PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45

ata.royalfalcon
07-10-2016, 18:38
سلام بچه ها من هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم که با خود نرم افزارش ایجاد پسوردش براش رمز گذاشتم الان میخوام برش دارم نمیشه فرمتشم میکنم هیچی به هیچ
نرم افزار هم پیداش نمیکنم حذفش کنم کمک کنید
سلام .

نرم افزار هم پیداش نمیکنم حذفش کنم کمک کنید

برای برداشتن پسورد باید از برنامه WD Security استفاده کنید . این برنامه اگر روی سیستمتان نصب نیست یا حذف شده میتونید از سایت وسترن دیجیتال دانلود کنید .

sasan.69
13-10-2016, 14:31
این هارد چ ارور هایی میده؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

allric
18-10-2016, 11:12
سلام دوستان من یه مشکل با هاردم پیدا کردم مشکل پر شدن درایور c میباشد کل حجم برنامه های فایل به 4 گیگ نمی رسه اما زده 7 گیگ پره ویندوز هم عوض کردم نشد فکر میکنید مشکل از کجاست

ata.royalfalcon
18-10-2016, 11:22
سلام دوستان من یه مشکل با هاردم پیدا کردم مشکل پر شدن درایور c میباشد کل حجم برنامه های فایل به 4 گیگ نمی رسه اما زده 7 گیگ پره ویندوز هم عوض کردم نشد فکر میکنید مشکل از کجاست

سلام .

قابلیت Hibernate ویندوز رو غیر فعال کنید و ببینید حجم چقدر تغییر میکنه .

allric
18-10-2016, 13:48
سلام .

قابلیت Hibernate ویندوز رو غیر فعال کنید و ببینید حجم چقدر تغییر میکنه .
یه فایل مخفی تو درایو c پیدا کردم دقیق 4 گیگه اما پاک نمیشه میگه فایل سیستمی همین فایله که درایو c اشغال کرده چطوری پاکش کنم؟؟

ata.royalfalcon
18-10-2016, 14:07
یه فایل مخفی تو درایو c پیدا کردم دقیق 4 گیگه اما پاک نمیشه میگه فایل سیستمی همین فایله که درایو c اشغال کرده چطوری پاکش کنم؟؟

این برای ram مجازی هست و بهتره کاری باهاش نداشته باشید . البته میتونید حجم رو کمتر کنید یا اینکه منتقل کنید به درایوهای دیگه (از طریق تنظیمات داخل ویندوز) .

allric
27-10-2016, 11:52
سلام من یه سیستم قدیمی دارم که یه مشکلی براش پیش اومده ویندوز هم عوض کردم اما درست نشد سیستم که روشن میکنم در حین بالا اومدن یا حین نصب یه برنامه جدید یک صدای تک از هارد به گوش میرسه و سیستم بعد از چند ثانیه هنگ میکنه آیا مشکل از هارده و اگه هست قابل تعمیره ؟؟ میترسم اطلاعات هارد کلا از دست بدم میخوام قبل از اینکه کلا به فنا بره اطلاعات کپی کنم

ata.royalfalcon
27-10-2016, 13:14
سلام من یه سیستم قدیمی دارم که یه مشکلی براش پیش اومده ویندوز هم عوض کردم اما درست نشد سیستم که روشن میکنم در حین بالا اومدن یا حین نصب یه برنامه جدید یک صدای تک از هارد به گوش میرسه و سیستم بعد از چند ثانیه هنگ میکنه آیا مشکل از هارده و اگه هست قابل تعمیره ؟؟ میترسم اطلاعات هارد کلا از دست بدم میخوام قبل از اینکه کلا به فنا بره اطلاعات کپی کنم

با سلام .

میترسم اطلاعات هارد کلا از دست بدم میخوام قبل از اینکه کلا به فنا بره اطلاعات کپی کنم

اگر اطلاعات برای شما مهم هست توصیه میکنم در اسرع وقت هارد دیسک جدید تهیه و اطلاعات رو منتقل کنید .سعی هم نکنید با نرم افزارهای مختلف به هارد دیسک فشار بیارید که ممکن هست وضعیت هارد دیسک بدتر بشه .

Mehdi Saghir
01-11-2016, 20:49
سلام
من یه هارد اکسترنال آداپتوردار سی گیت دارم که حدود 6 سال پیش خریدم(البته اون موقع به خاطر یه وضعیت اضطراری و اینکه وسترن در دسترس نبود مجبور شدم سی گیت بخرم)
تا چند روز پیش بدون هیچ مشکلی کار می کرد و صدای طبیعی داشت.
ولی روز بعدش وقتی هارد رو به برق وصل کردم بعد چند ثانیه شروع کرد صدای تیک تیک بده،در صورتیکه تا قبل از اون کوچکترین اروری نمی داد و سرعتش هم خوب بود،در ضمن از محافظ برق هم استفاده می کنم و هارد هم در محلی هست که اطرافش بسته نیست و تهویه ی خوبی داره،ضربه هم نخورد و زمین هم نیفتاد و آب هم روش نریخت،یعنی کاملا بدون مقدمه در حالی که تا شب قبلش به خوبی کار می کرد این بلا سرش اومد.
متاسفانه عکس و فیلمهای 10 سال گذشته خانوادگیم روی این هارد بوده
الان آیا این اطلاعات پریده؟
آیا می شه اطلاعات رو استخراج کرد؟
علت این خرابی چی می تونه باشه؟
با توجه به اینکه اطلاعات خانوادگی روش هست جرات نمی کنم هارد رو به تعمیرکار بدم،خودم قابش رو باز کردم دیدم یه دونه هارد اینترنال توش هست دقیقا همون هارد 1ترا که روی کیس بسته می شه که با یه دونه تبدیل یو اس بی داخل این قاب گذاشتن!یعنی اوج مهندسی رو توی این برند مزخرف می شه دید!

EhsanCPU
01-11-2016, 21:15
سلام
من یه هارد اکسترنال آداپتوردار سی گیت دارم که حدود 6 سال پیش خریدم(البته اون موقع به خاطر یه وضعیت اضطراری و اینکه وسترن در دسترس نبود مجبور شدم سی گیت بخرم)
تا چند روز پیش بدون هیچ مشکلی کار می کرد و صدای طبیعی داشت.
ولی روز بعدش وقتی هارد رو به برق وصل کردم بعد چند ثانیه شروع کرد صدای تیک تیک بده،در صورتیکه تا قبل از اون کوچکترین اروری نمی داد و سرعتش هم خوب بود،در ضمن از محافظ برق هم استفاده می کنم و هارد هم در محلی هست که اطرافش بسته نیست و تهویه ی خوبی داره،ضربه هم نخورد و زمین هم نیفتاد و آب هم روش نریخت،یعنی کاملا بدون مقدمه در حالی که تا شب قبلش به خوبی کار می کرد این بلا سرش اومد.
متاسفانه عکس و فیلمهای 10 سال گذشته خانوادگیم روی این هارد بوده
الان آیا این اطلاعات پریده؟
آیا می شه اطلاعات رو استخراج کرد؟
علت این خرابی چی می تونه باشه؟
با توجه به اینکه اطلاعات خانوادگی روش هست جرات نمی کنم هارد رو به تعمیرکار بدم،خودم قابش رو باز کردم دیدم یه دونه هارد اینترنال توش هست دقیقا همون هارد 1ترا که روی کیس بسته می شه که با یه دونه تبدیل یو اس بی داخل این قاب گذاشتن!یعنی اوج مهندسی رو توی این برند مزخرف می شه دید!
سلام مدل دقیق هاردتون چیه ؟
در بعضی از مواقع مبدل usb هارد اکسترنال مشکل پیدا میکنه و دسترسی به اطلاعات با مشکل مواجه میشه
هارد را به صورت مستقیم و مثل یک هارد اینترنال توسط کابل ساتا و پاور به سیستم وصل کنین ببینین مشکلش حل میشه ...

Mehdi Saghir
03-11-2016, 19:04
سلام
همین کار رو کردم قبلا ولی جواب نداد همون مشکل هست،حدس می زنم هدش مشکل پیدا کرده.
مدل هارد داخل باکس دقیقا همونیه که به صورت اینترنال استفاده می شه
Seagate Barracuda 7200.11

EhsanCPU
03-11-2016, 20:24
سیستم هارد رو میشناسه ؟
اگه هارد شناسایی میشه یک عکس از قسمت Disk Management ویندوز و یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune قرار بدین

shakerfar_yahoo
04-11-2016, 16:32
سلام دوستان لپ تاپ من خیلی کند شده مدل لنوو z5070 کانفیگ خوبی داره ولی کنده به نظرم مشکل از هارد دیسک باشه میخواستم بدونم چجوری باید تست کنم که مشکل از هارد دیسکه یا نه

با تشکر از پاسخ شما

EhsanCPU
04-11-2016, 17:26
سلام دوستان لپ تاپ من خیلی کند شده مدل لنوو z5070 کانفیگ خوبی داره ولی کنده به نظرم مشکل از هارد دیسک باشه میخواستم بدونم چجوری باید تست کنم که مشکل از هارد دیسکه یا نه

با تشکر از پاسخ شما
سلام یه عکس از تب Health نرم افزا HD Tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه

XirowN
04-11-2016, 19:54
سلام لب تاب من این ارور رو میده
مشکل چیست ؟
ممنون جواب بدین

milad azad
09-11-2016, 17:54
سلام

من
یک هارد یک ترابایت سیگیت با شماره مدل 1sb10c با کش 32 دارم

با اینکه همه نرم افزار های تست سلامت میگن 100% سالمه اما الان 2 روزه یدفعه ای یه صدای خاموش روشن از هارد میاد کامپیوتر یک دقیقه کند یا فریز میشه بعد درست میشه معمولا هر 9 یا 10 دقیقه اینطوری میشه

مشکلش چیه

تو ویندوز هم اون قسمت خاموش شدن هارد دیسک غیر فعاله

ata.royalfalcon
09-11-2016, 18:55
سلام

من
یک هارد یک ترابایت سیگیت با شماره مدل 1sb10c با کش 32 دارم

با اینکه همه نرم افزار های تست سلامت میگن 100% سالمه اما الان 2 روزه یدفعه ای یه صدای خاموش روشن از هارد میاد کامپیوتر یک دقیقه کند یا فریز میشه بعد درست میشه معمولا هر 9 یا 10 دقیقه اینطوری میشه

مشکلش چیه

تو ویندوز هم اون قسمت خاموش شدن هارد دیسک غیر فعاله

سلام.

اول از همه توصیه میکنم اتصالات و کانکتورهای هارد دیسک و پاور رو بررسی کنید . مثلاً قطعی نداشته باشند و کانکتورها به خوبی متصل شده باشند و لق نباشند . خودتان هم میدونید که پاور باید سالم و بدون اشکال باشه .

اگر از تمام موارد گفته شده بالا مطمئن هستید ، برید به قسمت Disk monitor همین برنامه HD Tune و دکمه Start رو بزنید و چندین فایل پرحجم از هارد اکسترنال یا هارد دیسک اینترنال دیگه روی یکی از درایوهای این هارد Copy/Paste کنید . در Disk monitor و در هنگام Copy/Paste نباید خطوطی ببینید که نشاندهنده قطعی یا مکث باشه .

اگر برای شما امکانپذیر هست ، پیشنهاد میکنم مجدداً پارتیشن بندی و ویندوز نصب کنید .

adel0098711
13-11-2016, 11:05
سلام وقت بخیر .ویندوز و نرم افزارهای مورد نیاز را روی یک سیستم بدون هیچ مشکلی نصب کردم و دراولین باری که سیستم بالا اومد ارور تعویض هارد به علت ایراد داد در حالی که سیستم کار می کرد !با یک برنامه جدید تصمیم به پاک کردن اطلاعات هارد گرفتم ولی گویا 100 ساعت طول می کشید بی خیال شدم و کنسل کردم و طبق انتظار الان هاردم را سیستم نمی شناسد !!!
error 3200 reading sector 900 می دهد ممنون
هارد : سیگیت 500
boot disk failure ...

ata.royalfalcon
14-11-2016, 07:37
سلام وقت بخیر .ویندوز و نرم افزارهای مورد نیاز را روی یک سیستم بدون هیچ مشکلی نصب کردم و دراولین باری که سیستم بالا اومد ارور تعویض هارد به علت ایراد داد در حالی که سیستم کار می کرد !با یک برنامه جدید تصمیم به پاک کردن اطلاعات هارد گرفتم ولی گویا 100 ساعت طول می کشید بی خیال شدم و کنسل کردم و طبق انتظار الان هاردم را سیستم نمی شناسد !!!
error 3200 reading sector 900 می دهد ممنون
هارد : سیگیت 500
boot disk failure ...

سلام .

با یک برنامه جدید تصمیم به پاک کردن اطلاعات هارد گرفتم

احتمالاً هارد دیسک رو Zero fill (یا low level format) کردید ، در اینصورت شما باید دوباره هارد دیسک رو initialize ، پارتیشن بندی و با فایل سیستم NTFS فرمت کنید که بتونید مجدداً ویندوز نصب کنید ولی اگر منظور شما این باشه که در بایوس هم شناسایی نمیشود هارد دیسک باید به گارانتی ارسال شود .

اینجور هارد دیسکها که ویندوز خطای بکآپ گیری و تعویض میدهند معممولاً غیر قابل تعمیر توسط کاربر هستند و بهتر هست به گارانتی ارسال شوند .

rsh
15-11-2016, 22:39
سلام برای هارد من یک مشکلی پیش امده سرعت کپی هارد خیلی امده پایین از یک درایو به درایو کپی میکنم سرعت 3 مگ بر ثانیه هست با برنامه های تست هارد هم تست کردم همشون هارد رو سالم نشون میدن تست خواندن و نوشتن رو انجام دادن همون سرعت 3 رو نشون میده دلیلیش چیه چرا سرعت خواندن و نوشتن فوق العاده امده پایین

EhsanCPU
16-11-2016, 15:28
سلام برای هارد من یک مشکلی پیش امده سرعت کپی هارد خیلی امده پایین از یک درایو به درایو کپی میکنم سرعت 3 مگ بر ثانیه هست با برنامه های تست هارد هم تست کردم همشون هارد رو سالم نشون میدن تست خواندن و نوشتن رو انجام دادن همون سرعت 3 رو نشون میده دلیلیش چیه چرا سرعت خواندن و نوشتن فوق العاده امده پایین
سلام یه عکس از تب Health نرم افزا HD Tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه

rsh
16-11-2016, 23:10

xfati
17-11-2016, 00:24
location is not available
امروز هارد اکسترنالم رو به تلویزیون وصل کردم که متاسفانه بعد از وصل کردن هارد به لپ تاپ این ارور رو میده و اطلاعات اون پوشه ها واسم مهمه
و اینکه چندتا پوشه این ارور رو میدن و بقیه فایل ها و فولدر ها به راحتی باز میشه
تو انجمن هم چندتا روش گفته بودن ولی هیچکدوم کار نمیکرد
ممکنون میشم بهم کمک کنید

rsh
18-11-2016, 00:23
location is not available
امروز هارد اکسترنالم رو به تلویزیون وصل کردم که متاسفانه بعد از وصل کردن هارد به لپ تاپ این ارور رو میده و اطلاعات اون پوشه ها واسم مهمه
و اینکه چندتا پوشه این ارور رو میدن و بقیه فایل ها و فولدر ها به راحتی باز میشه
تو انجمن هم چندتا روش گفته بودن ولی هیچکدوم کار نمیکرد
ممکنون میشم بهم کمک کنید
سلام چند بار سر من هم امده با این روش جواب گرفتم
تو cmd جلوی نام درایوی که نام هارد هست اینو بنویس امیدوارم جواب بگیری chkdsk /f برای من چند بار جواب داده فقط دقت کن ابتدا نام درایو هارد رو وارد کنی مثلا f که درایو هاردت اکسترناله بعد جلوش اینو بنویسی

ata.royalfalcon
18-11-2016, 08:59

سلام .
کاهش بیش از حد سرعت هارد دیسک علتهای مختلفی داره ولی با توجه به عکسی که گذاشتید شاید به خاطر خطای CRC Error باشه (طبق تجربه ای که داشتم) . اولین کاری که باید انجام بدید تعویض کابل SATA با انواع مرغوبتر هست . همچنین کابل رو به پورت SATA دیگه مادربرد متصل کنید مخصوصاً پورتهایی که مرتبط با چیپست اصلی مادربرد هست نه کنترلرهایی که برای افزایش تعداد پورتهای SATA روی مادربرد نصب میشوند .

در نهایت اگر سیستم دیگه ای دارید هارد دیسک رو روی سیستم دوم بررسی کنید تا دقیقاً مشخص بشه اشکال از طرف هارد دیسک هست یا سیستم .

xfati
18-11-2016, 13:53
سلام چند بار سر من هم امده با این روش جواب گرفتم
تو cmd جلوی نام درایوی که نام هارد هست اینو بنویس امیدوارم جواب بگیری chkdsk /f برای من چند بار جواب داده فقط دقت کن ابتدا نام درایو هارد رو وارد کنی مثلا f که درایو هاردت اکسترناله بعد جلوش اینو بنویسی

میشه دقیقتر بگین ؟ اخه ارور های مختلفی میده فک کنم اشتباه تایپی دارم

dvb55
20-11-2016, 20:10
سلام

یه هارد WD 320 دارم این وضعیتش هست . چطور می تونم فرمتش کنم یا بالا بیارمش.

هارد شناسایی می شه ولی

Format Error occurred at offset 0: 1117 - Device I/O error

rsh
22-11-2016, 00:09
سلام .
کاهش بیش از حد سرعت هارد دیسک علتهای مختلفی داره ولی با توجه به عکسی که گذاشتید شاید به خاطر خطای CRC Error باشه (طبق تجربه ای که داشتم) . اولین کاری که باید انجام بدید تعویض کابل SATA با انواع مرغوبتر هست . همچنین کابل رو به پورت SATA دیگه مادربرد متصل کنید مخصوصاً پورتهایی که مرتبط با چیپست اصلی مادربرد هست نه کنترلرهایی که برای افزایش تعداد پورتهای SATA روی مادربرد نصب میشوند .

در نهایت اگر سیستم دیگه ای دارید هارد دیسک رو روی سیستم دوم بررسی کنید تا دقیقاً مشخص بشه اشکال از طرف هارد دیسک هست یا سیستم .

