PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت سیستم پایین اومده!

iAR11
01-11-2007, 12:48
سلام؛
مدتی که کامپیوترم مشکلی براش پیش اومده. وقتی رو درایوهاش کلیک می‌کنم یک پنجرة جدید باز می‌شه و وقتی هم که روی اون راست کلیک می‌کنم Autoplay می‌ده! همة درایوهاش اینجوری شده.
از منوی tools فولدر آپشن حذف شده و نمی‌تونم کاری کنم که فایل‌های هیدن‌رو نشون بده.
سرعت سیستم خیلی کم شده و وقتی مموری فلش می‌زارم remove نمی‌کنه و ارور می‌ده.
مشکل اساسی همون پایین اومدن سرعت سیستم هستش.
آنتی ویروس NOD32 نصب و آپدیت شده ولی نمی‌تونه پیداش کنه.
من خودم می‌گم ویروسه و می‌خوام بدونم که چیکار باید بکنم.
ممنون.

DrXoX
01-11-2007, 12:53
سلام

چندين تاپيك در اين مورد زده شده و دوستان راهنمايي هاي خوبي كردن يه سرچ كنيد به جواب مي رسيد

موفق باشيد

samanvilli
01-11-2007, 13:01
دوست عزیز این یه ویروس قدیمیه که وقتی رو درایو کلیک کنی یه ینجره ی دیگه باز بشه ، و یا احتمالا یا newfolder باشه که وقتی کلیک کنی تو رو منتقل کنه به mydocument ، حذف شدن فولدر آپشن هم همین طور ولی عجیب که nod32 پیداش نکرده ! به فکر تعویض ویندوز نباش چون احتمال زیاد تو کل درایو هات شیوع پیدا کرده ! باید پیداش کنی و بعد پاکش کنی . پیشنهاد میکنم با kaspersky هم یه امتحان بکن. نتیجش رو هم اعلام کن .

samanvilli
01-11-2007, 13:02
سلام

چندين تاپيك در اين مورد زده شده و دوستان راهنمايي هاي خوبي كردن يه سرچ كنيد به جواب مي رسيد

موفق باشيد

آره درسته ولی سرچ نکنی که " سرعت سیستمم اومده پایین "

iAR11
01-11-2007, 13:19
مطالبی رو در همین قسمت در مورد ویروس soundmix خوندم و آنتی ویروسی رو هم که معرفی کرده بودند دانلود کردم و اجرا کردم، ولی چیزی پیدا نکرد.
این‌رو هم بگم که تو پروسس من soundmix وجود نداره.
من خودم فکر می‌کنم این ویروس شبیه به soundmix باشه نه خودش. به‌خاطر همین تایپیک جدید زدم.
ضمناً این‌رو هم اضافه می‌کنم که من با یک برنامه تونستم فایل‌های هیدن‌رو نمایش بدم و دیدم که تو هر درایوم یه فایل اجرایی به نام autoply هست و یک فایل دیگه که الان اسمش یادم نیست ولی میدونم فایل متنی بود. بعد از پاک کردن فایل‌ها توی هر درایو دوباره اون‌ها ظاهر می‌شن که بعد از یک بار خاموش کردن سیستم دوباره به حالت قبلی برمی‌گرده یعنی فایل‌های هیدن رو نمایش نمیده.

samanvilli
01-11-2007, 13:40
مطالبی رو در همین قسمت در مورد ویروس soundmix خوندم و آنتی ویروسی رو هم که معرفی کرده بودند دانلود کردم و اجرا کردم، ولی چیزی پیدا نکرد.
این‌رو هم بگم که تو پروسس من soundmix وجود نداره.
من خودم فکر می‌کنم این ویروس شبیه به soundmix باشه نه خودش. به‌خاطر همین تایپیک جدید زدم.
ضمناً این‌رو هم اضافه می‌کنم که من با یک برنامه تونستم فایل‌های هیدن‌رو نمایش بدم و دیدم که تو هر درایوم یه فایل اجرایی به نام autoply هست و یک فایل دیگه که الان اسمش یادم نیست ولی میدونم فایل متنی بود. بعد از پاک کردن فایل‌ها توی هر درایو دوباره اون‌ها ظاهر می‌شن که بعد از یک بار خاموش کردن سیستم دوباره به حالت قبلی برمی‌گرده یعنی فایل‌های هیدن رو نمایش نمیده.

