بیشتر بالا میره ولی خوب شرکت سازنده باید حواسش به این چیزها باشه.اگه یک کاربر دما رو چک نکنه و 2 ساعت پشت هم رایت کنه دما ممکنه به 58 درجه هم برسه که خوب دیتا ممکنه اسیب ببینه.

شما از یه فن استفاده کنید . اگر افزایش دما زیاد نبود لازم نیست هر 1.5 ساعت خاموش روشن کنید .

GHAGHALEELEE
17-07-2017, 18:24
شما از یه فن استفاده کنید . اگر افزایش دما زیاد نبود لازم نیست هر 1.5 ساعت خاموش روشن کنید .

میترسم فن هر چی گرد و غبار باشه رو بده داخل کیس هارد.

ata.royalfalcon
17-07-2017, 20:58
میترسم فن هر چی گرد و غبار باشه رو بده داخل کیس هارد.

بهتر از این هست که بطور مداوم خاموش روشن کنید که برای هارد دیسک هم مضر هست . با دمنده (blower) هم میتونید گرد و خاک گیری کنید .

GHAGHALEELEE
18-07-2017, 17:40
در سایت وسترن دیجیتال گفته شده یکسری از مدلهای 8 ترابایتی از WD Unlocker VCD که مورد نیاز برنامه WD Smartware هست پشتیبانی نمیکنند و در نتیجه به جای برنامه WD Smartware باید از برنامه های WD Backup یا Acronis True Image WD Edition استفاده کنند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لیست هارد های اکسترنالی که از WD Smartware پشتیبانی میکنند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ضمناً من 8 ترابایتی اکسترنال ندارم ، ولی WD Red هشت ترابایتی دارم که دقیقاً مثل شما با وجودیکه سیستم رو بطور اصولی خاموش میکنم unsafe shutdown count بیشتر میشه . مطالب زیادی رو هم در اینترنت جستجو کردم ولی فعلاً به نتیجه قطعی نرسیدم .

این برنامه cronis True Image WD Edition رو نصب کردم چیزی برای safe remove نداره.من که با همون quick view خود کنار ساعت ویندوز ریمو میکنم.
راستی این گزینه زیر چرا انقدر از اول زیاد بوده؟ تعدادش هم تو بخش data هر چند بار داره اضافه میشه.

حیزون
18-07-2017, 18:57
دوست گرامی آتا آریا فالکن هارد توشیبا بعد از 6 ماه خرید میتونه بد سکتور بگیره ؟ به خاطر حجم بالاشه ؟

fk_u
02-08-2017, 22:21
درود به همه

فکر کنم دوباری لپتاپ هنگ کرده و بعد چند دقیقه بزور ریستارت کردم یا خاموش کردم هنگ میکرد و حالت صبر ویتینگ میشد و اپ باز نمیشد و کار نمیکرد. قبلا زمان خرید به لطف فروشنده هارد خراب بود اون هم یمدت کند شده بود و اخر سوخت و اطلاعات پر شد . این دفه کند نشده فکر کنم تازگی دو باری اینطوری هنگ کرده و با برنامه hdd tune دیدم . c5 وارنینگ داده و data عدد 10 زده. لطفا راهنمایی کنید جریان چی هست و چه کاری میتونم کنم . دیتا سالم میمونه ؟؟
لپتاپ حرکت هم نمیدم و علت این مشکل چی هست ؟ فکر کنم دو سالی هست هارد خریدم. بخاطر گرما که نیست ؟؟ کول پد استفاده میکنم ولی خوب خنک نمیکنه . ببخشید طولانی شد. مرسی
دو تا عکس هم میفرستم برای تکمیل سوالم.
امروز عدد دیتا 45 شد .....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

Advanced Ali-001
06-08-2017, 15:12
سلام.
من هارد اینترنالی دارم که 3 ترابایت هستش مدل سیگیت باراک.دا بعد چند روزی داره به من 2 ترا بایت نشون میشده و نمیدونمم مشکلش کجاست!
ببینید این ارور رو میده:

نمیدونم داستان چیه لطفا راهنمایی کنید.

ata.royalfalcon
06-08-2017, 19:46
سلام.
من هارد اینترنالی دارم که 3 ترابایت هستش مدل سیگیت باراک.دا بعد چند روزی داره به من 2 ترا بایت نشون میشده و نمیدونمم مشکلش کجاست!
ببینید این ارور رو میده:

نمیدونم داستان چیه لطفا راهنمایی کنید.

سلام .
لطفاً یک عکس از Disk management ویندوز اینجا بذارید . شاید تغییری در وضعیت پارتیشنها ایجاد شده .

Advanced Ali-001
06-08-2017, 20:31
سلام.
خدمت شما:
چه کنم؟

ata.royalfalcon
06-08-2017, 21:02
سلام.
خدمت شما:
چه کنم؟

خب همانطوریکه دیده میشه یه فضای پارتیشن بندی نشده وجود داره . اگر اطلاعاتی ندارید پارتیشن دوترابایتی رو حذف کنید و این هارد دیسک رو بصورت GPT دربیارید و سپس دوباره پارتیشن بندی کنید . مشکل اصلی اینجاست که این هارد دیسک بصورت MBR هست و در نتیجه نمیتونید بیشتر از دوترابایت رو پارتیشن بسازید .

Advanced Ali-001
06-08-2017, 21:37
بسیار سپاسگذارم.
خب الان من چطوری باید این هارد رو بصورت GPT دربیارم؟

Advanced Ali-001
06-08-2017, 21:43
داداش هارد رو چطوری بصورت GPT دربیارم؟

Advanced Ali-001
06-08-2017, 23:23
آقایی هارد رو چطوری به GPT تبدیل گنم؟

ata.royalfalcon
07-08-2017, 06:19
بسیار سپاسگذارم.
خب الان من چطوری باید این هارد رو بصورت GPT دربیارم؟

داداش هارد رو چطوری بصورت GPT دربیارم؟

آقایی هارد رو چطوری به GPT تبدیل گنم؟

بعد از اینکه پارتیشن دوترابایتی رو حذف کردید طبق عکس زیر روی جایی که نوشته disk راست کلیک و گزینه convert to gpt رو بزنید .

Advanced Ali-001
07-08-2017, 13:05
بعد از اینکه پارتیشن دوترابایتی رو حذف کردید طبق عکس زیر روی جایی که نوشته disk راست کلیک و گزینه convert to gpt رو بزنید .

هارد GPT رو تا چند ترا میشه پارتیشن بندی کرد؟
هارد ده ترا حتما GPT هستن این مدل های ولف سیگیت که جدید اومده.
درسته؟

ata.royalfalcon
07-08-2017, 14:57
هارد GPT رو تا چند ترا میشه پارتیشن بندی کرد؟

هر پارتیشن تا تا 9.4 زتابایت .

هارد ده ترا حتما GPT هستن این مدل های ولف سیگیت که جدید اومده.

اگر آکبند خریده باشید پارتیشن بندی نشده هست ، یعنی خودتان باید بصورت GPT دربیارید .

mahanomah
16-08-2017, 01:34
دوستان سلام
چند وقتیه هاردم دچار مشکل شده.
رو سیستمم یه هارد 200 گیگ دارم که از اول بوده و یه هارد یک ترا هم بعدا بهش اضاف کردم. البته الان چندین ساله که اضاف کردم و هیچ مشکلی نبوده.
اخیرا هنگام کار با ویندوز بخصوص کپی پیست کردن روی هارد یک ترا، سیستم پیغام Delayed write Failed میداد. زیاد جدی نگرفتم. یه مدت گذشت تا اینکه رفته رفته ویندوزم کند و کندتر شد و همش هنگ میکرد و درایو های هارد یک ترا رو نمیشناخت.
تا اینکه امروز دیگه اصلا بالا نمی اومد و باید کابل هارد یه ترا رو قطع کنم تا بالا بیاد.
لطفا کمکم کنید مشکل چیه؟ آیا از پاوره؟؟
اگه پاور رو عوض کنم و هاردم بدسکتور شده باشه باید چیکار کنم؟
خیلی میترسم اطلاعات هارد یک ترام پریده باشه، راه حل چیه؟؟؟
اینم بگم که هارد اصلیم به قوت خودش باقیه و هیچ مشکلی نداره ضمنا ویندوز هم عوض کردم مشکل کندی حل شده اما دیگه هارد یک ترا باید قطع باشه وگرنه بالا نمیاد.
ببخشید طولانیه میخواستم کامل توضیح داده باشم

13681
17-08-2017, 11:03
سلام دوستان
من یه هارد 4 ترا وسترن بنفش دارم میخاستم پاراتیشن بندی کنم با چه نرم افزاری کار کنم خوبه

ویندوز من 10
ممنون از راهنمایی

ata.royalfalcon
17-08-2017, 11:38
سلام دوستان
من یه هارد 4 ترا وسترن بنفش دارم میخاستم پاراتیشن بندی کنم با چه نرم افزاری کار کنم خوبه

ویندوز من 10
ممنون از راهنمایی

سلام .
این هارد دیسک رو حتماً برای آرشیو دیتا خریدید ؟ گرچه مدلهای بهتری هم میتونستید بخرید .
ساده ترین راه برای پارتیشن بندی این هارد دیسک استفاده از Disk management ویندوز هست .

13681
18-08-2017, 08:34
بله برای آرشیو خریدم و یه بنده خدا برام پر کرده و فقط یک درایو ساخته
میخام بعداز خالی کردن هارد به چند درایو تقسیم کنم بعد پر کنم
دوستی فرمود یک درایو خطر داره بهتره چند درایو باشه

ata.royalfalcon
18-08-2017, 08:55
بله برای آرشیو خریدم و یه بنده خدا برام پر کرده و فقط یک درایو ساخته
میخام بعداز خالی کردن هارد به چند درایو تقسیم کنم بعد پر کنم
دوستی فرمود یک درایو خطر داره بهتره چند درایو باشه

یک درایو یا چند درایو مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکنه ، بیشتر به سلیقه کاربر و همچنین حجم هر فایل بستگی داره . مثلاً اگر فایلها حجیم باشند ساخت یک پارتیشن کم حجم منطقی بنظر نمیرسه .

feranko724
18-08-2017, 15:08
سلام دوستان برای نگهداری فیلم وغیر چه نوع هارد اینترنال رو واز چه مارکی پیشنهادمیکنید

13681
18-08-2017, 18:08
یک درایو یا چند درایو مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکنه ، بیشتر به سلیقه کاربر و همچنین حجم هر فایل بستگی داره . مثلاً اگر فایلها حجیم باشند ساخت یک پارتیشن کم حجم منطقی بنظر نمیرسه .

نه دوست عزیز آرشیو نگهداری فیلم هست. میگفت اگه یه درایو باشه و مشکلی برای هارد باشه همه اطلاعات از بین میره ولی اگه چند درایو باشه فقط اون درایو مشکل پیدا میکنه

ata.royalfalcon
18-08-2017, 19:47
سلام دوستان برای نگهداری فیلم وغیر چه نوع هارد اینترنال رو واز چه مارکی پیشنهادمیکنید
سلام .
میتونید WD Blue انتخاب کنید . اگر بودجه هست یا تفاوت قیمت زیاد نیست WD Red رو هم میتونید انتخاب کنید .

نه دوست عزیز آرشیو نگهداری فیلم هست. میگفت اگه یه درایو باشه و مشکلی برای هارد باشه همه اطلاعات از بین میره ولی اگه چند درایو باشه فقط اون درایو مشکل پیدا میکنه

اگر مشکلی برای هارد دیسک پیش بیاد کل اطلاعات از بین میره و فرقی هم نمیکنه این هارد دیسک یک داریو داشته باشه یا چند درایو . البته گاهی اوقات پیش میاد فقط یک درایو از چند درایو موجود خراب میشه که این مشکل معمولاً ارتباطی به خود هارد دیسک نداره و مربوط به خرابی فایل سیستم در اثر مشکلات نرم افزاری ، قطع برق ناگهانی و ... هست .

پیشنهاد میکنم از اطلاعات یک کپی روی هارد دیسک دیگه داشته باشید .

13681
18-08-2017, 20:17
داداش کسی میتونه راهنمایی کنه
من میخام هارد اکسترنال برای جابجایی اطلاعات بخرم. میتونم به هارد My Passport New رمز بدم. از لحاظ کارایی و دوام برای جابه جایی کدام یک از این هارد ها بهتر هستش.و منظور از rpm چیه یعنی مثل هارد اینترنال داخل هارد صفحه میچرخه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هارد+اکسترنال+وسترن+دیجیتا +My+Passport+3TB+New+WDBYNN0010BBK/ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84+%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D 9%86+%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84+My +Passport+3TB+New+WDBYNN0010BBK/)

hamid3369
20-08-2017, 13:17
[
IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/IMG]

دوستان این هارد در چه وضعه امیدی بهش هست درجه سلامتیش خوبه

dooste.man83
22-08-2017, 16:40
با سلام
هارد از نوع SSD سامسونگ هست . با نرم افزار HD TUNE PRO و خود ویندوز که سرچ کردن هیچ اروری پیدا نکرد و سکتور ها هم با HD TUNE PRO تست شد همه سبز بود و ایرادی نداشت
اما طبق عکس زیر
این هارد مشکل اش جدی هست یا خیر ؟ و مطمئن برای استفاده کردن هست یا خیر؟
امکان برطرف کردنش هست ؟ ممنون

EhsanCPU
22-08-2017, 22:29
با سلام
هارد از نوع SSD سامسونگ هست . با نرم افزار HD TUNE PRO و خود ویندوز که سرچ کردن هیچ اروری پیدا نکرد و سکتور ها هم با HD TUNE PRO تست شد همه سبز بود و ایرادی نداشت
اما طبق عکس زیر

سلام با برنامه Hard Disk Sentinel هم یه تست ازش بگیرین و عکسش را قرار بدین تب Overview

hamid3369
23-08-2017, 19:47
با سلام
اما طبق عکس زیر

بکاپ بگیر روی یه هارد دیگه

- - - Updated - - -

با سلام
اما طبق عکس زیر

- - - Updated - - -

با سلام
اما طبق عکس زیر

13681
23-08-2017, 19:48
من میخام هارد اکسترنال برای جابجایی اطلاعات بخرم. میتونم به هارد My Passport New رمز بدم. از لحاظ کارایی و دوام برای جابه جایی کدام یک از این هارد ها بهتر هستش.و منظور از rpm چیه یعنی مثل هارد اینترنال داخل هارد صفحه میچرخه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هارد+اکسترنال+وسترن+دیجیتا +My+Passport+3TB+New+WDBYNN0010BBK/ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84+%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D 9%86+%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84+My +Passport+3TB+New+WDBYNN0010BBK/)

ata.royalfalcon
25-08-2017, 20:18

WD my passport (لینک اول) رو انتخاب کنید . rpm هم سرعت چرخش پلاتر در هر دقیقه هست و اکثر مدلهای پرتابل هم 5400 هستند .
یه کیف مناسب هم تهیه کنید تا در هنگام جاجایی اگر زمین افتاد احتمال خرابی کمتر باشه .

shoki.joon
22-09-2017, 19:53
سلام. لطفا به دادم برسید. من یه هار 80 گیگی مکستور دارم که چند وقت پیش یه عالمه عکس و فیلم شخصی و خصوصی ریختم توش و هاردو از سیستم جدا کردم و قایم کردم.حالا خواستم دوباره فایلهاشو تو یه هارد دیگه کپی کنم.هردو وصل کردم و بالا اومد ولی بیشتر فایلها کپی نمیشد و ارور میداد. مثلا عکسهایی که کپی نمیشد وقتی کوچک بودند سالم دیده میشد ولی وقتی تصویر رو باز میکردم یا نصفش نشون میداد یا روش خط می افتاد.جستجو کردم و فکر کردم بد سکتور داره. خواستم با برنامه HDD Regenartor بد سکتورهاشو ترمیم کنم.تا نصفه که رفت برنامه دیگه جلوتر نرفت و من سیستمو خاموش روشن کردم دیدم که هارد تو حالت Unallocated رفته و خواستم با برنامه بوت minitool partition recovery پارتیشن هارو برگردونم که چند درصد که برنامه رفت یهو یه صدای خیلی بدی از هارد بلند شد و دیگه هم بالا نیومد. اصلا تو بایوس سیستم هم دیتکت نمیشه. شما رو خدا کمکم کنید. اطلاعاتم خیلی حیاتیه. اینم لینک صدای ضبط شده از هاردم موقع روشن کردن سیستم. خواهش میکنم کمک کنید.

ardeshir n
22-09-2017, 20:59
سلام. لطفا به دادم برسید. من یه هار 80 گیگی مکستور دارم که چند وقت پیش یه عالمه عکس و فیلم شخصی و خصوصی ریختم توش و هاردو از سیستم جدا کردم و قایم کردم.حالا خواستم دوباره فایلهاشو تو یه هارد دیگه کپی کنم.هردو وصل کردم و بالا اومد ولی بیشتر فایلها کپی نمیشد و ارور میداد. مثلا عکسهایی که کپی نمیشد وقتی کوچک بودند سالم دیده میشد ولی وقتی تصویر رو باز میکردم یا نصفش نشون میداد یا روش خط می افتاد.جستجو کردم و فکر کردم بد سکتور داره. خواستم با برنامه HDD Regenartor بد سکتورهاشو ترمیم کنم.تا نصفه که رفت برنامه دیگه جلوتر نرفت و من سیستمو خاموش روشن کردم دیدم که هارد تو حالت Unallocated رفته و خواستم با برنامه بوت minitool partition recovery پارتیشن هارو برگردونم که چند درصد که برنامه رفت یهو یه صدای خیلی بدی از هارد بلند شد و دیگه هم بالا نیومد. اصلا تو بایوس سیستم هم دیتکت نمیشه. شما رو خدا کمکم کنید. اطلاعاتم خیلی حیاتیه. اینم لینک صدای ضبط شده از هاردم موقع روشن کردن سیستم. خواهش میکنم کمک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]درود.
صدا رو گوش دادم.
متاسفانه هد(Head)از بین رفته.
روی دیسک اصلی هم خط افتاده به احتمال زیاد.
و شاید هم امکان بازگشت اطلاعات نباشه.

Sent from my ASUS using Tapatalk

shoki.joon
22-09-2017, 21:22
درود.
صدا رو گوش دادم.

نگو داداش.نا امیدم نکن.من اطلاعاتشو میخوام. میشه بگید کجا جایی واسه تعمیر هست؟

shoki.joon
22-09-2017, 21:39
درود.
صدا رو گوش دادم.

نگو داداش.نا امیدم نکن.من اطلاعاتشو میخوام. میشه بگید کجا جایی واسه تعمیر هست؟

ardeshir n
22-09-2017, 21:52
نگو داداش.نا امیدم نکن.من اطلاعاتشو میخوام. میشه بگید کجا جایی واسه تعمیر هست؟ببینید اینا احتمال هستن.
نمیشه گفت ۱۰۰ درصد از بین رفتن.
برید بازار رضا تهران بپرسین برای تعمیر هارد باید برم کجا.
بهتون راهنمایی می کنن.

shoki.joon
23-09-2017, 11:28
سلام.دوستان این خانه سخت افزار که ادرس سایتش ihhco هستش. ایا مورد اعتماده که هارد دیسکمو با پست بفرستم برای ریکاوری.؟؟ آخه من استان خراسان رضوی هستم.

ata.royalfalcon
23-09-2017, 14:54
سلام.دوستان این خانه سخت افزار که ادرس سایتش ihhco هستش. ایا مورد اعتماده که هارد دیسکمو با پست بفرستم برای ریکاوری.؟؟ آخه من استان خراسان رضوی هستم.

سلام .
بله مورد اعتماد هست . حتی یکی از مسئولین اون شرکت هم سابقاً در اینجا فعالیت میکردند .

milad azad
05-10-2017, 00:18
سلام .
.

سلام اقا عطا

ایا هارد sata برای تغذیه برق مورد نیازش به غیر از کابل های زرد 12 ولت و 5 ولت به کابل نارنجی 3.3 ولت هم واقعا نیاز داره ؟
چ.ن بعضی میگن اگر کابل نارنجی نباشه خود برد هارد از کابل 5 تبدیل میکنه

دلیل سوال این کابل های تبدیل برق sata با افزایش طول هست

ata.royalfalcon
05-10-2017, 14:42
سلام اقا عطا

ایا هارد sata برای تغذیه برق مورد نیازش به غیر از کابل های زرد 12 ولت و 5 ولت به کابل نارنجی 3.3 ولت هم واقعا نیاز داره ؟
چ.ن بعضی میگن اگر کابل نارنجی نباشه خود برد هارد از کابل 5 تبدیل میکنه

سلام .
نیازی نداره و در صورت عدم تامین ولتاژ 3.3 مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیشه .
برای اینکه مطمئن بشید و خیالتون هم راحت باشه ، میتونید باکس یه هارد اکسترنال My Book رو باز کنید تا به برد SATA to USB دسترسی داشته باشید و بعد از روشن کردن با مولتیمتر تست ولتاژ بگیرید (از قسمتی که به کانکتور هارد دیسک متصل میشه) .
من اینکار رو انجام دادم . خود آداپتور ، ولتاژ 12 ولتی رو تامین میکنه ولی 5 ولت توسط آیسی رگولاتورهای موجود بر روی برد SATA to USB تولید میشه ولی از 3.3 ولتی خبری نیست . قطعاً وسترن دیجیتال مطمئن بوده که این حالت مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکنه و تا چندسال هم گارانتی میکنه .

اگر منظورتان SATA to Molex هست چند نکته مهم رو باید در نظر بگیرید.