حل شد کابل رو عوض کردم سرعت درست شد ممنون

rsh
22-11-2016, 00:13
میشه دقیقتر بگین ؟ اخه ارور های مختلفی میده فک کنم اشتباه تایپی دارم
چند بار هارد اکسترنال منم اینجوری شده یعنی بعضی پوشه ها رو باز نکرده و ارور داده منم تو cmd به جای c باید نام درایوی که هارد اکسترناله بنویسی بعد این عبارتو تایب کنی chkdsk /fبرای من همانطور که گفتم جواب داد و پوشه ها باز شد والا نمیدونم چه اروری میده شاید هم مشکل چیز دیگه باشه

Mehdi Saghir
26-11-2016, 18:49
نه متاسفانه وقتی هارد رو بستم رو یه سیستم دیگه و سیستمو روشن می کنم رو همون صفحه بوت مشکی اول کار می مونه و هارد تیک تیک می کنه!

aramus
30-11-2016, 20:02
سلام دوستان

من یه هارد اکسترنال سیگیت FreeAgent Go دارم که کاملا پر از اطلاعات مهمه
اما سرعتش به شدت اومده پایین و تو بهترین حالت بالاتر از 2مگ نمیره
اینم یه عکس از تب health برنامه HD Tune

ایا مشکل حل میشه ؟
اطلاعاتم خیلی مهمه اگر فکر میکنید اخرای عمرشه اطلاعات رو با همین سرعت کم انتقال بدم

ویرایش
===========
بعضی از فایل ها رو وقتی داخل کامپیوتر کپی میکنم ( مثلا یه ویدیو 2 گیگی ) کاملا کپی میشه اما وقتی میزنم پلی بشه ارور میده انگار که فایل خراب باشه

EhsanCPU
30-11-2016, 22:40
سلام در تب Error Scan هم بد سکتور داره ؟

mahshadf
02-12-2016, 12:06
سلام دوستان یه هارد Wd یه ترا دارم که تازگیا بیشتر فایلاش باز نمیشه وبد سکتور داره بعضی ها میگن میشه درستش کرد بعضی هام میگن باید فرمت شه تا درست شه بعضی ها هم میگن اصلا درست نمیشه دیگه نمیدونم چیکار کنم.اگه میشه راهنماییم کنین ممنون:n12:

EhsanCPU
02-12-2016, 14:51
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین

sasan.69
02-12-2016, 20:24
امیدی ب این هارد هس برای تعمیر؟ ( میدونم جاش اینجا نیس اما تاپیک خرابی ها رو پیدا نکردم اینجا مطرح کردم پوزش می خوام)

ata.royalfalcon
02-12-2016, 22:08
سلام دوستان

من یه هارد اکسترنال سیگیت FreeAgent Go دارم که کاملا پر از اطلاعات مهمه
اما سرعتش به شدت اومده پایین و تو بهترین حالت بالاتر از 2مگ نمیره
اینم یه عکس از تب health برنامه HD Tune

ایا مشکل حل میشه ؟
اطلاعاتم خیلی مهمه اگر فکر میکنید اخرای عمرشه اطلاعات رو با همین سرعت کم انتقال بدم

ویرایش
===========
بعضی از فایل ها رو وقتی داخل کامپیوتر کپی میکنم ( مثلا یه ویدیو 2 گیگی ) کاملا کپی میشه اما وقتی میزنم پلی بشه ارور میده انگار که فایل خراب باشه

با سلام .

با توجه به سرعت بسیار پایین در کپی اطلاعات و هم اینکه فایلها خراب کپی میشوند و با توجه به اینکه اطلاعات برای شما مهم هست فقط و باید ارسال کنید کلینیکهای تخصصی تعمیرات هارد دیسک .

امیدی ب این هارد هس برای تعمیر؟ ( میدونم جاش اینجا نیس اما تاپیک خرابی ها رو پیدا نکردم اینجا مطرح کردم پوزش می خوام)

ممکن هست قابل تعمیر باشه اما نه توسط خودتان .
اگر اطلاعات مهمی ندارید یا اطلاعات مهمی دارید ولی میتونید به راحتی کپی کنید روی هارد دیسک دیگه پیشنهاد میکنم به جای صرف هزینه جهت تعمیر ، یک هارد دیسک دیگه تهیه کنید .

sasan.69
02-12-2016, 22:24
با سلام .

با توجه به سرعت بسیار پایین در کپی اطلاعات و هم اینکه فایلها خراب کپی میشوند و با توجه به اینکه اطلاعات برای شما مهم هست فقط و باید ارسال کنید کلینیکهای تخصصی تعمیرات هارد دیسک .

ممکن هست قابل تعمیر باشه اما نه توسط خودتان .
اگر اطلاعات مهمی ندارید یا اطلاعات مهمی دارید ولی میتونید به راحتی کپی کنید روی هارد دیسک دیگه پیشنهاد میکنم به جای صرف هزینه جهت تعمیر ، یک هارد دیسک دیگه تهیه کنید .

درود برشما......پس باتوجه ب هزینه احمالا زیادی که داره باید صرف نظر کنم....اینو جایی نمی خرن با این شرایط که حداقل از شرش راحت شم؟ب کار تعمیرکارا نمیاد؟:n35:

ی هارد وسترن دارم این پیام هشدار رو میده شاید کلا 5بار هم وصل نکرده باشم ب سیستم

ata.royalfalcon
03-12-2016, 07:20
درود برشما......پس باتوجه ب هزینه احمالا زیادی که داره باید صرف نظر کنم....اینو جایی نمی خرن با این شرایط که حداقل از شرش راحت شم؟ب کار تعمیرکارا نمیاد؟:n35:

ی هارد وسترن دارم این پیام هشدار رو میده شاید کلا 5بار هم وصل نکرده باشم ب سیستم

تعمیرکارها خریدار اینجور هارد دیسکها هستند ولی قسمت بالایی پرداخت نمیکنند . میتونید برای ذخیره اطلاعات دم دستی استفاده کنید مثلاً چندتا فیلم روی این هارد دیسک ذخیره و وصل کنید به TV .

در مورد مشکل C5 ؛ طبق روشی که در پست 10722# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک گفته شده عمل کنید .

sasan.69
03-12-2016, 11:24
تعمیرکارها خریدار اینجور هارد دیسکها هستند ولی قسمت بالایی پرداخت نمیکنند . میتونید برای ذخیره اطلاعات دم دستی استفاده کنید مثلاً چندتا فیلم روی این هارد دیسک ذخیره و وصل کنید به TV .

در مورد مشکل C5 ؛ طبق روشی که در پست 10722# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک گفته شده عمل کنید .

سلام مجدد
تشکر بابت راهنماییتون...این مشکل و ارور برای چی بوجود میاد؟ ایا گارانتی سازگار اینو تعویض می کنه یا تعمیر ؟

mahshadf
03-12-2016, 22:56
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین
هرکاری کردم عکس ارور داد ارسال نشد اطلاعاتشو مینویسم براتون
c5 current pending sector : 190 190 1691 warning
c7 interface crc error count: 200 200 2 attention
health status : warning

ata.royalfalcon
04-12-2016, 08:18
سلام مجدد
تشکر بابت راهنماییتون...این مشکل و ارور برای چی بوجود میاد؟ ایا گارانتی سازگار اینو تعویض می کنه یا تعمیر ؟

سلام .
دلایلی که باعث این مشکلات میشه متعدد هست ولی میتونید تاپیک زیر رو مطالعه کنید که توضیح دادم چه مواردی باعث این مشکل میشه .

قبل از ارسال به گارانتی ، پیشنهاد میکنم روشهایی که در پست 10722# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتم رو انجام بدید و طبق شرایط گفته شده عمل کنید ، یعنی :

1. کاملاً درست میشه و در آینده هم این مشکل تکرار نمیشه پس جای نگرانی نیست .
2. کاملاً درست میشه ولی این مشکل دوباره تکرار میشه که در اینصورت باید تعویض و یا به گارانتی ارسال بشه .
3. درست نمیشه و حتی ممکن هست وضعیت هارد دیسک بدتر بشه که باید تعویض و یا به گارانتی ارسال بشه .

اگر اطلاعات مهمی هم دارید توصیه میکنم قبل از هرکاری کپی بگیرید .

armanaaa
07-12-2016, 23:08
سلام با عرض خسته نباشید

من هارد اینترنال لب تاپ رو بازکرده بودم و با استفاده از این دستگاه ها که اینترنال رو به اکسترنال تبدیل می کنن به کامپیوتر وصل می کردم تا بتونم اطلاعاتم رو بردارم ... اما بعد از چندبار استفاده دیگه هاردم روشن نمیشه ... هارددیگه وصل کردم روشن شد پس مشکل از دستگاه نیست ... به نظرتون مشکل از چیه ؟ اطلاعات هاردم خیلی برام مهمه :n03::n03:

EhsanCPU
07-12-2016, 23:18
سلام با عرض خسته نباشید

من هارد اینترنال لب تاپ رو بازکرده بودم و با استفاده از این دستگاه ها که اینترنال رو به اکسترنال تبدیل می کنن به کامپیوتر وصل می کردم تا بتونم اطلاعاتم رو بردارم ... اما بعد از چندبار استفاده دیگه هاردم روشن نمیشه ... هارددیگه وصل کردم روشن شد پس مشکل از دستگاه نیست ... به نظرتون مشکل از چیه ؟ اطلاعات هاردم خیلی برام مهمه :n03::n03:
سلام دقیقا با چه دستگاهی این کار رو کردین ؟ منظورتون باکس هارد هست ؟

persian_salsa
10-12-2016, 12:36
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده یک هارد اکسترنال wd my passport ultra دارم
روز گذشته وقتی به لپ تاپ وصل کردم ، خود ویندوز وقتی فلش یا هارد بهش وصل میشه میگه میخوای اروراشو بگیری یا همینجوری ادامه میدی اومد و من زدم اسکن کن و اروراشو بگیر
اسکن کرد و آخرشم زد چند تا ارور بود که برطرف شد، بعد دیدم اسم هارد هست تو my computer اما باز نمیشه
هر کاری کردم درست نشد
الان دیگه اصلا تو my computer هم نشون نمیده ، اما تو device manager شناخته شده و تو disk managment هم الان به صورت unknown , not intialized نشون میده

لطفا راهنماییم کنین

EhsanCPU
10-12-2016, 14:50
سلام تو یه سیستم دیگه هم تست کنین

persian_salsa
10-12-2016, 15:06
اولین کاری که کردم همین بود
تو سیستمهای دیگه هم به همین صورته

EhsanCPU
10-12-2016, 15:08
هارد صدای غیر طبیعی نداره ؟

persian_salsa
10-12-2016, 15:10
خیلی جالبه که صدای غیر طبیعی نداره
اما با usb 3 به یه لپ تاپ وصل کردم صدای تق تق میده
اما با usb 2 مشکل نداره کماکان

EhsanCPU
10-12-2016, 15:14
ببینید صدای تق تق در بیشتر موارد مربوط به هد هارد هست
بعد از آخرین استفاده ازش ضربه یا تکان شدید و یا افتادن و ... نداشته

persian_salsa
10-12-2016, 16:15
ببینید صدای تق تق در بیشتر موارد مربوط به هد هارد هست
بعد از آخرین استفاده ازش ضربه یا تکان شدید و یا افتادن و ... نداشته

راستش چرا داشت
داشتم چند تا فیلم کپی میکردم که افتاد و بعدش هر کار کردم کپی نمیشد دیگه
اما اون موقع باز میشد و محتویات توش دیده میشد باز
تا اینکه اسکنش کردم

EhsanCPU
10-12-2016, 16:28
راستش چرا داشت
داشتم چند تا فیلم کپی میکردم که افتاد و بعدش هر کار کردم کپی نمیشد دیگه
اما اون موقع باز میشد و محتویات توش دیده میشد باز
تا اینکه اسکنش کردم
چون در حال کار و کپی کردن هارد افتاده به احتمال زیاد هد هارد آسیب دیده و به مرور زمان هد از کار افتاده
اگه هاردتون گارانتی داره برای گارانتی ارسال کنین تا تعویضش کنن (البته اگه اطلاعاتش براتون مهم نیست)

persian_salsa
11-12-2016, 15:40
چون در حال کار و کپی کردن هارد افتاده به احتمال زیاد هد هارد آسیب دیده و به مرور زمان هد از کار افتاده
اگه هاردتون گارانتی داره برای گارانتی ارسال کنین تا تعویضش کنن (البته اگه اطلاعاتش براتون مهم نیست)

چرا اتفاقا بیشتر اطلاعاتم مهمه برام
و چون فایلای خیلی شخصی توش دارم ، نمیتونم به هر جایی اطمینان کنم
موندم چه کنم

Deadmau5
11-12-2016, 15:48
سلام دوستان
هارد من هنگام بالا اومدن ویندوز،کپی کردن،نصب یه بازی،لود کردن یه نرم افزار و ... خیلی خش خش میکنه!:n36:
یه صدا غغغغغغغ غغغغغغغغغغغغ میاد:n41:
این نشانه ی یه مشکله؟

EhsanCPU
11-12-2016, 15:56
چرا اتفاقا بیشتر اطلاعاتم مهمه برام
و چون فایلای خیلی شخصی توش دارم ، نمیتونم به هر جایی اطمینان کنم
موندم چه کنم
دوست عزیز اگه اطلاعات براتون مهمه چاره ای جز اعتماد به یکی از مراکز معتبر و تخصصی بازیابی اطلاعات هارد ندارین
راستی حجم هاردتون چقدره ؟

persian_salsa
11-12-2016, 17:13
دوست عزیز اگه اطلاعات براتون مهمه چاره ای جز اعتماد به یکی از مراکز معتبر و تخصصی بازیابی اطلاعات هارد ندارین
راستی حجم هاردتون چقدره ؟
1 ترابایت
شما جای مطمئن سراغ دارید؟

YAHYA-PRO
13-12-2016, 22:03
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال دارم روی لب تاب با usb3 سرعتش عالیه ولی روی usb2 ادمو پیر میکنه . تا اونجایی که فهمیدم روی 2 برق کمتری داره سرعت خوندنش کمه.
قسمت اتصال که نگاه میکنم دو قسمت مجزاس فکر میکنم یکی برای برق هست یکی برای رد و بدل اطلاعات . درسته ؟
اینم عکس
میشه برق جدا بهش وصل کرد ؟

ata.royalfalcon
16-12-2016, 17:24
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال دارم روی لب تاب با usb3 سرعتش عالیه ولی روی usb2 ادمو پیر میکنه . تا اونجایی که فهمیدم روی 2 برق کمتری داره سرعت خوندنش کمه.
قسمت اتصال که نگاه میکنم دو قسمت مجزاس فکر میکنم یکی برای برق هست یکی برای رد و بدل اطلاعات . درسته ؟
اینم عکس
میشه برق جدا بهش وصل کرد ؟

سلام .

USB2 اصولاً سرعت کمتری داره در مقایسه با USB3 و با برق رسانی جداگانه و یا هر کار دیگه ای نمیتونید سرعت رو بیشتر کنید . هارد اکسترنال اگر از USB3 پشتیبانی میکنه باید به USB3 لپتاپ متصل کنید تا سرعت خوبی داشته باشید .

اگر هم پورت USB3 کم آوردید میتونید از کارت USB3 PCIe استفاده کنید به شرطی که لپتاپ این قابلیت رو داشته باشه که بتونید این کارت رو روی لپتاپ نصب کنید یا اینکه از USB 3 Hub چند پورته استفاده کنید .

mahdi_z100
30-12-2016, 01:04
با سلام خدمت اساتید گرامی
من یک عدد هارد 2ترا (پاسپورتی) دارم که بالا نمیاد . ایکون داخل مای کامپیوتر هستش ولی حجم نشون نمیده . اسم درایو رو هم تغییر دادم ولی درست نشد . عکس را هم ضمیمه میکنم لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

ata.royalfalcon
30-12-2016, 01:27
با سلام خدمت اساتید گرامی
من یک عدد هارد 2ترا (پاسپورتی) دارم که بالا نمیاد . ایکون داخل مای کامپیوتر هستش ولی حجم نشون نمیده . اسم درایو رو هم تغییر دادم ولی درست نشد . عکس را هم ضمیمه میکنم لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

سلام .
همانطوری که در عکس مشخص هست پارتیشن هارد دیسک اکسترنال RAW شده . اگر اطلاعات مهمی دارید طبق روش گفته شده در تاپیک زیر عمل کنید .
اگر هم اطلاعات مهم ندارید پارتیشن رو با فایل سیستم NTFS فرمت کنید تا بتونید مجدداً استفاده کنید .

قبل از هرکاری توصیه میکنم روی سیستمهای دیگه هم تست کنید شاید مشکل نداشته باشه .

Moayeri1372
31-12-2016, 00:25
سلام دوستان خسته نباشید

یه هارد دارم بدسکتور زیاد داره.میخواستم قسمت های بدسکتور دار از پارتیشن حذف بشه

راهی هست که بشه این کارو انجام داد؟

bioteck
03-01-2017, 12:39
با سلام یه هارد 2 ترا اینترنال داشتم که هر از گاهی موقع کار کردن کلا میپرید و با ریست کردن دوباره درست میشد
الان چند وقته که کلا ویندوز نمیشناستش هر چقدر هم ریست کنم فایده نداره health نرم افزار hd tune هم چیزی نشون نمیده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
cystal disk info هم همین طور ..چه باید کرد؟
hdd regnator هم میگه unable to read device parameters

امیرعباسه
05-01-2017, 19:31
با سلام هارد۱ترا وسترن گرین بنده نو خریده ایم ولی ظرفیت ۳۳۰گیگ حدودی نشان می دهد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

EXTREME
06-01-2017, 16:54
یک عکس از disk managment موقعی که هارد متصل است بزارید

mahdi_z100
09-01-2017, 00:19
سلام .
همانطوری که در عکس مشخص هست پارتیشن هارد دیسک اکسترنال RAW شده . اگر اطلاعات مهمی دارید طبق روش گفته شده در تاپیک زیر عمل کنید .
اگر هم اطلاعات مهم ندارید پارتیشن رو با فایل سیستم NTFS فرمت کنید تا بتونید مجدداً استفاده کنید .

قبل از هرکاری توصیه میکنم روی سیستمهای دیگه هم تست کنید شاید مشکل نداشته باشه .

با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه هارد 2 ترای وسترن دارم که RAW شده راه اول رو که دوستان گفتم رفتم ولی به نتیجه نرسیدم . رفتم سراغ ریکاوری با EaseUS که بعد از 24 ساعت فقط 1 درصد پیشرفت داشت که اون رو هم کنسل کردم حالا میخوام فرمت کنم بعد ریکاوری کنم . لطفا راهنمایی کنید که چه کنم میترسم فایلهام بازیابی نشن . الان که هارد رو میزنم به کامپیوتر کل سیستم نیمه هنگ میشه و موس پله پله حرکت میکنه . لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

مهندس الهه
09-01-2017, 00:51
لطفا بگید این هارد 1 ترابایت من وضعش چطوره !