دوست عزیز خوب معلوم که ویروس به delete کردن پاک نمیشه ، سیستم شما الان منبع ویروس ، معلومه که تکسیرشون هم زیاد بوده ، ولی نفهمیدم kaspersky رو آپدیت کردی یا نه!

iAR11
01-11-2007, 16:41
سلام.
من NOD32 رو موفق شدم آپدیت کنم و بلافاصله بعد از آپدیت ویروس‌رو شناخت.
اسم ویروس Win32/Malas.A worm هستش. به ظاهر پاکشون کرد خیلی هم زیاد بودند، ولی سرعت سیستم همچنان پائینه. باید ویندوز رو عوض کنم؟

samanvilli
01-11-2007, 22:52
سلام.
من NOD32 رو موفق شدم آپدیت کنم و بلافاصله بعد از آپدیت ویروس‌رو شناخت.
اسم ویروس Win32/Malas.A worm هستش. به ظاهر پاکشون کرد خیلی هم زیاد بودند، ولی سرعت سیستم همچنان پائینه. باید ویندوز رو عوض کنم؟

خوشحال شدم که مشکلت حل شد . بد نیست اگه بعد از این شک که به سیستمت وارد شده ، ویندوز رو عوض کنی . ولب ببینم چند تا فایل آلوده رو پیدا کرد ؟ باید زیا باشه چون تکثیر پیدا کردن!

DrXoX
01-11-2007, 23:53
سلام

بهترين راه اينه كه دوباره ويندوز نصب كنيد ولي راه حل ديگه اي هم هست كه مي تونيد امتحان كنيد استفاده

از برنامه هايي كه براي حذف فايل هاي غير ضروري ويندوز وجود داره كه يكي از بهترين ها در اين زمينه برنامه

Tune up هستش كه امكان مديريت روي قسمت هاي مختلف ويندوز رو فراهم ميكنه

موفق باشيد

iAR11
03-11-2007, 10:04
NOD32 فایل‌های زیادی‌رو پیدا کرد و از بین برد الان تعدادش یادم نیست.
ولی همچنان folder option من از منوی tools نیستش.
یه سؤال دیگه که اگه جواب بدید ممنون می‌شم، من از NOD32 استفاده می‌کنم، به نظر شما این آنتی‌ویروس کافیه یا باید یک firewall هم نصب کنم. آیا NOD32 خودش کار firewall روی انجام می‌ده؟ شما چی پیشنهاد می‌کنید؟

Sam@n
04-11-2007, 00:08
همون طور که samanvilli میگه میتونی با نصب مجدد windows از شر یه سری مشکلات ناخواسته خلاص بشی ، البته با نرم افزار هایی هم میشه این کار رو کرد ولی باز به خوبی نصب مجدد ویندوز اون هم بعد از بحرانی که شما داشتی نمیرسه . nod تونسته 70 درصد ویروس های ناشناخته ی دنیا رو کشف کنه که در رده ی بسیار بالاتری نسبت به بقیه ی انتی وبروس ها داره و در رده ی اول ، ولی باز یه firwall هم نصب کنی ضرر نداره .

Sam@n
04-11-2007, 00:27
یه سؤال دیگه که اگه جواب بدید ممنون می‌شم، من از NOD32 استفاده می‌کنم، به نظر شما این آنتی‌ویروس کافیه یا باید یک firewall هم نصب کنم. آیا NOD32 خودش کار firewall روی انجام می‌ده؟ شما چی پیشنهاد می‌کنید؟

راستی گفتید folder option . این یکی اصلا قضیش جداست این یه ویروس دیگست ( معدن ویروسی ها یا چند تا هم به ما بده :27: ) آره داشتم میگفتم . طرز پاک کردنش هم به طریق زیر هستش ( اقتباس )

آموزش پاک کردن ويروسي که Folder Option را حذف مي کند !