1. انواعی رو تهیه کنید که لحیم شده نباشند . چون در این تبدیلهای ارزانقیمت ، لحیمکاری شاید به خوبی انجام نشه و حتی خطر آتش سوزی دارند . عکس زیر یک نمونه از انواعی هست که در قسمت کانکتور SATA لحیمکاری شده هست .

عکس زیر از انواعی هست که پرس (crimp) شده هست . البته در پرس کردن سر سیم به کانکتورها باید یکسری شرایط رعایت بشه و در چند موردی که من دیدم کیفیت پرس خوب نبوده .

ایده آل ترین حالت از نظر من اینجور کابلها هست که نه نیاز به لحیم کاری هست و نه نیاز به پرس سر سیم هست . همچنین فاصله بین پینها هم خوب هست و اتصالی احتمالی ایجاد نمیشه . در حال حاضر بیشتر پاورهای جدید و مدرنی که فروخته میشوند از این نوع کانکتور استفاده میشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2. تبدیلهایی رو بخرید که از سیمهای 16 AWG یا نهایت 18 AWG استفاده شده باشه . 20 AWG هم هست که به خاطر قطر کم مناسب نیستند . مشخصات سیم معمولاً روی روکش سیم نوشته میشه .

3. از وصل کردن تعداد زیاد هارد دیسک به یک کانکتور خودداری کنید و همچنین تا جایی که ممکن هست طول سیم کمتر باشه .

puya2010
05-10-2017, 15:50
سلام به عطا جان و بقیه اساتید عزیز
برای از بین بردن ایراد disk protected کارت‌های میکرو اس‌دی بهترین تجربه‌ای که دارید چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری چیه؟
ممنون میشم اگه به اشتراک بذارید

کاپیتان12345
09-10-2017, 10:05
سلام و خسته نباشید.من این سوال چند روز پیش گذاشتم ولی کسی جواب نداد.هارد اکسترنال من unallocated شده امکانات فرمت نمیده. Easeus data recovery wizard .acronis disk director 12..جواب نداد.کسی میتونه کمک کنه..

puya2010
09-10-2017, 11:40
سلام به عطا جان و بقیه اساتید عزیز
برای از بین بردن ایراد disk protected کارت‌های میکرو اس‌دی بهترین تجربه‌ای که دارید چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری چیه؟
ممنون میشم اگه به اشتراک بذاریددوستان نظری ندارید؟

ali-1991
18-10-2017, 17:03
درود. دوستان هارد 1TB هست اما 500GB فضا در دسترس هست و سلامتی هارد هم به صورت زیر هست لطفا راهنمایی کنید مشکلش چی هست

ata.royalfalcon
19-10-2017, 19:51
درود. دوستان هارد 1TB هست اما 500GB فضا در دسترس هست و سلامتی هارد هم به صورت زیر هست لطفا راهنمایی کنید مشکلش چی هست

در مورد مشکل کاهش فضای هارد دیسک ، لطفاً یک عکس از Disk management اینجا بذارید . شاید قسمتی از فضای هارد دیسک پارتیشن بندی نشده باشه . در مود مشکل Current Pending Sector ، لطفاً تاپیک زیر رو مطالعه کنید .

sheytan666
26-10-2017, 03:35
سلام بزرگواران
هارد دیسک 6 ترابایتی سیگیت دارم که گاهی یکم سرو صداش زیاد میشه و کمی لرزش داره و صدای غیراستانداری میده
مشکل خاصی نداره از لحاظ عملکرد ولی میخوام مطمئن بشم در آینده ی نزدیک سالم میمونه؟ اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟

وضعیتش اینه

برای رفع این ارور چه باید کرد؟

ata.royalfalcon
26-10-2017, 22:56
سلام بزرگواران
هارد دیسک 6 ترابایتی سیگیت دارم که گاهی یکم سرو صداش زیاد میشه و کمی لرزش داره و صدای غیراستانداری میده
مشکل خاصی نداره از لحاظ عملکرد ولی میخوام مطمئن بشم در آینده ی نزدیک سالم میمونه؟ اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟

وضعیتش اینه

سلام .

اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟

هارد دیسکها کلاً غیر قابل اعتماد هستند . اطلاعات فوق العاده مهم دارید فقط بکآپ . یعنی به کپی روی هارد دیسک دیگه داشته باشید .

این نشون میده که هارد دیسک قبلاً به دمای 75 درجه رسیده که دمای بسیار بالایی هست . اگر به مدت طولانی استفاده میکنید حتماً دمای هارد دیسک رو کنترل کنید و در صورت لزوم از فن استفاده کنید . افزایش شدید دما باعث کوتاه شدن عمر مفید و خرابی زودرس میشه .
برای رفع این خطا باید SMART هارد دیسک با استفاده از یکسری ابزارهای خاص مثلاً PC3000 ریسیت بشه .

sunshineboy
11-11-2017, 16:50
سلام.
من یه نرم افزار میخوام ک با فلش و توسط بوت بدون وجود ویندوز و تو میحط گرافیکی فایل های هاردت رو بهت نشون بده و اجازه بده یک فایل از یک درایو به ی دراایو دیگه انتقال بدی(بدون تایپ کردن کوماند لاین).کاربریشم راحت باشه پیچیدگی نداشته باشه. اسم نرم افزار رو بهم بگید لدفا.

ata.royalfalcon
11-11-2017, 22:16
سلام.
من یه نرم افزار میخوام ک با فلش و توسط بوت بدون وجود ویندوز و تو میحط گرافیکی فایل های هاردت رو بهت نشون بده و اجازه بده یک فایل از یک درایو به ی دراایو دیگه انتقال بدی(بدون تایپ کردن کوماند لاین).کاربریشم راحت باشه پیچیدگی نداشته باشه. اسم نرم افزار رو بهم بگید لدفا.

سلام .

پیشنهاد من استفاده از لینوکس Ubuntu بصورت Live هست . یعنی بدون اینکه نیازی به نصب این سیستم عامل باشه لینوکس بالا بیارید که میتونید به اطلاعات هارد دیسک هم دسترسی داشته باشید .

sunshineboy
12-11-2017, 00:40
سلام مممنون واسه ی جواب ب غیر لینوکس راه دیگه ای نداره یا نرم افزار خاصی؟ این اوبونتو لایو ک میگید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینطوریه روش اجراش؟! یا ی چیز دیگس

sunshineboy
13-11-2017, 00:25
اقای عطا نرم افزار دیگه ای نیست؟!من خوشم نمیاداز لینوکس تجهیزهات لینوکسی xd

ata.royalfalcon
14-11-2017, 21:37
سلام مممنون واسه ی جواب ب غیر لینوکس راه دیگه ای نداره یا نرم افزار خاصی؟ این اوبونتو لایو ک میگید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینطوریه روش اجراش؟! یا ی چیز دیگس

بله به همین روش هست . فایل ISO لینوکسی رو که دانلود کردید رو رایت میکنید روی فلش مموری تا بوتیبل بشه .

اقای عطا نرم افزار دیگه ای نیست؟!من خوشم نمیاداز لینوکس تجهیزهات لینوکسی xd

من نرم افزارهای دیگه ای رو تست نکردم . ولی روشی که گفتم خیلی ساده هست و هیچ پیچیدگی هم نداره و بصورت گرافیکی میتونید به هارد دیسک دسترسی داشته باشید و اطلاعات رو جابجا کنید .

البته در داخل Hiren's BootCD یه mini windows xp وجود داره ولی اولاً از حالت AHCI پشتیبانی نمیکنه باید در بایوس مادربرد تنظیمات رو به حالت IDE ذخیره کنید و دوم اینکه اگر هارد دیسک بصورت GPT باشه نمیتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید . ویندوز 7 بصورت Live هم هست که تست نکردم محدودیت های گفته شده رو داره یا خیر .

sunshineboy
15-11-2017, 20:24
سلام.خیلی ممنون و تشکر واسه توضیحات کامل و راهنماییتون.من همون لینوکس رو امتحان میکنم بازم ممنون.

یوسفمان
19-11-2017, 03:36
با سلام.من اشتباها هارد اکسرنالمو از قسمت recovery توی ویندوز فرمت کردم و الان حجم هاردم از یک گیگابایت به 39گیگ رسیده و در نتیحه اطلاعاتم پاک شدن.لطفا یه راه حلی بدین.خیلی اطلاعاتم مهم هستن.ممنونم

یوسفمان
19-11-2017, 04:04
با سلام.من هارد اکسرنالمو از طریق recoveryدر قسمت ویندوز اشتباها فرمت کردم و الان حجم هاردم از یک گیگ به 39گیگ رسیده و اطلاعاتم هم پاک شدن.اسم هاردم هم recoveryشده.لطفا کمکم کنید.آیا خودم میتونم برشگردونم؟

ata.royalfalcon
19-11-2017, 10:54
با سلام.من هارد اکسرنالمو از طریق recoveryدر قسمت ویندوز اشتباها فرمت کردم و الان حجم هاردم از یک گیگ به 39گیگ رسیده و اطلاعاتم هم پاک شدن.اسم هاردم هم recoveryشده.لطفا کمکم کنید.آیا خودم میتونم برشگردونم؟

اطلاعات اگر مهم هست ببرید مراکز معتبر تا برای شما ریکاوری کنند .
خودتون شاید بتونید اینکار رو انجام بدید ولی اگر اشتباه کنید یا نا آشنا باشید ممکن هست اطلاعات دیگه قابل ریکاوری نباشه .

sunshineboy
20-11-2017, 12:34
اقای عطا ببخشید واقعا. من لینوکس رو کامل ‍‍حذف کردم از رو هاردم . mbr رو هم فیکس کردم ولی وقتی سی دی ویندوز میزارم ک ویندزو ۷ هست چون فلش دیگه ای ندارم ک روش ویندوز ۱۰ بریزم الان مجبورم با سی دی ویندوز ۷ ی ویندوز نصب کنم وقتی وارد نصب میشم مینویسه No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click.
یکم راهنمایی های تو این لینک رو انجام دادم بازم درست نشد بعد load drivers رو میزنم از محیط نصب ویندوز فقط سه تا درایو نشون میده یکیش ک درایو سی بود ک ویندوز توش نصب بود کلا فرمتش کردم یکیش ی درایور نرم افزار هام یکیش هم نوشته ( :BOOT( X البته هیچ نظری نداشتم این بوت ایکس چیه یکم سرچ کردم متوجه شدم در مورد ویندوز ۷ میشه \اکش کنم یا نمیشه؟! قبلا نبود همچین چیزی.!یعنی دو تا درایور دیگم غیب شده ولی وارد اوبونتو لایو ک میشم تموم درایو هام نمایش داده میشه! یعنی هم سی/نرم افزار/ی دونه درایور دیگه و اخری هم ی درایو بود ک توش اهنگ داشتم اوبونتو خرابش کرد. الان من چ کار باید بکنم ک وقتی با ویندوز بوت میشم بهم نمایش بده درایوهام رو و اون ارور رو نده؟!نمیدونم حالا سی دی مشکل داره لابد یا شاید اگه با یو اس بی بوت بشم مشکل رفع بشه مطمعن نیستم. این ربطی به هارد داره و ؟ یا کاری به هارد نداره کلا.

ata.royalfalcon
20-11-2017, 18:38
اقای عطا ببخشید واقعا. من لینوکس رو کامل ‍‍حذف کردم از رو هاردم . mbr رو هم فیکس کردم ولی وقتی سی دی ویندوز میزارم ک ویندزو ۷ هست چون فلش دیگه ای ندارم ک روش ویندوز ۱۰ بریزم الان مجبورم با سی دی ویندوز ۷ ی ویندوز نصب کنم وقتی وارد نصب میشم مینویسه No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click.
یکم راهنمایی های تو این لینک رو انجام دادم بازم درست نشد بعد load drivers رو میزنم از محیط نصب ویندوز فقط سه تا درایو نشون میده یکیش ک درایو سی بود ک ویندوز توش نصب بود کلا فرمتش کردم یکیش ی درایور نرم افزار هام یکیش هم نوشته ( :BOOT( X البته هیچ نظری نداشتم این بوت ایکس چیه یکم سرچ کردم متوجه شدم در مورد ویندوز ۷ میشه \اکش کنم یا نمیشه؟! قبلا نبود همچین چیزی.!یعنی دو تا درایور دیگم غیب شده ولی وارد اوبونتو لایو ک میشم تموم درایو هام نمایش داده میشه! یعنی هم سی/نرم افزار/ی دونه درایور دیگه و اخری هم ی درایو بود ک توش اهنگ داشتم اوبونتو خرابش کرد. الان من چ کار باید بکنم ک وقتی با ویندوز بوت میشم بهم نمایش بده درایوهام رو و اون ارور رو نده؟!نمیدونم حالا سی دی مشکل داره لابد یا شاید اگه با یو اس بی بوت بشم مشکل رفع بشه مطمعن نیستم. این ربطی به هارد داره و ؟ یا کاری به هارد نداره کلا.

در همان مرحله نصب ویندوز (مرحله ای که load drivers رو میزنید) دکمه های shift+f10 رو بزنید و تایپ کنید diskpart و اینتربزنید و سپس تایپ کنید list disk تا لیست هارد دیسکهای سیستم مشخص بشه . با دستور select disk X هارد دیسک مورد نظر رو انتخاب کنید (به جای X شماره دیسک رو وارد کنید) و سپس تایپ کنید list partition تا لیستی از پارتیشنها نمایش داده شود . از این قسمت یعنی list partition و قسمت list disk یک عکس اینجا بذارید تا وضعیت درایوها مشخص بشه تا بهتر بتوان راهنمایی کرد .

sunshineboy
20-11-2017, 22:39
بهتر بتوان راهنمایی کرد .
ممنونم واسه جواب و راهنمای بفرمایید:

ا̶ل̶ا̶ن̶ ̶ی̶ه̶ ̶م̶ش̶ک̶ل̶ی̶م̶ ̶د̶ا̶ر̶م̶ ̶ا̶ی̶ن̶ه̶ ̶ک̶ ̶ت̶و̶ ̶ا̶و̶ب̶ن̶ت̶و̶ ̶ل̶ا̶ی̶و̶ ̶ف̶ل̶ش̶ ̶ک̶ ̶م̶ی̶ز̶ن̶م̶ ̶۳̶۲̶ ̶گ̶ی̶گ̶ ̶ا̶ط̶ل̶ا̶ع̶ا̶ت̶ ̶ه̶ا̶ر̶د̶م̶ ̶م̶ی̶خ̶و̶ا̶م̶ ̶ب̶ر̶ی̶ز̶م̶ ̶ر̶و̶ش̶ ̶ه̶ن̶گ̶ ̶م̶ی̶ک̶ن̶ه̶ ̶ت̶ا̶ ̶ی̶ ̶ج̶ا̶ی̶ی̶ ̶م̶ی̶ر̶ه̶ ̶ج̶ل̶و̶ ̶ب̶ع̶د̶ ̶د̶ی̶گ̶ه̶ ̶و̶ا̶م̶ی̶س̶ه̶

مرسی اقای عطا واسه راهنمایی و وقتتون.
این مشکل حل شد همینطور: با ابزاری ک توی خود لینوکس هم بود gparted کلا هاردم فرمت کردم \ارتشین هاشم از اول ساختم فقط ی مشکلی داره توی هر درایوی ۱۰۰ مگابات فضای اشغال شده است. با اینکه دو بارم فرمتش کردم بازم این صد مگ وجود داره.

ata.royalfalcon
21-11-2017, 07:29
ممنونم واسه جواب و راهنمای بفرمایید:

ا̶ل̶ا̶ن̶ ̶ی̶ه̶ ̶م̶ش̶ک̶ل̶ی̶م̶ ̶د̶ا̶ر̶م̶ ̶ا̶ی̶ن̶ه̶ ̶ک̶ ̶ت̶و̶ ̶ا̶و̶ب̶ن̶ت̶و̶ ̶ل̶ا̶ی̶و̶ ̶ف̶ل̶ش̶ ̶ک̶ ̶م̶ی̶ز̶ن̶م̶ ̶۳̶۲̶ ̶گ̶ی̶گ̶ ̶ا̶ط̶ل̶ا̶ع̶ا̶ت̶ ̶ه̶ا̶ر̶د̶م̶ ̶م̶ی̶خ̶و̶ا̶م̶ ̶ب̶ر̶ی̶ز̶م̶ ̶ر̶و̶ش̶ ̶ه̶ن̶گ̶ ̶م̶ی̶ک̶ن̶ه̶ ̶ت̶ا̶ ̶ی̶ ̶ج̶ا̶ی̶ی̶ ̶م̶ی̶ر̶ه̶ ̶ج̶ل̶و̶ ̶ب̶ع̶د̶ ̶د̶ی̶گ̶ه̶ ̶و̶ا̶م̶ی̶س̶ه̶

مرسی اقای عطا واسه راهنمایی و وقتتون.
این مشکل حل شد همینطور: با ابزاری ک توی خود لینوکس هم بود gparted کلا هاردم فرمت کردم \ارتشین هاشم از اول ساختم فقط ی مشکلی داره توی هر درایوی ۱۰۰ مگابات فضای اشغال شده است. با اینکه دو بارم فرمتش کردم بازم این صد مگ وجود داره.

هارد دیسک 500 گیگابایتی بصورت Dynamic هست . بعد از اینکه اطلاعات مهم رو منتقل کردید (در همان لینوکس لایو که هستید) با روشی که در پست زیر گفته شده هارد دیسک رو به حالت Basic کانورت کنید . بعد از اتمام کانورت مجدداً پارتیشن بندی کنید . البته در همان مرحله نصب ویندوز هارد دیسک رو پارتیشن بندی و فرمت و ویندوز نصب کنید .

اون 100 مگ هم چیز مهمی نیست . احتمالاً مربوط به اطلاعات سیستمی پارتیشن که هایدن هست میشه .

sunshineboy
21-11-2017, 08:17
ممنون واسه توضیحات و وقتتون تشکر.

fpfgh
21-11-2017, 19:57
سلام خسته نباشید هارد من تا مدتی قبل کار میکرد ولی یه روز که دادم به دوستم و بعد از پس دادنش (خودشم میگه هیچیچ آسیبی بهش وارد نکرده) نمیدونم چی شده که هم دیگه تو مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و هم ضرفیتش صفر شده از دیسک منیجرم که میرم میگه unknown not intialized

وقتیم که میزنم intialize بشه تو حالت mbr ارور میده که the request failed due to a fatal device hardware error

توحالت gpt هم مینویسه the specified disk is not convertible because the size is less than the minimum size required

مدل هاردمم silicon power A60 هستش

اگه راهنماییم کنین درستش کنم خیلی ممنون میشم بیشتر از اطلاعات هارد کار کردن هارد برام مهمه چون فیلم زیاد دانلود میکنم هارد لازمم بازم ممنون .

ata.royalfalcon
21-11-2017, 20:34
سلام خسته نباشید هارد من تا مدتی قبل کار میکرد ولی یه روز که دادم به دوستم و بعد از پس دادنش (خودشم میگه هیچیچ آسیبی بهش وارد نکرده) نمیدونم چی شده که هم دیگه تو مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و هم ضرفیتش صفر شده از دیسک منیجرم که میرم میگه unknown not intialized

وقتیم که میزنم intialize بشه تو حالت mbr ارور میده که the request failed due to a fatal device hardware error

توحالت gpt هم مینویسه the specified disk is not convertible because the size is less than the minimum size required

مدل هاردمم silicon power A60 هستش

اگه راهنماییم کنین درستش کنم خیلی ممنون میشم بیشتر از اطلاعات هارد کار کردن هارد برام مهمه چون فیلم زیاد دانلود میکنم هارد لازمم بازم ممنون .

سلام .
روی سیستم دیگه هم تست کنید و همچنین با کابل USB دیگه ای هم تست کنید . اگر این مشکل همچنان باقی هست باید ارسال بشه به گارانتی .

h_kh_1367
27-11-2017, 11:58
سلام

هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن پاسپورت دارم ، اخیرا بعضی مواقع فایل توش میریزم تو این کامپیوتر هست وقتی جدا میکنم و به کامپیوتر دیگه ای میزنم فایل ها نیست !

هر جفت کامپیوتر ها مال خودمه ، ویندوز و آنتی ویروسش هم بروزه و مشکلی نداره ، هارد رو هم با نرم افزار hd tune pro تست کردم مشکلی نداشت ، حتی هارد رو خالی و فرمت کردم .
وقتی disk check انجام میدم فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

ata.royalfalcon
29-11-2017, 07:23
سلام

هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن پاسپورت دارم ، اخیرا بعضی مواقع فایل توش میریزم تو این کامپیوتر هست وقتی جدا میکنم و به کامپیوتر دیگه ای میزنم فایل ها نیست !

هر جفت کامپیوتر ها مال خودمه ، ویندوز و آنتی ویروسش هم بروزه و مشکلی نداره ، هارد رو هم با نرم افزار hd tune pro تست کردم مشکلی نداشت ، حتی هارد رو خالی و فرمت کردم .
وقتی disk check انجام میدم فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام .

شما قبل از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو از سیستم جدا کنید Safely remove میکنید ؟ اگر اینکار انجام نشه ممکن هست در دفعات بعدی اتصال به سیستم با عکس زیر مواجه بشید که اگر ویندوز عملیات چک دیسک روی هارد دیسک انجام بده و با فایلهایی مواجه بشه که قادر به ترمیم اونها نباشه همه رو پاک میکنه و در فولدرهای مخفی با اسامی found.001 , found.000 ذخیره میکنه . در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] +rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.IuuP1B44ys.png

فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه

من در لینوکس تست کردم و میتونستم به فولدرهایی مثل found.001 , found.000 دسترسی داشته باشم .

h_kh_1367
29-11-2017, 09:56
سلام .