مهندس الهه
09-01-2017, 02:52
و این دو تا

ata.royalfalcon
09-01-2017, 07:12
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه هارد 2 ترای وسترن دارم که RAW شده راه اول رو که دوستان گفتم رفتم ولی به نتیجه نرسیدم . رفتم سراغ ریکاوری با EaseUS که بعد از 24 ساعت فقط 1 درصد پیشرفت داشت که اون رو هم کنسل کردم حالا میخوام فرمت کنم بعد ریکاوری کنم . لطفا راهنمایی کنید که چه کنم میترسم فایلهام بازیابی نشن . الان که هارد رو میزنم به کامپیوتر کل سیستم نیمه هنگ میشه و موس پله پله حرکت میکنه . لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

سلام.
اگر اطلاعات مهم هست نباید فرمت کنید . پیشنهاد میکنم بفرستید مراکز تخصصی جهت بازیابی اطلاعات .

mahdi_z100
10-01-2017, 10:43
یک هارد 2ترا به صورت نرمال چقدر زمان میخواد برای ریکاوری ؟ تو بدترین حالت چقد زمان میخواد ؟
من هاردمو فرمت کردم و توی 12 ساعت که گذاشتم ریکاوری بشه یک درصد هم جلو نرفته
ممنون میشم جواب بدید ؟
با تشکر

Milad4171
10-01-2017, 21:19
سلام. من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای پاسپورد دارم . که موقع کار کردن و اغلب کپی کردن یکدفه دیسکانکت میشه و دوباره وصل میشه. من خودم فکر میکنم ممکنه اتصالی از کابل باشه ولی چرا موقع کپی کردن و کار کشیدن از هارد باید این اتفاق بیفته ؟؟؟

saswar
11-01-2017, 14:11
سلام.
دوستان من دی وی دی رایترم خراب شد دادم نمایندگی تعمیر کردن بعد که اومد این صدا از تو لپ تاپ میومد که قبل تعمیر این صدا رو نداشتم.
فک کنم صدای هارد باشه ولی اروری تو کپی کردن یا پایین اومدن سرعت و . . . رو ندارم.
با برنامه hd tone هم همه چیز اوکی بود.
صدا در حالت عادی کمه ولی وقتی لپ تاپ رو خاموش و روشن میکنم صدا مث وقتی میشه که فایلشو گذاشتم.
لطفا به صدا گوش بدید و راهنماییم کنید.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ata.royalfalcon
11-01-2017, 16:57
سلام. من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای پاسپورد دارم . که موقع کار کردن و اغلب کپی کردن یکدفه دیسکانکت میشه و دوباره وصل میشه. من خودم فکر میکنم ممکنه اتصالی از کابل باشه ولی چرا موقع کپی کردن و کار کشیدن از هارد باید این اتفاق بیفته ؟؟؟

سلام.
روی حالت USB2 این مشکل رو ندارید ؟
روی سیستمهای دیگه هم تست کردید ؟

مهندس الهه
11-01-2017, 18:10
لطفا بگید این هارد 1 ترابایت من وضعش چطوره !

لطفا هاردهای منو هم دریابید

- - - Updated - - -

و این دو تا

و همچنین اینها

Milad4171
11-01-2017, 22:34
سلام.
روی حالت USB2 این مشکل رو ندارید ؟
روی سیستمهای دیگه هم تست کردید ؟
سلام.
روی سیستم های دیگه هم تست کردم. یو اس بی 2 هم تست کردم.
متاسفانه بابت این موضوع تو انتقال فایل های حچیم مشکل دارم. چون وسط کپی کردن هارد قطع میشه. بعضی وقتا فایل ناقص کپی میشه و ساختار فایل مشکل پیدا میکنه !

ata.royalfalcon
11-01-2017, 22:57
سلام.
روی سیستم های دیگه هم تست کردم. یو اس بی 2 هم تست کردم.
متاسفانه بابت این موضوع تو انتقال فایل های حچیم مشکل دارم. چون وسط کپی کردن هارد قطع میشه. بعضی وقتا فایل ناقص کپی میشه و ساختار فایل مشکل پیدا میکنه !

سلام .

اگر کابل USB3 دیگه ای دارید کابل رو هم عوض و مجدداً تست کنید . همچنین سعی کنید از پورتهای پشت کیس استفاده کنید و از USB Hub هم استفاده نکنید .
اگر بازهم قطعی داشت ، هارد اکسترنال قطعاً مشکل داره و توصیه میکنم ارسال کنید به گارانتی .

ALMATRATOS
16-01-2017, 22:12
یه سوال، هارد ها کاور دارن؟(مدل سی گیت.)
و اینکه چی کار کنیم عمرشون افزایش پیدا کنه
جواب بدهید ممنون میشوم

Soroosh_k
20-01-2017, 16:39
سلام خسته نباشید
من یک هارد WD My Passport Ultra 2TB دارم، که امروز میبینم که توسط لپتاپم شناسایی میشه و وقتی روی آیکونش کلیک میکنم، اطلاعات مقدار فضای خالی و کل فضا هم به درستی نمایش داده میشه

اما وقتی واردش میشم مینویسه که خالیه

لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه

مهندس الهه
20-01-2017, 16:44
سلام خسته نباشید
من یک هارد WD My Passport Ultra 2TB دارم، که امروز میبینم که توسط لپتاپم شناسایی میشه و وقتی روی آیکونش کلیک میکنم، اطلاعات مقدار فضای خالی و کل فضا هم به درستی نمایش داده میشه

اما وقتی واردش میشم مینویسه که خالیه

لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه

خب لاید ویروس گرفته !
تو cmd اینو بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به جای x اسم درایو هارد رو بزنید
ببینید فایلها ظاهر میشن ؟

Soroosh_k
20-01-2017, 16:53
خب لاید ویروس گرفته !
تو cmd اینو بزنید

به جای x اسم درایو هارد رو بزنید
ببینید فایلها ظاهر میشن ؟

درست انجام دادم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهندس الهه
20-01-2017, 17:36
سلام
این تب هلث و اسکن یکی از هاردهای منه که واسه حدود 10 روز پیشه

دیشب زدم با برنامه HDD Regenerator اسکن و ریپیر کردم که نتیجه شد این عکس:

و این هم تب هلث همین الان:

ata.royalfalcon
20-01-2017, 18:29
درست انجام دادم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول از همه روی سیستم دیگه هم تست کنید . در صورتیکه روی سیستم دیگه این مشکل همچنان برقرار هست از قسمت Folder Option و از قسمت View تيك گزينه Hide protected operating system files را برداريد (همچنين تيك قسمت Show hidden files and holder را هم بزنيد) و ببينيد ميتوانيد به اطلاعات دسترسي داشته باشيد ؟ در صورتي كه با این روش به اطلاعات دسترسي داشتيد پس دستور زير رو كپي و سپس در CMD پيست كنيد و اينتر بزنيد تا فايلها از حالت Hidden خارج شوند .

به جای X هم حروف درایو مورد نظر رو تایپ کنید . مدت زمان لازم برای اتمام کار بستگی به میزان فایلهای موجود در هارد اکسترنال داره .

hm6699
20-01-2017, 23:42
سلام

یک هارد اکسترنال وسترن دارم که ضربه خورده. چراغ پاور روشن میشه صدای کار کردن هم میده اما چراغ هاردش دائم چشمک میزنه و ویندوز هم دیگه دیتکت نمیکنه.
اطلاعات داخلش برام مهمه، کجا ببرم تعمیر که بتونند درست کنند و یا حداقل اطلاعات را به یک هارد دیگه انتقال بدن؟؟؟

ممنونم

Gamecock1
21-01-2017, 12:33
سلام. هارد دیسک من 2-3 سالی هست که خیلی صدا میده. به نظرتون مشکلش چیه

بررسی با برنامه HD Tune Pro :

بررسی با برنامه Hard Disk Sentinel :

مشکلش چیه و آیا میشه تعمیرش کرد و چجوری باید درستش کرد؟ ممنون

YAHYA-PRO
22-01-2017, 22:53
یه هارد سیگست barracuda 7200.12 دارم عادی کار میکرد و مشکلی نداشت یه بار که سیستم روشن کردم از هارد صدا بلند شد و تو ویندوز بالا نیومد
disk management پیام You must initialize the disk before Logical Disk Manager can access it میداد
مشخصاتش هم unknown و Not Initialized نوشته
اینم عکس دیسک منجمنت
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1e67933d2d3f8f.png)
فکر میکردم مشکل از بد سکتور باشه چون قبلا دو سه تایی داشت . برنامه hdd regeneration هم زدم .
اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
23-01-2017, 07:20
یه هارد سیگست barracuda 7200.12 دارم عادی کار میکرد و مشکلی نداشت یه بار که سیستم روشن کردم از هارد صدا بلند شد و تو ویندوز بالا نیومد
disk management پیام You must initialize the disk before Logical Disk Manager can access it میداد
مشخصاتش هم unknown و Not Initialized نوشته
اینم عکس دیسک منجمنت
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1e67933d2d3f8f.png)
فکر میکردم مشکل از بد سکتور باشه چون قبلا دو سه تایی داشت . برنامه hdd regeneration هم زدم .
اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر اطلاعات مهمی ندارید روی قسمتی که نوشته Not Initialized راست کلیک کنید و MBR رو انتخاب کنید . اگر بدون مشکل Initialized شد ، پارتیشن بندی و با فایل سیستم NTFS فرمت کنید . اگر Initialized نمیشه و خطا میده (که احتمالاً همینطور هم خواهد بود) پس کاری از دست شما برنمیاد . این مدل قدیمی هم فکر نمیکنم گارانتی داشته باشه .
اگر اطلاعات مهمی دارید ارسال کنید به مراکز تخصصی جهت تعمیر و بازیابی اطلاعات .

YAHYA-PRO
23-01-2017, 14:04
اگر اطلاعات مهمی ندارید روی قسمتی که نوشته Not Initialized راست کلیک کنید و MBR رو انتخاب کنید . اگر بدون مشکل Initialized شد ، پارتیشن بندی و با فایل سیستم NTFS فرمت کنید . اگر Initialized نمیشه و خطا میده (که احتمالاً همینطور هم خواهد بود) پس کاری از دست شما برنمیاد . این مدل قدیمی هم فکر نمیکنم گارانتی داشته باشه .
اگر اطلاعات مهمی دارید ارسال کنید به مراکز تخصصی جهت تعمیر و بازیابی اطلاعات .

ای بابا پس گاوم زاییده . انشیالایز نمیشه . خود هارد که هیچ ولی اطلاعاتش نمیتونم خودم ریکاوری کنم ؟
ریکاوری قبلانا پرسیدم بیشتر قیمت یه هارد هزینشه

manutd1
24-01-2017, 09:43
ای بابا پس گاوم زاییده . انشیالایز نمیشه . خود هارد که هیچ ولی اطلاعاتش نمیتونم خودم ریکاوری کنم ؟
ریکاوری قبلانا پرسیدم بیشتر قیمت یه هارد هزینشه

چون هارد مشکل سخت افزاری داره باید با دستگاههای مخصوص خودش ریکاوری بشه که هزینه بالایی داره

manutd1
24-01-2017, 09:46
سلام. هارد دیسک من 2-3 سالی هست که خیلی صدا میده. به نظرتون مشکلش چیه

بررسی با برنامه HD Tune Pro :

بررسی با برنامه Hard Disk Sentinel :

مشکلش چیه و آیا میشه تعمیرش کرد و چجوری باید درستش کرد؟ ممنون

اول اتصالات هارد و چک کنید ممکنه برق و یا ساتا مشکل داشته باشه و اونا رو عوض کنید بعدشم یه بدسکتور گیری انجام بدید

boxgamer
26-01-2017, 23:51
سلام
مدل هارد وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium
از روی میزم سر خورد افتاد
با برنامه Hard Disk Sentinel تست کردم سلامت و کارایی پرفکت میزنه و با HD Tune Pro اما تب health هم دقیقه اش که به اخر میرسه میپره
خود هارد هم متاسفانه و متاسفانه هنگ میکنه
یک ترا و نیم اطلاعات دارم!!
چیکارش کنم؟!

EhsanCPU
27-01-2017, 00:19
سلام
مدل هارد وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium
از روی میزم سر خورد افتاد
با برنامه Hard Disk Sentinel تست کردم سلامت و کارایی پرفکت میزنه و با HD Tune Pro اما تب health هم دقیقه اش که به اخر میرسه میپره
خود هارد هم متاسفانه و متاسفانه هنگ میکنه
یک ترا و نیم اطلاعات دارم!!
چیکارش کنم؟!
سلام
از چه ارتفاعی افتاد ؟
صدای غیر طبیعی هم داره ؟
از سلامت کابلش مطمئن هستین ؟

boxgamer
27-01-2017, 00:59
سلام
از چه ارتفاعی افتاد ؟
صدای غیر طبیعی هم داره ؟
از سلامت کابلش مطمئن هستین ؟

با بدبختی تست ارور گرفتم(مثل اینکه معلوم شد!)

تقریبا یک متر
با یه کابل دیگه امتحان کردم فرقی نکرد
صدا هم تغییر نکرده اما به شدت پوشه ها کند لود میشه و هنگ میکنه

EhsanCPU
27-01-2017, 01:03
با بدبختی تست ارور گرفتم(مثل اینکه معلوم شد!)
تقریبا یک متر
با یه کابل دیگه امتحان کردم فرقی نکرد
صدا هم تغییر نکرده اما به شدت پوشه ها کند لود میشه و هنگ میکنه
از تب health عکس بزارین

boxgamer
27-01-2017, 01:08
از تب health عکس بزارین

مشکلم همینه
تب health رو لود نمیکنه!!

EhsanCPU
27-01-2017, 01:10
مشکلم همینه
تب health رو لود نمیکنه!!
از تب Overview و SMART نرم افزار Hard Disk Sentinel عکس بزارین

boxgamer
27-01-2017, 01:50
قطع و وصل هم میکنه(شناسایی برای سیستم) و منابع سیستم رو درگیر!!

EhsanCPU
27-01-2017, 02:05
قطع و وصل هم میکنه(شناسایی برای سیستم) و منابع سیستم رو درگیر!!

خیلی عجیبه که Hard Disk Sentinel ایراد را نشون نمیده :exclamati
چند مرتبه دکمه Repeat Test را بزنین ببینین تغییری میکنه ...
نرم افزار حجم هارد رو شناخته ؟
به فایلها دسترسی دارین ؟ پوشه ها باز میشه ؟

boxgamer
27-01-2017, 02:15
خیلی عجیبه که Hard Disk Sentinel ایراد را نشون نمیده :exclamati
نرم افزار حجم هارد رو شناخته ؟
به فایلها دسترسی دارین ؟ پوشه ها باز میشه ؟

کند لود میشن پوشه ها و یکدفعه هنگ میکنه و بعضی وقت ها هم دیگه درایو شناسایی نمیشه!

boxgamer
27-01-2017, 02:20
از یه مدت زمانی به بعد هارد شناسایی نمیشه مجبور میشم کابل رو در بیارم و از اول وصل کنم!!واسه همین تست کردن سخته حتی یکبار...سیستم رو همزمان کند میکنه!!

sunshineboy
27-01-2017, 03:16
HDD Regenerator این نرم افزار رو دانلود کن با اینم یه تستی بکن نشون نمیده ک چی سالمه کی چی سالم نیست نرم افزارش رابط گرافیکی نداره.. ولی کم حجمم هست و خیلی خوبه واسه تعمیر هارد ... فقط اگه دانلود کردی خواستی استفاده کنی باید تموم برنامه هایی ک داری رو ببندی انتیویروستم غیرفعال کنی
بزن دانلود HDD Regenerator میاره

sunshineboy
27-01-2017, 03:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برو این نرم افزار خود کمپانیه وسترن واسه تست سلامت هارده این رو دانلود کن اینم کم جمه یک مگابایته فک کنم با اینم تست کن ببین همه چیو سالم نشون میده یا نه

sunshineboy
27-01-2017, 03:25
هاردی ک ضربه بخوره رو باید بندازی بره دیگه به درد نمیخوره... همین حالا تا کار میکنه هر چی اطلاعات مهم داری رو بریز رو یه هارد دیگه اگه واقعا میگی اطلاعات خیلی مهم دارم

EhsanCPU
27-01-2017, 12:29
هاردی ک ضربه بخوره رو باید بندازی بره دیگه به درد نمیخوره...

نه دوست عزیز هاردهایی هم که ضربه خوردن یا از ارتفاع افتادن اگه از روشهای معمول نشه اطلاعات را بازیابی کرد بازم میشه اطلاعاتشون را استخراج کرد
ولی برای این کار به دستگاههای تخصصی بازیابی هارد نیازه و باید هارد به مراکز معتبر و تخصصی بازیابی اطلاعات هارد سپرده بشه که متاسفانه هزینه خیلی بالایی داره

boxgamer
27-01-2017, 12:59
چیزی که متوجه شدم اینه از چند ثانیه به بعد از کار میفته و فایل کپی نمیکنه و هر بار که وصلش میکنم به سیستم چند ثانیه فرصت دارم که یه فایل رو کپی بزنم!!!!

sunshineboy
27-01-2017, 14:48
نه دوست عزیز هاردهایی هم که ضربه خوردن یا از ارتفاع افتادن اگه از روشهای معمول نشه اطلاعات را بازیابی کرد بازم میشه اطلاعاتشون را استخراج کرد
ولی برای این کار به دستگاههای تخصصی بازیابی هارد نیازه و باید هارد به مراکز معتبر و تخصصی بازیابی اطلاعات هارد سپرده بشه که متاسفانه هزینه خیلی بالایی داره

اهان اوکی ممنون واسه اینفو :n02:

kiuna
31-01-2017, 00:01
هاردم که یه باکس هارد هست روشن نمیشه یه بار افتاد زمین و الان روشن نمیشه
نمی دونم چیکار کنم کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

مهندس الهه
31-01-2017, 06:10
سلام
این تب هلث و اسکن یکی از هاردهای منه که واسه حدود 10 روز پیشه

دیشب زدم با برنامه HDD Regenerator اسکن و ریپیر کردم که نتیجه شد این عکس:

و این هم تب هلث همین الان:

قدیما اینجا پست میزدیم شامل الطاف اساتید میشدیم :n13:

abc2
02-02-2017, 14:21
سلام دوستان من یه مشکلی دارم . یه هارد 4tb green دارم از وسترن تازه هم خریدمش نو هستش ولی نمیدونم چرا بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم بالا نمیاد و درایوشو نشون نمیده تو دیسک منیجمنت هم به عنوان عارد ناشناس میشناسه . ولی ریست که میکنم درست میشه مشکل از چیه میترسم روش چیزی بریزم ویندوز هم 7 هستش این هارد ، هارد سومم هست یه هارد ssd 120 دارم که سیستمم روش نصبه یه 1tb سیگیت دارم و این سومی هم همینه ممنون میشم بگیر مشکل چیه ایا باید ببرم پسش بدم ؟

EhsanCPU
02-02-2017, 15:08
سلام دوستان من یه مشکلی دارم . یه هارد 4tb green دارم از وسترن تازه هم خریدمش نو هستش ولی نمیدونم چرا بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم بالا نمیاد و درایوشو نشون نمیده تو دیسک منیجمنت هم به عنوان عارد ناشناس میشناسه . ولی ریست که میکنم درست میشه مشکل از چیه میترسم روش چیزی بریزم ویندوز هم 7 هستش این هارد ، هارد سومم هست یه هارد ssd 120 دارم که سیستمم روش نصبه یه 1tb سیگیت دارم و این سومی هم همینه ممنون میشم بگیر مشکل چیه ایا باید ببرم پسش بدم ؟
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

abc2
02-02-2017, 16:38
سلام یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

سلام مرسی از شما بفرمایید قسمت اسکن ارور رو هم چک کردم اروری نداد کلیه Cell ها سالم بودن

ata.royalfalcon
02-02-2017, 17:08

سلام مرسی از شما بفرمایید قسمت اسکن ارور رو هم چک کردم اروری نداد کلیه Cell ها سالم بودن

سلام .
هارد دیسکی که خریدید Green نیست بلکه از سری Purple (بنفش) هست و مناسب برای نصب در سیستمهای دوربین مدار بسته و کاربردهای مشابه هست . علت خاصی داشتید که این مدل هارد دیسک رو خریدید ؟ برای استفاده های عادی میتونستید مدلهای مناسبتری مثلاً WD Blue انتخاب کنید .