اين ويروس نسبت به ويروس New Folder.exe خيلي حرفه اي تر نوشته شده البته با Visual Basic 6.0 نوشتنش .
در زير به برخي از ويژگي هاي اين ويروس اشاره مي کنم :
1) Folder Options را حذف مي کند !
2) Registry Tools را قفل مي کند !
3) Task Manager نمي تواند فايل هاي مربوط به اين ويروس را End کند !
4) پس از اجرا شدن ، محتويات My Documents را نمايش مي دهد !
5) اگر در کادر محاوره اي Run عبارت CMD ، Regedit ، msconfig ، Regedt32 را تايپ کنيد ، سيستم بلافاصله Restart مي شود !
5) اگر روي گزينه ي Log Off يا Turn Off Computer کليک کنيد ، سيستم Restart مي شود !
6) آيکون اين ويروس نيز مانند New Folder.exe شبيه آيکون يه پوشه س ! و همونطور که مي دونيد فايل هاي lsass.exe ، winlogon.exe و services.exe از فايل هاي سيستمي بوده و هميشه در حال اجرا هستند ...
اگر شما برنامه ي Process Master
را اجرا کنيد ، مي بينيد که اين فايل ها در پوشه ي System32 قرار دارند .
اما اگر کرم BronTok.A روي سيستم شما نصب باشد ، خواهيد ديد که سه تا فايل ديگه با همين نام ها در حال اجرا هستند !!
يعني دو تا winlogon.exe ، دو تا lsass.exe و دو تا services.exe ! اما به راحتي ميشه فهميد که کدوما کرمن و کدوما فايل اصلي ويندوز ...
اون سه تا فايلي که مربوط به کرم ميشن ، در پوشه اي غير از System32 قرار دارن .
مسير دقيقشون ميشه :
C:Documents and SettingsMB_Danger
Local SettingsApplication Data
C نام همان درايويست که ويندوز در آن نصب گرديده و MB_Danger نام کاربري است که کرم در آن اجرا شده ... بعد از اينکه با نرم افزار Process Master متوجه شديد که کدوما کرمن ، بايد اون ها رو Kill process کنيد .
اگر احيانا فايل هاي ديگري با نام هاي inetinfo.exe ، csrss.exe و smss.exe نيز در حال اجرا بودند آنها را هم Kill process کنيد . البته به شرطي که مسيرشون غير از System32 باشه ...
حالا وقتشه که از نرم افزار Kill BronTok.A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده کنيد .
پس از اينکه نرم افزار Kill BronTok.A کارش تموم شد ، اون رو ببنديد و به منوي Start بريد و روي گزينه ي Search کليک کنيد .
در سمت چپ روي گزينه ي All files and folders کليک کنيد . در فيلد All or part of the file name عبارت Empty.pif را تايپ کنيد و از روي کيبرد کليد Enter را فشار دهيد .
اکنون تمام فايل هاي پيدا شده را پاک کنيد . دوباره در فيلد مذکور عبارت زير را تايپ کنيد و از روي کيبرد کليد Enter را فشار دهيد .
.scr,*.exe

اکنون از بين فايل هاي پيدا شده ، هر فايلي که آيکونش شبيه آيکون پوشه بود رو پاک کنيد . مجددا در فيلد All or part of the file name عبارت زير را تايپ کنيد و از روي کيبرد کليد Enter را فشار دهيد .
.job

تمام فايل هاي پيدا شده را پاک کنيد . باز هم در فيلد فوق الذکر عبارت Bron را تايپ کنيد و از روي کيبرد کليد Enter را فشار دهيد . اکنون تمام فايل ها و پوشه هاي پيدا شده را پاک کنيد .
اکنون با خيال راحت کامپيوترتان را Restart کنيد .
نکته : اگر ويندوزتان بيشتر از يک کاربر دارد ، بايد تمام عمليات فوق را در همه ي کاربرها انجام دهيد

DrXoX
04-11-2007, 08:06

سلام

بهتره از firewall هم استفاده كني ، در مورد حذف فولدر آپشن هم قبلا چندين تاپيك زده شده يه سرچ كني حتما به جواب مي رسي ولي پيشنهاد من اينه كه يه بار مجدد ويندوز بريزي و بعد از نصب مجدد ويندوز نود رو نصب كني و اونو آپديت كني تا ديگه سيستمت اين طوري نشه براي مديريت سيستم هم برنامه هاي زيادي وجود داره كه System mechnic و tune up معروفترين هاش هستند كه مي توني از اونا استفاده كني كه با اين برنامه هاي مي توني از بهم ريختگي و خراب شدن سريع ويندوز جلوگيري كني

موفق باشيد

iAR11
04-11-2007, 10:04
ممنون از پیگیری و راهنمائیهاتون...
سیستم من منبع ویروس نیست، و من فکر می‌کنم حذف folder option به‌خاطر اثرات ویروس قبلی که هنوز باقی مونده، خودم فکر می‌کنم باید ویندوز عوض بشه، فقط می‌خواستم این کار آخرین کاری باشه که انجام می‌دم.
من مدت‌ها بود که از system mechanic استفاده می‌کردم ولی حالا tune up رو نصب کردم.
firewall چی پیشنهاد می‌کنید؟

Sam@n
04-11-2007, 11:53
فایر وال Ashampoo خیلی خوبه و من استفاده میکنم و ازش راضی هستم . میتونی امتحانش کنی.

DrXoX
07-11-2007, 10:22
سلام

Firewall هاي زيادي وجود داره :

1- BlackICE
2- Zone Alarm
3-Trend Micro PC-Cillin Internet Security
4 -Tiny Firewall
و...

نسبتا تو يه سطح هستن

موفق باشيد

rad.rs
07-11-2007, 19:24
سلام دوستان
همیشه دلیل کاهش سرعت ویروس نیست شما میتونید قبل از نصب ویندوز جدید نرم افزارطsystem mecanic
رو امتحان کنی.:10:

Sam@n
07-11-2007, 22:55
rad جان کی این حرف رو زده؟ بنا به ویروسی شدن سیستم دوستمون گفتیم احتمال غریب به یقین اشکال از ویروس همین رو بس . حرف میزاری تو زبونمون؟

winxp
08-11-2007, 01:13
سلام عزیزم

برو اینجا

اونایی که فایلهاشون مخفی شده بیان اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشی