PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تکه تکه کردن عکس

soltanmahdi
01-11-2007, 10:02
با سلام خدمت دوستان.
دو تا سوال دارم.
1- چطور می شه عکسی رو با هر اندازه ای باز کرد ولی در دلفی به یک اندازه مشخص مثلا 650*400 بیاید، یعنی اگر اندازه عکس 1000*900 بود بعد از باز کردن عکس اندازش کوچکتر بشه و به همان اندازه مثلا 650*400 در بیاد.
2- می خوام همون عکسی رو که باز می شه به طور خود کار به چند قسمت مجزا تقسیم بشه که هر کدوم رو بشه به طور جدا انتخاب کرد و حرکت داد. می دونید می خوام بازی که در آن یک تصویر به هم ریخته است که یک جای خالی وجود دارد که می شود تصاویر به هم ریخته را مرتب کرد و عکس اصلی را ایجاد کرد.
ممنون

NoneForce
01-11-2007, 10:23
با سلام خدمت دوستان.
دو تا سوال دارم.
1- چطور می شه عکسی رو با هر اندازه ای باز کرد ولی در دلفی به یک اندازه مشخص مثلا 650*400 بیاید، یعنی اگر اندازه عکس 1000*900 بود بعد از باز کردن عکس اندازش کوچکتر بشه و به همان اندازه مثلا 650*400 در بیاد.
2- می خوام همون عکسی رو که باز می شه به طور خود کار به چند قسمت مجزا تقسیم بشه که هر کدوم رو بشه به طور جدا انتخاب کرد و حرکت داد. می دونید می خوام بازی که در آن یک تصویر به هم ریخته است که یک جای خالی وجود دارد که می شود تصاویر به هم ریخته را مرتب کرد و عکس اصلی را ایجاد کرد.
ممنون

سلام
در مورد سوال اول كه بايد عكس را resize كنيد، يا thumbnail بسازيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد سوال دوم هم اين مثال را ببينيد، اگر به درد خورد سورسش را بفرستم(چون طولاني است)
(براي جابجايي تكه ها ، عدد متناظر هر قطعه را وارد كنيد)

مرد مباح
01-11-2007, 12:09
درباره سوال اولت اگه برای نمایش عکس میخوای ، به نظر من راه راحتتری هم هست.
خاصیت Stretch عکست رو True کن و اندازه خود کامپوننت را به اندازه ای که میخوای (width = 650 & Height=400) تنظیم کن.

soltanmahdi
03-11-2007, 09:15
با سلام خدمت دوستان.
NoneForce عزیز کدهایی که دادی رو امتحان می کنم و خبرش رو بهت می دم.
مرد مباح عزیز اگر اندازه عکس از اندازه دلخواه ما بزرگتر بود هم این کار شما عمل خواهد کرد یا نه؟
ممنون

soltanmahdi
03-11-2007, 09:33
NoneForce عزیز کدی که برای تغییر اندازه عکس دادی رو خوندم ولی راستشو بخوای یکم گیج شدم، اگه می شه فقط بگو که پارامتر ورودی آن چیا هستند و به چه کار می یان.
برنامه ای که برای دانلود گذاشته بودی رو نگاه کردم دقیقا همینو می خوام.
ممنون

NoneForce
03-11-2007, 09:58
با سلام خدمت دوستان.
NoneForce عزیز کدهایی که دادی رو امتحان می کنم و خبرش رو بهت می دم.
مرد مباح عزیز اگر اندازه عکس از اندازه دلخواه ما بزرگتر بود هم این کار شما عمل خواهد کرد یا نه؟
ممنون

سلام
ورودي دوتا TBitmap ميگيره و يك اندازه ، توجه كنيد كه خروجي بصورت مربع است، ميتونيد يك پارامتر جديد اضافه كنيد تا بصورت مستطيل درآيد.
پارامتر سوم اندازه تصوير خروجي است.

سورس را از اينجا بگيريد :
اين سورس فقط براي آزمايش بوده، اگر ميخواهيد ازش استفاده كنيد بهتره يه دستي بهش بكشيد :

soltanmahdi
05-11-2007, 09:27
ممنونم. اگه مشکلی داشتم حتما دوباره مزاحم می شم

sp1000
06-11-2007, 08:16
خیلی جالبه

دست درد نکنه NoneForce جان

یه فکری هم به حال ما کن !!!

ممنون
بای

NoneForce
06-11-2007, 10:02
خیلی جالبه

دست درد نکنه NoneForce جان

یه فکری هم به حال ما کن !!!

ممنون
بای

سلام
چطور؟!

soltanmahdi
14-11-2007, 10:04
سلام دوستان.
سوال هایی که ازتون کردم رو خیلی به دردم خورد. حالا یک سوال دیگه هست که با قبلی یکم فرق داره.
فرض کنید 9 تا TImage تو فرممون داریم. حالا می خوام عکسی رو که در مختصات خاصی است انتخاب کند. مثلا می خوام بدونم که در حال حاضر چه عکسی اندازه Top اون 8 و Left اون 7 است. اگر تو تابعی نوشته باشیم اسم عکس رو برگرداند.
خودم برای این منظور از دستور case استفاده مي كنم تا بفهم که چه عکسی در اون مختصات است.
ممنون.

NoneForce
14-11-2007, 16:34
سلام دوستان.
سوال هایی که ازتون کردم رو خیلی به دردم خورد.

سلام
منظورتون اينه كه جوابهايي كه به سوالات شما داده شد خيلي به دردتون خورد؟

از اين كد ميتونيد براي به دست آوردن كنترل زير اشاره گر ماوس استفاده كنيد :
توجه كنيد اين كد فقط براي كنترل هاي window دار (مثل پنل، دكمه و ...) كاربرد دارد، و روي TImage عمل نميكنيد، ولي ميتوانيد كنترل Image را داخل يك Panel قرار دهيد و ...

مثال :

soltanmahdi
15-11-2007, 11:01
سلام

منظورتون اينه كه جوابهايي كه به سوالات شما داده شد خيلي به دردتون خورد؟

منم مي خواستم همينو بگم ولي مثل اين كه اشتباه شده :31::20: حالا فرقي كه نمي كونه منو شما نداريم

توجه كنيد اين كد فقط براي كنترل هاي window دار (مثل پنل، دكمه و ...) كاربرد دارد،
منظورتون از كنترل هاي window دار را نفهميدم. مرسي كه گفتيد و مثال زديد ولي خود اين جملتون رو نفهميدم.

در كل از راهنماييت ممنون.

NoneForce
15-11-2007, 11:35
سلام

منم مي خواستم همينو بگم ولي مثل اين كه اشتباه شده :31::20: حالا فرقي كه نمي كونه منو شما نداريم

منظورتون از كنترل هاي window دار را نفهميدم. مرسي كه گفتيد و مثال زديد ولي خود اين جملتون رو نفهميدم.

در كل از راهنماييت ممنون.

سلام
چند تا كنترل مختلف روي صفحه قرار بدهيد و كد بالا را روي آنها امتحان كنيد، متوجه خواهيد شد كه كنترل هاي window دار و غير window‌دار كدام هستند.

soltanmahdi
22-11-2007, 09:52
واقعا از راهنمايي هاتون ممنونم.
مرسي