به هر حال برای این مشکلی که دارید پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورتهای دیگه مادربرد متصل و مدتی تست کنید . مخصوصاً به پورتی وصل کنید که هارد دیسک سیگیت بهش متصل هست (پورتهای ایندو هارد دیسک رو جابجا کنید) .

abc2
02-02-2017, 20:07
سلام .
هارد دیسکی که خریدید Green نیست بلکه از سری Purple (بنفش) هست و مناسب برای نصب در سیستمهای دوربین مدار بسته و کاربردهای مشابه هست . علت خاصی داشتید که این مدل هارد دیسک رو خریدید ؟ برای استفاده های عادی میتونستید مدلهای مناسبتری مثلاً WD Blue انتخاب کنید .

به هر حال برای این مشکلی که دارید پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورتهای دیگه مادربرد متصل و مدتی تست کنید . مخصوصاً به پورتی وصل کنید که هارد دیسک سیگیت بهش متصل هست (پورتهای ایندو هارد دیسک رو جابجا کنید) .

ببخشید رو چه حساب میگید که این هارد purple هست چون من اینو به اسم green گرفتم و تمام label ها هم روش زده گرین . اصلا قصدم خرید گرین بود برا ارشیو میخواستم .

داداش الان مشکلی نداره هارد شما چک کردی از رو عکس ؟

EhsanCPU
02-02-2017, 21:09
ببخشید رو چه حساب میگید که این هارد purple هست چون من اینو به اسم green گرفتم و تمام label ها هم روش زده گرین . اصلا قصدم خرید گرین بود برا ارشیو میخواستم .

دوست عزیز همینطور که دوستمون گفتن این تستی که شما گذاشتین مربوط به هارد بنفش هست

در تست هم هاردتون هیچ مشکلی نداره و مشکل از جای دیگه باید باشه ...

ata.royalfalcon
02-02-2017, 21:22
ببخشید رو چه حساب میگید که این هارد purple هست

در قسمت بالا و سمت چپ نوشته WD40PURX . این مدل نامبر یعنی هارد دیسک چهارترابایت از سری Purple . میتونید دیتاشیت زیر رو دانلود و مطالعه کنید که برای هارد دیسکهای سری Purple هست (با فـیـلـتـرشکن دانلود کنید) .

چون من اینو به اسم green گرفتم و تمام label ها هم روش زده گرین . اصلا قصدم خرید گرین بود برا ارشیو میخواستم .

امکانش هست یه عکس از لیبل روی هارد دیسک اینجا بذارید ؟ چون اگر واقعاً لیبل سبز رنگ باشه و Green نوشته شده باشه پس تقلب صورت گرفته . چون مدل نامبر چیز دیگه ای هست که با نوشته های روی لیبل هماهنگ نیست .

SMART status این هارد دیسک OK هست ولی کافی نیست . شما باید عملکرد هارد دیسک رو هم در نظر بگیرید . پیشنهاد میکنم مواردی که گفتم رو انجام بدید .

abc2
03-02-2017, 23:59
در قسمت بالا و سمت چپ نوشته WD40PURX . این مدل نامبر یعنی هارد دیسک چهارترابایت از سری Purple . میتونید دیتاشیت زیر رو دانلود و مطالعه کنید که برای هارد دیسکهای سری Purple هست (با فـیـلـتـرشکن دانلود کنید) .

امکانش هست یه عکس از لیبل روی هارد دیسک اینجا بذارید ؟ چون اگر واقعاً لیبل سبز رنگ باشه و Green نوشته شده باشه پس تقلب صورت گرفته . چون مدل نامبر چیز دیگه ای هست که با نوشته های روی لیبل هماهنگ نیست .

SMART status این هارد دیسک OK هست ولی کافی نیست . شما باید عملکرد هارد دیسک رو هم در نظر بگیرید . پیشنهاد میکنم مواردی که گفتم رو انجام بدید .

سلام اقا من الان هارد رو چك كردم كاملا سبز هست و روش نوشته wd green مدلش هم wd40ezrx نوشته رو كيسش .

EhsanCPU
04-02-2017, 00:33
سلام اقا من الان هارد رو چك كردم كاملا سبز هست و روش نوشته wd green مدلش هم wd40ezrx نوشته رو كيسش .
تست hd tune که قرار دادین مربوط به هارد بنفش هست که من در بالا عکسش رو گذاشتم
اگه این تستی که قرار دادین واقعا از هارد خودتونه به احتمال بسیار زیاد هاردتون تقلبی هست :exclamati

ata.royalfalcon
04-02-2017, 07:12
با سلام .
اول مطمئن بشید که از منوی پایین آمدنی برنامه HD Tune (قسمت بالا و سمت چپ) هارد دیسک مورد نظر رو درست انتخاب کرده باشید . اگر واقعاً عکسی که گذاشتید مربوط به همین هارد دیسک هست ، همانطوریکه EhsanCPU هم در پست بالا فرمودند این هارد دیسک تقلبی باید باشه . چون هیچ دلیلی وجود نداره مدل نامبری که روی لیبل هارد دیسک نوشته شده با مدل نامبری که در HD Tune دیده میشه متفاوت باشه . این موارد اخیراً زیاد دیده میشه و اکثراً هم گارانتی معتبری ندارند . گارانتی این هارد دیسک چی هست ؟

abc2
04-02-2017, 12:41
با سلام .
اول مطمئن بشید که از منوی پایین آمدنی برنامه HD Tune (قسمت بالا و سمت چپ) هارد دیسک مورد نظر رو درست انتخاب کرده باشید . اگر واقعاً عکسی که گذاشتید مربوط به همین هارد دیسک هست ، همانطوریکه EhsanCPU هم در پست بالا فرمودند این هارد دیسک تقلبی باید باشه . چون هیچ دلیلی وجود نداره مدل نامبری که روی لیبل هارد دیسک نوشته شده با مدل نامبری که در HD Tune دیده میشه متفاوت باشه . این موارد اخیراً زیاد دیده میشه و اکثراً هم گارانتی معتبری ندارند . گارانتی این هارد دیسک چی هست ؟

گارانتیش اتصال اسبا هستش دارم میبرم پس بدم . اره درست انتخاب کردم یه هارد 4tb بیشتر ندارم و یه هارد WD هم بیشتر ندارم . حواستون باشه با این گارانتی خرید نکنید پس . ممنون از اطلاعاتتون :n40::n06:

ata.royalfalcon
04-02-2017, 15:00
گارانتیش اتصال اسبا هستش دارم میبرم پس بدم . اره درست انتخاب کردم یه هارد 4tb بیشتر ندارم و یه هارد WD هم بیشتر ندارم . حواستون باشه با این گارانتی خرید نکنید پس . ممنون از اطلاعاتتون :n40::n06:

باید گارانتی های معتبری مثل سازگار ، ویستا ، آواژنگ ، الماس ایران انتخاب کنید .

abc2
04-02-2017, 18:45
باید گارانتی های معتبری مثل سازگار ، ویستا ، آواژنگ ، الماس ایران انتخاب کنید .
بله رفتم هارد رو پس دادم یکی دیگه گرفتم ایندفعه همه چی رو چک کردم کاملا درست و سالم بود ممنون از شما .

tst9980
06-02-2017, 01:48
سلام
اساتید محترم هارد من seagate دو ترا هست که اسم فایلاش به صورت خرچنگ قورباغه نوشته میشه و فایلا باز نمیشه و پیام ارور میده اطلاعاتشم بد جور لازم دارم چک کردم raw نشده راهی هست اطلاعاتمو برگردونم ؟ ممنون کمک کنین

EXTREME
06-02-2017, 11:46
سلام
اساتید محترم هارد من seagate دو ترا هست که اسم فایلاش به صورت خرچنگ قورباغه نوشته میشه و فایلا باز نمیشه و پیام ارور میده اطلاعاتشم بد جور لازم دارم چک کردم raw نشده راهی هست اطلاعاتمو برگردونم ؟ ممنون کمک کنین

این
مشکل یا میتونه از ویروس باشه یا خرابی فایل سیستم ابتدا یک چک دیسک بکنید هارد رو و اسکن ویروس بکنید اگر درست نشد باید کل هارد ریکاوری بشه

tst9980
06-02-2017, 12:15
ممنون بابت جواب. الان HDD Regenerator زدم فایده ای نداره یعنی؟
چه نرم افزاری پیشنهاد میدین که حافضه جایگزینم ندارم 2 ترا سریاله که بدوم مشکل برگرده بخصوص اسماش بازم ممنون

hossein9511
06-02-2017, 19:25
با درود فراوان
ضمن پوزش اگر تایپیک جای مناسبی نیست !!!!
مموری میکرو sd مدل sandisk که به عنوان 64 گیگ میباشد و با وصل کردن به pc هم 64 گیگ شناسایی میشود !!!!
ولی با اسکن بار کد البته اگر بسته بندی هم مال خودش باشد مشخص شد که 32 گیگ کلاس 4 میباشد و موقع کپی کردن هم فکر نمیکنم بیشتر از 2 گیگ قابل استفاده باشد چون بیشتر از 2 گیگ که کپی شده است اطلاعاتش (فرقی نمیکند صدا ... عکس ... فیلم...) باز نمیشود و ارور میدهد !!!!!
آیا نرم افزاری که بتوان از ظرفیت واقعی آن استفاده نمود وجود دارد یا نه ؟؟؟؟؟
با تشکر فراوان

EhsanCPU
06-02-2017, 21:40
با درود فراوان
ضمن پوزش اگر تایپیک جای مناسبی نیست !!!!
مموری میکرو sd مدل sandisk که به عنوان 64 گیگ میباشد و با وصل کردن به pc هم 64 گیگ شناسایی میشود !!!!
ولی با اسکن بار کد البته اگر بسته بندی هم مال خودش باشد مشخص شد که 32 گیگ کلاس 4 میباشد و موقع کپی کردن هم فکر نمیکنم بیشتر از 2 گیگ قابل استفاده باشد چون بیشتر از 2 گیگ که کپی شده است اطلاعاتش (فرقی نمیکند صدا ... عکس ... فیلم...) باز نمیشود و ارور میدهد !!!!!
آیا نرم افزاری که بتوان از ظرفیت واقعی آن استفاده نمود وجود دارد یا نه ؟؟؟؟؟
با تشکر فراوان

سلام
سوالتون را اینجا مطرح کنید :

تاپيك ويژه خرابي و تعميرات رم و مشكلات حافظه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dvb55
07-02-2017, 17:19
سلام

یه هارد WD 320 دارم این وضعیتش هست . چطور می تونم فرمتش کنم یا بالا بیارمش.

هارد شناسایی می شه ولی

Format Error occurred at offset 0: 1117 - Device I/O error

همچنان منتظر راهنمایی شما.

EhsanCPU
07-02-2017, 17:49
همچنان منتظر راهنمایی شما.
سلام هاردتون نزدیک به 1500 بد سکتور داره
اگه روش اطلاعات مهم هست کار شما نیست باید بدین به مراکز تخصصی ریکاوری هارد

dvb55
07-02-2017, 18:58
سلام هاردتون نزدیک به 1500 بد سکتور داره
اگه روش اطلاعات مهم هست کار شما نیست باید بدین به مراکز تخصصی ریکاوری هارد

اطلاعات روش برام مهم نیست. فقط می خوام بیارمش بالا.

EhsanCPU
07-02-2017, 19:12
اطلاعات روش برام مهم نیست. فقط می خوام بیارمش بالا.
وضعیتش اصلا جالب نیست و فکر نکنم بشه براش کاری کرد با یه هارد با ظرفیت بالاتر جایگزین کنید ...

Soroosh_k
07-02-2017, 19:59
سلام
من یک هارد WD My Passport Ultra 2TB دارم
وقنی به لپتاپ وصلش میکنم این ارور رو میده

لطفا راهنمایی کنید

Soroosh_k
07-02-2017, 20:18
سلام

لطفا راهنمایی کنید
داشتم از توش یه فیلم میدیدم، یک هارد دیگه رو به لپتاپ وصل کردم، این جوری شد
ولی مشکلی در پخش فیلم به وجود نیومد! پلی کردم، پاز کردم، زدم جلو، عقب... همش کار میکرد

EhsanCPU
07-02-2017, 20:35
سلام

لطفا راهنمایی کنید

داشتم از توش یه فیلم میدیدم، یک هارد دیگه رو به لپتاپ وصل کردم، این جوری شد
ولی مشکلی در پخش فیلم به وجود نیومد! پلی کردم، پاز کردم، زدم جلو، عقب... همش کار میکرد
سلام
از قسمت Disk Management ویندوز عکس بزارین

Soroosh_k
07-02-2017, 20:49
سلام
از قسمت Disk Management ویندوز عکس بزارین

EhsanCPU
07-02-2017, 20:56
هارد شناسایی شده هارد را با یه سیستم دیگه تست کنین ببینین لود میشه
یه عکس هم از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیت سلامتش بررسی بشه ...

Soroosh_k
07-02-2017, 21:29
هارد شناسایی شده هارد را با یه سیستم دیگه تست کنین ببینین لود میشه
یه عکس هم از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیت سلامتش بررسی بشه ...
روی یه دستگاه دیگه امتحان کردم همین ارور اومد
عکس رو درست گرفتم؟

EhsanCPU
07-02-2017, 21:47
روی یه دستگاه دیگه امتحان کردم همین ارور اومد
عکس رو درست گرفتم؟

بله عکس درسته و نرم افزار اروری نشون نمیده
هاردتون پسورد داشته ؟

Soroosh_k
07-02-2017, 21:48
بله عکس درسته و نرم افزار اروری نشون نمیده
هاردتون پسورد داشته ؟
نه نداشته!

EhsanCPU
07-02-2017, 21:53
نه نداشته!
امکان داره هارد ویروسی شده باشه
روی سیستمی که هارد رو بهش متصل میکردین آنتی ویروس آپدیت نصب بوده ؟؟؟

Soroosh_k
07-02-2017, 21:55
حس میکنم وقتی هارد دیگم رو به دستگاه وصل کردم چون USB نزدیک این یکی بود، این یه لحظه قطع و وصل شد، مطمئن نیستم نمیدونم
قبل از اینکه این طور بشه هم هر فولدری رو میخواستم توش باز کنم، یه حالت ارور میداد، نمیخوندمش، یه گزینه continue داشت اونو میزدم باز میشد!

Soroosh_k
07-02-2017, 21:57
امکان داره هارد ویروسی شده باشه
روی سیستمی که هارد رو بهش متصل میکردین آنتی ویروس آپدیت نصب بوده ؟؟؟
نه متاسفانه
روی این یکی هم نیست! مال خود ویندوز هست که وقتی میزنم اسکنش کنه همون ارور رو میده

EhsanCPU
07-02-2017, 22:00
نه متاسفانه
روی این یکی هم نیست! مال خود ویندوز هست که وقتی میزنم اسکنش کنه همون ارور رو میده
بدلیل نداشتن آنتی ویروس به احتمال بسیار زیاد هارد ویروسی شده آنتی ویروس نصب کنین و آپدیت کنین و کل سیستم و هارد را باهاش اسکن کنین به احتمال زیاد باید مشکل رفع بشه ...

Soroosh_k
07-02-2017, 22:06
بدلیل نداشتن آنتی ویروس به احتمال بسیار زیاد هارد ویروسی شده آنتی ویروس نصب کنین و آپدیت کنین و کل سیستم و هارد را باهاش اسکن کنین به احتمال زیاد باید مشکل رفع بشه ...
خیلی ممنون به نظرتون ناد32 از پسش برمیاد؟!
آخه سریع میشه دانلودش کرد

EhsanCPU
07-02-2017, 22:09
خیلی ممنون به نظرتون ناد32 از پسش برمیاد؟!
آخه سریع میشه دانلودش کرد
نود آنتی ویروس خوبیه فقط باید تا تاریخ امروز آپدیت باشه ...

Soroosh_k
08-02-2017, 04:01
ناد رو نصب کردم، لایسنس گرفتم، چند بار اسکن کردم، تو خود کامپیوتر 5 تا threat پیدا کرد، 2 تاشونو clean کرد، گفت بقیه غیر قابل پاک شدنه
هارد رو هم اسکن کردم باهاش، 2 تا پیدا کرد، هر 2 رو clean کرد، ولی درست نشد، هارد دراوردم دوباره زدم باز این اومد

کاش مشکلش تشخیص داده بشه، این جوری آدم کمتر میترسه!
ممنون از وقتی که میذارید

ata.royalfalcon
08-02-2017, 07:18
Soroosh_k

اطلاعات مهم اگر ندارید پیشنهاد میکنم کلیه پارتیشنهای مربوط به این هارد دیسک رو حذف و مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .

salar_linux
08-02-2017, 09:15
سلام وقتتون بخیر

بنده یه هارد 6ترابایت قرمز وسترن دارم
زمانی که سیستم Shutdown می کنم این صدارو میده در صورتی 4تا هارد دیگه هم دارم(وسترن هستن) اما اونها این صدارو نمیدن البته ظرفیت اونها کمتر از اینه.