شما قبل از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو از سیستم جدا کنید Safely remove میکنید ؟ اگر اینکار انجام نشه ممکن هست در دفعات بعدی اتصال به سیستم با عکس زیر مواجه بشید که اگر ویندوز عملیات چک دیسک روی هارد دیسک انجام بده و با فایلهایی مواجه بشه که قادر به ترمیم اونها نباشه همه رو پاک میکنه و در فولدرهای مخفی با اسامی found.001 , found.000 ذخیره میکنه . در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] +rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.IuuP1B44ys.png

من در لینوکس تست کردم و میتونستم به فولدرهایی مثل found.001 , found.000 دسترسی داشته باشم .

من کلا وقتی میخوام هارد رو وصل یا قطع کنم سیستم رو خاموش می کنم .
چشم روش هایی که گفتید تست میکنم ببینم چی میشه ، البته همیشه اینطور نیست فقط بعضی وقت ها اینطوری میشه .

Mr_Data
10-12-2017, 03:39
سلام

هارد 2 ترا وسترن سبز دارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توی hdd regenerator این ارور رو واسه هارد میده:

Master Boot Record of this hard drive is damaged

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه
راهنمایی کنید

Mr_Data
10-12-2017, 03:41
سلام

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید.

EhsanCPU
10-12-2017, 05:04
سلام

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید.
سلام موقعی که شناسایی میشه یه عکس از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

Mr_Data
10-12-2017, 05:28
سلام موقعی که شناسایی میشه یه عکس از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

EhsanCPU
10-12-2017, 05:34
متاسفانه هاردتون وضعیت خوبی نداره و تعداد زیادی بدسکتور داره
سریعا از اطلاعاتتون بک آپ بگیرین ...

Mr_Data
10-12-2017, 14:50
متاسفانه هاردتون وضعیت خوبی نداره و تعداد زیادی بدسکتور داره
سریعا از اطلاعاتتون بک آپ بگیرین ...

اطلاعاتش مهم نیست. خود هارد رو میخوام. الان هیچ پارتیشنی نداره

EhsanCPU
10-12-2017, 23:10
اطلاعاتش مهم نیست. خود هارد رو میخوام. الان هیچ پارتیشنی نداره
تست Error Scan را هم انجام بدین و عکسش را بزارین (البته تیک گزینه Quick Scan را بردارید)

mamadalmani
13-12-2017, 04:41
سلام خسته نباشید
یه هارد a-data دارم بعد بعضی از فولدر ها فایلای توش پخش نمیشه بعضی هام پخش میشه بعد کپی میکنم تو یه هارد دیگه you'll need to provide administrator permission to copy to this folder این پیغام میاد بعد که اوکی میزنم کپی میشه راحت پخش میشه مشکلش از کجاس
ممنون

Mr_Data
14-12-2017, 18:38
تست Error Scan را هم انجام بدین و عکسش را بزارین (البته تیک گزینه Quick Scan را بردارید)

تست Error scan که انجام میدادم، همش قرمز میشد. هارد رو دادم تعمیرگاه.

هارد اکسترنالم رو خواستم ببینم وضعیتش چطوره، توی بخش Health یه warning هست:

هارد چه مشکلی داره؟

EhsanCPU
14-12-2017, 19:20
تست Error scan که انجام میدادم، همش قرمز میشد. هارد رو دادم تعمیرگاه.

هارد اکسترنالم رو خواستم ببینم وضعیتش چطوره، توی بخش Health یه warning هست:

هارد چه مشکلی داره؟
این ارور مربوط به کالیبره هد هارد هست باید هارد را مدام چک کنین اگه عدد ارور زیاد شد باید به گارانتی ارسال کنین ...

khp1990
30-12-2017, 19:57
سلام.
من نرم افزار Hard Disk Sentinel را نصب کردم و متوجه شدم که هاردم مشکل داره. البته از قبل هم می دونستم که بدسکتور داره.
بعد از اون اطلاعات هارد را خالی کردم و نرم افزار HDD Regenerator را نصب کردم و به صورت کامل هارد رو بدسکتور گیری کردم. که نتیجه اون تصویر زیر بود که 2 عدد بدسکتور را پیدا و ترمیم کرده بود.

بعد از بدسکتور گیری هارد را با نرم افزار HD Tune Pro چک کردم که در تصویر زیر گزارش معلوم هست.

تا اونجا که میدونم هاردم مشکل خاصی نداره. رنگ زرد فکر میکنم مشکل خاصی نیست و رنگ قرمز هم به خاطر حرارت هارد هست و رنگ آبی رو نمیدونم. (البته ممنون میشم در مورد ارورهای زرد و قرمز و آبی راهنمایی بفرمائید)

حالا سوالم اینه که اگر هاردم مشکل خاصی نداره. پس چرا Hard Disk Sentinel میزان سلامت هاردم رو 17 درصد نشون میده؟؟ ضمنا توی این نرم افزار قسمت SMART شماره 5 به صورت علامت اخطار هست.

خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید الان هاردم مشکل خاصی داره یا نه؟؟ و اگر مشکل داره (با توجه به اینکه حجمش 1 ترابایت هست) آیا میشه بهش اطمینان کرد و ازش استفاده کرد یا نه؟؟

EhsanCPU
30-12-2017, 21:38
تصویر زیر بود
که در تصویر زیر گزارش معلوم هست

کدام تصویر ؟؟؟ !!!

khp1990
30-12-2017, 22:20
سلام.
من نرم افزار Hard Disk Sentinel را نصب کردم و متوجه شدم که هاردم مشکل داره. البته از قبل هم می دونستم که بدسکتور داره.
بعد از اون اطلاعات هارد را خالی کردم و نرم افزار HDD Regenerator را نصب کردم و به صورت کامل هارد رو بدسکتور گیری کردم. که نتیجه اون تصویر زیر بود که 2 عدد بدسکتور را پیدا و ترمیم کرده بود.

بعد از بدسکتور گیری هارد را با نرم افزار HD Tune Pro چک کردم که در تصویر زیر گزارش معلوم هست.

تا اونجا که میدونم هاردم مشکل خاصی نداره. رنگ زرد فکر میکنم مشکل خاصی نیست و رنگ قرمز هم به خاطر حرارت هارد هست و رنگ آبی رو نمیدونم. (البته ممنون میشم در مورد ارورهای زرد و قرمز و آبی راهنمایی بفرمائید)

حالا سوالم اینه که اگر هاردم مشکل خاصی نداره. پس چرا Hard Disk Sentinel میزان سلامت هاردم رو 17 درصد نشون میده؟؟ ضمنا توی این نرم افزار قسمت SMART شماره 5 به صورت علامت اخطار هست.

خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید الان هاردم مشکل خاصی داره یا نه؟؟ و اگر مشکل داره (با توجه به اینکه حجمش 1 ترابایت هست) آیا میشه بهش اطمینان کرد و ازش استفاده کرد یا نه؟؟

GHAGHALEELEE
31-12-2017, 20:26
سلام
من هارد 8 ترا وسترن دیجیتال دارم داشتم فایل کپی میکردم به هارد که یک لحظه کپی متوقف شد و بعدش که خواستم دوباره کپی کنم ارورر 0x80071AC3 رو داد.بعد که هارد رو دوباره وصل کردم ازم خواست تا scan & fix کنم زدم و خیل زود نزدیک 2 ثانیه صفحه scan & fix رفت ولی باز فایلم کپی نمیشه.از تو خود هارد هم چیزی دیلیت نمیشه.
راه اینستال مجدد درایور هارد رو امتحان کردم جواب نداد.
redy boost هم اتومات غیر فعال بود.
توی پوشه ای که میخواستم فایل رو کپی کنم هم راست کلیثک کردم ولی تب security وجود نداشت که بخوام فول کنترل به فولدر بدم.
چی کار باید کنم.از 7.2 ترا - 2.75 ترا خالی هست.

EhsanCPU
01-01-2018, 10:50
سلام
من هارد 8 ترا وسترن دیجیتال دارم داشتم فایل کپی میکردم به هارد که یک لحظه کپی متوقف شد و بعدش که خواستم دوباره کپی کنم ارورر 0x80071AC3 رو داد.بعد که هارد رو دوباره وصل کردم ازم خواست تا scan & fix کنم زدم و خیل زود نزدیک 2 ثانیه صفحه scan & fix رفت ولی باز فایلم کپی نمیشه.از تو خود هارد هم چیزی دیلیت نمیشه.
راه اینستال مجدد درایور هارد رو امتحان کردم جواب نداد.
redy boost هم اتومات غیر فعال بود.
توی پوشه ای که میخواستم فایل رو کپی کنم هم راست کلیثک کردم ولی تب security وجود نداشت که بخوام فول کنترل به فولدر بدم.
چی کار باید کنم.از 7.2 ترا - 2.75 ترا خالی هست.
سلام یه عکس از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه ...

EhsanCPU
01-01-2018, 11:19
سلام.

سلام
ارور زرد بدسکتورهایی را که توسط هارد جایگزین شدن رو نشون میده
ارور آبی هم مربوط به کابل و اتصالات هارد هست
ارور قرمز هم مربوط به بالا رفتن بیش از حد دمای هارد هست که در اکثر هاردهای سیگیت این ارور مشاهده میشه

تست Error Scan نرم افزار HD Tune را هم انجام بدین و عکسش را بزارین (البته تیک گزینه Quick Scan را بردارید)
عکس از تب Overview نرم افزار Hard Disk Sentinel را هم قرار بدین

GHAGHALEELEE
01-01-2018, 15:51
سلام یه عکس از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه ...

درود بر شما
وضعیت هارد با نرم افزار چک کردم ok هست.

khp1990
02-01-2018, 23:46
سلام
ارور زرد بدسکتورهایی را که توسط هارد جایگزین شدن رو نشون میده
ارور آبی هم مربوط به کابل و اتصالات هارد هست
ارور قرمز هم مربوط به بالا رفتن بیش از حد دمای هارد هست که در اکثر هاردهای سیگیت این ارور مشاهده میشه

تست Error Scan نرم افزار HD Tune را هم انجام بدین و عکسش را بزارین (البته تیک گزینه Quick Scan را بردارید)
عکس از تب Overview نرم افزار Hard Disk Sentinel را هم قرار بدین

سلام. خیلی ممنون از راهنمایی تون

این Error Scan

و اینم تصویر از تب Overview نرم افزار Hard Disk Sentinel

EhsanCPU
04-01-2018, 18:02
سلام

دوست عزیز با توجه به تستهایی که گذاشتین و وضعیت هاردتون که 580 بدسکتور داشته که جایگزین شده و با توجه به گزارش Hard Disk Sentinel که اشاره کرده در صورت استفاده از این هارد با صفحه آبی مرگ و کرش کردن سیستم و ری استارت های ناگهانی و عدم دسترسی به فولدرها و مشکلات دیگه ممکنه مواجه بشین
ضمنا اشاره شده که باید کابل هارد تعویض بشه و عمر هارد را هم با توجه به شرایط هارد 17 روز تخمین زده !!! این هارد قابل اطمینان نیست ...

ولی اگه بازهم قصد دارید با مسئولیت خودتون از این هارد استفاده کنین (که من توصیه نمیکنم) باید مدام و مرتب هارد رو توسط این دو نرم افزار تست و چک کنین که تعداد بدسکتور ها زیاد نشن اگه مشاهده کردین که تعداد بدسکتورها داره زیاد میشه دیگه قابل اعتماد نیست و باید تعویض بشه ...

Dr.Hate
06-01-2018, 16:58
دوستان نظرتون در مورد قفل کردن هارد چیه؟
من با steganos safe درایو مجازی میساختم یکبار هاردم بدسکتور گرفت و فایل حجیم این برنامه بیشترین مشکل رو برام ایجاد کرد وقتی بازش میکردم فایل های کمی رو از داخلش تونستم نجات بدم
یکبارهم فایلش حذف شد و قابل بازیابی نبود

چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید که هم قابل هک شدن نباشه هم درصورت مشکلات هارد فایل ها مثل معمول قابل نجات باشه
میخوام برای هارد چهارترابایتی سیگیت قفل بذارم

khp1990
06-01-2018, 20:00
دوست عزیز با توجه به تستهایی که گذاشتین و وضعیت هاردتون که 580 بدسکتور داشته که جایگزین شده و با توجه به گزارش Hard Disk Sentinel که اشاره کرده در صورت استفاده از این هارد با صفحه آبی مرگ و کرش کردن سیستم و ری استارت های ناگهانی و عدم دسترسی به فولدرها و مشکلات دیگه ممکنه مواجه بشین
ضمنا اشاره شده که باید کابل هارد تعویض بشه و عمر هارد را هم با توجه به شرایط هارد 17 روز تخمین زده !!! این هارد قابل اطمینان نیست ...

ولی اگه بازهم قصد دارید با مسئولیت خودتون از این هارد استفاده کنین (که من توصیه نمیکنم) باید مدام و مرتب هارد رو توسط این دو نرم افزار تست و چک کنین که تعداد بدسکتور ها زیاد نشن اگه مشاهده کردین که تعداد بدسکتورها داره زیاد میشه دیگه قابل اعتماد نیست و باید تعویض بشه ...

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون. راستش این هارد ثانویه هست (یعنی ویندوز و فایلهای مهم روی یک هارد دیگه هست) و من روش اطلاعات نگه میدارم که اطلاعاتش آنچنان مهم نیست. ضمن اینکه با این وضعیت خرابش چند سالی هست که ازش استفاده میکنم و حتی روش اطلاعات دارم و مشکلی هم نداره. منتها چند هفته قبل کل اطلاعات رو خالی کردم و کل هارد رو فرمت و بدسکتورگیری کردم. و خواستم ببینم مشکلش حاد هست یا نه. که با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم و راهنمایی های شما متوجه شدم مشکلش حاد هست. ولی با این وجود تا به حال هیچ مشکلی باهاش نداشتم و هارد تماماً پر از اطلاعات بوده.
به هر حال خیلی ممنون از راهنمایی های شما. از این به بعد سعی میکنم هر چند وقت یکبار هارد رو چک بکنم و (با توجه به حجم زیادش) لااقل تا جایی که میشه ازش استفاده کنم.

reza_amir54321
08-01-2018, 15:38
با سلام
هنگام نصب نرم افزا کنترل یک روبوت اسباب بازی لپ تاپ ریستارت شد و بعد از آن هارد رو شناسائی نکرد با نصب هارد روی یک سیستم دیگه توی dvice manager هارد شناسائی میشه ولی بدون مشخصات و ظرفیت و توی مای کامپیوتر هم دیده نمیشه اگر ممکنه راهنمای بفرمائید
سپاس

ramtinzartosht
01-02-2018, 16:36
سلام
هاردم 2 ترای سیگیته مشکلش چیه ؟

ارور اسکن هم کلا سبزه .

sunshineboy
19-02-2018, 00:01
سلام
آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟شنفتم ک مثلا شرکت گوگل هاردهاییش ک نیاز نداره روسه بار فرمت میکنه بعد میریزه تو دستگاه لهش میکنن بعد از این مرحله تازه میبرن تو صحرا مواد مذاب میریزن روش و زیر چند لایه بتون و ... دفنش میکنن ک هیچ جوره قابل بازگردانی نباشه البته این موضوع مال چد سال پیشه الان چ کار میکنن رو نمیدونم.
میشه ی ابزاری معرفی کنید ک مطمعن بشم وقتی ی هاردی پاک شده :
1- دیگه با هیچ روشی قابل بازیابی نباشه.
2- همینطور هیچی از قبل و اطلاعات قبلی(فایل سالم یا حتی ویروسی ک میتونه داخل هارددیسک باقی بمونه با فرمت کردن هارد) داخلش نمونده باشه.
3-حتی با این دستگاه هایی ک موجوده تو بازاز هم قابل بازیابی نباشه.
ممنون/

ata.royalfalcon
19-02-2018, 07:42
سلام
آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟شنفتم ک مثلا شرکت گوگل هاردهاییش ک نیاز نداره روسه بار فرمت میکنه بعد میریزه تو دستگاه لهش میکنن بعد از این مرحله تازه میبرن تو صحرا مواد مذاب میریزن روش و زیر چند لایه بتون و ... دفنش میکنن ک هیچ جوره قابل بازگردانی نباشه البته این موضوع مال چد سال پیشه الان چ کار میکنن رو نمیدونم.
میشه ی ابزاری معرفی کنید ک مطمعن بشم وقتی ی هاردی پاک شده :
1- دیگه با هیچ روشی قابل بازیابی نباشه.
2- همینطور هیچی از قبل و اطلاعات قبلی(فایل سالم یا حتی ویروسی ک میتونه داخل هارددیسک باقی بمونه با فرمت کردن هارد) داخلش نمونده باشه.
3-حتی با این دستگاه هایی ک موجوده تو بازاز هم قابل بازیابی نباشه.
ممنون/

سلام .

آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟

خیر ، چنین حالتی وجود نداره .

برای پاکسازی اطلاعات هارد دیسک میتونید از نرم افزار Active@ KillDisk استفاده کنید (بصورت بوتیبل) . همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه چند الگوریتم پاکسازی وجود داره که اولی ساده ترین الگوریتم و آخری یعنی Gutmann سخت ترین و ایمن ترین الگوریتم هست که به زمان خیلی زیادی برای اتمام کار لازم هست و مطمئنم ترجیح میدید هارد دیسک رو پیش خودتان نگه دارید تا اینکه بخواید پاکسازی کنید و بعد بفروشید . ضمناً در حالت رایگان فقط الگوریتم One Pass Zeros فعال هست و برای بقیه الگوریتم ها باید نرم افزار خریداری بشه .

ehsan-inventor
05-04-2018, 14:02
سلام
اخیرا سیستمم با اشکال مواجه شده. به یان صورت که بعضی مواقع فولدرو باز می کنم محتویاتش رو هم نشون میده ولی نمیشه باز کرد مثلا فایل ویدیویی یا عکس رو
دیروز هارد اکسترنالو هم وصل کردم همون اول i/o device error داد دو سه بار قطعو و صل کردم باز کرد و دسترسی به فایل ها بود بعد از یه مدت مجدد دسترسی امکان پذیر نبود
هاردو به یه سیستم دیگه وصل کردم مشکلی نداشت

با یه نرم افزار بهینه ساز AVG Tune up هاردو اسکن کردم و مشکل تا حدودی رفع شده. انتی ویروس هم نداشتم نصب کردم و حدود 20 تا ویروس و تروجان پیدا کرد
در حال حاضر مشکلی نیست ولی نرم افزرا هاردو نصب کردم و یه هشدار داره میده.
باید جدی بگیرم؟
آیا هارد من مشکلی داره و ممکنه تو روزهای آینده بسوزه؟
اینم اسکرین شات:
متشکرم

hmirzaie6938
14-04-2018, 01:43
یه هارد اکسترنال دست دوم چنده قیمتش؟

مهندس الهه
19-04-2018, 02:10
سلام
هارد لپ تاپ در اثر داغ شدن دیگه بالا نمیاد
دسترسی به یه سیستم دیگه هم نیست که بشه اونجا چک کرد
هارد واسه یکی از دوستان هست و اطلاعات دیگه ای ندارم
اینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه عکس ازش

تو تهران جای معتبر و مطمئن و کاربلد کجاست واسه تعمیر یا ریکاوری؟

EhsanCPU
19-04-2018, 05:22
سلام
از کجا مطمئنید که در اثر داغ شدن هارد بالا نمیاد؟
مارک هارد چیه؟
حجم هارد چقدره؟

shivakocholo
26-04-2018, 17:57
سلام
قبلا ازراهنمایتون تشکر میکنم
من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم الان یک هفته است در هیچ سیستمی شناسایی نمیشه و با پیغام فرمت روبرو میشم ولی وقتی به ال سی دی سامسونگ متصلش میکنم کاملا سالمه و تمام اطلاعات داخلش دیده میشن و میشه باهاش فیلم دید یا عکس هاس داخلش رو نگاه کرد راهی وجود داره بتونم اطلاعات داخلش رو قبل از فرمت ریکاوری کنم؟

ata.royalfalcon
26-04-2018, 19:38
سلام
قبلا ازراهنمایتون تشکر میکنم
من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم الان یک هفته است در هیچ سیستمی شناسایی نمیشه و با پیغام فرمت روبرو میشم ولی وقتی به ال سی دی سامسونگ متصلش میکنم کاملا سالمه و تمام اطلاعات داخلش دیده میشن و میشه باهاش فیلم دید یا عکس هاس داخلش رو نگاه کرد راهی وجود داره بتونم اطلاعات داخلش رو قبل از فرمت ریکاوری کنم؟

سلام .
پیشنهاد میکنم چک دیسک کنید . برای اینکار CMD را اجرا كنيد و دستور زير را وارد و سپس اينتر بزنيد .

نكته : هارد اكسترنال اگر letter ديگري دارد به جاي X در دستور بالا ، آنرا وارد كنيد .

ehsantanhaeivash
30-04-2018, 11:01
​با سلام و وقت بخير
يه مشکل جدي برام پيش اومده لطفا کمکم کنيد
من يه هارد قديمي IDE دارم که 60 گيگ حافظه داره و فقط يک پارتيشن کردمش و روش ويندوز نصب کردم و يک هارد اکسترنال 2TB ADATA دارم که تمامي اطلاعاتم روش هست.

چند ماه هست هارد اصلي IDE به علت ضربه خوردن به کيس دچار بدسکتور شده و هر از گاهي هنگام استفاده Crash و سيستم رو ريستارت مي کنه ، اين اواخر تعداد ريستارت هاي پياپي ديگه باعث اعصاب خردي شد و تصميم گرفتم قسمتي از هارد اکسترنالم که تمام فضاش يک درايو بود رو با نرم افزار EaseUS Partition Master 12.0 بصورت پارتيشن جديد ايجاد کنم تا ویندوز رو روی این پارتیشن نصب کنم و هارد IDE رو کلا از مدار خارج کنم.

از 1.8 TB فضاي قابل استفاده هارد حدود 1TB اطلاعات بود و 800GB فضاي خالي ،که 100GB رو درايو جديد ايجاد کردم. تا اينجاي کار مشکلي نبود.
بعد از ريستارت و بوت Setup ويندوز از روي فلش درايو در بخش انتخاب پارتيشن براي نصب ويندوز اين درايو رو از نوع DATA نمایش داد و نه از نوع Primary و حتی گزینه های Delete و New هم غیر فعال بود و نمی شد پارتیشن رو پاک و دوباره ایجاد کرد.
یک آن به یاد نرم افزار ISO to USB افتادم که وقتی می خوام باهاش فلش بوتیبل ایجاد کنم برای نصب ویندوز قبل کپی فایل ISO به فلش اون رو یک بار Format می کنه و فلش از نوع Primary میشه ، با خودم گفتم همینکار رو با این پارتیشن انجام می دم ، با نرم افزار فرمت می کنم اما قبل از اینکه شروع به کپی فایل ISO کنه مراحل رو قطع می کنم و سیستم رو ریستارت میکنم و روی همون پارتیشن Primary شده ویندوز رو نصب می کنم.
اما دریغ از اینکه بدونم روش کار این نرم افزار اینه که کل حافظه جانبی که با USB متصل شده رو یکجا فرمت می کنه ، پارتیشن مورد نظر رو توی نرم افزار انتخاب کردم و با خیال راحت تو جواب اینکه پارتیشن رو فرمت کنیم اطلاعات اون پارتیشن میره OK رو زدم ، بعد تایید تازه دوزاریم افتاد ، قبل لغو عملیات و درحال فرمت هارد بود که هاردی که ویندوز روش نصب هست دوباره Crash کرد و سیستم ریستارت شد.
بعد بالا اومدن ویندوز هارد اکسترنال رو نشناخت ، با نرم افزار EaseUS Partition Master 12.0 که نگاه کردم دیدم کل 1.8TB هارد اکسترنال رو از نوع Primary و بصورت Unformatted (مثل هارد صفر پارتیشن بندی نشده) نشون میده.
بعد اون دیگه دست نزدم تا اوضاع بدتر از این نشه

حالا سوالم از اساتید این هست که نرم افزار یا روشی هست که این 1.8TB فضا رو بصورت قبل از پاک شدن در بیارم بدون پارتیشن بندی جدید؟
یا اگه جواب سوال بالا خیر هست ، نرم افزار قوی ای هست که بعد ساخت پارتیشن جدید همه اون 1TB اطلاعات رو بطور کامل و منظم به همون صورتی که فولدر بندی شده بود (بدون تغییر نام فایل ها و پوشه ها) ریکاوری کنه؟

تو رو خدا هرکی راهکاری به ذهنش میرسه محبت کنه بگه ، حاصل چندین سال کار و زحمت من همه اون اطلاعات بود الان دارم دیوانه می شم.

M o h a m m @ d
18-05-2018, 19:09
سلام
سیستم یکم موقعه جلو بردن فیلم یا تایپ هنگ داره یا موقعه ای که بره حالت sleep دیگه اصلا با کلید بالا نمیاد باید حتما ریستش کنم .ویندوز جدیدم نصب کردم بازم فرقی نکرده.مشکل از هارده یا چیز دیگه؟
عکس hd tune

ata.royalfalcon
18-05-2018, 22:26
سلام
سیستم یکم موقعه جلو بردن فیلم یا تایپ هنگ داره یا موقعه ای که بره حالت sleep دیگه اصلا با کلید بالا نمیاد باید حتما ریستش کنم .ویندوز جدیدم نصب کردم بازم فرقی نکرده.مشکل از هارده یا چیز دیگه؟
عکس hd tune

سلام .

پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه روی مادربرد متصل کنید . تا حد امکان سعی کنید به پورتی متصل بشه که مربوط به چیپست اصلی هست نه کنترلرهای جداگانه ای که برای افزایش تعداد پورت SATA روی مادردبرد نصب میشه . کابل SATA‌ رو هم بهتر هست عوض کنید .
اگر روش گفته شده بی تاثیر بود بهتر هست با هارد دیسک دیگه که سالم هست تست بشه .

M o h a m m @ d
19-05-2018, 17:06
سلام .

پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه روی مادربرد متصل کنید . تا حد امکان سعی کنید به پورتی متصل بشه که مربوط به چیپست اصلی هست نه کنترلرهای جداگانه ای که برای افزایش تعداد پورت SATA روی مادردبرد نصب میشه . کابل SATA‌ رو هم بهتر هست عوض کنید .
اگر روش گفته شده بی تاثیر بود بهتر هست با هارد دیسک دیگه که سالم هست تست بشه .
ممنون
کابل که به پورت روی مادربورد وصله .کابلش یه هفت سالی عمر کرده یه کم خشک شده مگه عوض کنم ببینم چطور میشه

ata.royalfalcon
19-05-2018, 19:05
ممنون
کابل که به پورت روی مادربورد وصله .کابلش یه هفت سالی عمر کرده یه کم خشک شده مگه عوض کنم ببینم چطور میشه

منظورم این هست که اگر فرض کنیم مادربرد چهار کانکتور SATA‌ داره و قبلاْ به اولی وصل بوده پس به دومی یا شماره های بعدی وصل کنید .

ضمناْ یکسری از مادربردها مثلاْ مادربرد خودم که مدلش ASRock Z97 Extreme6‌ هست 6 کانکتور به چیپست Intel Z97 متصل هست و چهار کانکتور باقیمانده مربوط به کنترلر ASMedia هست . در اینجور مواقع اولویت بر این هست که هارد دیسک رو به کانکتورهایی متصل کنید که مربوط به چیپست اصلی یعنی Intel Z97 هست .

شما باید ببینید مدل مادربرد چی هست و مشخصات رو در سایت سازنده بررسی کنید .

Nexus10
02-06-2018, 10:06
سلام.
چند وقت پیش کامپیوتر رو به آخرین ورژن ویندوز 10 آپدیت کردم و از اون موقع چراغ قرمز کیس دائم روشن میمونه و کامپیوتر هنگ زیادی داره. تو ورژن های قبلی ویندوز 10 به این شکل نبود سیستم. با برنامه HD Tune Pro وضعیت هارد رو چک کردم اما متوجه نشدم مشکلش چی هست! نمیدونم اصلا مشکل از هارد هست یا کلا سخت افزاری هستش و یا نرم افزاری هست و ویندوز رو مجددا باید نصب کنم و یا ... ! ممنون میشم از همه ی دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنند.
مشخصات سخت افزار (که قدیمی و ضعیف هستند) :
motherboard : esc 945pt-a2 v1.1/1333
cpu : intel pentium e5800
ram : 2GB ddr2
hdd : Disk Drive MAXTOR STM3160211AS ATA Device
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).png

Nexus10
05-06-2018, 12:06
سلام.
چند وقت پیش کامپیوتر رو به آخرین ورژن ویندوز 10 آپدیت کردم و از اون موقع چراغ قرمز کیس دائم روشن میمونه و کامپیوتر هنگ زیادی داره. تو ورژن های قبلی ویندوز 10 به این شکل نبود سیستم. با برنامه HD Tune Pro وضعیت هارد رو چک کردم اما متوجه نشدم مشکلش چی هست! نمیدونم اصلا مشکل از هارد هست یا کلا سخت افزاری هستش و یا نرم افزاری هست و ویندوز رو مجددا باید نصب کنم و یا ... ! ممنون میشم از همه ی دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنند.
مشخصات سخت افزار (که قدیمی و ضعیف هستند) :
motherboard : esc 945pt-a2 v1.1/1333
cpu : intel pentium e5800
ram : 2GB ddr2
hdd : Disk Drive MAXTOR STM3160211AS ATA Device
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).png

از دوستان و سروران کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟!:n03:

EhsanCPU
05-06-2018, 16:01
از دوستان و سروران کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟!:n03:

سلام دوست عزیز
با توجه به عکسی که قرار دادین هاردتون بد سکتور داره ضمنا مشکل دمای بالا و کابل و اتصالات هم داره
ببینید ارور قرمز رنگ مربوط به دمای بالای هارد هست
ارور های زرد رنگ مربوط به بد سکتور داشتن هاردتون هست
و ارور آبی رنگ مربوط به کابل و اتصالات هاردتون هست

یه عکس هم از تب Error Scan قرار بدین البته قبل از انجام تست تیک گزینه Quick Scan را بردارین ...

Nexus10
06-06-2018, 16:17
سلام دوست عزیز
با توجه به عکسی که قرار دادین هاردتون بد سکتور داره ضمنا مشکل دمای بالا و کابل و اتصالات هم داره
ببینید ارور قرمز رنگ مربوط به دمای بالای هارد هست
ارور های زرد رنگ مربوط به بد سکتور داشتن هاردتون هست
و ارور آبی رنگ مربوط به کابل و اتصالات هاردتون هست

یه عکس هم از تب Error Scan قرار بدین البته قبل از انجام تست تیک گزینه Quick Scan را بردارین ...
سلام.
الان این هنگ سیستم و روشن ماندن دائم چراغ قرمز کیس به خاطر همین عیب های هارد هست یا دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه؟
راه حل رفع این ارور ها چی هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).png

EhsanCPU
06-06-2018, 18:29
سلام.
الان این هنگ سیستم و روشن ماندن دائم چراغ قرمز کیس به خاطر همین عیب های هارد هست یا دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه؟
راه حل رفع این ارور ها چی هست؟

بله به هارد هم مربوط میشه بدسکتور باعث کند شدن هارد و در نتیجه سیستمتون میشه در تست ارور اسکنی هم که گذاشتین به خوبی بدسکتور مشخصه...
یه راه حل داره که در 60 درصد هاردهایی که بدسکتور دارن جواب داده
هارد را خالی کنین و با نرم افزار HDD Regenerator اقدام به رفع بدسکتورهای اون کنین به احتمال زیاد مشکلتون رفع میشه در غیر اینصورت باید هارد را تعویض کنید...

shoojats
14-07-2018, 10:51
سلام.بنده یه هارد 1 ترابایت دارم که چند وقتی شده موقع کپی کردن فلش یو اس بی چراغ هارد کاملا ممتد میشه و هنگ میکرد و وقتی کپی کردن تموم میشد دوباره چشمک میزد و بکار میوفتاد.تا اینکه 2 روز قبل وقتی ی فلش رو کپی کردم درون کامپیوتر دیدم چراغ هارد کاملا خاموش شده و مانیتور با وجود روشن بودن اما سیاه شده بود.موس و کیبور چراغشون روشن بود.هر کاری کردم مانیتور روشن نشد مجبور به ریستارت دستی شدم که حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!پاور رو تست کردم مشکلی نداره حتی گرد گیری کردمش.جای کابل های ساتا هارد رو عوض کردم بازم به همین منواله و اینکه وقتی هارد رو وصل میکنم صدای چرخش دیسک هارد به گوش میرسه و قابل شنیدن اما تو همون صفحه بوت ی باره قطع میشه و ویندوز نمیتونه بیاد بالا.نکته بعد اینکه حتی ی هارد ساتا دیگه وصل کردم که بدون مشکل بالا اومد و رفت داخل ویندوز اما این هارد رو که وصل میکنم نه درایوی میاد نه هیچی.لطفا کمکم کنین ممنونم:n28:

ata.royalfalcon
15-07-2018, 07:30
سلام.بنده یه هارد 1 ترابایت دارم که چند وقتی شده موقع کپی کردن فلش یو اس بی چراغ هارد کاملا ممتد میشه و هنگ میکرد و وقتی کپی کردن تموم میشد دوباره چشمک میزد و بکار میوفتاد.تا اینکه 2 روز قبل وقتی ی فلش رو کپی کردم درون کامپیوتر دیدم چراغ هارد کاملا خاموش شده و مانیتور با وجود روشن بودن اما سیاه شده بود.موس و کیبور چراغشون روشن بود.هر کاری کردم مانیتور روشن نشد مجبور به ریستارت دستی شدم که حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!پاور رو تست کردم مشکلی نداره حتی گرد گیری کردمش.جای کابل های ساتا هارد رو عوض کردم بازم به همین منواله و اینکه وقتی هارد رو وصل میکنم صدای چرخش دیسک هارد به گوش میرسه و قابل شنیدن اما تو همون صفحه بوت ی باره قطع میشه و ویندوز نمیتونه بیاد بالا.نکته بعد اینکه حتی ی هارد ساتا دیگه وصل کردم که بدون مشکل بالا اومد و رفت داخل ویندوز اما این هارد رو که وصل میکنم نه درایوی میاد نه هیچی.لطفا کمکم کنین ممنونم:n28:

سلام .

حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!

در بایوس ، هارد دیسک Detect نمیشه ؟ روی سیستم دیگه هم تست کنید . اگر مشکل باقی هست هارد دیسک خراب و بایستی تعویض بشه .
اگر هم اطلاعات مهمی دارید باید بفرستید مراکز تخصصی .

shoojats
15-07-2018, 09:45
سلام .

در بایوس ، هارد دیسک Detect نمیشه ؟ روی سیستم دیگه هم تست کنید . اگر مشکل باقی هست هارد دیسک خراب و بایستی تعویض بشه .

در بایوس هارد دیسک رو نمیاره.روی سیستم دیگه امشب تست میکنم و خبرش میدم.اگه بفرستم مرکز ایا میتونن کاری کنن که فقط هارد بالا بیاد چون میگن هزینه ریکاوری خیلی زیاده! ممنونم

shoojats
15-07-2018, 09:53
سلام .

اطلاعات که فقط ارشیو فیلم و سریال بود.
داخل بایوس هم اصلا اسم هارد رو نمیاره.حالا قرار شده امشب ببرم رو ی سیستم تست کنم.خبرش میدم
بازم ممنونم

حبیب 35
15-07-2018, 10:17

هارد مشکل فرمور داره بدید متخصص با pc3000 هارد تعمیرکنه

shoojats
17-07-2018, 10:39
باسلام.رو سیستم دیگه ای هم چک کردم اصلا تو قسمت بوت شناسایی نکرد یعنی هیچ اسم مشخصاتش نیاورد هم تو ویندوز.بیخیالش شدم دیگه.بازم ممنونم

shoojats
17-07-2018, 10:42
هارد مشکل فرمور داره بدید متخصص با pc3000 هارد تعمیرکنه

چقد هزینش میشه؟ منطور فقط تعمیر کردنش ک فقط بالا بیاد.

حبیب 35
17-07-2018, 11:05
نمیدونم .بستگی به انصاف تعمیرکارداره .البته چون تمام تعمیرکارها بهpc3000 واردنیستند بادست به دست شدن قیمت تعمیربالاترمیره سعی کن به متخصص هاردبدی
هزینت کمترمیشه باتوجه به 1ترایودن ارزش تعمیرداره

FOURTH RETURN
17-07-2018, 11:38
هارد خرابی دارم که یکبار بازش کردم آیا امکان بازیابی اطلاعاتش هست؟

EhsanCPU
17-07-2018, 12:17
هارد خرابی دارم که یکبار بازش کردم آیا امکان بازیابی اطلاعاتش هست؟

سلام اگه هوا وارد سیلندر هارد شده بازیابی اون سخت تر میشه ولی امکانش هست بازیابی بشه ...

ehsan30
11-08-2018, 09:32
سلام
هارد یک ترابایت سیگیت مشکل پیدا کرده و در ویندوز قابل شناسایی نیست،اطلاعات روش را نیاز دارم
عکس زیر را هم در برنامه ی MiniTool Partition Wizard گرفتم.

EhsanCPU
11-08-2018, 13:21
سلام
هارد یک ترابایت سیگیت مشکل پیدا کرده و در ویندوز قابل شناسایی نیست،اطلاعات روش را نیاز دارم

سلام یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

paveej
11-08-2018, 20:51
سلام

سلام.الان توي ميني تول partition recovery ميزنيد پارتيشنها رو ريكاور نميكنه يا اينكه هنوز نزديد ريكاور بشه

Sent using Android ForumReader app

ehsan30
13-08-2018, 07:22
سلام

سلام یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

خدمت شما،تمام پارامترها اووکی هستش:

سلام.الان توي ميني تول partition recovery ميزنيد پارتيشنها رو ريكاور نميكنه يا اينكه هنوز نزديد ريكاور بشه

چرا زدم،ولی پیام زیر را نشون میده:

paveej
13-08-2018, 10:34
سلام

خدمت شما،تمام پارامترها اووکی هستش:

چرا زدم،ولی پیام زیر را نشون میده:

توي يوتيوب يه فيلم پيدا كردم ولي مطمئن نيستم همين مشكل شما باشه.چون توي ديسك منيجر ديسكش شناسايي نشده.لينكش رو ميذارم واستون.البته اول ببينيد بقيه دوستان چه راهي پيشنهاد ميدن.اگه خواستيد انجام بديد توضيحات متن كه پايين فيلم گذاشته رو هم به دقت بخونيد. و البته مسئوليتش هم به عهده خودتون هست .

arash66_2m
22-08-2018, 17:33
سلام. کامیپوتر من هی not responding میکنه و هنگ میزنه هی... چیکار کنم به نظرتون ؟ هارد رو هم اسکن کردم مشکلی نداره ....
مثلا firefox بعضی وقتا ۱۰۰ درصد سی \ی یو رو مصرف میکنه یا یکی دو تا برنامه دیگه .... ویندوز هم ۱۰ کامی\وتر هم یه کم قدیمی رم ۲ گیگ گرافیک ۱ گیگ . برنامه های سنگین هم نزدم ...

ehsan30
25-08-2018, 10:08
سلام

توي يوتيوب يه فيلم پيدا كردم ولي مطمئن نيستم همين مشكل شما باشه.چون توي ديسك منيجر ديسكش شناسايي نشده.لينكش رو ميذارم واستون.البته اول ببينيد بقيه دوستان چه راهي پيشنهاد ميدن.اگه خواستيد انجام بديد توضيحات متن كه پايين فيلم گذاشته رو هم به دقت بخونيد. و البته مسئوليتش هم به عهده خودتون هست .

دوستان این روش توصیه نمیشه،احتمال پریدن اطلاعات بسیار زیاد هستش.

kar1591
03-09-2018, 23:38
سلام
یه هارد اکسترنال 4 ترا دارم متاسفانه unallocated شده
امدم با نرم افزار Easeus partiton master از این حالت درش بیارم ٰٰولی متاسفانه خطا میده

zed2
05-09-2018, 22:13
سلام
امدم با نرم افزار Easeus partiton master از این حالت درش بیارم ٰٰولی متاسفانه خطا میده

اگر هارد نو است و اطلاعات نداری پیشنهاد می کنم گارانتی بده تا بررسی کنند.
اگر قبلا روش اطلاعات داشتی و برات مهم است پیشنهاد می کنم ( اگر گارانتی نداره ) پیش تعمیرکار هارد ببری تا بررسی کنه ببینه کاری میشه انجام داد یا خیر. اگر اشنا به بازیابی اطلاعات نیستی پیشنهاد نمی کنم رو هارد زور بزنی چون شانس بازیابی کمتر میشه.:n15:
پ ن:
موقعی که این کارو کرده بودی گوش کردی ببینی هارد چه صدایی می داده یا نه؟

Captain
07-09-2018, 21:42
سلام

با سلام
هارد یکی از دوستان نیز اینطوری شده بود.
شما لطف کنید هارد رو به حالت GPT تبدیل کنید ببنید اصلا GPT میشه یا خیر، اگر شد دوباره پارتیشن بندی کنید. در غیراینصورت باید اساتید پاسخ بدن.

Переклад не
13-09-2018, 10:06
سلام دوستان
چندسالی هست هارد اکسترنال SONY HD-EG5 با حجم 500 گیگ دارم
الان بعد از مدتها که حجمش پر بوده اطلاعاتش رو حذف یا منتقل کردم و درنهایت فرمتش کردم . الان دوباره وقتی میخوام اطلاعاتی رو بهش منتقل کنم اواسط انتقال اتصالش قطع میشه و دوباره وصل میشه .
نتایج بررسی با HD Tune Pro هم متاسفانه خوب نبود که الان اینجا قرار میدم . اگه امکان رفع مشکلش هست لطف کنید منو راهنمایی کنید . ممنون

siahishab
08-11-2018, 11:08
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
یک هارد دیسک دست دوم خریداری کرده بودم که از اولین روز استفاده از این هارد احساس میکردم که سرعت خیلی پایینی داره و خیلی دیر ویندوز لود میشه
بعد از چند هفته استفاده ازش چند سکتور ضعیف مشاهده شد و از اولین باری که وصل کردم به مادربرد مشکل اتصالات برام زده بود
کابل تعویض شد و همچنان این قسمت به رنگ ابی باقی موند ولی این سکتور های ضعیف اولش 1 دونه بود بعد چند ماه شد 2 تا الان هم حدود 16 تا هست
من اون قسمتی که در تست قرمز شده بود رو جدا کردم و از 35 گیگ بعدی هارد رو پارتیشن بندی کردم اما کماکان مشکل کمبود سرعت دارم
ایا ای امیدواری هست که بتونیم این هارد رو درست کنیم ؟
تصاویر برای بررسی اساتید :

EhsanCPU
10-11-2018, 16:29
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
یک هارد دیسک دست دوم خریداری کرده بودم که از اولین روز استفاده از این هارد احساس میکردم که سرعت خیلی پایینی داره و خیلی دیر ویندوز لود میشه
بعد از چند هفته استفاده ازش چند سکتور ضعیف مشاهده شد و از اولین باری که وصل کردم به مادربرد مشکل اتصالات برام زده بود
کابل تعویض شد و همچنان این قسمت به رنگ ابی باقی موند ولی این سکتور های ضعیف اولش 1 دونه بود بعد چند ماه شد 2 تا الان هم حدود 16 تا هست
من اون قسمتی که در تست قرمز شده بود رو جدا کردم و از 35 گیگ بعدی هارد رو پارتیشن بندی کردم اما کماکان مشکل کمبود سرعت دارم
ایا ای امیدواری هست که بتونیم این هارد رو درست کنیم ؟
تصاویر برای بررسی اساتید :

سلام این هارد بد سکتور داره و سرعت پائینش به همین خاطر هست
باید قبل از خرید به فروشنده میگفتین این تست ها رو بگیره و براتون بفرسته و در صورت سلامت کامل خرید میکردین
یه تست هم با نرم افزار Hard Disk Sentinel ازش بگرین و عکسش را قرار بدین

siahishab
10-11-2018, 18:10
سلام این هارد بد سکتور داره و سرعت پائینش به همین خاطر هست
باید قبل از خرید به فروشنده میگفتین این تست ها رو بگیره و براتون بفرسته و در صورت سلامت کامل خرید میکردین
یه تست هم با نرم افزار Hard Disk Sentinel ازش بگرین و عکسش را قرار بدین
با سلام
متشکرم از پاسخگوییتون
در روز خرید 100% بود هلثش و فقط یه دونه ارور اتصالات میداد که از هر کسی پرسیدم گفتن کابل رو عوض کنید درست میشه اما اون ارور پابرجا میمونه و پاک نمیشه از اسمارت فقط گفتند که شمارشو چک کنم که افزایش پیدا نکنه که درست بود و افزایش پیدا نمیکرد اما جدیدا فقط ویک سکتور میوفته و خیلی سرعتش پایینه اینطور که من شنیده بودم این هارد با وسترن دیجیتال بلک ها مقایسه میشد از لحاظ سرعت

چند روز پیش هارد هلثش 87 درصد بود که با HDAT2 اسکن کردمش و الان تا 96 درصد اومده
این تصاویر برای بعد از چک کردن نرم افزار هست

اینم اسکرین از نرم افزاری که خواستین

Immunology
12-11-2018, 22:13
دوستان من این لبتاب لنوو ideapad 520 رو امروز به صورت دست دوم خریدم.وقتی با برنامه Hars disk sentinel چکش کردم health رو 2% میرنه.با CMD چک دیسک هم کردم ولی هنوز اینطوریه.هاردش مشکل داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

ata.royalfalcon
12-11-2018, 22:31
دوستان من این لبتاب لنوو ideapad 520 رو امروز به صورت دست دوم خریدم.وقتی با برنامه Hars disk sentinel چکش کردم health رو 2% میرنه.با CMD چک دیسک هم کردم ولی هنوز اینطوریه.هاردش مشکل داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

هارد دیسک مشکل داره . یا باید هارد دیسک رو تعویض کنید یا اینکه لپتاپ رو پس بدید .

Immunology
12-11-2018, 22:55
هارد دیسک مشکل داره . یا باید هارد دیسک رو تعویض کنید یا اینکه لپتاپ رو پس بدید .
ینی صددرصده؟هیچ راه نرم افزاری برای رفعش نیست؟لبتاب یک سال کارکرده عجیبه اینطوریه!ویندور اینا عوض کنم تاثیر نداره؟

ata.royalfalcon
12-11-2018, 23:15
ینی صددرصده؟هیچ راه نرم افزاری برای رفعش نیست؟لبتاب یک سال کارکرده عجیبه اینطوریه!ویندور اینا عوض کنم تاثیر نداره؟

خطای Current pending sector‌ رو شاید با Zerofill‌ کردن هارد دیسک یا استفاده از HDD regenerator هارد دیسک برطرف بشه ولی بقیه خطاها باقی ماند یا بیشتر خواهد شد . تعویض ویندوز هم هیچ تاثیری ندارد .
در صورتیکه لپتاپ گارانتی داره میتونید با گارانتی تماس بگیرید و مشکل هارد رو بگید تا راهنمایی کنند (تعویض یا تعمیر و ...) .

mohamad_19901
18-11-2018, 16:39
با سلام حخدمت دوستان عزیز
من یک لپتاپ G50 لنوو دارم که ویندوز روش نصب نمیشه
من با نرم افزار بوتیبل هارد Parted.Magic نصب کردم و از طریق نرم افزار کل هارد رو پارتیشن بندی جدید کردم و یک درایو صد گیگابایتی درست کردم بعدشم فرمت کردم و روی ntfs گزاشتم
در ضمن تست سلامت هارد هم گرفتم از طریق نرم افزار و گفت مشکلی نداره ولی وقتی میرم از طریق بوت ویندوز رو نصب کنم موقعی که میخوام فرمت کنم هارد رو خیلی طول میده و فرمت نمیکنه بعد هم وقتی میره برای نصب فایلها که کپی میشه میره برای درصد یه چند درصدی رو پر میکنه و بعدش ارور میده
ممنون میشم از اساتید راهنمایی بفرمایند

mohamad_19901
21-11-2018, 16:49
کسی نیست از مدیران و دوستان که جواب بدند ؟

َali_toxicer
27-11-2018, 01:35
با عرض سلام بنده از طریق برنامه minitool partition wizard یک پارتیشن را پاک و دوباره ساختم ولی بعد از اعمال تغیرات کل پارتیشن ها به یک نوار مشکی رنگ به نام bad disk تبدیل شد و همه پارتیشن ها رفتند ینی چی چرا این اتفاق افتاد تورو خدا اگه کسی میتونه کمک کنه اطلاعات بسیار برای من مهم بود در حال حاضز از طریق گزینه partition recovery wizard در همان برنامه در حال ریکاوری هستم ولی بسیار زمان گیر هست هر ساعت شاید یک در صد میره
در ضمن توضیح اینکه دلیلی که با این برنامه خواستم پارتیشن فرمت کنم به دلیل اینکه میخواستم روی این پارتیشن ویندوز نصب کنم ولی setup ویندوز هنگامی که درایو را میخواستم فرمت کنم بعد از مدت طولانی ارور میداد و این کار رو انجام نمیداد فک کردم مشکل از ستاپ ویندوز هست خواستم از طزیق این برنامه مشکلو حل کنم که حالمو گرفت کسی راه کاری داشته باشه ممنونم ازش

milad azad
10-12-2018, 11:56
خطای

سلام
یه سوال
چطوری میشه تو ویندوز هارد دیسک دوم رو بدون رفتن به Disk managment خاموش روشن کرد ؟؟؟ offline/online

منظورم ساختن shortcut هست
من از زبان برنامه نویسی زیاد نمیدونم

mojtabafarzan
11-12-2018, 23:15
سلام خواهشا کمک کنید

GHAGHALEELEE
14-12-2018, 23:10
سلام . این وضعیت هارد اینترال 4 ترا بایت وسترن دیجتال من هست.(ویندوز روی یک هارد دیگر 1 ترا نصب شده).یک عدد 1 برای write error rate نوشته شده و یک عدد 1 هم برای current pending sector .تازه دو سه روزی هست که ایجوری شده.فکر کنم موقع دفراگمنت دستم به کیس خورد اینجوری شده. میخواستم ببینم :
اول اینکه این برای هاردم خطرناک هست یا نه ؟
اون 1 سکتور که unstable هست رو میشه بدون فرمت کردن هارد غیر فعال کرد ؟
هر اطلاعاتی روی اون 1 سکتور قرار بگیره خراب ذخیره میشه ؟

- - - Updated - - -

ata.royalfalcon
14-12-2018, 23:56
سلام . این وضعیت هارد اینترال 4 ترا بایت وسترن دیجتال من هست.(ویندوز روی یک هارد دیگر 1 ترا نصب شده).یک عدد 1 برای write error rate نوشته شده و یک عدد 1 هم برای current pending sector .تازه دو سه روزی هست که ایجوری شده.فکر کنم موقع دفراگمنت دستم به کیس خورد اینجوری شده. میخواستم ببینم :
اول اینکه این برای هاردم خطرناک هست یا نه ؟

- - - Updated - - -

سلام .

در مورد مشکل Current Pending Sector و روشهای برطرف کردن آن بطور کامل در تاپیک زیر توضیح داده شده .

بطور کلی اطلاعاتی که بر روی این سکتور ذخیره شده دیگر قابل خواندن نیست . فرضاً اگر این اطلاعات مربوط به فایل فشرده RAR باشه دیگه قابل اکسترکت شدن نیست و یا اگر مربوط به فیلم باشه بعضی قسمتهای فیلم ممکنه دچار پرش یا شطرنجی شدن بشه .

GHAGHALEELEE
15-12-2018, 00:52
سلام .

در مورد مشکل Current Pending Sector و روشهای برطرف کردن آن بطور کامل در تاپیک زیر توضیح داده شده .

بطور کلی اطلاعاتی که بر روی این سکتور ذخیره شده دیگر قابل خواندن نیست . فرضاً اگر این اطلاعات مربوط به فایل فشرده RAR باشه دیگه قابل اکسترکت شدن نیست و یا اگر مربوط به فیلم باشه بعضی قسمتهای فیلم ممکنه دچار پرش یا شطرنجی شدن بشه .

اقا مرسی از راهنماییتون شما همیشه با دانشتون ما رو بی نیاز از دیگران میکنید (سپاس فراوان)
محل رایت اطلاعاتم توسط IDM روی این دیسک هست بنظرتون برای اینکه دیتاها احیانا روی این سکتور قرار نگیره بهتره این مکان رو تغییر بدم ؟ (بگذارم روی هارد دیگر)
دوم اینکه یک سکتور این هارد 4 ترا معادل چند کیلو ، مگ یا گیگ میشه ؟(ببخشید فرق کیلو و گیگ رو میدونم ها ولی تو این مورد نه)

ata.royalfalcon
15-12-2018, 08:53
محل رایت اطلاعاتم توسط IDM روی این دیسک هست بنظرتون برای اینکه دیتاها احیانا روی این سکتور قرار نگیره بهتره این مکان رو تغییر بدم ؟ (بگذارم روی هارد دیگر)

مشکل این سکتور این هست که اطلاعاتی که قبلاً ذخیره شده بود در حال حاضر قابل خواندن نیست و در نتیجه کل اطلاعات مربوط به هم (مثلاً یک فیلم) خراب خواهد بود ، اگر دوباره اطلاعات روی این سکتور نوشته بشه و ایندفعه بدون مشکل قابل خواندن باشه این خطا هم از قسمت S.M.A.R.T هارد دیسک پاک میشه . پس تا الان اگر IDM خطایی نداده و این خطا هم تا الان پاک نشده پس نه تا به حال روی این سکتور چیزی نوشته شده و نه خوانده شده .

دوم اینکه یک سکتور این هارد 4 ترا معادل چند کیلو ، مگ یا گیگ میشه ؟(ببخشید فرق کیلو و گیگ رو میدونم ها ولی تو این مورد نه)

برید به قسمت Error Scan همین نرم افزار . در قسمت legend مشخص هست هر بلاک چند مگابایت هست . البته بلاک متفاوت از سکتور هست و هر چند سکتور یه بلاک هست . هر سکتور یا 512 بایت هست یا 4096 بایت .

GHAGHALEELEE
15-12-2018, 21:24
مشکل این سکتور این هست که اطلاعاتی که قبلاً ذخیره شده بود در حال حاضر قابل خواندن نیست و در نتیجه کل اطلاعات مربوط به هم (مثلاً یک فیلم) خراب خواهد بود ، اگر دوباره اطلاعات روی این سکتور نوشته بشه و ایندفعه بدون مشکل قابل خواندن باشه این خطا هم از قسمت S.M.A.R.T هارد دیسک پاک میشه . پس تا الان اگر IDM خطایی نداده و این خطا هم تا الان پاک نشده پس نه تا به حال روی این سکتور چیزی نوشته شده و نه خوانده شده .

برید به قسمت Error Scan همین نرم افزار . در قسمت legend مشخص هست هر بلاک چند مگابایت هست . البته بلاک متفاوت از سکتور هست و هر چند سکتور یه بلاک هست . هر سکتور یا 512 بایت هست یا 4096 بایت .

سلام عطا خان
ببخشید دوباره مزاحم شدم
در بخش ترمیم با Hdd regenerator فرمودید که سکتور های خراب (غیر قابل نوشتن و یا خواندن ) را اصلاح و یا حذف نمیکند.بعدش توی عکس خودتون بعد ترمیم با همین نرم افزار نوشته reallocated شده.تو این حالت سکتور خراب اگر دوباره روش نوشته بشه فایل بصورت معیوب در نمیاد دیگه درسته ؟ (البته متوجه شدم سکتور خراب با سکتور ذخیره سالم جایگزین میشه ولی من چون فایلهای تو این هارد 4 ترام رو به اکسترنال منتقل میکنم اگر اون سکتور خراب باقی بمونه هر فایلی که روی سکتور خراب دوباره ذخیره بشه فایل جدیدم رو خراب میکنه از این جهت میپرسم)
یک سوالم اینکه با نرم افزار Data Lifeguard Diagnostics for Windows یا Reinitialize disk surface سکتورهای خراب رو میتونه ترمیم یا غیرفعال بکنه درسته ؟ (که در این شرایط 3.5 ترا فایل رو باید قبلش به یک اکسترنال بریزم)

GHAGHALEELEE
16-12-2018, 18:46
اقا عطا یک دنیا ممنون :n16:
، با برنامه
Hdd regenerator تونست 8 تا بدسکتور پیدا کنه که همون 8 تا رو ریکاوری کرد.

aliabbasijondani
19-12-2018, 11:40
سلام خسته نباشید
علت کاهش عمر یا خرابی هارد چیست

EhsanCPU
19-12-2018, 16:54
سلام خسته نباشید
علت کاهش عمر یا خرابی هارد چیست
سلام
کار کرن هارد در دمای بالا و نداشتن تهویه مناسب
یکسره در حال کار بودن هارد
خواندن و نوشتن مداوم هد هارد (بدون وقفه)
نوسانان برق و کم و زیاد شدن ولتاژ ورودی به هارد
ضربه خوردن هارد
تکان شدید هارد
افتادن از ارتفاع هارد
و ...
در کل هارد دیسک قطعه بسیار حساسی هست و باید خیلی ازش نگهداری مواظبت بشه:n05:

saeed3003sun
22-12-2018, 01:52
سلام
یه هارد از نوع Seagate Backup Plus Hub دارم که بعد مدت ها که به سیستم وصل کردم اول شناسایی شد و مشکلی نداشت ولی بعد ویندوز کرش کرد و الان وقتی کابل رو به لپ تاپ وصل می کنم فقط چراغش پشت سر هم چشمک می زنه و هارد و تو سیستم شناسایی نمی شود (حتی در disk management). صدایی هم از هارد شنیده نمی شه وقتی چراغش پر پر می زنه.
به نظرتان قابل تعمیر هست یا باید بره سطل زباله؟! اگه هارد رو از باکسش در بیارم به سیستم وصل کنم احتمال داره کار کنه؟

alone one
22-12-2018, 13:22
سلام
بنده یه هارد seagate wireless plus دارم که متاسفانه وای فایش با وجود اینکه چراغش روشن میشه کار نمیکنه
کسی میدونه چرا؟
من خودم گفتم شاید با آپدیت فریم ور مشگل حل بشه،روشی که شرکت سازنده گفته اینه که فایل bin که برای آپدیتش هست رو داخل هارد بدون فولدر گذاشته و دکمه پاورو بزنم که متاسفانه جواب نداد این روش و آپدیت نشد
کسی روش آپدیت دستی هاردو بلده با این فایل bin چجوریه؟و من باید چیکار کنم؟
از خود ویندوز و device manager نمیشه آپدیت کرد؟

saeed3003sun
24-12-2018, 19:38
سلام
بنده یه هارد seagate wireless plus دارم که متاسفانه وای فایش با وجود اینکه چراغش روشن میشه کار نمیکنه
کسی میدونه چرا؟
من خودم گفتم شاید با آپدیت فریم ور مشگل حل بشه،روشی که شرکت سازنده گفته اینه که فایل bin که برای آپدیتش هست رو داخل هارد بدون فولدر گذاشته و دکمه پاورو بزنم که متاسفانه جواب نداد این روش و آپدیت نشد
کسی روش آپدیت دستی هاردو بلده با این فایل bin چجوریه؟و من باید چیکار کنم؟
از خود ویندوز و device manager نمیشه آپدیت کرد؟

سلام
آپدیت کردنش فکر نکنم تاثیری روی دوباره کار کردن وای فای هارد داشته باشه شما با چند دستگاه مختلف دیگه هم وای فایش رو تست کن اگه همچنان کار نکرد بفرستی گارانتی بهتره

محمد7966
17-02-2019, 06:29
سلام.دوستان وقتی درایوی از درایوهای هارد دیسک بد سکتور داره باید چیکار کرد در این مواقع؟من درایو f بدسکتور داره و کم کم نشانه های بدسکتوریش ظاهر میشه.فیلم ها ناقص درمیان،اجازه نمیده بعضی از فایل هاشو جای دیگه کپی کنم.خواستم ببینم راه حلی براش هست که از پیشرفتش جلوگیری کنم؟دیلیت پارتیشنش کنم درایوو بهتر نیست یا تاثیری نداره؟

بیشتر مواقع هم وقتی بدسکتوریش افزایش پیدا میکنه که فایل های سنگین روش بریزم یا ازش بردارم.هاردم هم بدجور صدا میده علی الخصوص وقتی روی همین درایو f فایل بریزم یا ازش فایل بردارم

2-سوال دیگه اینه که آیا بدسکتوری شبیه ویروس کامپیوتری ممکنه به درایوهای دیگه منتقل بشه یا نه ؟ربطی نداره

با تشکر

ata.royalfalcon
17-02-2019, 07:45
سلام.دوستان وقتی درایوی از درایوهای هارد دیسک بد سکتور داره باید چیکار کرد در این مواقع؟من درایو f بدسکتور داره و کم کم نشانه های بدسکتوریش ظاهر میشه.فیلم ها ناقص درمیان،اجازه نمیده بعضی از فایل هاشو جای دیگه کپی کنم.خواستم ببینم راه حلی براش هست که از پیشرفتش جلوگیری کنم؟دیلیت پارتیشنش کنم درایوو بهتر نیست یا تاثیری نداره؟

بیشتر مواقع هم وقتی بدسکتوریش افزایش پیدا میکنه که فایل های سنگین روش بریزم یا ازش بردارم.هاردم هم بدجور صدا میده علی الخصوص وقتی روی همین درایو f فایل بریزم یا ازش فایل بردارم

2-سوال دیگه اینه که آیا بدسکتوری شبیه ویروس کامپیوتری ممکنه به درایوهای دیگه منتقل بشه یا نه ؟ربطی نداره

با تشکر
سلام .

راه حلی براش هست که از پیشرفتش جلوگیری کنم؟

بهترین راه تهیه هارد دیسک و انتقال باقی مانده اطلاعاتی که هنوز قابل کپی هست به هارد دیسک جدید هست .

دیلیت پارتیشنش کنم درایوو بهتر نیست یا تاثیری نداره؟

هیچ تاثیری نداره . باید با نرم افزارهایی مثل HDD regenerator تست کرد که اونهم قطعی نیست درست بشه و بهتر هست اول باقیمانده اطلاعات منتقل بشه .

سوال دیگه اینه که آیا بدسکتوری شبیه ویروس کامپیوتری ممکنه به درایوهای دیگه منتقل بشه یا نه ؟ربطی نداره

بدسکتور میتونه هر قسمت از هارد دیسک (یا هر درایو) رو دچار مشکل کنه .

vahid.tipic
17-02-2019, 13:36
سلام و درود

اخیرا هارد ترنسند بنده بعد از اتصال به سیستم ، بعد از چند دقیقه و یا چند ساعت (کاملا تصادفی) ناگهان دیسکانکت میشه.
کلا یک مقدار هم دیر Detect میشه توسط سیستم.
با یک کابل دیگه هم چک کردم همین مشکل وجود داره.
بنده از مک استفاده میکنم و دسترسی به ویندوز و برنامه HDtune ندارم ولی یک برنامه روی مک نصب کردم شبیه به HDtune هر چند مطمئن نیستم همانند HDTUne دقیق باشه
بنده اسکرین شات قرار میدم از ۲ هارد متفاوت ممنون میشم بنده رو نسبت به وضعیت این ۲ هارد راهنمایی بفرمایید.

این تصویر مربوط به هارد ترنسند که مشکلش رو توضیح دادم خدمتتون:

و این یکی هم هارد سونی هستش:

ata.royalfalcon
17-02-2019, 23:30
سلام و درود

اخیرا هارد ترنسند بنده بعد از اتصال به سیستم ، بعد از چند دقیقه و یا چند ساعت (کاملا تصادفی) ناگهان دیسکانکت میشه.
کلا یک مقدار هم دیر Detect میشه توسط سیستم.
با یک کابل دیگه هم چک کردم همین مشکل وجود داره.
بنده از مک استفاده میکنم و دسترسی به ویندوز و برنامه HDtune ندارم ولی یک برنامه روی مک نصب کردم شبیه به HDtune هر چند مطمئن نیستم همانند HDTUne دقیق باشه
بنده اسکرین شات قرار میدم از ۲ هارد متفاوت ممنون میشم بنده رو نسبت به وضعیت این ۲ هارد راهنمایی بفرمایید.

این تصویر مربوط به هارد ترنسند که مشکلش رو توضیح دادم خدمتتون:

و این یکی هم هارد سونی هستش:

سلام .
وضعیت کلی هارد دیسک OK هست و مورد نامطلوبی دیده نمیشه . در مورد مشکل دیسکانکتی هارد اکسترنال ترنسند باید روی سیستم دیگه هم تست بشه . اگر روی سیستم دیگه هم همینطور هست باید باکس تبدیل اکسترنال باز بشه و بصورت اینترنال و از طریق SATA به مادربرد متصل بشه . اگر قطعی نداشته باشه و مشکل برطرف بشه احتمالاً مشکل از کانکتور USB و یا حتی مشکل از تبدیل SATA to USB‌ هست که باید باکس جدید تهیه کنید ولی اگر بصورت اینترنال بازهم قطعی داشته باشه هارد دیسک مشکل داره و باید تعویض بشه . فقط دقت کنید باز کردن باکس باعث از بین رفتن گارانتی میشه .

ilililililiili
05-03-2019, 18:33
سلام،
من جدیدا یه هارد گرفتم که سلامتیش رو 100 نشون میده، اما قبلا شنیده بودم که میشه کاری کرد که هارد با سلامت پایین هم درصد سلامتیش 100 نشون داده بشه؛ این درسته؟
و اگه درسته باید چکار کنم که سلامت واقعی هارد مشخص بشه؟

EhsanCPU
06-03-2019, 17:49
سلام،
من جدیدا یه هارد گرفتم که سلامتیش رو 100 نشون میده، اما قبلا شنیده بودم که میشه کاری کرد که هارد با سلامت پایین هم درصد سلامتیش 100 نشون داده بشه؛ این درسته؟
و اگه درسته باید چکار کنم که سلامت واقعی هارد مشخص بشه؟
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا بررسی بشه...

ilililililiili
06-03-2019, 18:22
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا بررسی بشه...

abolfazl.268
21-03-2019, 16:18
با سلام من ی هارد adata دارم ی مشکلی که دارم از اون هارد دوتا درایو درست کردن اولی میاد ولی دومی بازش میکنم ارور میده قبلا درایوا خوب میاوردن الان ی جند وقتی هست که این مشکل پیش اومده با تشکر لطفا راهنماییم کنید ​ ارورشم اینه data error
cyclic redundancy check

ata.royalfalcon
21-03-2019, 16:57
با سلام من ی هارد adata دارم ی مشکلی که دارم از اون هارد دوتا درایو درست کردن اولی میاد ولی دومی بازش میکنم ارور میده قبلا درایوا خوب میاوردن الان ی جند وقتی هست که این مشکل پیش اومده با تشکر لطفا راهنماییم کنید ​ ارورشم اینه data error
cyclic redundancy check

سلام .
روی درایو مورد یه چک دیسک انجام بدید .

aradii57
24-03-2019, 10:17
سلام دوستان اینجا کسی میتونه راهنمایی کنه؟ برای تعمیر یا تعویض هارد لب تاب مک بوک اپل ام سی ۷۰۰
کسی میتونه کمک کنه؟

فرستاده شده از SM-A750Fِ من با Tapatalk

aradii57
25-03-2019, 09:42
سلام کسی جواب نمیده اینجا دوستان؟
۰۹۱۰۲۱۷۲۴۰۰
تعمیرکار کسی نمیشناسه؟

psp2004
01-04-2019, 19:08
سلام دوستان اینجا کسی میتونه راهنمایی کنه؟ برای تعمیر یا تعویض هارد لب تاب مک بوک اپل ام سی ۷۰۰
کسی میتونه کمک کنه؟

سلام، دوست عزیز مشکل هاردتون چی هست ؟؟ تعویض که خودتون نیز می تونید انجام بدید ولی برای تعمیر اول بفرمایید مشکل هارد چی هست ؟؟

psp2004
01-04-2019, 20:37
کسی میتونه کمک کنه؟

سلام، دوست عزیز مشکل هاردتون چی هست ؟؟ تعویض که خودتون نیز می تونید انجام بدید ولی برای تعمیر اول بفرمایید مشکل هارد چی هست ؟؟

mj94
18-04-2019, 10:51
سلام
من یک هفتست سیستمم مشکل پیدا کرده.
یا بعد از چند دقیقه چراغ هارد خاموش میشه و سیستم فریز میشه، یا سیستم خود به خود ریستارت میشه.
متاسفانه dvd رامم هم کار نمیکنه و memtest86 رو با فلش نتونستم بوت کنم، یعنی bootable حسابش نمیکنه.
هاردم تا میام برای بد سکتور چک کنم، وسط کار فریز میشه یا ریستارت.
ویندوزم clean install کردم و درایوا رو فرمت و از اول پارتیشن بندی کردم.

سیستم باستانیه و هاردم خیلی اوقات رو 100 درصد کار میکنه.
رمم هم 2 هست ولی معمولا بیشتر از 80 درصد نمیاد.
مشکل اما هر موقعی ممکنه اتفاق بیفته، چه حین کار سنگین، چه حین کپی فایل یا تو safe mode.

با این اوصاف چه کنم؟
هارد رو میشه رو سیستم دیگه تست کرد؟

EhsanCPU
18-04-2019, 17:34
سلام
من یک هفتست سیستمم مشکل پیدا کرده.
یا بعد از چند دقیقه چراغ هارد خاموش میشه و سیستم فریز میشه، یا سیستم خود به خود ریستارت میشه.
متاسفانه dvd رامم هم کار نمیکنه و memtest86 رو با فلش نتونستم بوت کنم، یعنی bootable حسابش نمیکنه.
هاردم تا میام برای بد سکتور چک کنم، وسط کار فریز میشه یا ریستارت.
ویندوزم clean install کردم و درایوا رو فرمت و از اول پارتیشن بندی کردم.

سیستم باستانیه و هاردم خیلی اوقات رو 100 درصد کار میکنه.
رمم هم 2 هست ولی معمولا بیشتر از 80 درصد نمیاد.
مشکل اما هر موقعی ممکنه اتفاق بیفته، چه حین کار سنگین، چه حین کپی فایل یا تو safe mode.

با این اوصاف چه کنم؟
هارد رو میشه رو سیستم دیگه تست کرد؟
سلام
نرم افزار HD Tune را نصب کنین و عکس از تب Health نرم افزار قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه

soroush_sd
18-04-2019, 18:27
سلام خدمت همه دوستان عزیز
هارد وسترن 1 ترا دارم هیچ ضربه ای هم نخورده . وقتی وصل میکنم به سیستم شناسایی میشه که وصل شده و پیغام (eject hardware error ) میده .
تو قسمت device manager هم شناسایی میشه ولی همین ارور رو نوشته ولی تو مای کامپیوتر ایکونش رو اضافه نمیکنه
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

mj94
20-04-2019, 11:06
سلام
نرم افزار HD Tune را نصب کنین و عکس از تب Health نرم افزار قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه

بفرمایید، اینم نتایج:

EhsanCPU
20-04-2019, 16:32
بفرمایید، اینم نتایج:

سلام هاردتون ارور CRC داده
اتصالات و کابل های هاردتون (پاور و دیتا) را بررسی کنید مشکلی نداشته باشن
اگه کابل ها و اتصالات سالم بودن امکان داره مشکل از پاور سیستم باشه

mj94
21-04-2019, 15:32
سلام هاردتون ارور CRC داده
اتصالات و کابل های هاردتون (پاور و دیتا) را بررسی کنید مشکلی نداشته باشن
اگه کابل ها و اتصالات سالم بودن امکان داره مشکل از پاور سیستم باشه

چطور بررسی کنم؟
چه مشکلاتی ممکنه داشته باشن؟

EhsanCPU
21-04-2019, 16:46
چطور بررسی کنم؟
چه مشکلاتی ممکنه داشته باشن؟
ببینید باید از سلامت کابل ها مطمئن بشین اگه کابل ها خراب باشن باید تعویض بشن اگرم از سلامت کابل های پاور و دیتای هارد مطمئن هستین و سالم هستن
امکانش هست پاورتون مشکل پیدا کرده باشه و نتونه به خوبی برق قطعات سیستم را تامین کنه که اون هم باید با تستر پاور چک بشه
کارکرد پاورتون چند سال هست و مدل دقیقش چیه؟

mj94
21-04-2019, 22:07
ببینید باید از سلامت کابل ها مطمئن بشین اگه کابل ها خراب باشن باید تعویض بشن اگرم از سلامت کابل های پاور و دیتای هارد مطمئن هستین و سالم هستن
امکانش هست پاورتون مشکل پیدا کرده باشه و نتونه به خوبی برق قطعات سیستم را تامین کنه که اون هم باید با تستر پاور چک بشه
کارکرد پاورتون چند سال هست و مدل دقیقش چیه؟

کابل رو یکم در اوردم، گرد و غبارشو فوت کردم، زدم سر جاش، تغییری نکرد.
فردا یه کابل دیتا جدید میگیرم.
البته کابل پاور رو نگاه کردم، پیدا نکردم از کجا میاد که بخوام عوضش کنم.
پاورم tsco atx 570 هست، نزدیک 4 ساله رو سیستمه.
از دو روز پیش موقع روشن کردن سیستم هم چندین بار خودش ریستارت میشه تا سیستم بالا بیاد. ممکنه 10 بارم بشه.
فعلا کار ضروری دارم، خیلی وقت تعمیرات ندارم، با wintousb تا به حال رو فلش ویندوز ریختید؟ چقدر طول میکشه نصبش؟
من دارم امتحان میکنم، ولی با اینکه یه سری فایل ها رو رو فلش ریخته، رو 0 درصد مونده.

mj94
22-04-2019, 00:55
فعلا کار ضروری دارم، خیلی وقت تعمیرات ندارم، با wintousb تا به حال رو فلش ویندوز ریختید؟ چقدر طول میکشه نصبش؟
من دارم امتحان میکنم، ولی با اینکه یه سری فایل ها رو رو فلش ریخته، رو 0 درصد مونده.

مشکل نصب ویندوز رو فلش حل شد.
ولی اگر هارد اینترنال رو جدا کنم و فقط سیستم از رو فلش بوت بشه، مشکلی پیش نمیاد؟

mj94
23-04-2019, 21:38
ویندوز رو روی فلش ریختم و کابل های هارد رو جدا کردم ولی از فلش هم همون مشکلات فریز و ریستارت رو داره.
یعنی مشکل از کابل ها و هارد نبوده.
احتمال بعدی رو گفتید پاور هست. اون رو چطور میشه تست کرد؟ دستگاه خاصی میخواد یا نرم افزار تست داره؟

EhsanCPU
24-04-2019, 01:34
یعنی مشکل از کابل ها و هارد نبوده.
احتمال بعدی رو گفتید پاور هست. اون رو چطور میشه تست کرد؟ دستگاه خاصی میخواد یا نرم افزار تست داره؟
متاسفانه پاور های تسکو ریل نیستن و اکثرا وات خروجیشون از 200 تا 250 وات هست و نمیتونن بخوبی برق سیستم را تامین کنن
برای اینکه مطمئن بشین مشکل از پاور هست باید پاور با تستر پاور چک بشه (این دستگاه را تعمیرکاران دارن)
ولی خودتون هم میتونین با مولتی متر ولتاژ خروجی پاور (12 ولت - 5 ولت - 3 ولت) را چک کنین
یا اینکه سیستم را با یه پاور سالم قرضی دیگه تست کنین
در مورد نرم افزار هم نرم افزار هایی برای تست پاور هست مثل نرم افزار OCCT
ولی تست نرم افزاری نسبت به تست سخت افزاری زیاد دقیق نیست

mj94
24-04-2019, 09:38
متاسفانه پاور های تسکو ریل نیستن و اکثرا وات خروجیشون از 200 تا 250 وات هست و ...
درسته، کیفیت خوبی ندارن.
با این وجود، باز هم احتمال داره از رم یا مادربورد یا cpu باشه؟
میخوام فقط ببرم تعمیرگاه بگم پاور رو تست کنه. وگرنه شیره ادمو میکشن.
مادربوردم چند تا خازن باد کرده داره که البته از 4، 5 سال پیش همونطورین و مشکلی باهاشون نداشتم.
در مورد دمای cpu یا gpu یا پاور مطمئن نیستم، یه چک میکنم.
در مورد رم هم memtest86 که چیزی نشون نداد، ولی تو فروم های انگلیسی که میگشتم، گفتن ممکنه همه مشکلات رم رو نتونه نشون بده.
با این تفاسیر، یه مسیر نشون بدید که با اطمینان برم پیش تعمیرکار.
بخاطر راهنمایی هاتون تا اینجا هم تشکر میکنم. :n16:

EhsanCPU
24-04-2019, 14:58
درسته، کیفیت خوبی ندارن.
با این وجود، باز هم احتمال داره از رم یا مادربورد یا cpu باشه؟
میخوام فقط ببرم تعمیرگاه بگم پاور رو تست کنه. وگرنه شیره ادمو میکشن.
مادربوردم چند تا خازن باد کرده داره که البته از 4، 5 سال پیش همونطورین و مشکلی باهاشون نداشتم.
در مورد دمای cpu یا gpu یا پاور مطمئن نیستم، یه چک میکنم.
در مورد رم هم memtest86 که چیزی نشون نداد، ولی تو فروم های انگلیسی که میگشتم، گفتن ممکنه همه مشکلات رم رو نتونه نشون بده.
با این تفاسیر، یه مسیر نشون بدید که با اطمینان برم پیش تعمیرکار.
بخاطر راهنمایی هاتون تا اینجا هم تشکر میکنم. :n16:
دوست عزیز اگر مادربورد هم چند تا خازن باد کرده داره این مشکل را هم به احتمال بسیار زیاد پاور نامرغوب ایجاد کرده
و امکان ترکیدگی خازن ها هم هست و خازن ها باید با خازن سالم تعویض بشن و همین موارد پاور نامرغوب و خازن ها میتونن علت های اصلی مشکلتون باشن
به نظرم یه تاپیک جدا تو بخش مشکلات سخت افزاری بزنین چون اینجا تاپیک تخصصی (ويژه خرابي و تعميرات هارد ديسك) هست و داره بحث منحرف میشه به سمت پاور و مادربورد و ...

merlingell
13-06-2019, 13:13
سلام دوستان عزیز من یه هارد هیتاچی دارم که با نرم افزار سیگیت اومدم درستش کنم که بعد از فرمت زیرو پارتیشن بندی کرد و هارد 500 گیگ رو تبدیل کرده به 75 مگابایت و هیچ جوری نمی تونم بقیه هارد رو بازیابی کنم و تو یه برنامه زدم که بقیه هاردم رو بد سکتور نوشته بود ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم درست شه :n13:

ata.royalfalcon
13-06-2019, 18:59
سلام دوستان عزیز من یه هارد هیتاچی دارم که با نرم افزار سیگیت اومدم درستش کنم که بعد از فرمت زیرو پارتیشن بندی کرد و هارد 500 گیگ رو تبدیل کرده به 75 مگابایت و هیچ جوری نمی تونم بقیه هارد رو بازیابی کنم و تو یه برنامه زدم که بقیه هاردم رو بد سکتور نوشته بود ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم درست شه :n13:

سلام .
زمانیکه این هارد دیسک به سیستم متصل هست از Disk management ویندوز عکس بگیرید و اینجا بذارید . چون از توضیح های شما نمیشه فهمید که آیا ظرفیت هارد دیسک کلاً 75 مگابایت شده یا اینکه فقط یک پارتیشن 75 مگابایتی ساختید .

برای حالت اول از نرم افزار HDD Capacity Restore Tool استفاده کنید و برای حالت دوم با استفاده از نرم افزارهای مناسب دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنید .

imanparsa
24-07-2019, 15:35
سلام دوستان یه سوال داشتم
اگر هاردی بد سکتور داشته باشه و بعد از انجام فرآیند بد سکتورگیری آیا باز هم ارور بد سکتور توی حافظه ی استامینای هارد باقی میمونه ؟؟؟
اگر بعد از بد سکتور گیری هارد رو اسکن کنیم همه ی سکتور ها رو به رنگ سبز نشون میده ؟؟؟
:n16:

ata.royalfalcon
24-07-2019, 16:44
سلام دوستان یه سوال داشتم
اگر هاردی بد سکتور داشته باشه و بعد از انجام فرآیند بد سکتورگیری آیا باز هم ارور بد سکتور توی حافظه ی استامینای هارد باقی میمونه ؟؟؟
اگر بعد از بد سکتور گیری هارد رو اسکن کنیم همه ی سکتور ها رو به رنگ سبز نشون میده ؟؟؟
:n16:
سلام
چند مورد میتونه باشه . رایجترین مورد این هست که هارد دیسک یک یا چند سکتور مشکلدار پیدا میکنه ولی برای هارد دیسک هنوز قطعی نیست که مشکل این سکتورها آیا قابل برطرف هست یا خیر . پس علامت گذاری میشه که یا کاربر باید هارد دیسک رو اسکن و بررسی کنه یا در مواقع بیکاری خود هارد دیسک بطور اتوماتیک شروع به اسکن سکتورها میکنه . این مرحله همان زمانی هست که در SMART‌ هارد دیسک خطای current pending sector یا offline uncorrectable دیده میشه .

بعد از اسکن و بررسی سکتورها اگر مشکل برطرف شد و سکتورها در محدوده زمانی مشخص قابل خواندن و نوشتن بودند پس خطای SMART‌ هارد دیسک برطرف میشه (به قول شما چیزی در حافظه استامینای هارد باقی نمیمونه) در غیر اینصورت با سکتورهای سالم جابجا میشه . جابجا شدن با سکتورهای سالم و رزرو باعث ایجاد اخطار reallocated sectors count میشه و هیچوقت پاک شدنی نیست مگر با روشهای خاص که در دسترس همگان نیست .

1. اگر با سکتورهای سالم جابجا بشه از آنجایی که دیگه به سکتورهای معیوب دسترسی نداره پس در موقع اسکن همه سکتورها سبز خواهد بود گرچه اخطار reallocated sectors count همچنان باقی هست .

2. اگر مشکل current pending sector برطرف بشه پس موقع اسکن هارد دیسک همه سکتورها سبز خواهند بود .

محمد7966
27-07-2019, 00:54
سلام.دوستان اینقدر گفتند هاردها به ضربه حساسند،منم حساسیت گرفتن و با هر ضربه ای وسواس میگیرم که نکنه بدسکتوری بگیره.الان من هارد جدید خریدم و هنوز سیستم رو نبستم که ببینم بد سکتوری داره یا نه.ولی الان دستم بود و روی موکت ایستاده نگهش داشته بودم،که یهو افتاد یعنی به صورت 90 درجه روی موکت افتاد به این صورت I _(شکل رو دیگه خودتون تصور کنید.)موکتمون هم پرزاش خوبن و از این موکت بی پرزا نیست.

الان با این حساب با این ضربه احتمال بدسکتوری هست یا نه؟

با تشکر

G U L D A N
27-07-2019, 11:48
سلام
هارد 1 ترا سیگست باراکودا دارم با نرم افزار HD tune تست ک می کنم health رو ok هست . هیچ مشکل یا warning هم ندارد
مشکل اینجاست ک بعد از یه تایمی ک دستگاه روشن هست هارد یه صدای قیژ می ده و سیستم هنگ می کنه و باید ریستارت بشه یا تصویر می ره و میاد
کابل ساتا رو هم عوض کردم ولی حل نشد
چکار کنم ؟

محمد7966
27-07-2019, 11:58
سلام
هارد 1 ترا سیگست باراکودا دارم با نرم افزار HD tune تست ک می کنم health رو ok هست . هیچ مشکل یا warning هم ندارد
مشکل اینجاست ک بعد از یه تایمی ک دستگاه روشن هست هارد یه صدای قیژ می ده و سیستم هنگ می کنه و باید ریستارت بشه یا تصویر می ره و میاد
چکار کنم ؟

سلام ممکنه مشکل از پاور باشه.پاورو چند سال روی سیستم دارید؟

G U L D A N
27-07-2019, 13:57
2 ساله
گرین 650 سری گلد
جالبه کنارش 2 تا ssd هم دارم ک این مشکل رو ندارن ... فقط رو hdd این مشکل هست

ata.royalfalcon
27-07-2019, 18:49
سلام.دوستان اینقدر گفتند هاردها به ضربه حساسند،منم حساسیت گرفتن و با هر ضربه ای وسواس میگیرم که نکنه بدسکتوری بگیره.الان من هارد جدید خریدم و هنوز سیستم رو نبستم که ببینم بد سکتوری داره یا نه.ولی الان دستم بود و روی موکت ایستاده نگهش داشته بودم،که یهو افتاد یعنی به صورت 90 درجه روی موکت افتاد به این صورت I _(شکل رو دیگه خودتون تصور کنید.)موکتمون هم پرزاش خوبن و از این موکت بی پرزا نیست.

الان با این حساب با این ضربه احتمال بدسکتوری هست یا نه؟

با تشکر

سلام .
باید تست بشه . به سیستم وصل کنید و تستهای Read و Write‌ رو انجام بدید .
ولی بنظر من با توجه به خاموش بودن و اینکه روی سطح نرم بوده احتمال وارد شدن صدمه کم هست .

سلام
چکار کنم ؟
سلام .
از طریق تنظیمات پاور آپشن ویندوز حالت استندبای رو برای این هارد دیسک غیر فعال کنید و ببینید بازهم این مشکل وجود داره یا خیر .

omidscafild
27-07-2019, 18:53
@ata.royalfalcon

درود. وضع هارد خطریه ؟! کاری میشه برا این زبون بسته انجام داد ؟!

ata.royalfalcon
27-07-2019, 22:06
@ata.royalfalcon

درود. وضع هارد خطریه ؟! کاری میشه برا این زبون بسته انجام داد ؟!

لطفاً از قسمت SMART این نرم افزار هم عکس بذارید (یا از قسمت Health‌ برنامه HD Tune) . ولی برای این هارد دیسک کاری نمیتونید انجام بدید . میتونید برای ذخیره اطلاعات دم دستی و غیر مهم استفاده کنید .

omidscafild
28-07-2019, 08:56
لطفاً از قسمت SMART این نرم افزار هم عکس بذارید (یا از قسمت Health‌ برنامه HD Tune) . ولی برای این هارد دیسک کاری نمیتونید انجام بدید . میتونید برای ذخیره اطلاعات دم دستی و غیر مهم استفاده کنید .

تست بدسکتور هم انجام دادم با همین نرم افزار که حتی یه بدسکتور هم نشون نداد.
توی Sentinel مدت زمان باقیمونده بین 25 و 26 روز متغیر هست. الآن باز زده 26 روز که تقریبا یساله میزنه 26 روز.
بنظرتون کار میکنه بدون مشکل یا حساسیتم درسته و باید عوضش کنم؟!

محمد7966
28-07-2019, 12:29
سلام .
باید تست بشه . به سیستم وصل کنید و تستهای Read و Write‌ رو انجام بدید .
ولی بنظر من با توجه به خاموش بودن و اینکه روی سطح نرم بوده احتمال وارد شدن صدمه کم هست .

سلام این تست read رو انجام دادم .ولی برای رایت خطا داد که باید کل پارتیشنها رو ریموو کنی.بد سکتوری نداشت. سلامت صد در صد.

ata.royalfalcon
28-07-2019, 17:06

تست بدسکتور هم انجام دادم با همین نرم افزار که حتی یه بدسکتور هم نشون نداد.
توی Sentinel مدت زمان باقیمونده بین 25 و 26 روز متغیر هست. الآن باز زده 26 روز که تقریبا یساله میزنه 26 روز.
بنظرتون کار میکنه بدون مشکل یا حساسیتم درسته و باید عوضش کنم؟!

مقدار reallocated sector count‌ رو کنترل کنید (در حال حاضر 424) . اگر بیشتر نمیشه میتونید استفاده کنید .

تست بدسکتور هم انجام دادم با همین نرم افزار که حتی یه بدسکتور هم نشون نداد
به دلیلی که در پست 11182# هم گفتم (صفحه پیش) این بدسکتوریها با روشهای معمول در دسترس نیستند و در نتیجه در موقع اسکن بدسکتوری دیده نمشه .

سلام این تست read رو انجام دادم .ولی برای رایت خطا داد که باید کل پارتیشنها رو ریموو کنی.بد سکتوری نداشت. سلامت صد در صد.

البته منظورم این بود که کل فضای هارد دیسک یعنی همه سکتورها اسکن بشه . مثلاً در همین نرم افزار میتونید از قسمت Error scan این کار رو انجام بدید . البته اگر الان مشکلی در کارکرد نداره پس لازم نیست نگران باشید .

imanparsa
10-08-2019, 19:55
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 8 ترابایت وسترن مدل مای بوک دارم که دماش معمولا بالاست.
سوالم اینه که این دما آیا نرمال هست و آیا این دما توی این سری از هارد های وسترن طبیعیه ؟
توصیه شما عزیزان چیه ؟

عکس:

ata.royalfalcon
11-08-2019, 18:04
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 8 ترابایت وسترن مدل مای بوک دارم که دماش معمولا بالاست.
سوالم اینه که این دما آیا نرمال هست و آیا این دما توی این سری از هارد های وسترن طبیعیه ؟
توصیه شما عزیزان چیه ؟

عکس:

سلام .
دما خیلی بالا هست . احتمالاً یا جای گرمی هستید یا اینکه به مدت طولانی و بیوقفه در حال استفاده از هارد دیسک هستید . حتماً یک فن مناسب مثلاً فن کیس با فاصله بذارید پشت هارد اکسترنال تا به تهویه بهتر کمک کنه و دما کاهش پیدا کنه .

imanparsa
12-08-2019, 14:50
سلام .
دما خیلی بالا هست . احتمالاً یا جای گرمی هستید یا اینکه به مدت طولانی و بیوقفه در حال استفاده از هارد دیسک هستید . حتماً یک فن مناسب مثلاً فن کیس با فاصله بذارید پشت هارد اکسترنال تا به تهویه بهتر کمک کنه و دما کاهش پیدا کنه .
سلام عطا جان
امروز یه فن کوچیک به ابعاد 4 سانت در 4 سانت در 1 سانت سفارش دادم.
سرعت فن 5500 دور در دقیقه هست.
و میخوام بالای دریچه ی هوای هارد دیسک قرارش بدم.
بنظر شما روی حالتی که باد رو بده داخل تنظیمش کنم یا اینکه باد رو خارج کنه؟؟؟
بنظر شما فن به این کوچیکی جواب میده ؟
دقیقا ابعادش رو جوری گرفتم که با عرض دریچه ی هارد همخونی داشته باشه.

ata.royalfalcon
13-08-2019, 06:16
سلام عطا جان
امروز یه فن کوچیک به ابعاد 4 سانت در 4 سانت در 1 سانت سفارش دادم.
سرعت فن 5500 دور در دقیقه هست.
دقیقا ابعادش رو جوری گرفتم که با عرض دریچه ی هارد همخونی داشته باشه.

سلام .

روی حالتی بذارید که به داخل باکس هارد باد بزنه . اگر روی حالتی بذارید که باد رو خارج کنه بنظرم تاثیر خنک کنندگی کمی داشته هست .

بنظرم بهتر بود فن هشت سانتی میگرفتید باد دهی بیشتری داشت .

imanparsa
13-08-2019, 14:20
سلام .

روی حالتی بذارید که به داخل باکس هارد باد بزنه . اگر روی حالتی بذارید که باد رو خارج کنه بنظرم تاثیر خنک کنندگی کمی داشته هست .

بنظرم بهتر بود فن هشت سانتی میگرفتید باد دهی بیشتری داشت .

سپاس عطا جان.
یه سوال دیگه هم داشتم.
من الان حالت استندبای هارد دیسک رو توی برنامه وسترن دیجیتال روی ده دقیقه قرار دادم و الان هارد زیاد خاموش روشن میشه و به شخصه با این قضیه مشکل ندارم.
سوالم اینه که خاموش روشن شدن زیاد آسیب میرسونه به هارد ؟ یا اینکه واسه این سری هارد دیسک مشکل نداره؟

ata.royalfalcon
16-08-2019, 10:53
سپاس عطا جان.
یه سوال دیگه هم داشتم.
من الان حالت استندبای هارد دیسک رو توی برنامه وسترن دیجیتال روی ده دقیقه قرار دادم و الان هارد زیاد خاموش روشن میشه و به شخصه با این قضیه مشکل ندارم.
سوالم اینه که خاموش روشن شدن زیاد آسیب میرسونه به هارد ؟ یا اینکه واسه این سری هارد دیسک مشکل نداره؟

توصیه میکنم زمانبندی رو طوری تنظیم کنید که این اتفاق نیافته .
یکی از علتهای میزان بالای خرابی هارد دیسکهای WD Green‌ (البته در زمانهای قدیم وگرنه الان WD Green تولید نمیشه) همین Start/Stop های پشت سر هم و در زمانهای کوتاه مدت بود .

EHSANRF
16-08-2019, 13:47
درود
یه SSD هست که اون پلاستیک دور چفت پورت دیتای ساتاش شکسته
پایه‌ها سالمن ولی پلاستیک که شکسته دیگه کابل ساتا بهش قفل نمیشه و می‌بایست با یه کِش یا نخ بسته بشه
به نظرتون بهتره کابل رو بهش لحیم کنیم یا بدین بیرون کلا پورت رو عوض کنن؟ تعویض کامل پورت چقدر هزینه‌اش میشه!؟ امکان خراب شدن SSD وجود داره؟

siamak5561
19-08-2019, 10:19
درود
یه SSD هست که اون پلاستیک دور چفت پورت دیتای ساتاش شکسته
پایه‌ها سالمن ولی پلاستیک که شکسته دیگه کابل ساتا بهش قفل نمیشه و می‌بایست با یه کِش یا نخ بسته بشه
به نظرتون بهتره کابل رو بهش لحیم کنیم یا بدین بیرون کلا پورت رو عوض کنن؟ تعویض کامل پورت چقدر هزینه‌اش میشه!؟ امکان خراب شدن SSD وجود داره؟

بدین بیرون عوض کنن، من خودم از مشتری 70-80 میگیرم ، چون کار وقت گیریه.

siamak5561
19-08-2019, 10:58
برای تعمیر بدسکتور میتونید این دستورات رو بزنید خیلی اوقات جواب میده، البته برای سری 7200.12 به بعد باید مراقب باشید

تمامی اطلاعات هارد پاک میشه

توی ترمینال این دستورات رو به ترتیب وارد کنید.

بعد بستگی به مدل و ظرفیت هارد ممکنه تا 7-8 ساعت یا بیشتر طول بکشه.

محمد7966
19-08-2019, 11:43
مقدار reallocated sector count‌ رو کنترل کنید (در حال حاضر 424) . اگر بیشتر نمیشه میتونید استفاده کنید .

به دلیلی که در پست 11182# هم گفتم (صفحه پیش) این بدسکتوریها با روشهای معمول در دسترس نیستند و در نتیجه در موقع اسکن بدسکتوری دیده نمشه .

البته منظورم این بود که کل فضای هارد دیسک یعنی همه سکتورها اسکن بشه . مثلاً در همین نرم افزار میتونید از قسمت Error scan این کار رو انجام بدید . البته اگر الان مشکلی در کارکرد نداره پس لازم نیست نگران باشید .

سلام.آقا عطا این هارد من ازش صدای خرخر میاد.طبیعی هست یا مشکل پیدا کرده؟تو اینترنت هم جستجو کردم به نتیجه واحدی نرسیدم.هارد 1 ترا 7200rpm
هاردم هم وسترن دیجیتال بلو 1 ترابایت. الان هم رفتم تو دیجیکالا نظرات بعضی ها رو خوندم.انگار اونا هم گفتند خرخر میکنه.

2-یه سوال دیگه:اگر کیس تراز نباشه هم موجب خرخر هارد میشه یا ربطی نداره؟

EHSANRF
19-08-2019, 12:11
بدین بیرون عوض کنن، من خودم از مشتری 70-80 میگیرم ، چون کار وقت گیریه.

چیزی که عرض کردم خیلی ساده‌است، به چیپ یا پین‌ها آسیبی نرسیده فقط این پلاستیک کنده شده: (تصویرها از نت)
اگر چسب خوبی باشه که بتونم اونو چسب کنم و البته به پین‌ها نخوره خیلی خوب میشه، اگر نباشه که 80 نمی‌صرفه، مثل همین الان با یه کِش سر و ته‌شو هم میاریم، چون الان با یه کِش داره کار می‌کنه و چفت شده

siamak5561
20-08-2019, 18:56
بله ساده هست ولی ما برای تعمیر اون قسمت مشکی رنگ رو کلا عوض میکنیم. شما اگه با کش کارت حل میشه خب انجام بده.

mahdi-mo
07-09-2019, 17:20
سلام دوستان
از دیروز هارد لپتاپم موقع روشن شدن ارور داد
با دو تا نرم افزار مربوط به هارد نگاه کردم ایراد رو گفتن ولی نمیدونم میشه درست کرد یا نه؟
خواهشا کمکم کنید
عکس های خطاها رو پیوست کردم

RealFlow
22-09-2019, 17:49
سلام

3 ماهی هست یک هارد اینترنال 3 ترابایت خریدم با مارک که نمیدونم چیه!! فقط در جزئیات OOS نوشته!

بدون مشکل خوب کار میکرد هادر رو برای آرشیو ....... استفاده میکردم تا 1500 گیگ فایل هارد ریختم به مرور زمان
الان 2 هفته هست که کند شده عجیب !! حتی در ویندوز هم یعد 5 دقیقه شناسایی و باز میشه هر فایل اجرا میکنم سیستم هنگ میکنه
کابلها و .... تعویض کردم نتیجه نداشت ..... با نرم افزار های مختلف سلامت هارد تست کردم سلامتش رو تائید نکردن!!
امروزم با Hd tune pro تست کردم نتیجه اش شده این : !!!

EhsanCPU
25-09-2019, 05:53
سلام

3 ماهی هست یک هارد اینترنال 3 ترابایت خریدم با مارک که نمیدونم چیه!! فقط در جزئیات OOS نوشته!

بدون مشکل خوب کار میکرد هادر رو برای آرشیو ....... استفاده میکردم تا 1500 گیگ فایل هارد ریختم به مرور زمان
الان 2 هفته هست که کند شده عجیب !! حتی در ویندوز هم یعد 5 دقیقه شناسایی و باز میشه هر فایل اجرا میکنم سیستم هنگ میکنه
کابلها و .... تعویض کردم نتیجه نداشت ..... با نرم افزار های مختلف سلامت هارد تست کردم سلامتش رو تائید نکردن!!
امروزم با Hd tune pro تست کردم نتیجه اش شده این : !!!

سلام به احتمال زیاد این هارد فیک می باشد
یه عکس از خود هارد و برچسبش قرار بدین

RealFlow
25-09-2019, 17:28
سلام به احتمال زیاد این هارد فیک می باشد
یه عکس از خود هارد و برچسبش قرار بدین

تو تسک منیجر نشون میده که همینطور خودکار این هارد 100% در حال کاره!!!
و الانم که اصلا سیستم نمیشناستش!!
بردم فروشنده کفته میفرستم به نمایندگی ..... و یک نفر که این عکسا رو از این هارد دیده گفته این هارد ریجکتی هست!!!
انم از حلالخوری و انصاف وجدان فروشنده سخت افزاری در شیراز !! که 400 500 تومن نمی ارزه ولی بمن 1080000 تومن فروختنش!!

imanparsa
26-09-2019, 13:18
لطفا حذف شود

iman_s
26-09-2019, 14:52
وسط کار با لپتاپ یهو ویندوز هنگ کرد و وقتی ریست کردم دیگه هارد از داخل بایوس شناخته نمیشه.
این هارد قابلیت تعمیر یا بازگردوندن اطلاعات داره؟

GHAGHALEELEE
02-01-2020, 23:13
درود خدمت دوستان قدیمی و جدیدی های فروم
من یک هارد اینترنال 4 ترای وسترن سبز در کنار هارد اصلی سیستمم دارم. وقتی این هارد 4 ترا روی با برنامه Tune pro چک کردم بخش Raw Read Error Rate دیدم رنگی نشده (زرد) ولی میزان Data رو 189 زده . هارد اصلی خودم با اینکه خیلی قدیمی تر هست ولی Data رو 3 زده. برای همین رفتم سرچ کردم دیدم مشکل مثل اینکه جدی هست. چندین سوال برام مطرح شده بترتیب میپرسم ممنون میشم پاسخ بدید:
1. وضعیت سلامت خود هارد نگران کننده هست ؟ در حدی هست که باید اطلاعات رو کاپ بگیرم ؟
2.چون توی این هارد مدام اطلاعات وارد میشه و من اطلاعات این هارد رو به هاردهای اکسترنال منتقل میکنم امکان داره فایلهایی که به اکسترنالها منتقل شده هم اسیب دیده باشه ؟
3. خراب بودن این تعداد Data مثلا چه مقدار فیلم رو خراب کرده ؟ منظورم اینه که این دیتاها بایتی هست یا واحدهای بزرگ هستند.
4. فیلمهایی که خراب کردند قابل تماشا هستند یا ارورر میدهند معمولا؟
5. یک نرم افزار به نام Stellar.Phoenix.Windows.Data.Recovery.Premium پیدا کردم برای ترمیم اصلاعات اسیب دیده ولی توی روش کارش مثل اینکه نوشته بود هاردی که میخواهید ریکاوری کنید از ساتا به یو اس بی باید کابلش رو تغییر بدهید ، نمیشه همینجوری که همین هارد 4 ترام که با ساتا به مادربرد وصل هست ریکاوری رو انجام بدم؟ (تا اونجا که میدونستم رابط ساتا ایمن ترین راه اتصال بود:wac:)

imanparsa
10-01-2020, 05:32
سلام دوستان
من یک SSD سامسونگ EVO 860 250GB خریدم.
نوشته 150 ترابایت محدودیت TBW داره.
به فرض مثال من توی 2 سال به عدد 150 برسم.
سوالم اینه بعد از 150 ترابایت نوشتن دقیقا چه اتفاقی میوفته ؟ ؟ ؟

peymangh901
02-04-2020, 18:34
سلام خسته نباشید
من یه هارد 2ترای wd دارم ک unallocaated شده. الان دارم با برنامه MiniTool.Partition.Wizard.Technician اطلاعاتشو ریکاوری میکنم تقریبا نصف اطلاعاتو ریکاوری کردم احتمالا تاصبح تموم بشه. بعد ریکاوری چجوری میتونم هاردو برگردونم؟ باید پارتیشن بندی کنم؟ البته نحوه پارتیشن بندیه هاردو اکسترنالو بلد نیستم. ممنون میشم راجب برگردوندن هارد به حالت اول کمکم کنید یا اگ تاپیکی راجب این موضوع هست لینکشو بهم بگین. الان هیچ دسترسی ب هارد ندارم نمیدونم چجوری فرمتش کنم ک برگرده فقط میدونم تو disk managmet نوشته که unallocated شده.
ی سوال دیگه هم دارم مشکل هارد من ازونجا شروع شد که پورتای usb لپ تاپم بازی درمیاوردن همش قطع و وصل میشدن البته تفریبا همیشه واس این هارد و یکی از فلشام اینجوری بودن. همینکه کابل هارد کوچکترین تکونی میخورد قطع و وصل میشد الان ک کار خودشو کرده و هاردو خراب کرده دیگ قطع و وصل نمیشه ازدیروز هارد به لپ تاپ وصله ولی اصلا قطع نشده حتی باوجوداینکه چندبارم تکونش دادم. البته کلا چیزی از هارد نشون نمیده فقط میدونم وصله ک داره ریکاوری میشه. به نظرتون واس حل مشکل پورتام چیکاربایدبکنم؟ برنامه خاصی هست ک بشه باهاش درستش کرد؟ معمولا وقتی ویندوز میزنم تا ی مدت درسته بعد چندماه شروع میکنه ب قطع و وصل شدن. درضمن آنتی ویروسمم(nod32) گه گداری بعضی از فایلای سیستمی ویندوزمو با این فرض که ویروسن حذف میکنه فکرکنم بعد این دلت کردنای آنتی ویروسم اینجوری میشه
متنم طولانی شد خواستم کامل توضیح بدم ک کجای کارگیرکردم. درحد دو سه خط جوابمو بدید یا لینک آموزشو واسم بفرستید حله. ممنون:»:»

peymangh901
02-04-2020, 18:47
راستی این برنامه MiniTool.Partition.Wizard.Technician میگه هاردت 6 (یاشایدم7!) پارتیشن داره ک برنامه تونسته 4تاشو پیداکنه(نوشته اگ میخواید بقیه ش پیدابشه کلیک کنید) ولی همه فایلام تو یه پارتیشن(اولی) هستن بقیه پارتیشنا فقط boot هستن چیز دیگه ای توشون نیس. این چندپارتیشن بودن تاثیری تو روال کار فرمت یا پارتیشن بندی کردن داره؟
امکانش هست بعضس از فایلام تو اون دوتا پارتیشن دیگ باشن!؟ البته تاجایی ک من خاطرم باشه تو پارتیشن اولی همه فایلا هستن

الان ی عکس از فضای پارتیشن بندی دیدم دوتا گزینه format و do not format داشت! یعنی بدون ریکاوری و فرمت کردن هم میشه هاردو برگردوند!؟ یعنی ریکاوری کردن من بی مورد بود؟
واسه هارد اکسترنال 2ترابایت فرمت NFTS بهتره یا FAT32؟

fantom176
17-04-2020, 17:21
با سلام من ویندوزم رو هارد اس اس دی هست و یه هارد دیگه هم برای ذخیره اطلاعات داشتم چند وقت پیش هارد دوم خراب شد و یه هارد 2 ترای وسترن جدید خریدم ولی یه مشکلی که الان دارم اینه که از طریق هر نرم افزاری مثل IDM یا هر نرم افزار دیگه ای که میخوام فایلی رو روی هارد ذخیره کنم پیغام میده که شما اجازه ادمین استریتور ندارید ولی از یه درایو به درایو دیگه میتونم فایلی رو کپی کنم فقط از طریق نرم افزارها نمیتونم فایلی رو ذخیره کنم هارد رو فرمتم کردم بازم نشد هم mbr هم gbp ممنون میشم اگه کسی میدونه مشگل چیه کمک کنه

omidbooter
24-05-2020, 18:37
درود به همگی .هارد یک ترا وسترن سبز که چند ساله کار میکنه و مشکلی نداشت اما یهو دیگه بالا نمیاد و اصلا شناخته نمیشه انگار سوخته و وصل نیست اصلا به سیستم.با نرم افزار hd tune و..هم.شناخته نمیشه .مشکل چیه؟بردش سوخته؟چجوری میتونم تعمیرش کنم؟اگه بردشه قیمتش چقده و چجوری تهیش کنم؟
سپاس از دوستان

elham khanooom
16-07-2020, 08:24
سلام و خسته نباشید
بنده یه هارد WD10TMVW-11ZSMS5 دارم که متاسفانه دچار مشکل شده و گفتن باید هارد دقیقا با این مدل پیدا کنی تا بشه هد هاردو جایگزین کرد و دیتای هارد رو برداشت
ممنون میشم از دوستان اگر کسی بتونه کمکم کنه
اطلاعات ضرروی داشتم که دیگه قابل دسترسی نیستن:sad:

- - - Updated - - -

سلام و خسته نباشید
بنده یه هارد WD10TMVW-11ZSMS5 دارم که متاسفانه دچار مشکل شده و گفتن باید هارد دقیقا با این مدل پیدا کنی تا بشه هد هاردو جایگزین کرد و دیتای هارد رو برداشت
ممنون میشم از دوستان اگر کسی بتونه کمکم کنه
اطلاعات ضرروی داشتم که دیگه قابل دسترسی نیستن:sad:

noisymind
11-11-2020, 23:29
سلام. دوستان من 8-9 تا هارد داخلی دارم ( بدون پارتیشن) و گاهی مجبورم یکیش رو قطع کنم و اون یکی رو وصل کنم. مشکل اینجاست که وقتی یکی رو تغییر میدم مثلا ( درایو F رو باز میکنم ) اون هاردی رو که از قبل تعریف کردم درایو D باشه میشه F یا G و اونی که جدید وصل میکنم میشه D !!
کلا نحوه اسم گذاری درایوها چطوریه؟!:دی یعنی چطوری این مشکل رو حل کنم که اون درایوهایی مثلا D و F و ... همیشه همین باشن؟

Xeoc
22-04-2021, 12:45
سلام دوستان
لرزش هارد اکسترنال طبیعیه؟ یه هارد Adata گرفتم زمان استفاده لرزش داره.

fardavard
22-05-2021, 23:38
سلام دوستان

این هاردِ اکسترنالِ وسترن کمتر از یک سالي هست که بدونِ حرکت و آسیبي کنار بود، و در آخرین استفاده هم در گزارشِ سلامت هیچ خطایي نداشت. امروز در اوّلین استفاده گزینه‌ی Raw Read Error Rate قرمز شده و نرم‌افزار HD Tune Pro توصیه به تعویض هارد می‌کند. ضمن این‌که نرم‌افزار WD Security اصلاً هارد را نمی‌شناسد و پیام می‌دهد: Attach a supported WD drive!
و برای بازشدن رمز از Autorun خود هارد (UnlockerWD) که این کامپیوتر را ثبت کرده باید استفاده کرد، در این صورت نمی‌توان رمز را برداشت یا ویندوز را عوض کرد.

کسي می‌تواند راهنمایی کند که،
۱. چرا این‌جوری شده؟
۲. چه باید کرد؟

abdanan11
28-09-2021, 09:22
باسلام و خسته نباشید خدمت دوستان یدونه هار سامسونگ 500گیگ به مدل hd502hj با ورژ a روی سیستم داشتم که یهو قطع شد و دیگه شناسایی نمیشه کلی هم برنامه و اطلاعات روی ان دارم الان فقط موتورش میچرخه دیگه هیچ حتی هنگام وصل کردن از طریف مبدل صدای وصل شدن هم نمیده فقط موترش میچرخه فایل فریمورش هم پیدا نکرد ایا قابل درست شدن هست؟ راهی هست که بتونم اطلاعاتش را خارج کنم . ممنون اگر راهنمایی کنید

abdanan11
28-09-2021, 09:27
باسلام و خسته نباشید خدمت دوستان یدونه هار سامسونگ 500گیگ به مدل hd502hj با ورژ a روی سیستم داشتم که یهو قطع شد و دیگه شناسایی نمیشه کلی هم برنامه و اطلاعات روی ان دارم الان فقط موتورش میچرخه دیگه هیچ حتی هنگام وصل کردن از طریف مبدل صدای وصل شدن هم نمیده فقط موترش میچرخه فایل فریمورش هم پیدا نکرد ایا قابل درست شدن هست؟ راهی هست که بتونم اطلاعاتش را خارج کنم . ممنون اگر راهنمایی کنید

امداد سیستم
19-12-2021, 17:32
سلام دوست عزیز
در واقع طول عمر واقعی هارد ssd شما با عددی بر روی آن ثبت شده است متفاوت است و بسته به میزان خواندن نوشتن شما در طول روز می باشد . که با احتساب 150 TBW و مدت زمان 2 سال تقریبا در طول روز شما باید 200 گیگ خواندن نوشتن روی هارد خود انجام دهید .
و اتفاق اصلی که سوال شما نیز هست ؛ بعد از تمام شدن میزان درج شده و رد کردن حد نساب تعیین شده هارد شما از دسترس خارج خواهد شد و مانند یک حافظه از کار افتاده یا به اصطلاح سوخته می شود .

fcchelsea
17-03-2022, 17:30
سلام دوستان هارد اکسترنال همون اندازه ای که پره تو مای کامپیوتر نشون میده ولی واردش میشی به جای فیلما چند تا فایل نامشخص با اسمای عجق وجقه.میشه کاریش کرد؟

amirreza_r143
10-11-2022, 10:22
یک لپ تاپ قدیمی دارم n53 با هارد هیتاچی
750 هارد داره که بالای 600 تاش پره
میخوام لپ تاپ رو عوض کنم ولی فکی میکنم بد سکتور داره
مشکل اصلی اینه که بعضی مواقع به لپ تاپ رو جمع میکنم و جا به جا میکنم البته جابجایی کوچک مشکلی نداره منظورم اینه وقتیه زیاد تکان میخوره ویندوز میپره و هر سری معمولا مجبورم با فلش بوتیبل ویندوز ریپیر کنم
یه جا خوندم بدسکتور داره hdd regenato نصب کردم که نرم افزار میگه بهتره بایوس رو از حالت ahci به ide غییر بدی وقتی تغییر میدم ویندوز بالا نمیاد ولی روی حالت اول مشکلی نداره
چجوری میتونم رفعش کنم؟

hdd tune هم اینو نشون میده

ata.royalfalcon
10-11-2022, 12:51
یک لپ تاپ قدیمی دارم n53 با هارد هیتاچی
750 هارد داره که بالای 600 تاش پره
میخوام لپ تاپ رو عوض کنم ولی فکی میکنم بد سکتور داره
مشکل اصلی اینه که بعضی مواقع به لپ تاپ رو جمع میکنم و جا به جا میکنم البته جابجایی کوچک مشکلی نداره منظورم اینه وقتیه زیاد تکان میخوره ویندوز میپره و هر سری معمولا مجبورم با فلش بوتیبل ویندوز ریپیر کنم
یه جا خوندم بدسکتور داره hdd regenato نصب کردم که نرم افزار میگه بهتره بایوس رو از حالت ahci به ide غییر بدی وقتی تغییر میدم ویندوز بالا نمیاد ولی روی حالت اول مشکلی نداره
چجوری میتونم رفعش کنم؟

مشکلی خاصی نشون نمیده یعنی بدسکوری شناسایی نشده. شاید مشکل از جای دیگه باشه.

بهتره بایوس رو از حالت ahci به ide غییر بدی وقتی تغییر میدم ویندوز بالا نمیاد ولی روی حالت اول مشکلی نداره
چجوری میتونم رفعش کنم؟

بهتره که روی ide باشه و باید از نسخه های بوتیبل استفاده کنید تا نیازی به ویندوز نداشته باشه. بعد از اینکه اسکن انجام شد دوباره برگردونید به حالت ahci .

amirreza_r143
10-11-2022, 13:49
مشکلی خاصی نشون نمیده یعنی بدسکوری شناسایی نشده. شاید مشکل از جای دیگه باشه.

بهتره که روی ide باشه و باید از نسخه های بوتیبل استفاده کنید تا نیازی به ویندوز نداشته باشه. بعد از اینکه اسکن انجام شد دوباره برگردونید به حالت ahci .

خب روی ide میزارم اصلا ویندوز بوت نمیشه صفحه problem میاد پس یعنی هارد سالم؟

ata.royalfalcon
10-11-2022, 17:45
خب روی ide میزارم اصلا ویندوز بوت نمیشه صفحه problem میاد پس یعنی هارد سالم؟

نباید هم ویندوز بوت بشه، به همین خاطر گفتم از نسخه های بوتیبل استفاده کنید که نیازی ویندوز نداشته باشه.
در لینک زیر هم آموزش ساخت فلش بوتیبل هم توضیح داده شده.

ولی بنظرم هارد مشکلی نداره، حداقل اینطور بنظر میرسه. شاید مثلاً موقع جابجایی سوکت شارژ قطع وصل میشه که سیستم بصورت unsafe خاموش میشه که ویندوز نیاز به repair پیدا میکنه.

راشا تهرونی
11-11-2022, 10:09
مرکز ریکاوری هارد که کارش خوب باشه کجا را در تهران پیشنهاد میکنید ؟

Captain89
26-01-2023, 09:54
سلام خدمت همه دوستان

یه هارد اکسترنال مدل Silicon Power A80 دارم که متاسفانه چند روزی میشه که دیگه بالا نمیاد و نمیدونم مشکلش از کجاست

ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی بفرمایند.

shabnam1986
09-08-2023, 22:39
سلام
این هارد رو نو خریدم ولی اینجوریه میشه راهنمایی کنین؟

- - - Updated - - -

محمد7966
10-08-2023, 16:48
سلام
این هارد رو نو خریدم ولی اینجوریه میشه راهنمایی کنین؟

- - - Updated - - -

هارد اکسترناله؟ مشکل بدسکتوری نداره. نوشته خودش به پورت usb3 دیگه ای بزنیدش . مشکل سلامتی نداره، عملکردش مشکل داره

shabnam1986
10-08-2023, 17:35
هارد اکسترناله؟ مشکل بدسکتوری نداره. نوشته خودش به پورت usb3 دیگه ای بزنیدش . مشکل سلامتی نداره، عملکردش مشکل داره

آها باید پورتش رو عوض کنم مرسی:»

shabnam1986
29-08-2023, 18:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۰۸۲۹_۱۷۳۵۴۵_0z3.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هارد رو وقتی ب سیستم وصل میکنم سیستم کرش میکنه میشه راهنمایی کنین؟:»

- - - Updated - - -

radarz
29-08-2023, 21:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۰۸۲۹_۱۷۳۵۴۵_0z3.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هارد رو وقتی ب سیستم وصل میکنم سیستم کرش میکنه میشه راهنمایی کنین؟:»

- - - Updated - - -

چیپ داخل هارد میتونه باشه و کابل usb

shabnam1986
29-08-2023, 22:24
سلام مورد اول رو باید چیکا کرد
کابلش سالمه

shabnam1986
16-01-2024, 17:36
سلام

این سیستم قدیمی

با این مشخصات

سه تا هارد داره یکیش اس اس دی

ی هاردش دایم ناپدید میشه و دوباره میاد
اینم مشخصاتش

کابل و اسلاتش رو عوض کردم فرقی نکرد چرا؟

- - - Updated - - -

سلام

این سیستم قدیمی

با این مشخصات

سه تا هارد داره یکیش اس اس دی

ی هاردش دایم ناپدید میشه و دوباره میاد
اینم مشخصاتش

کابل و اسلاتش رو عوض کردم فرقی نکرد چرا؟

ALIRK
27-01-2024, 21:40
سلام ی هارد 500اکسترنال مکستور سری قدیم دارم
حالا امدم ی هارد1ترا وسترن دیجیتال بنفش انداختم داخل باکس و بستم اما الان فقط 135گیگ هارد رو میشناسه فرمت هم زدم تغیری نکرد
ایا ممکنه از باکس مکستور باشه یانه؟
ناگفته نمونه وقتی ارور فرمت داد منfat32رو انتخاب کردم

- - - Updated - - -

سلام ی هارد 500اکسترنال مکستور سری قدیم دارم
حالا امدم ی هارد1ترا وسترن دیجیتال بنفش انداختم داخل باکس و بستم اما الان فقط 135گیگ هارد رو میشناسه فرمت هم زدم تغیری نکرد
ایا ممکنه از باکس مکستور باشه یانه؟
ناگفته نمونه وقتی ارور فرمت داد منfat32رو انتخاب کردم

ALIRK
28-01-2024, 09:29
هارد رو بدون باکس مستقیم وصل کردم به pc بازم همون 128گیگ رو نشون میده
از کدوم راه بازیابیش کنم مجدد بشه 1ترا؟

ALIRK
28-01-2024, 09:53
از مدیریت محترم میخواهم تایپیک روحذف کنه
خودم حلش کردم
مشکل این بود دوپارتیش ساخته شده بود که یکیش غیر فعال بود
ربطی به باکس نداشت

- - - Updated - - -

از مدیریت محترم میخواهم تایپیک روحذف کنه
خودم حلش کردم
مشکل این بود دوپارتیش ساخته شده بود که یکیش غیر فعال بود
ربطی به باکس نداشت

dvb595959
28-01-2024, 11:10
درود
یک هارد قدیمی ساتا روی کامپیوترم دارم که تا وقتی مدام از کامپیوتر استفاده میکردم مشکلی نداشت اما جدیدا متوجه شدم که وقتی چند روزی مثلا حدود یک هفته از کامپیوتر استفاده نمیکنم و بعدش استارت میکنم اول صدا داره و بعد از استفاده طولانی تر صدا برطرف میشه. مشکلش چیه به نظرتون.؟

shabnam1986
28-01-2024, 20:46
سلام
با برنامه Hard Disk Sentinel

ی شات بذارین ببینین هارد سالمه؟
معمولا صدایی شبیه زوزه اگه باشه نشونه خوبی نیس...

- - - Updated - - -

سلام

dvb595959
29-01-2024, 10:26
سلام

درود. با برنامه تست کردم اروری یا نشانه بدی نبود. performance و health هم هر دو 100 بودن.
صدای زوزه نیست. بیشر صدای تق تق میده.الان هم که دارم تایپ میکنم صدا برطرف شده.

shabnam1986
29-01-2024, 11:20
انواع صداهای هارد دیسک

هاردهای جدید یک دستگاه پیچیده با قطعات متحرک ریز است. داده ها روی یک دیسک گرد که به سرعت در حال چرخش است به نام پلاتر ذخیره می شود. این صفحه در هر دقیقه هزاران بار می‌چرخد که باعث لرزش درایو می‌شود. این ارتعاش می تواند باعث ایجاد صدای هووووم یا چرخیدن شود. این صدای هارد رایج است و نشانه خرابی درایو نیست.
همانطور که صفحه می چرخد، هد هارد در انتهای بازوی نگهدارنده هد، با صفحه تماس می گیرد و داده ها را بازیابی و ذخیره می کند. اگر بازوی نگهدارنده هد در موقعیت درست خود قرار بگیرد، صدای کلیک یا تیک ضعیف شنیده می شود. اگرچه صداهای کلیک نشانه خوبی نیست، اما به هر حال وقتی حجم داده ها زیاد باشد، ابن صدا شنیده می شود.
اگر این صدای کلیک ناگهان بلندتر شود، ئ به طور متناوب شنیده شود، یا با صدای همیشگی هارد متفاوت باشد، ممکن است هارد از کار بیفتد. صداهای دیگر، مانند قیژ قیژ، تق تق، بیپ یا خراش اغلب به دلیل مشکلات مکانیکی در هارد دیسک ایجاد می شود. ممکن است هد هارد به پلاتر بچسبد یا به آن برخورد کند، بازوی نگهدارنده هد ممکن است از کار بیفتد، یا ممکن است اجزای دیگر آسیب دیده باشند.

انواع صداهای خرابی هارد و دلایل آنها

به طور کلی 3 نوع صدا مختلف از هارد دیسک بلند می شود که باید از آنها آگاه باشید. اینها عبارتند از:

صدای کلیک یا تق تق هارد
قیژ قیژ و صدای خراش
صدای (بیپ ) بوق

گاهاً برخی از این صداها کاملاً عادی هستند. اما اگر صدا و نویز شدید شد، از آن براحتی عبور نکنید و به فکر محافظت از هارد و فایل های داخل آن باشید.به عنوان متخصص بازیابی اطلاعات، ما با بسیاری از هارد دیسک های خراب برخورد کرده ایم که قبل از خرابی کامل، صداهای هشدار دهنده تولید می کردند.1- صدای کلیک یا تق تق هاردصدای کلیک ناشی از حرکت غیرعادی بازو نگهدارنده هد است. وقتی هد به خاطر گیر کردن و یا خرابی بازو نگهدارنده نتواند کار خواندن/نوشتن داده ها را به درستی انجام دهد، صدای کلیک یا تق تق هارد شنیده می شود.بیایید برخی از دلایل این صداها را بررسی کنیم.دلایل کلیک یا تق تق هاردخرابی پیش تقویت کننده یا فریمورپیش تقویت کننده (preamplifier) تراشه ای است که به بازو نگهدارنده هد متصل می شود. این چیپست، سیگنال های الکتریکی منتقل شده بین هد و فریمور را تقویت می کند، در واقع به عنوان واسطه بین فریمور و درایو شما عمل می کند.اگر پیش تقویت کننده از کار بیفتد، فریمور قادر به تشخیص سیگنال نیست و بنابراین بازو سعی می کند سیگنال را دوباره به صورت چرخه ای ارسال کند. این منجر به حرکت غیرعادی بازو، تولید صدای کلیک، ضربه، صدای تق تق می شود.به همین ترتیب، اگر فریمور خراب شود، سیگنال نامناسب به هد ارسال می شود که باعث حرکت غیر طبیعی می شود.بد سکتورهابد سکتورها همچنین ممکن است باعث حرکت غیر طبیعی بازو شوند و در نتیجه صدای کلیک و تق تق ایجاد شود. برخی از اطلاعات ذخیره شده در بدسکتورها نمی تواند توسط هد به خوبی خوانده و نوشته شوند. در این مواقع، هد مجبور است چندین بار تلاش کند. این خود منجر به حرکت غیرعادی بازو می شود و صدای کلیک، ضربه یا تق تق تولید می کند.خرابی هداگر هد آسیب دیده باشد، نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. در این شرایط، بازو نگهدارنده هد نیز به درستی مسیر خود را طی نمی کند و با حرکت غیر طبیعی خود صدا تق تق ایجاد می کند.2- قیژ قیژ و صدای خراشاگر هد هارد به پلاتر بچسبد، طوری که چرخش پلاتر متوقف نشود، از هارد صدای قیژ قیژ و خراش به گوش خواهد رسید. این صدا شبیه به صدای فرزکاری از فاصله دور است.دلایل صدای قیژ قیژ هاردقطع ناگهانی برقهنگامی که سیستم به طور معمول خاموش می شود، بازوی نگهدارنده هد به موقعیت هد پارک خود باز می گردد. هنگام قطع ناگهانی برق، ممکن است بازو در هدپارک قرار نگیرد. در نتیجه، بازو یا هد ممکن است گیر کرده و روی پلاتر بچسبد. بنابراین، مانع چرخش موتور می شود و صدای قیژ قیژ به گوش می رسد. گرمای بیش از حدبازوی هارد دیسک آنقدر نازک است که گرمای بیش از حد ممکن است آن را تغییر شکل دهد. در نتیجه ممکن است باعث گیر کردن هد یا اسپیندل و آسیب به موتور گردد. همانطور که گفته شد، در همه این موارد، موتور به شدت زور می زند و صدای خراش می دهد.افتادن یا تکان شدیدمهم نیست که هارد کار می کند یا نه، تکان شدید یا افتادن ممکن است باعث چسبیدن هد به پلاتر شود و در نتیجه صدای سایش ایجاد شود.فرسودگی و استفاده زیاد از هاردپلاترهای هارد با مواد مغناطیسی پوشانده شده است. با استفاده زیاد از هارد، این پوشش از بین می رود و خراب می شود. ذرات کوچکی که به دلیل خراب شدن آن ایجاد می‌شوند ممکن است وقتی هد روی آن حرکت می‌کند صفحه را خراش دهند.3- صدای بوق و بیپخرابی هایی مانند گیر کردن هد و اسپیندل ممکن است مانع از چرخش موتور شود. این باعث می شود صدای بوق یا وزوز کم، به صورت گسسته و نامنظم ایجاد شود. این صدا به قدری ضعیف است که شنیده نمی شود مگر اینکه گوش های خود را به هارد دیسک نزدیک کنید.دلایل صدای بیپ و بوق هارد دیسکچند دلیل مختلف وجود دارد که چرا هارد دیسک شما صدای بیپ می دهد. ممکن است با رفع این دلایل بتوانید به ریشه مشکل برسید.
توجه داشته باشید هارد دیسک شما ممکن است صدای بوق و جیغ خیلی کم بدهد و همچنان به کار خود ادامه دهد، اما این علامت هشدار است که باید جدی گرفته شود.
مشکلات منبع تغذیهگاهی اوقات، ممکن است مشکل از منبع تغذیه کامپیوتر شما باشد نه هارد دیسک. پاورهای معیوب می توانند مشکلات مختلفی را در داخل سیستم ایجاد کنند که تیک بوق زدن هارد دیسک یکی از آنهاست.
اگر می توانید، یک منبع تغذیه دیگر را امتحان کنید.

منبع: امداد هارد

shabnam1986
31-01-2024, 19:32
سلام ی هارد بنفش خریدم از دیجی کالا ک نو هست و تا انداختم تو دستگاه سلامتش پایینه
ب نظر میاد ریفر باشه راهیی واسه نجاتش هست؟

radarz
31-01-2024, 20:30
سلام ی هارد بنفش خریدم از دیجی کالا ک نو هست و تا انداختم تو دستگاه سلامتش پایینه
ب نظر میاد ریفر باشه راهیی واسه نجاتش هست؟

با diskeeper هم بررسی کنید

shabnam1986
06-02-2024, 15:23

سلام این هارد قدیمی چقد عمر میکنه؟

- - - Updated - - -

EhsanCPU
21-04-2024, 08:06

سلام در نرم افزار Hard Disk Sentinel عمر باقی مانده تقریبی هارد رو نشون میده