این هم خاطر نشان کنم من یکبار هارد بردم گارانتی به خاطر این صدا دوباره یه نو بهم دادن اما مجدد این صدا برگشته اوایلی که استفاده میکردم این صدارو نمیداد.
وضعیت سلامتی تو HD TUNE اوکی مشکلی نداره فقط می خوام ببینم کلا هاردهای ظرفیت بالا وسترن اینجوری هستن و صدا طبیعی یا نه؟

ممنون میشم به فایل صوتی که میفرستم گوش بدین اخر فایل یه صدایی میده با تشکر

Soroosh_k
08-02-2017, 13:41
@Soroosh_k ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اطلاعات مهم اگر ندارید پیشنهاد میکنم کلیه پارتیشنهای مربوط به این هارد دیسک رو حذف و مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .
اطلاعاتم واسم مهمه، اگه نبود كه هارد رو مينداختم دور!

ata.royalfalcon
08-02-2017, 20:48
اطلاعاتم واسم مهمه، اگه نبود كه هارد رو مينداختم دور!

با توجه به اینکه اطلاعات مهم هست پیشنهاد میکنم با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مثل minitool power data recovery درایو رو اسکن کنید و در صورتیکه اطلاعاتی پیدا کرد در جای دیگه ذخیره کنید .
البته میتونستم به شما پیشنهاد کنم درایو رو Check disk کنید ولی چون نتایج غیرقابل پیش بینی هست بهتر هست انجام ندید و مستقیماً برید سراغ ریکاوری اطلاعات .
بعد از اینکه اطلاعات بازیابی شد کلیه پارتیشنها رو حذف و مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .

Soroosh_k
08-02-2017, 21:17
با توجه به اینکه اطلاعات مهم هست پیشنهاد میکنم با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مثل minitool power data recovery درایو رو اسکن کنید و در صورتیکه اطلاعاتی پیدا کرد در جای دیگه ذخیره کنید .
البته میتونستم به شما پیشنهاد کنم درایو رو Check disk کنید ولی چون نتایج غیرقابل پیش بینی هست بهتر هست انجام ندید و مستقیماً برید سراغ ریکاوری اطلاعات .
بعد از اینکه اطلاعات بازیابی شد کلیه پارتیشنها رو حذف و مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .
خیلی ممنون
من حس میکنم که کابلش قطعی داره، از همون جایی که به کامپیوتر وصل میشه، فکر میکنم به خاطر اینکه در حین کار دستم بهش خورد و قطع و وصل شد، این مشکل براش به وجود اومد
به نظر شما کابل رو عوض نکنم؟ آیا اگه از کابل هاردهای دیگه استفاده کنم، اشکال نداره، سیگیت و ترنسند هم دارم

Soroosh_k
08-02-2017, 21:22
ببخشید میخوام برنامه ای که گفتید رو دانلود کنم، 2 نمونه ی
Personal / Commercial / Enterprise / Technician
و

Boot Disk
هستPeal / Commercial / Enterprise / TechnicianPersonal / Commercial / Enterprise / TechnicianPersonal / Commercial / Enterprise / Technician

ata.royalfalcon
09-02-2017, 10:38
خیلی ممنون
من حس میکنم که کابلش قطعی داره، از همون جایی که به کامپیوتر وصل میشه، فکر میکنم به خاطر اینکه در حین کار دستم بهش خورد و قطع و وصل شد، این مشکل براش به وجود اومد
به نظر شما کابل رو عوض نکنم؟ آیا اگه از کابل هاردهای دیگه استفاده کنم، اشکال نداره، سیگیت و ترنسند هم دارم

کانکتورهای USB سایز استاندارد و یکسانی دارند ، یعنی میتونید از کابلهای دیگه USB هم استفاده کنید .
البته خودتان هم بهتر میدونید که یک سر کابل USB 3 هارد اکسترنال my passport از نوع Micro USB 3 هست و کابل دیگه ای که میخواهید بهش متصل کنید باید از همین نوع باشه .

ببخشید میخوام برنامه ای که گفتید رو دانلود کنم، 2 نمونه ی
Personal / Commercial / Enterprise / Technician
و

Boot Disk
هستPeal / Commercial / Enterprise / TechnicianPersonal / Commercial / Enterprise / TechnicianPersonal / Commercial / Enterprise / Technician

تفاوتهای نسخه های مختلف این برنامه درلینک زیر گفته شده .
همانطوریکه دیده میشه نسخه Technician کاملترین نسخه هست و میتونید همین نسخه رو دانلود کنید . Boot Disk هم برای ساخت DVD بوتیبل هست و با توجه به اینکه ویندوز مشکلی نداره و برای هارد دیسک اکسترنال میخواهید نیازی به این نرم افزار نیست .

Soroosh_k
10-02-2017, 00:00
تفاوتهای نسخه های مختلف این برنامه درلینک زیر گفته شده .
همانطوریکه دیده میشه نسخه Technician کاملترین نسخه هست و میتونید همین نسخه رو دانلود کنید . Boot Disk هم برای ساخت DVD بوتیبل هست و با توجه به اینکه ویندوز مشکلی نداره و برای هارد دیسک اکسترنال میخواهید نیازی به این نرم افزار نیست .
ببخشید نمیدونم تو همین تاپیک میتونم بپرسم اینو
من برنامه رو دانلود کردم
درست هست؟! همینه؟

و امکانش هست که روش کار با برنامه رو با توجه به نوع مشکل هارد من توضیح بدید؟

ata.royalfalcon
10-02-2017, 01:17
درست هست؟! همینه؟

بله درست هست . رجیستر هم شده .

و امکانش هست که روش کار با برنامه رو با توجه به نوع مشکل هارد من توضیح بدید؟

در پست 2# تاپیک زیر ، روش کار با این برنامه رو توضیح دادم . البته تاپیک زیر برای یه موضوع دیگه ای هست ولی بازهم میتونید از روشی که گفتم برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید .

Dr.Hate
13-02-2017, 11:32
هاردم بدسکتور گرفته بود که وضعیت
current pending sector 1424
بود که در عکس با عدد 1 نشون دادم
بعد با hdd low level format و hdd regenerator خواستم درستش کنم که هارد وسط کار خاموش روشن میشد و اجازه ی ادامه ی کار رو نمیداد.
و البته دو اررور دیگه پدیدار شدن reallocated sector count و reallocated event count

از طریق خود برنامه ویندوز دو سه روزه گذاشتم هارد داره فرمت میشه و خاموش روشن هم نمیشه
در طی فرمت که بسیار هم طولانی شده هر بار که HD TUNE رو باز میکنم میبینم از تعداد عدد current pending sector داره کم میشه و بر اعداد reallocated sector count و reallocated event count افزوده میشه!

میخواستم بدونم بذارم همینطور به فرمتش ادامه بده یا خیر قطع کنم فرمت رو؟
وضعیت با این برنامه ی فرمت ویندوز داره بدتر میشه یا بهتر میشه؟

وضعیت شماره 1 hd tune برای چند هفته پیشه و عکس شماره 2 برای همین الانه

مهندس الهه
22-02-2017, 04:29
تو ربنامهCrystalDiskInfo تو قسمت هلث ستینگز این اهرمها رو میبرم سمت راست تا ته
هر سه تاشو
بعد که اپلای میکنم اون Reallocated Sectors Count و Current Pending Sector Count و Uncorrectable Sector Count همه شون رنگ زردشون از بین میره و وضعیت هارد good نشون داده میشه
البته اعداد تغییری نمیکنن
این یعنی چی؟
دقیقا چیکار میکنه این برنامه
تعمیر میکنه ؟!!

ata.royalfalcon
22-02-2017, 09:18
تو ربنامهCrystalDiskInfo تو قسمت هلث ستینگز این اهرمها رو میبرم سمت راست تا ته
هر سه تاشو
بعد که اپلای میکنم اون Reallocated Sectors Count و Current Pending Sector Count و Uncorrectable Sector Count همه شون رنگ زردشون از بین میره و وضعیت هارد good نشون داده میشه
البته اعداد تغییری نمیکنن
این یعنی چی؟
دقیقا چیکار میکنه این برنامه
تعمیر میکنه ؟!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فقط باعث افزایشthreshold (حد آستانه اعلام خطا) میشه و در سلامتی هارد دیسک هیچ تاثیری نداره .

mz.9893
27-02-2017, 23:16
سلام
من هرچی هاردم رو به کامپیوتر وصل می کنم هیچ ایکون تو my computerنمیاد.داخل disk managment هم که میرم اصلا هاردم را شناسایی نمیکنه چکارکنم؟

ata.royalfalcon
28-02-2017, 07:07
سلام
من هرچی هاردم رو به کامپیوتر وصل می کنم هیچ ایکون تو my computerنمیاد.داخل disk managment هم که میرم اصلا هاردم را شناسایی نمیکنه چکارکنم؟

باسلام .

مدلی که دارید چی هست ؟ اکسترنال یا اینترنال ؟ اگر در Disk management ویندوز دیده نمیشه بهتر هست روی یک سیستم دیگه هم تست کنید .

mz.9893
28-02-2017, 11:54
اکسترنال هستش.wd my passport ultra یک ترابایت

EhsanCPU
28-02-2017, 13:37
اکسترنال هستش.wd my passport ultra یک ترابایت
سلام
از سلامت کابل هارد اطمینان دارین ؟
هارد زمین نخورده ؟

mz.9893
28-02-2017, 18:23
بله نه کابل مشکل داره نه زمین خورده

ata.royalfalcon
28-02-2017, 18:31
بله نه کابل مشکل داره نه زمین خورده

احیاناً رمز نذاشتید ؟ روی سیستم دیگه هم تست کردید ؟

mz.9893
28-02-2017, 18:49
نه والا من داشتم باهاش کارم می کردم یه دفعه هنگ کرد منم قطعش کردم دوباره وصلش کردم دیدم اینطوری شده

EhsanCPU
28-02-2017, 19:22
نه والا من داشتم باهاش کارم می کردم یه دفعه هنگ کرد منم قطعش کردم دوباره وصلش کردم دیدم اینطوری شده
همونطور که دوستمون گفتن با یه سیستم دیگه تست کنین و نتیجه را اعلام کنین ...

Hammy
03-03-2017, 23:54
سلام

من دیروز داشتم جستجو می کردم به تاپیکی همین جا برخوردم که یک سری چیزها راجع به Western My Book 4TB نوشته بود که تو نوشتن مشکلی ندارند ولی بعدا اطلاعات رو نمی شه خوند! و اینکه توی یک سری از مدل هایی که هارد Green درونشون بوده این مشکل دیده شده.

الان هرچی می گردم نمی تونم اون پست ها رو پیدا کنم :دی ! می خواستم ببینیم چه جوری می شه فهمید هارد من از اون هاردها هست یا خیر؟ تا الان باهاش مشکلی نداشتم ولی فقط 25 درصد هارد پر هست.

ممنون.

EhsanCPU
04-03-2017, 00:03
سلام

من دیروز داشتم جستجو می کردم به تاپیکی همین جا برخوردم که یک سری چیزها راجع به Western My Book 4TB نوشته بود که تو نوشتن مشکلی ندارند ولی بعدا اطلاعات رو نمی شه خوند! و اینکه توی یک سری از مدل هایی که هارد Green درونشون بوده این مشکل دیده شده.

الان هرچی می گردم نمی تونم اون پست ها رو پیدا کنم :دی ! می خواستم ببینیم چه جوری می شه فهمید هارد من از اون هاردها هست یا خیر؟ تا الان باهاش مشکلی نداشتم ولی فقط 25 درصد هارد پر هست.

ممنون. سلام این مشکلاتی که عنوان کردین مربوط به هاردهای ریفر و تقلبی هست ...

mohammad75
04-03-2017, 11:10
سلام
من یه هارد یک ترابایت WD my passport ultra دارم که فرزندم اونو به نلویزیون ال جی متصل و فرمت کرده.
حالا توی کامپیوتر خونده نمیشه.چراغ هارد روشن میشه ولی توی my computer چیزی نمیاد.
لطفا راهنمایی کنید که چطور می تونم اونو به کامپیوتر بشناسونم حتی المقدور طوری که بشه اطلاعاتش رو بازیابی کرد؟
کلی اطلاعات و فیلم رو هارد بوده.
در ضمن ویندوز 7 روی کامپیوتر نصبه.
ممنون.

ata.royalfalcon
04-03-2017, 12:41
سلام
من یه هارد یک ترابایت WD my passport ultra دارم که فرزندم اونو به نلویزیون ال جی متصل و فرمت کرده.
حالا توی کامپیوتر خونده نمیشه.چراغ هارد روشن میشه ولی توی my computer چیزی نمیاد.
لطفا راهنمایی کنید که چطور می تونم اونو به کامپیوتر بشناسونم حتی المقدور طوری که بشه اطلاعاتش رو بازیابی کرد؟
کلی اطلاعات و فیلم رو هارد بوده.
در ضمن ویندوز 7 روی کامپیوتر نصبه.
ممنون.

باسلام .
معمولاً TVـها هارد دیسک رو با فایل سیستمی فرمت میکنند که توسط ویندوز پشتیبانی نمیشوند . اگر اطلاعات مهم هست بفرستید مراکر تخصصی جهت بازیابی اطلاعات در غیر اینصورت از طریق Disk management ویندوز یا هر برنامه مشابه دیگه مثلاً minitools partition wizard پارتیشنهای این هارد اکسترنال رو با فایل سیستم NTFS فرمت کنید تا بتونید مجدداً استفاده کنید .

ata.royalfalcon
04-03-2017, 12:46
سلام

ممنون.
سلام.
این مشکل معمولاً ناشی از وجود اشکال یا باگ در Firmware هست که در سری WD Green نسبتاً شایع هم بود . البته علتهای دیگه ای هم میتونه باعث کاهش سرعت بشه .

می خواستم ببینیم چه جوری می شه فهمید هارد من از اون هاردها هست یا خیر؟ تا الان باهاش مشکلی نداشتم ولی فقط 25 درصد هارد پر هست.
میتونید تستهای Read و Write روی هارد دیسک انجام بدید و سرعت رو بررسی کنید . البته با توجه به اینکه اطلاعات روی هارد دیسک ذخیره کردید نمیتونید تست Write انجام بدید مگر اینکه اطلاعات رو به جای دیگه منتقل کنید .
برای انجام تستهای Read و Write میتونید از نرم افزار Hard Disk Sentinel Pro (قسمت Surface test) استفاده کنید و برای بررسی سرعت در حین انجام تست برید به قسمت Temperature and transfer speed (مثل عکس زیر) .

amir3852
04-03-2017, 13:03
باسلام .
معمولاً TVـها هارد دیسک رو با فایل سیستمی فرمت میکنند که توسط ویندوز پشتیبانی نمیشوند . اگر اطلاعات مهم هست بفرستید مراکر تخصصی جهت بازیابی اطلاعات در غیر اینصورت از طریق Disk management ویندوز یا هر برنامه مشابه دیگه مثلاً minitools partition wizard پارتیشنهای این هارد اکسترنال رو با فایل سیستم NTFS فرمت کنید تا بتونید مجدداً استفاده کنید .

با سلام
1- چرا شما هارد رو به تلويزيون (حالا هر برندي متصل كرديد) اولا تمامي هاردهاي اكسترنال به غير از گزينه هاي NAS سرور بغيشون خودشون پارتيشن بندي شدند توسط شركت
2- دوما وقتي وصل كردي توي هيچ تلويزيوني گزينه فرمت كردن نداره من تا حالا همچين چيزي نديدم و اگر م فرمت كرده باشن اومده سيستم فايل نويسي روي هارد رو تغيير داده
3- بهترين گزينه همون برنامه Minitool كه توي دنيا يكي نسخه رايگان داره كه ميتونيد باهاش تبديل فرمت رو بدون از دست دادن اطلاعات انجام بديد ولي اگر فايلهاتون پريد بايد گزينه پوليش رو بخريد يا دانلود كنيد
4- تمامي فرمايشات دوست عزيزمون عطا درسته و صحيح

بهترين گزينه همون برنامه ميني تول
من به ترتيب عكسهاشو براتون ميزارم و اميدوارم اطلاعاتتون نپره سالم تبديل بشه
1- i.is.cc/2rL0tRC8.jpg
2- i.is.cc/2rL3OodQ.jpg
3- i.is.cc/2rL4XL2N.jpg

موفق باشيد

amir3852
04-03-2017, 13:06
سلام.
این مشکل معمولاً ناشی از وجود اشکال یا باگ در Firmware هست که در سری WD Green نسبتاً شایع هم بود . البته علتهای دیگه ای هم میتونه باعث چنین مشکلاتی بشه .

میتونید تستهای Read و Write روی هارد دیسک انجام بدید و سرعت رو بررسی کنید . البته با توجه به اینکه اطلاعات روی هارد دیسک ذخیره کردید نمیتونید تست Write انجام بدید مگر اینکه اطلاعات رو به جای دیگه منتقل کنید .
برای انجام تستهای Read و Write میتونید از نرم افزار Hard Disk Sentinel Pro (قسمت Surface test) استفاده کنید .

ميتونيد براي تست از برنامه MiniTool و قسمت Surface Test استفاده كنيد 99.99 درصد از همه برنامه هاي ديگه بهتره
1- i.is.cc/2rLahLIi.jpg
2- i.is.cc/2rLkMLBT.jpg

موفق باشيد

am2
05-03-2017, 13:05
سلام
ببخشید من یک هارد اکسترنال سیگیت گوفلکس یک ترابایت دارم. بعد این که یه مدت سرعت هارد به شدت افت کرد. به طوری که نمیشد چیزی روی اون ریخت یا برداشت بعضی وقتام مدام هنگ میکرد. حدود یک سال پیش بردمش پیش یک تعمیرکار گفت یادم نیست فلان قسمت سخت افزارش مشکل داره و نمیشه درست کرد.الان اتفاقی یادش افتادم گفتم بپرسم از متخصصین که باید چیکار کنم.ایا راهی وجود نداره؟:n37:

amir3852
05-03-2017, 14:17
يك چيزي خدمتتون عرض كنم
ما الان تعميركارهاي عزيز الكترونيك مون هم شده اند مثل تعميركاران ماشين فقط تعويض كارن
هد بالانس و سوزن خوندن و نوشتن ضعيف شده و مثل سابق نيست
1- من به شدت به دوستان توصيه ميكنم از خريد هر نوع برندي كه تازه داره خودي نشون ميده پرهيز كنند مثل همين سي گيت
2- ميتونم بعد از 25 سال تجربه كار با كامپيوتر فقط پيشنهاد بدم وسترن بخرين در مرحله دوم هيتاچي و سوم توشيبا

بقيش هيچي

am2
05-03-2017, 14:32
يك چيزي خدمتتون عرض كنم
ما الان تعميركارهاي عزيز الكترونيك مون هم شده اند مثل تعميركاران ماشين فقط تعويض كارن
هد بالانس و سوزن خوندن و نوشتن ضعيف شده و مثل سابق نيست
1- من به شدت به دوستان توصيه ميكنم از خريد هر نوع برندي كه تازه داره خودي نشون ميده پرهيز كنند مثل همين سي گيت
2- ميتونم بعد از 25 سال تجربه كار با كامپيوتر فقط پيشنهاد بدم وسترن بخرين در مرحله دوم هيتاچي و سوم توشيبا

بقيش هيچي

سلام
ممنون.. ایا درست شدنیه این مشکل؟یا خیر؟هزینش بیشتر از یک هارد نو نمیشه؟

amir3852
05-03-2017, 20:20
راستش تا اونجا كه من ميدونم توي محفظه داخلي هارد كه سيندرها و سوزن قرار دارند قابليت تعمير نداره چه همون قديمش چه الان جديدهاش
ولي توي قسمت برد اگر خرابي از مثلا برد باشه آي سي چيپ يا ديود يا خازن يا مقاومت قابليت تعمير داره اونهم بستگي داره باز به تعميركار واردش
بعضي شركتها توي تهران ادعا ميكنند كه ميتونند هارد رو دوباره بازسازي كنند چقدر واقعيت داره من باور نميكنم چون تكنولوژي ساخت هارد ديسك HDD فوق العاده ظريف و ساختار خاصي داره
در هر صورت توي گوگل سرچ كنيد من يك دكتر هارد پيدا كردم حالا چطور و چجوريه خدا عالمه
چون خودم دو تا هارد سيگيت 1 ترابايت داشتم فقط مشكل برد بودش ولي بعد از 2 ماه سر دوندن الكي به من گفتند كه مشكل پيستون داره كه اصلا همچين چيزي جز محالات يعني هر صد ميليون يكبار يك هارد ساخته ميشه كه مشكل پيستون پيدا كنه
خلاصه سرتونو درد نيارم اگر بردين همونجا جلوي چشمتون تست كردند و گفتند ميدونن مشكل از چيه و ميتونن حلش كنن كه خدا رو شكر

am2
05-03-2017, 21:01
راستش تا اونجا كه من ميدونم توي محفظه داخلي هارد كه سيندرها و سوزن قرار دارند قابليت تعمير نداره چه همون قديمش چه الان جديدهاش
ولي توي قسمت برد اگر خرابي از مثلا برد باشه آي سي چيپ يا ديود يا خازن يا مقاومت قابليت تعمير داره اونهم بستگي داره باز به تعميركار واردش
بعضي شركتها توي تهران ادعا ميكنند كه ميتونند هارد رو دوباره بازسازي كنند چقدر واقعيت داره من باور نميكنم چون تكنولوژي ساخت هارد ديسك HDD فوق العاده ظريف و ساختار خاصي داره
در هر صورت توي گوگل سرچ كنيد من يك دكتر هارد پيدا كردم حالا چطور و چجوريه خدا عالمه
چون خودم دو تا هارد سيگيت 1 ترابايت داشتم فقط مشكل برد بودش ولي بعد از 2 ماه سر دوندن الكي به من گفتند كه مشكل پيستون داره كه اصلا همچين چيزي جز محالات يعني هر صد ميليون يكبار يك هارد ساخته ميشه كه مشكل پيستون پيدا كنه
خلاصه سرتونو درد نيارم اگر بردين همونجا جلوي چشمتون تست كردند و گفتند ميدونن مشكل از چيه و ميتونن حلش كنن كه خدا رو شكر
سلام
ممنون بابت توضیحتون. فک کنم اونروز هم طرف بعد دو سه هفته گفت مشکل پیستونه..خاطرم نیست. حالا باز یه تلاشی میکنم ببینم چطوریه..مرسی

amir3852
05-03-2017, 21:14
خواهش ميكنم
باز اگر تهران هستيد مطمئنا مراكز تعميري پيدا ميشه ولي حقيقتش من نه تا حالا هارد و دادم تعمير نه قطعات الكترونيكي فقط نوت بوكم مشكل داشت صفحش پريد دادم تعويض
اون هارد رو هم كه گفتم يك وسترن بلك 80 گيگ با 7200 دور بودش كه با گذاشتن چند تا هارد ساتا خودبخود از دور رفت كنار
يك هارد سيگيت هم داشتم با اينكه اطلاعات خوبي توش بود ولي از قيدش گذشتم به دليل همون پيستون
حالا هر كي يك چيزي ميگه
اميدوارم درست بشه

manutd1
06-03-2017, 09:15
سلام
ببخشید من یک هارد اکسترنال سیگیت گوفلکس یک ترابایت دارم. بعد این که یه مدت سرعت هارد به شدت افت کرد. به طوری که نمیشد چیزی روی اون ریخت یا برداشت بعضی وقتام مدام هنگ میکرد. حدود یک سال پیش بردمش پیش یک تعمیرکار گفت یادم نیست فلان قسمت سخت افزارش مشکل داره و نمیشه درست کرد.الان اتفاقی یادش افتادم گفتم بپرسم از متخصصین که باید چیکار کنم.ایا راهی وجود نداره؟:n37:

هارد باید تست بشه و نمیشه همینجوری نظر داد ولی احتمال اول میاد روی خرابی سکتور برای دیر خوندن و رایت کردن ممکنه بدسکتوری شدید داشته باشه که اصلا قابل رفع نباشه یا هم مشکل از هد هارد باشه که ارزش تعمیر نداره و فقط برای ریکاوری استفاده میشه

edrissoleymani@yah
08-03-2017, 11:32
با سلام و عرض ادب.
من یه هارد مکستور
diamondmax plus 9
80GB ATA / 133 HDD
دارم که تا هفته پیش دلشت به صورت نرمال و بدون مشکل کار میکرد که هفته قبل سیستم رو روشن کردم(البته روی سیستم یه هارد 120 گیگ دیگه هم هست که سالمه و مشکلی نداره ) که بعد از چند ثانیه صدای یه بوق منقطع شروع شد که حدودا 1ثانیه طول داره و بین هر بوق تا بعدی هم 1 ثانیه فاصله هست.بعد که سیستم بالا اومد دیدم دیگه خبری از درایو های اون هارد80 گیگی نیست.توی ستاپ هم که میرم ظرفیت هارد رو 0 میزنه.آیا امیدی هست که اطلاعات روی اون رو بشه روی هار دیگه ای بریزم یا دیگه از بین رفتن؟
آیا روشی که توی انجمن اساتید ارائه کردن با تبدیل USB TO TTL و RS232 ... برای این هارد هم جواب میده؟

mz.9893
08-03-2017, 12:52
سلام طبق گفته تون من روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم اونم همین طوری بود هیچی نشون نمیداد داخل دیسک منیجمنت هم نبود امکان داره سی پی اش سوخته باشه؟

manutd1
09-03-2017, 08:42
سلام طبق گفته تون من روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم اونم همین طوری بود هیچی نشون نمیداد داخل دیسک منیجمنت هم نبود امکان داره سی پی اش سوخته باشه؟

وقتی به سیستم وصل میکنید هارد روشن میشه؟؟اگه روشن میشه صدای غیرمعمول از هد نمیاد مثل تق تق و گیر کردن هد؟؟
اگه همه اینها درست باشه مشکل از نرم افزارهای سیستمی هاردتونه و باید ببرید مراکز تعمیرات تا براتون درستش کنند

manutd1
09-03-2017, 08:46
با سلام و عرض ادب.
من یه هارد مکستور
diamondmax plus 9
80GB ATA / 133 HDD
دارم که تا هفته پیش دلشت به صورت نرمال و بدون مشکل کار میکرد که هفته قبل سیستم رو روشن کردم(البته روی سیستم یه هارد 120 گیگ دیگه هم هست که سالمه و مشکلی نداره ) که بعد از چند ثانیه صدای یه بوق منقطع شروع شد که حدودا 1ثانیه طول داره و بین هر بوق تا بعدی هم 1 ثانیه فاصله هست.بعد که سیستم بالا اومد دیدم دیگه خبری از درایو های اون هارد80 گیگی نیست.توی ستاپ هم که میرم ظرفیت هارد رو 0 میزنه.آیا امیدی هست که اطلاعات روی اون رو بشه روی هار دیگه ای بریزم یا دیگه از بین رفتن؟
آیا روشی که توی انجمن اساتید ارائه کردن با تبدیل USB TO TTL و RS232 ... برای این هارد هم جواب میده؟

این روش برای هاردهای قدیمی جواب نمیده.شما ابتدا تمام اتصالات هاردتون و چک کنید ببینید چجوریه اگه بازم درست نشد فقط باید ببرید مراکز تعمیرات هارد تا براتون درست کنند

mz.9893
09-03-2017, 20:00
وقتی به سیستم وصل میکنید هارد روشن میشه؟؟اگه روشن میشه صدای غیرمعمول از هد نمیاد مثل تق تق و گیر کردن هد؟؟
اگه همه اینها درست باشه مشکل از نرم افزارهای سیستمی هاردتونه و باید ببرید مراکز تعمیرات تا براتون درستش کنند

اطلاعات روش چطور؟امکان داره پاک بشه؟قابل ریکاوری هست؟

manutd1
11-03-2017, 08:29
اطلاعات روش چطور؟امکان داره پاک بشه؟قابل ریکاوری هست؟

اطلاعات معمولا باقی میمونه و قابل ریکاوری هست البته هر چی هارد خرابتر شده باشه امکان برگشت پایین میاد و هزینه هم بالاتر میره.
اول ببرین تعمیرکار تست کنه تا مشخص بشه در چه حدی مشکل داره

King_Noise
14-03-2017, 23:36
با سلام و خسته نباشید من یک کابل تبدیل SATA و IDE به usb گرفتم چون کامپیوتر به شدت خراب و الان هم هارد رو به لب تاب وصل کردم اما مشکلم اینه که ویندوزی که روی هارد نصب شده xp هست و تا خود لودینگ بوت xp میره و بعد میپره و من هم نتونستم روش ویندوز بریزم چون پیغام میده که نمیشه روی چیزی که از پرت usb وصل ویندوز بریزی حالا من چه کنم؟ممنون از راهنماییتون

manutd1
15-03-2017, 20:44
با سلام و خسته نباشید من یک کابل تبدیل SATA و IDE به usb گرفتم چون کامپیوتر به شدت خراب و الان هم هارد رو به لب تاب وصل کردم اما مشکلم اینه که ویندوزی که روی هارد نصب شده xp هست و تا خود لودینگ بوت xp میره و بعد میپره و من هم نتونستم روش ویندوز بریزم چون پیغام میده که نمیشه روی چیزی که از پرت usb وصل ویندوز بریزی حالا من چه کنم؟ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز
دقیقا میخواهید چکار کنید؟؟چرا میخواهید ویندوزی که رو هارد یو اس بی هست بالا بیاد؟؟

G U L D A N
20-03-2017, 00:08
سلام
وقتی میخوام از هارد لپتاپم یا pc روی هارد اکسترنال WD my pass اطلاعاتی کپی کنم . هارد اکسترنالم همچین error ای می ده .
می شه بگید مشکل چیه . و اینکه هارد 1 ماه گارانتیش مونده

EhsanCPU
20-03-2017, 16:43
سلام
وقتی میخوام از هارد لپتاپم یا pc روی هارد اکسترنال WD my pass اطلاعاتی کپی کنم . هارد اکسترنالم همچین error ای می ده .

سلام دوست عزیز
یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه ...

G U L D A N
20-03-2017, 22:40
سلام دوست عزیز
اینم عکس :

ata.royalfalcon
20-03-2017, 22:54
سلام

اینم عکس :

باید به گارانتی ارسال کنید . مخصوصاً با توجه به پیغام I/O device error و بدسکتورهای زیاد .

rz21
21-03-2017, 13:45
سلام دوستان خسته نباشید.
هاردم به یک مشکل عجیبی برخورده.
یک فولدر به نام Games داشتم من. بعد از جند مدت دیدم که کاملا غیب شده. با سرچ در اینترنت و اجرای دستور Attrib تونستم فولدر رو برگردونم اما این فولدر تبدیل شده به یک فایل. یعنی پسوند پایین رو فایل می‌نویسه و حجمش رو هم ۰ بایت زده در حالی که حدودا ۴۰۰ گیگ محتوا درون این فولدر بوده.
جالب‌تر اینجاست که از حجم هارد هیچ چیز کم نشده و به نظر می‌رسه هنوز محتوای فولدر Game یه جایی باشه!
مدل هارد وسترن ۲ ترا.

G U L D A N
21-03-2017, 15:08
باید به گارانتی ارسال کنید . مخصوصاً با توجه به پیغام I/O device error و بدسکتورهای زیاد .

ممنون
من این هارد رو 4 روز امانت به یکی از دوستام دادم. می خوام بدونم چیکار کرده که به این روز افتاده ؟

ata.royalfalcon
21-03-2017, 20:09
سلام دوستان خسته نباشید.
هاردم به یک مشکل عجیبی برخورده.
یک فولدر به نام Games داشتم من. بعد از جند مدت دیدم که کاملا غیب شده. با سرچ در اینترنت و اجرای دستور Attrib تونستم فولدر رو برگردونم اما این فولدر تبدیل شده به یک فایل. یعنی پسوند پایین رو فایل می‌نویسه و حجمش رو هم ۰ بایت زده در حالی که حدودا ۴۰۰ گیگ محتوا درون این فولدر بوده.
جالب‌تر اینجاست که از حجم هارد هیچ چیز کم نشده و به نظر می‌رسه هنوز محتوای فولدر Game یه جایی باشه!
مدل هارد وسترن ۲ ترا.

سلام .

با نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard درایوی که این فولدر قبلاً وجود داشت رو اسکن کنید . اگر این فولدر پیدا شد ، اطلاعات رو منتقل کنید به درایو دیگه .
جدیدترین ورژن که 11 هست رو از سایت سافت گذر میتونید دانلود کنید . برای فعال سازی هم از کیجنی که در فولدر Keygen-TSZ وجود داره استفاده کنید . قبل از استفاده از این کیجن حتماً فایل Read me First.txt رو مطالعه کنید تا بتونید بدون مشکل نرم افزار رو رجستر کنید .

ممنون
من این هارد رو 4 روز امانت به یکی از دوستام دادم. می خوام بدونم چیکار کرده که به این روز افتاده ؟

اگر قبلاً این مشکل وجود نداشت احتمالاً ضربه یا شوک یا حرکت ، جابجا کردن و تکان دادن در هنگام روشن بودن هارد دیسک باعث این مشکل شده .

G U L D A N
21-03-2017, 23:05
اگر قبلاً این مشکل وجود نداشت احتمالاً ضربه یا شوک یا حرکت ، جابجا کردن و تکان دادن در هنگام روشن بودن هارد دیسک باعث این مشکل شده .

ممنون
تو این حالت هارد تعویض می شه یا با نرم افزار تعمیر ؟
چی کار کنم که تعویضش کنن ( گارانتی سازگار :n30: )

ata.royalfalcon
21-03-2017, 23:14
ممنون
تو این حالت هارد تعویض می شه یا با نرم افزار تعمیر ؟
چی کار کنم که تعویضش کنن ( گارانتی سازگار :n30: )

احتمالاً تعویض میشه . البته روی بدنه دقت کنید اثر ضربه مشهود نباشه .

G U L D A N
21-03-2017, 23:46
احتمالاً تعویض میشه . البته روی بدنه دقت کنید اثر ضربه مشهود نباشه .

خط خش داره اما اصلا ضربه نداره !

EhsanCPU
23-03-2017, 23:48
خط خش داره اما اصلا ضربه نداره !

خط و خش مشکلی نداره
روی هارد اطلاعاتی که براتون مهم باشه هم هست ؟

G U L D A N
25-03-2017, 21:14
خط و خش مشکلی نداره
روی هارد اطلاعاتی که براتون مهم باشه هم هست ؟

800 گیگ فیلم با کیفیت بلوری 1080 از انکودر های معروف HDbits دارم .

ata.royalfalcon
26-03-2017, 14:45
800 گیگ فیلم با کیفیت بلوری 1080 از انکودر های معروف HDbits دارم .

اطلاعات اگر مهم هست باید همیشه یه کپی داشته باشید . من خودم یک سیستم اختصاصی تهیه کردم فقط برای بکآپ و هر چند وقت یکبار آپدیت میشوند (این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . اطلاعاتی که قرار هست بطور روزانه استفاده بشه روی هارد دیسکهای اکسترنال ذخیره میشوند .

mehsad100
29-03-2017, 12:59
با سلام به دوستان
من یک هارد اکسترنال wd my passport 1 ترابایتی دارم (حداقل 4 سال قبل گرفتم ) 2 سال اول مشکلی نداشت 2 سال بعد استفاده ای ازش نمی کردم هر 6 ماه یکبار از چندماه قبل سرعت نوشتن روش بسیار پایین اومده یعنی با سرعت 1 مگ حداکثر روش اطلاعات ذخیره میشه وی سرعت خوندنش فرقی نکرده هارد هیچ صدای غیر عادی نداره فریمور ش به روز هست کاملا خالی هست وقتی پورت usb به سیستم وصل میشه به راحتی شناخته نمیشه یعنی باید کابل هارد را محکم به پورت فشار داد تا شناخته بشه در ضمن در حین کپی کردن هم بعضی موقع ها هنگ میکنه و چراغ هارد روشن میمونه و دیگه safe remove هم نمیشه باید کابل را خارج کرد با هیچ نرم افزاری هم بررسی نشده یه مورد دیگه نرم افزار HDD Regenerator روی ویندوز 10 من اجرا نمیشه پس از نصب پیغام unable to initiate میزنه راهی برای نصب روی ویندوز 10 داره لطف کنید اگه امکان داره راهنمایی کنید با چه نرم افزارهایی چه فاکتورهاش را بررسی کنم ممنون

EhsanCPU
29-03-2017, 16:02
با سلام به دوستان
من یک هارد اکسترنال wd my passport 1 ترابایتی دارم (حداقل 4 سال قبل گرفتم ) 2 سال اول مشکلی نداشت 2 سال بعد استفاده ای ازش نمی کردم هر 6 ماه یکبار از چندماه قبل سرعت نوشتن روش بسیار پایین اومده یعنی با سرعت 1 مگ حداکثر روش اطلاعات ذخیره میشه وی سرعت خوندنش فرقی نکرده هارد هیچ صدای غیر عادی نداره فریمور ش به روز هست کاملا خالی هست وقتی پورت usb به سیستم وصل میشه به راحتی شناخته نمیشه یعنی باید کابل هارد را محکم به پورت فشار داد تا شناخته بشه در ضمن در حین کپی کردن هم بعضی موقع ها هنگ میکنه و چراغ هارد روشن میمونه و دیگه safe remove هم نمیشه باید کابل را خارج کرد با هیچ نرم افزاری هم بررسی نشده یه مورد دیگه نرم افزار HDD Regenerator روی ویندوز 10 من اجرا نمیشه پس از نصب پیغام unable to initiate میزنه راهی برای نصب روی ویندوز 10 داره لطف کنید اگه امکان داره راهنمایی کنید با چه نرم افزارهایی چه فاکتورهاش را بررسی کنم ممنون
سلام

mehsad100
30-03-2017, 01:04
سلام عکس از تب health هارد موردنظر
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین تا وضعیت هاردتون بررسی بشه ...[/QUOTE]

EhsanCPU
30-03-2017, 14:30
سلام عکس از تب health هارد موردنظر

متاسفانه هاردتون 561 بد سکتور و 140 بد سکتور threshold داره و علت مشکلاتی که عنوان کردین همین مورد هست ...

mazarei
03-04-2017, 16:38
سلام
هارد وسترن خاویار بلک تنها 33 مگ تو ویندوز میزنه
هارد روشن میشه
میشه کاری کرد ارشیو عکس خانوادگی هستش
شات زیر گرفتم

ata.royalfalcon
04-04-2017, 06:31
سلام
هارد وسترن خاویار بلک تنها 33 مگ تو ویندوز میزنه
هارد روشن میشه
میشه کاری کرد ارشیو عکس خانوادگی هستش
شات زیر گرفتم

سلام.

برای اصلاح حجم هارد دیسک میتونید از برنامه HDAT2 استفاده کنید . آموزش کامل استفاده از این برنامه در پست چهارم تاپیک زیر موجوده .

از این برنامه HDD Capacity Restore Tool هم میتونید استفاده کنید .

با توجه به اهمیت این اطلاعات توصیه میکنم حتماً بکآپ داشته باشید . میتونید هرکدام از این اطلاعات رو روی دو یا چند DVD مرغوب رایت کنید .

esiya
04-04-2017, 20:06
سلام

من دوتا هارد دارم یکی 1ترا و دیگری 500گیگ هر دو هارد سیگیت هستند
هارد اول مشکل اینه که سرعت انتقالش خیلی پائینه 50 دیگه به زور 60 اینا بشه اینم عکس سلامتیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم هارد 500 گیگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونی در مورد وضعیتش یه توضیحی بدید در چه حاله
یه سوال دیگه ام داشتم بهترین نوع کابل دیتا چی هست که بخریم؟
این هارد رو چیکار کنم سرحال بشن یه جوری روحی تازه دریافت کنند
ممنون

G U L D A N
05-04-2017, 17:46
سلام
روی دستگاه زیر که می خوام ویندوز بزنم . نمی شه ( در صورتی که هارد کامل فرمت کنم اونم یکبار نصب می شه )
آیا این هارد مشکل داره و نحوه حل کردنش بچه صورته ؟

esiya
06-04-2017, 02:52
سلام

هارد اول مشکل اینه که سرعت انتقالش خیلی پائینه 50 دیگه به زور 60 اینا بشه اینم عکس سلامتیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم هارد 500 گیگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونی در مورد وضعیتش یه توضیحی بدید در چه حاله
ممنون

کسی نبود کمک کنه؟
آقا عطا:n16:

ata.royalfalcon
06-04-2017, 17:30
سلام

ممنون

سلام .

این هارد دیسک بنظر سالم هست و مشکلی نداره . سرعت هم بستگی به چندین عامل داره که در پست 23# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بطور کامل به همراه چند تست عملی در این مورد توضیح دادم . من هروقت از هارد اکسترنال که USB3 هست اطلاعاتی رو به هارد اینترنال سیستم منتقل میکنم تقریباً همین سرعت شما رو میگیرم ولی انتقال اطلاعات بین دو هارد دیسک اینترنال سرعت بیشتری بهم میده که نشاندهنده تفاوت در عملکرد چیپ و کنترلرهای SATA و USB3 مادربرد هست .

تعداد CRC Errorـها تا الان 96764 هست . یه مدت از سیستم استفاده کنید و ببینید تعداد خطاها افزایش پیدا میکنه یا خیر . اگر افزایش نداشت لازم نیست کار خاصی انجام بدید در غیر اینصورت علاوه بر تعویض کابل SATA ، این هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه مادربرد وصل کنید . ترجیحاً به پورتی وصل کنید که مربوط به چیپست اصلی مادربرد باشه نه کنترلرهایی که برای افزایش تعداد پورتهای SATA بطور جداگانه روی مادربرد نصب میشه .
در مورد Reallocated count sector هم هر چند وقت یکبار کنترل کنید بیشتر میشه یا خیر (تا الان 452 مورد) . اگر بیشتر نمیشه لازم نیست کاری انجام بدید .

ata.royalfalcon
06-04-2017, 17:46
سلام
روی دستگاه زیر که می خوام ویندوز بزنم . نمی شه ( در صورتی که هارد کامل فرمت کنم اونم یکبار نصب می شه )
آیا این هارد مشکل داره و نحوه حل کردنش بچه صورته ؟

سلام .

پیشنهاد میکنم یکبار این هارد دیسک رو Zero fill کنید . برای اینکار برید به قسمت Erase همین برنامه HD Tune Pro و از منوی پایین آمدنی گزینه Zero fill رو انتخاب و دکمه Start رو بزنید .
چند نکته :
1. این هارد دیسک باید بصورت هارد غیر ویندوزی روی سیستم دیگه نصب بشه .
2. اطلاعات بطور غیر قابل ریکاوری از بین خواهد رفت (یا حتی ممکن هست در اثر فشار زیاد کاری این هارد از بین بره) پس اگر اطلاعاتی دارید منتقل کنید به جای دیگه و همچنین اگر روی سیستم چند هارد دیسک نصب هست مطمئن بشید هارد دیسک درستی رو انتخاب کرده باشید .
3. Zero fill کردن هارد دیسک زمانبر هست و در تمام این مدت هارد دیسک در حال فعالیت هست . پس دمای هارد دیسک رو کنترل و در صورت لزوم از فن جهت کاهش دما استفاده کنید .

esiya
06-04-2017, 18:32
سلام .

این هارد دیسک بنظر سالم هست و مشکلی نداره . سرعت هم بستگی به چندین عامل داره که در پست 23# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بطور کامل به همراه چند تست عملی در این مورد توضیح دادم . من هروقت از هارد اکسترنال که USB3 هست اطلاعاتی رو به هارد اینترنال سیستم منتقل میکنم تقریباً همین سرعت شما رو میگیرم ولی انتقال اطلاعات بین دو هارد دیسک اینترنال سرعت بیشتری بهم میده که نشاندهنده تفاوت در عملکرد چیپ و کنترلرهای SATA و USB3 مادربرد هست .

تعداد CRC Errorـها تا الان 96764 هست . یه مدت از سیستم استفاده کنید و ببینید تعداد خطاها افزایش پیدا میکنه یا خیر . اگر افزایش نداشت لازم نیست کار خاصی انجام بدید در غیر اینصورت علاوه بر تعویض کابل SATA ، این هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه مادربرد وصل کنید . ترجیحاً به پورتی وصل کنید که مربوط به چیپست اصلی مادربرد باشه نه کنترلرهایی که برای افزایش تعداد پورتهای SATA بطور جداگانه روی مادربرد نصب میشه .
در مورد Reallocated count sector هم هر چند وقت یکبار کنترل کنید بیشتر میشه یا خیر (تا الان 452 مورد) . اگر بیشتر نمیشه لازم نیست کاری انجام بدید .

عطا جان لطفا این سه تا سوالم رو همین که پرسیده بودم جواب بدید!

بعد آپدیت کردن Firmware هاردها (سیگیت) کار خطریه و تخصص لازم داره؟یعنی اگه نتونی هارد میسوزه؟

ممنون:n16:

G U L D A N
06-04-2017, 19:31
سلام .

پیشنهاد میکنم یکبار این هارد دیسک رو Zero fill کنید . برای اینکار برید به قسمت Erase همین برنامه HD Tune Pro و از منوی پایین آمدنی گزینه Zero fill رو انتخاب و دکمه Start رو بزنید .
چند نکته :
1. این هارد دیسک باید بصورت هارد غیر ویندوزی روی سیستم دیگه نصب بشه .
2. اطلاعات بطور غیر قابل ریکاوری از بین خواهد رفت (یا حتی ممکن هست در اثر فشار زیاد کاری این هارد از بین بره) پس اگر اطلاعاتی دارید منتقل کنید به جای دیگه و همچنین اگر روی سیستم چند هارد دیسک نصب هست مطمئن بشید هارد دیسک درستی رو انتخاب کرده باشید .
3. Zero fill کردن هارد دیسک زمانبر هست و در تمام این مدت هارد دیسک در حال فعالیت هست . پس دمای هارد دیسک رو کنترل و در صورت لزوم از فن جهت کاهش دما استفاده کنید .
آیا میزان کارکرد هارد ( مدت زمانی که هارد کار کرده ) رو از کجای این نرم افزار می شه دید ؟

ata.royalfalcon
06-04-2017, 20:26
آیا میزان کارکرد هارد ( مدت زمانی که هارد کار کرده ) رو از کجای این نرم افزار می شه دید ؟

کارکرد هارد در قسمت Power on hours count نوشته میشه . الان کارکرد هارد دیسک 5732 ساعت هست . البته استاندارد واحدی بین سازندگان وجود نداره و حتی ممکن هست هر نیم ساعت این پارامتر افزایش پیدا کند .

عطا جان لطفا این سه تا سوالم رو همین که پرسیده بودم جواب بدید!

بعد آپدیت کردن Firmware هاردها (سیگیت) کار خطریه و تخصص لازم داره؟یعنی اگه نتونی هارد میسوزه؟

ممنون:n16:

هیچ اقدامی لازم نیست به جزء مواردی که قبلاً گفتم . میتونید دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنید که از نظر من ضرورتی نداره و تاثیر خاصی ایجاد نمیکنه .

اگر Firmware جدید موجود بود بررسی کنید علت نسخه جدید چی هست . در صورتیکه لازم بود آپدیت کنید ولی با رعایت نکات احتیاطی . مثلاً زمانی آپدیت کنید که احتمال قطعی برق کم باشه . داشتن کپی از اطلاعات قبل از آپدیت ضروری هست . نیاز به تخصص هم نداره و باید طبق مراحلی که در سایت گفته میشه عملیات رو انجام بدید .
در صورتیکه در حین آپدیت خطایی رخ بده و آپدیت ناموفق باشه هارد دیسک نمیسوزه ولی دیگه نمیتونید به هارد دیسک و اطلاعات دسترسی داشته باشید و باید ارسال کنید به مراکز تخصصی .

بهتر هست از کابل SATA که همراه با مادربرد ارائه میشه استفاده کنید . من خودم از کابل Asus استفاده میکنم (عکس زیر) .

mohammad.pc
17-04-2017, 14:37
سلام.هارد اکسترنال wd my passport یکساله دارمش خیلی کم ازش استفاده کردم تازگی که به کامپیوتر وصلش میکنم هارد توی my computer نیست ولی چراغ هارد روشنه صدای موتورش هم میاد توی قسمت device manager====>disk drives هم هست .در قسمت disk management نیست.روی سیستم های دیگه هم همین طوره.20دقیقه که به سیستم وصل باشه داریو میاد ولی روش که کلیک میکنم سیستم هنگ میکنه.کابل و هم عوض کردم فایده نداشت اطلاعاتش برام مهمه مشکل چیست؟

alone one
22-04-2017, 15:31
حذف شه لطفا

alone one
22-04-2017, 15:32
سلام به اساتید خودم
با توجه به عکسی که فرستاد و اطلاعاتی که هست مشگل کجاس که سلامتیه ssd اومده رو ۹۸٪؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

manutd1
23-04-2017, 08:43
سلام.هارد اکسترنال wd my passport یکساله دارمش خیلی کم ازش استفاده کردم تازگی که به کامپیوتر وصلش میکنم هارد توی my computer نیست ولی چراغ هارد روشنه صدای موتورش هم میاد توی قسمت device manager====>disk drives هم هست .در قسمت disk management نیست.روی سیستم های دیگه هم همین طوره.20دقیقه که به سیستم وصل باشه داریو میاد ولی روش که کلیک میکنم سیستم هنگ میکنه.کابل و هم عوض کردم فایده نداشت اطلاعاتش برام مهمه مشکل چیست؟

با توجه به توضیحاتتون هاردتون بدسکتور داره و باید ببرید پیش تعمیرکار

13681
25-04-2017, 09:39
سلام خدمت دوستان
من دوتا هارد دارم که این مشکل رو دارن راه حل چیه البته 320 اولویت داره

با تشکر

G U L D A N
20-05-2017, 19:12
سلام . مشکل هارد زیر چیه ؟
و چطور می شه حلش کرد .
کلی هم اطلاعات توش دارم

™...
04-06-2017, 19:09
با توجه به صحبت های قبل که در مورد خطای end to end error detection در تاپیک خوندم این طور فهمیدم که این مشکل هارد نیست و مشکل از در گاه های ورودی خروجی و رابط ها هستش که ممکنه تغییراتی در نسخه برداری از یک فایل ایجاد کنه . حالا یک سوال با توجه به اینکه این مشکل برای هارد لپ تاپ من پیش اومده لپ تاپ رو بفروشم بره یا نه مشکلی پیش نمیاد نگهش دارم ؟! کسی این مورد برای هارد لپ تاپش پیش اومده و اگه اومده پند وقت هستش که این مورد رو داره ؟!

mamadalmani
08-06-2017, 17:21
سلام یه هارد اکسترنال میزنم به سیستم هنگ میکنه سیستم چراغش چشمک میزنه ولی کاری نمیشه باهاش کرد

EhsanCPU
09-06-2017, 00:52
با توجه به صحبت های قبل که در مورد خطای end to end error detection در تاپیک خوندم این طور فهمیدم که این مشکل هارد نیست و مشکل از در گاه های ورودی خروجی و رابط ها هستش که ممکنه تغییراتی در نسخه برداری از یک فایل ایجاد کنه . حالا یک سوال با توجه به اینکه این مشکل برای هارد لپ تاپ من پیش اومده لپ تاپ رو بفروشم بره یا نه مشکلی پیش نمیاد نگهش دارم ؟! کسی این مورد برای هارد لپ تاپش پیش اومده و اگه اومده پند وقت هستش که این مورد رو داره ؟!
سلام یه عکس هم از تب overview نرم افزار Hard Disk Sentinel قرار بدین
در مورد فروش لپ تاپ اگه خیلی حساس هستین نیازی به فروش لپ تاپ نیست شما میتونین هارد لپ تاپ را با یه هارد نو و جدیدتر تعویض کنید...

سلام یه هارد اکسترنال میزنم به سیستم هنگ میکنه سیستم چراغش چشمک میزنه ولی کاری نمیشه باهاش کرد
سلام هاردتون در my computer و disk management شناسایی میشه؟
اگه سیستمتون هارد را میشناسه یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین

mamadalmani
09-06-2017, 00:58
سلام هاردتون در my computer و disk management شناسایی میشه؟
اگه سیستمتون هارد را میشناسه یه عکس از تب health نرم افزار hd tune قرار بدین
سلام
من مثلا همین برنامه Hd tune رو وقتی هارد رو میزنم باز نمیشه به محضی که هارد رو میکشم بیرون برنامه بالا میاد تو دیوایس اند پرینتر میاد یه my passport ultra ولی روش کلیک میکنم باز هنگ میکنه سیستم

EhsanCPU
09-06-2017, 01:29
سلام
من مثلا همین برنامه Hd tune رو وقتی هارد رو میزنم باز نمیشه به محضی که هارد رو میکشم بیرون برنامه بالا میاد تو دیوایس اند پرینتر میاد یه my passport ultra ولی روش کلیک میکنم باز هنگ میکنه سیستم
وقتی هارد متصله از قسمت disk management عکس بزارین

هارد صدای غیر طبیعی هم داره ؟؟؟

mamadalmani
09-06-2017, 12:22
وقتی هارد متصله از قسمت disk management عکس بزارین

هارد صدای غیر طبیعی هم داره ؟؟؟
اینجا هم هارد رو وصل میکنم میخوام برم توش نمیره
هارد نه صدای غیر طبیعی نداره همون صدای وقتی کار می کنه رو میده چراغشم چشمکم میزنه

feranko724
09-06-2017, 18:20

معنم مشکل تورو دارم hd720خریدم 50گیک بیشتربریزم نمیریز هنگ میکنه دیگه دراوردن از داخلشم ناممکن چون با هر دفه کلیک داخل درایوهنگ میکنه تازه خریدم دارم میفرستم برگارانتی

EhsanCPU
09-06-2017, 19:35
اینجا هم هارد رو وصل میکنم میخوام برم توش نمیره
هارد نه صدای غیر طبیعی نداره همون صدای وقتی کار می کنه رو میده چراغشم چشمکم میزنه

با یه سیستم دیگه هم چک کنید...

mamadalmani
09-06-2017, 20:12
بازم همینجوریه یه سیم دیگه هم بهش وصل کردم بازم نشد
فقط این قابل برگردوندن هست اطلاعاتش هزینه اش چه قد میشه حدودا یه ترابایت

feranko724
09-06-2017, 20:39

من بردم دادم بفرستند گارانتی وقتی تا40 50گیک میریزی خوبه بیشتر میریختم هنگ میکرد درضمن همون یه خوردرم میریختم دیگه دراوردنش غیرممکن بود فرستادم درست کنند نکن فلان قطعش شامل گارانتی نمیشه چون هزینه نمیکنم تازه خریدمش صدرحمت به اینترنال

EhsanCPU
09-06-2017, 21:44
بازم همینجوریه یه سیم دیگه هم بهش وصل کردم بازم نشد
فقط این قابل برگردوندن هست اطلاعاتش هزینه اش چه قد میشه حدودا یه ترابایت
اگه در سیستم دیگر هم مشکل پابرجاست احتمالا هاردتون یا مشکل نرم افزاری مثل Firmware داره یا مشکل سخت افزاری داخلی
که اگه اطلاعات داخلش براتون مهم هست باید هارد رو به یکی از مراکز معتبر و تخصصی بازیابی اطلاعات هارد بسپارید تا اطلاعات را برای شما بازیابی کنند
هزینش بستگی به مشکل هاردتون داره اگه مشکل نرم افزاری باشه هزینه زیادی نداره ولی اگه مشکل هاردتون سخت افزاری باشه هزینه بالایی داره ...
مشکلات سخت افزاری اکثرا در موارد ضربه و یا تکان شدید یا افتادن از ارتفاع و شوک الکتریکی اتفاق میافته

EhsanCPU
09-06-2017, 21:47
من بردم دادم بفرستند گارانتی وقتی تا40 50گیک میریزی خوبه بیشتر میریختم هنگ میکرد درضمن همون یه خوردرم میریختم دیگه دراوردنش غیرممکن بود فرستادم درست کنند نکن فلان قطعش شامل گارانتی نمیشه چون هزینه نمیکنم تازه خریدمش صدرحمت به اینترنال
سلام گارانتی هاردتون چه شرکتیه؟
اصولا در این موارد شرکت های گارانتی هارد را با یه هارد آکبند تعویض میکنن ...

feranko724
09-06-2017, 22:42
سلام گارانتی هاردتون چه شرکتیه؟
اصولا در این موارد شرکت های گارانتی هارد را با یه هارد آکبند تعویض میکنن ...

هاردمadata hd720تازه 2ماه خریدم گارانتی شم انفورماتیک هست 3سال گارانتی داشت یه سری فایل ها مو ریختم توش بعداز اینترنالم پاک کردم فرداش زدم به سیستم اکسترنا لمو فرمت خواست

™...
10-06-2017, 03:09
سلام یه عکس هم از تب overview نرم افزار Hard Disk Sentinel قرار بدین
در مورد فروش لپ تاپ اگه خیلی حساس هستین نیازی به فروش لپ تاپ نیست شما میتونین هارد لپ تاپ را با یه هارد نو و جدیدتر تعویض کنید...

از صفحه Overview چه چیز مد نظر شماست ؟!

EhsanCPU
10-06-2017, 04:23
از صفحه Overview چه چیز مد نظر شماست ؟!
قرار بدین تا بررسی بشه ...

feranko724
13-06-2017, 17:29
سلام خدمت دوستان
من دوتا هارد دارم که این مشکل رو دارن راه حل چیه البته 320 اولویت داره

با تشکر

من با همین نرم افزار هارداکسترنال خودم روتست کردم 2تا خطزرد داشت تو ارور اسکان هم جدول پربود از رنگ قرمز فرستادم گارانتی تازه خریده بودم

محمد7966
14-06-2017, 06:46
سلام

یکی از درایورهای هارد لبتابم مشکل داره،اگر فایل های سنگین ازش حذف کنم یا با ویندوز خطاهاشو اسکن کنم وحتی با برنامه hdd regenetaor تعمیر کنم باز به قسمت reallocated sector اضافه میشه و از درصد سلامتی هارد یک واحد کم میکنه

چند روز پیش یک واحد به اون قسمت اضافه کردم یعنی reallocated secto و حتی برنامه هشدار داد و دیدم از 68 درصد به 69 درصد ارتقا یافت

تا چقدر میتونم اینکارو انجام بدم؟یعنی الان اون قسمت روی B هست .تا چقدر میتونم افزایش بدم تا بره روی 10 یا حتی مثلا 8،7 ..

royayekhis
15-06-2017, 14:14
سلام دوستان
لپ تاپ من قدیمیه و خیلی باهاش کار کردم اما هیچوقت این صدای غیرعادی رو ازش نشنیده بودم.
البته اینو بگم همیشه خیلی زود داغ می کنه و فنش روشن می شه و این صدای جدید هم صدایی مثل گیر کردن فن تو چیزیه که فقط گاهی اوقات شنیده می شه (بیشتر زمانیکه لپ تاپ رو جابجا کنم) .
اما با این حال HD Tune رو اجرا کردم و از منوی Health گزینه Celebration Retry Count 99 99 0 1697 warning داره .
میتونید لطفا کمکم کنید بدونم مشکل از هارده یا فن ؟

EhsanCPU
15-06-2017, 20:45
سلام دوستان
لپ تاپ من قدیمیه و خیلی باهاش کار کردم اما هیچوقت این صدای غیرعادی رو ازش نشنیده بودم.
البته اینو بگم همیشه خیلی زود داغ می کنه و فنش روشن می شه و این صدای جدید هم صدایی مثل گیر کردن فن تو چیزیه که فقط گاهی اوقات شنیده می شه (بیشتر زمانیکه لپ تاپ رو جابجا کنم) .
اما با این حال HD Tune رو اجرا کردم و از منوی Health گزینه Celebration Retry Count 99 99 0 1697 warning داره .
میتونید لطفا کمکم کنید بدونم مشکل از هارده یا فن ؟
سلام عکس تب Health رو قرار بدین...

13681
17-06-2017, 09:29
داداش هارد 320 من داره کار میکنه و مشکل خاصی نداره ولی این اخطار نگران کننده نیست و اینکه دلیل ایجاد این مشکل چیه از برق پاور هستش یا از کابل دیتا
ممنون

درضمن گارانتی ندارن

ata.royalfalcon
17-06-2017, 15:37
داداش هارد 320 من داره کار میکنه و مشکل خاصی نداره ولی این اخطار نگران کننده نیست و اینکه دلیل ایجاد این مشکل چیه از برق پاور هستش یا از کابل دیتا
ممنون

درضمن گارانتی ندارن

پست 8536# همین تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) رو مطالعه کنید که توضیحات كاملي دادم .

ALIAHMADI6218
17-06-2017, 17:33
سلام. دوستان من یه هارد اکسترنال adata دارم که فایل های مهمی داخلش دارم. دیروز هارد اکسترنال رو به تلویزیون وصل کرده بودم از تلویزین جدا و به گوشیم وصل کردم. که دیدم تمامی اطلاعاتم پریده. وقتی به pc وصلش میکنم و وارد هارد میشم فضای استفاده شده را خالی نشون میده. اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که چکار کنم اطلاعاتم برگرده ممنون میشم . چون فایل های بسیار مهمی در هارد اکسترنال داشتم که الان نیست

ata.royalfalcon
18-06-2017, 07:38
سلام. دوستان من یه هارد اکسترنال adata دارم که فایل های مهمی داخلش دارم. دیروز هارد اکسترنال رو به تلویزیون وصل کرده بودم از تلویزین جدا و به گوشیم وصل کردم. که دیدم تمامی اطلاعاتم پریده. وقتی به pc وصلش میکنم و وارد هارد میشم فضای استفاده شده را خالی نشون میده. اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که چکار کنم اطلاعاتم برگرده ممنون میشم . چون فایل های بسیار مهمی در هارد اکسترنال داشتم که الان نیست

سلام .
وضعیت رو دقیق توضیح ندادید اگر فقط چند فایل حذف شده و پارتیشنها تغییری نداشته از برنامه minitool power data recovery برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید ولی اگر پارتیشنها تغییر کردند مثلاً پارتیشنها حذف شدند یا فایل سیستم تغییر کرده با برنامه minitool partition wizard professional شاید پارتیشنها به همراه اطلاعات برگرده . آموزش هر دو نرم افزار در تاپیک زیر موجوده .

ولی توصیه میکنم بفرستید مراکز تخصصی جهت بازیابی اطلاعات . این مشکل تجربه ای برای شما باشه که همیشه از اطلاعات مهم کپی در جای دیگه داشته باشید .

G U L D A N
18-06-2017, 08:41
سلام .
وضعیت رو دقیق توضیح ندادید اگر فقط چند فایل حذف شده و پارتیشنها تغییری نداشته از برنامه minitool power data recovery برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید ولی اگر پارتیشنها تغییر کردند مثلاً پارتیشنها حذف شدند یا فایل سیستم تغییر کرده با برنامه minitool partition wizard professional شاید پارتیشنها به همراه اطلاعات برگرده . آموزش هر دو نرم افزار در تاپیک زیر موجوده .

ولی توصیه میکنم بفرستید مراکز تخصصی جهت بازیابی اطلاعات . این مشکل تجربه ای برای شما باشه که همیشه از اطلاعات مهم کپی در جای دیگه داشته باشید .

این مشکل رو من وقتی هارد و از طریق کابل OTG به گوشی می زنم پیدا کردم . حالا دلیلش چیه نمیدونم . اگر هاردتون گارانتی داره در سال اول شرکت آونگ رایگان اطلاعاتتون رو بازیابی می کنه

shaahani
25-06-2017, 13:53
سلام و خسته نباشید دوستان

هارد دیسک اکسترنال من با خطا های Reallocated Sectors / Reallocation Event / Current Pending Sector مواجه شده است.

میخواستم بدونم بوسیله بوتیبل و نرم افزار HDD regenerator تحت داس این مشکلات برطرف میشه و یا خیر ؟

ehbas
27-06-2017, 15:16
سلام به همگی
یه لپتاپ مدل Dell XPS L502X دارم که هارد وسترن داره. یه مدت طولانی بود که ویندوزش خیلی طول میکشید تا بالا بیاد حدود 10 دقیقه در صفحه آبی (قبل از نمایش Welcome) گیر می کرد و وقتی هم که سیستم بالا می اومد خیلی کند بود. تا اینکه چند روز پیش دیگه اطلا بالا نیومد حتی تا نیم ساعت هم صبر کردم. بعدش startup recovery ویندوز خودش بالا اومد و شروع کرد به recovery که موفق نشد. حالا از شواهد و قراین فهمیدم که مشکل از هارد هست چون ویندوزم میخوام نصب کنم خیلی طول میکشه که اطلاهات هارد رو نشون بده و کلا گیر داره.
من اطلاعات کل هارد که شامل درایو ویندوز و یه درایو دیگست رو لازم دارم. لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم اولا اطلاعات هارد رو هر جوری شده استخراج کنم ثانیا برای تعمیر و احیانا از بین بردن بد سکتورهاش راهی هست یا نه.
ممنون

ata.royalfalcon
27-06-2017, 16:05
سلام به همگی
یه لپتاپ مدل Dell XPS L502X دارم که هارد وسترن داره. یه مدت طولانی بود که ویندوزش خیلی طول میکشید تا بالا بیاد حدود 10 دقیقه در صفحه آبی (قبل از نمایش Welcome) گیر می کرد و وقتی هم که سیستم بالا می اومد خیلی کند بود. تا اینکه چند روز پیش دیگه اطلا بالا نیومد حتی تا نیم ساعت هم صبر کردم. بعدش startup recovery ویندوز خودش بالا اومد و شروع کرد به recovery که موفق نشد. حالا از شواهد و قراین فهمیدم که مشکل از هارد هست چون ویندوزم میخوام نصب کنم خیلی طول میکشه که اطلاهات هارد رو نشون بده و کلا گیر داره.
من اطلاعات کل هارد که شامل درایو ویندوز و یه درایو دیگست رو لازم دارم. لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم اولا اطلاعات هارد رو هر جوری شده استخراج کنم ثانیا برای تعمیر و احیانا از بین بردن بد سکتورهاش راهی هست یا نه.
ممنون

سلام .

لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم اولا اطلاعات هارد رو هر جوری شده استخراج کنم
برای خارج کردن اطلاعات یکی از راههای زیر رو انجام بدید .
1. اگر سیستم دیگه ای دارید این هارد دیسک رو از لپتاپ خارج کنید و بعنوان هارد دیسک دوم (هارد غیر ویندوزی) به سیستم متصل و اطلاعات رو خارج کنید .
2. با استفاده از ویندوزهای Live (ویندوزهایی که نیاز به نصب ندارند و از روی DC یا DVD بوت میشوند) اطلاعات رو به هارد اکسترنال منتقل کنید . میتونید از Hiren's BootCD استفاده کنید که دارای ویندوز Live هست .
3. باکس مخصوص هارد دیسکهای 2.5 اینچی لپتاپی بخرید و این هارد دیسک رو تبدیل به اکسترنال کنید و اطلاعات رو در اسرع وقت به هارد دیسک سالم منتقل کنید .

ثانیا برای تعمیر و احیانا از بین بردن بد سکتورهاش راهی هست یا نه.

بعد از خارج کردن اطلاعات ، یکبار هارد دیسک رو Zero fill کنید . اگر مشکلاتی که گفتید برطرف نشد باید به فکر خرید هارد دیسک نو باشید .

STTIGER
30-06-2017, 18:39
سلام دوستان
هارد اینترنال لپتاپ من داخل HD Tune ارور Calibration Retry Count میده و چند روزی که دارم مانیتورش میکنم همینجوری داره بالا میره( معمولا اگه شب لپتاپ رو برای دانلود روشن بزارم حدود 1 یا 2 تا میره بالا)
از لحاظ کولینگ هم مشکلی نداره دماش از 37 38 درجه بالاتر نمیره
مدل هارد هم اینه : ST1000LM024
ممنون میشم راهنمایی کنین این ارور به خاطر چیه و آیا امکان Fail شدن هارد وجود داره یا نه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
01-07-2017, 21:43
دوستان گرامی درود
مشکل خیلی شدیدی پیدا کردم خیلی خلاصه بگم
لپتاپ ایسوس 53 با هارد 750
ویندوز دیگه بالا نیومد و وقتی می خواستم ویندوز رو عوض کنم (امتحان با چند سی دی مختلف) در مرحله شناخت و نصب هارد نمی تونه پت هارد رو پیدا کنه و از من لوکیشن می خواد که نمی تونم پیدا کنم و همونجا قطع می شه
هارد رو بصورت یو اس بی به کامیوتر دیگه ای وصل می کنم می گه فرمت نشده و گیر میوفته
اطلاعات روی عارد رو لازم دارم
مثل اینکه بدسکتور گرفته باشه
و با هر برنامه ریپیر هم که چک می کنم کلن قفل میشه و نمی تونه شروع کنه به چک کل هارد
منون میشم دوستان بروش مبتدی کمک کنید

GHAGHALEELEE
14-07-2017, 18:19
سلام
من هارد 8 ترای اکسترنال دسکتاپ وسترن رو هم تونستم روش قفل بگذارم هم نرم افزارهاش رو نصب کنم ولی تو برنامه wd smartware ایکون و مشخصات این هارد مثل سه تا هارد دیگه وسترن اکسترنالم نمیاد.برای همین مجبور شدم با wd quick view هارد 8 ترا رو سیف ریمو کنم ولی وقتی با برنامه hd tune pro نگاه میکنم میبینم unsafe remove هر دفعه یک دونه بالا میره و الان 7 بار شده.راهی نداره بتونم این هارد 8 ترا رو هم مثا اون بقیه تو برنامه wd smartware مشاهده و از اونجا سیف ریمو کنم؟
مرسی

ata.royalfalcon
14-07-2017, 21:41
سلام
من هارد 8 ترای اکسترنال دسکتاپ وسترن رو هم تونستم روش قفل بگذارم هم نرم افزارهاش رو نصب کنم ولی تو برنامه wd smartware ایکون و مشخصات این هارد مثل سه تا هارد دیگه وسترن اکسترنالم نمیاد.برای همین مجبور شدم با wd quick view هارد 8 ترا رو سیف ریمو کنم ولی وقتی با برنامه hd tune pro نگاه میکنم میبینم unsafe remove هر دفعه یک دونه بالا میره و الان 7 بار شده.راهی نداره بتونم این هارد 8 ترا رو هم مثا اون بقیه تو برنامه wd smartware مشاهده و از اونجا سیف ریمو کنم؟
مرسی

سلام .

در مورد مشکل دیده نشدن هارد اکسترنال هشت ترابایتی در برنامه WD SmartWare پیشنهاد میکنم کلیه برنامه ها رو uninstall و آخرین ورژن برنامه های WD Drive Utilities و WD SmartWare و WD SES رو از سایت وسترن دیجیتال دانلود و نصب کنید . احتمالاً مشکل برطرف میشه .

در مورد افزایش در تعداد unsafe shutdown count ، اگر مطمئن هستید که بعد از Safely remove کردن هارد دیسک بطور کامل خاموش میشه یعنی LED جلوی هارد اکسترنال خاموش میشه (نه حالت چشمک زدن) پس مشکلی نداره و جای نگرانی نیست .

GHAGHALEELEE
15-07-2017, 12:22
سلام .

در مورد مشکل دیده نشدن هارد اکسترنال هشت ترابایتی در برنامه WD SmartWare پیشنهاد میکنم کلیه برنامه ها رو uninstall و آخرین ورژن برنامه های WD Drive Utilities و WD SmartWare و WD SES رو از سایت وسترن دیجیتال دانلود و نصب کنید . احتمالاً مشکل برطرف میشه .

در مورد افزایش در تعداد unsafe shutdown count ، اگر مطمئن هستید که بعد از Safely remove کردن هارد دیسک بطور کامل خاموش میشه یعنی LED جلوی هارد اکسترنال خاموش میشه (نه حالت چشمک زدن) پس مشکلی نداره و جای نگرانی نیست .

برنامه ها رو پاک کردم با نرم ازفار tuneup هم همه ردپاها رو پاک کردم و دوباره نصب کردم (بعد از ریستارت) بازم ظاهر نشد هارد 8 ترا تو smartware.همه برنامه هایی هم که نصب کردم اخرین ورژن از سایت wd بود.جالبه تو پکیجی که تو هارد 8 ترا هست چیزی به اسم wd smartware نصب نمیشه.فقط سه تا برنامه password - utiltie - backup هست.

اقا عطا خودتون 8 ترا رو تونستید توی smartware ببینید؟

در مورد دوم اصلا این هارد نه led داره و نه وقتی از بالا نگاه میکنم چراغی داخل هارد هست که بشه فهمید.فقط وقتی سیف ریمو میکنم که صدای هارد خاموش میشه ولی چراغی وجود نداره که بشه فهمید.

ببخشید طولانی شد

ata.royalfalcon
17-07-2017, 07:02
برنامه ها رو پاک کردم با نرم ازفار tuneup هم همه ردپاها رو پاک کردم و دوباره نصب کردم (بعد از ریستارت) بازم ظاهر نشد هارد 8 ترا تو smartware.همه برنامه هایی هم که نصب کردم اخرین ورژن از سایت wd بود.جالبه تو پکیجی که تو هارد 8 ترا هست چیزی به اسم wd smartware نصب نمیشه.فقط سه تا برنامه password - utiltie - backup هست.

اقا عطا خودتون 8 ترا رو تونستید توی smartware ببینید؟

در مورد دوم اصلا این هارد نه led داره و نه وقتی از بالا نگاه میکنم چراغی داخل هارد هست که بشه فهمید.فقط وقتی سیف ریمو میکنم که صدای هارد خاموش میشه ولی چراغی وجود نداره که بشه فهمید.

ببخشید طولانی شد

در سایت وسترن دیجیتال گفته شده یکسری از مدلهای 8 ترابایتی از WD Unlocker VCD که مورد نیاز برنامه WD Smartware هست پشتیبانی نمیکنند و در نتیجه به جای برنامه WD Smartware باید از برنامه های WD Backup یا Acronis True Image WD Edition استفاده کنند .

لیست هارد های اکسترنالی که از WD Smartware پشتیبانی میکنند .

ضمناً من 8 ترابایتی اکسترنال ندارم ، ولی WD Red هشت ترابایتی دارم که دقیقاً مثل شما با وجودیکه سیستم رو بطور اصولی خاموش میکنم unsafe shutdown count بیشتر میشه . مطالب زیادی رو هم در اینترنت جستجو کردم ولی فعلاً به نتیجه قطعی نرسیدم .