PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما بهترین مرورگر صفحات web چیه؟

mahdi17729
30-10-2007, 16:06
سلام
میخواستم برای راحتی در صفحات web شما کدوم مرورگر را پیشنهاد میکنید ؟
البته اگر با توضیحات باشه خیلی بهتره ؟

darvish1900
30-10-2007, 16:21
فایرفاکس و اپرا

mahdi17729
30-10-2007, 16:23
من تا حالا فایرفاکس استفاده نکردم
ولی اپرا درسته که سرعتش بالا هست ولی خیلی چیزا رو نمیشه باهاش خوند.
مثل فایهای flv و امثال این فایلها

Tornado2800
30-10-2007, 17:58
بهتره به تاپیک مخصوص مروررگرها مراجعه کنی

y91z
30-10-2007, 18:03
only فایرفاکس

AliROCK
30-10-2007, 18:18
واسه این موضوع فکر کنم یه 30 یا 40 تا تاپیک باشه!! کلا هیچ نرم افزاری تا ابد خوب نمیمونه ولی فعلا فایرفاکس قابل قبوله

K A R I M I
30-10-2007, 18:34
سلام
من اولا از IE استفاده می کردم ...
بعدها با Opera آشنا شدم و Ie رو کنار گذاشتم ...
بعد از مدتی Opera دلم رو زد و رفتم سراغ Firefox ...
الآن دارم با Avant کار می کنم ، فوق العادست ! کافیه یک بار امتحان کنید ، چون بر پایه IE نوشته شده ( یعنی از نظر استاندارد بودن خیالتون جمع باشه ) و یه سری امکانات فوق العاده داره و از نظر سرعت هم اپرا رو میزاره تو جیب بغلش !
فقط کافیه این مرورگر رو برای یک بار امتحان کنید ...

تا معنی لذت مرور صفحات وب رو بفهمید !

Armin-Scooter
30-10-2007, 18:37
AOL Explorer و Fire Fox

nightmare
30-10-2007, 18:48
من تا حالا فایرفاکس استفاده نکردم
ولی اپرا درسته که سرعتش بالا هست ولی خیلی چیزا رو نمیشه باهاش خوند.
مثل فایهای flv و امثال این فایلها

باید پلاگین Flash Player رو نصب کنی .

سلام
من اولا از IE استفاده می کردم ...
بعدها با Opera آشنا شدم و Ie رو کنار گذاشتم ...
بعد از مدتی Opera دلم رو زد و رفتم سراغ Firefox ...
الآن دارم با Avant کار می کنم ، فوق العادست ! کافیه یک بار امتحان کنید ، چون بر پایه IE نوشته شده ( یعنی از نظر استاندارد بودن خیالتون جمع باشه ) و یه سری امکانات فوق العاده داره و از نظر سرعت هم اپرا رو میزاره تو جیب بغلش !
فقط کافیه این مرورگر رو برای یک بار امتحان کنید ...

Avant از انجین IE استفاده می کنه و اصلا یه جورایی همون IE هست که انگار قابلیت های Tab Browsing و .... بهش اضافه شده . اینکه میگی از نظر سرعت اپرا رو میزاره تو جیبش به این معنیه که بگی IE سرعت بیشتری از Opera داره ...

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ

به نظر من اشتباهه که اصلا بگیم کدوم بهتره یا سرعت بیشتری داره ...
سرعت بر می گرده به کانکشن . در واقع فکر می کنم امتیاز برتر بودن یه مرورگر به نحوه ی لود کردن صفحات و امکاناتی که داره بر می گرده ...

من شخصا در مقامی نیستم که مرورگر ها رو مقایسه کنم و این برمی گرده به کسایی که تخصصی در این زمینه دارن و developer یا Programmer .... هستن . ( به دوستان بر نخوره اما اگه جواب های بالا هم بخونید می بینید همه کاملا سلیقه ای نظر دادن )

پس بهتر مرورگر های مختلف رو امتحان کنیم و با هر کدوم که راحت تر بودیم کار کنیم .

تا بعد ...

ADRIEN
30-10-2007, 22:23
0nLY FIREFOX

7305ramin
31-10-2007, 01:28
fire fox
:8:

Viren
31-10-2007, 02:22
دوستان لطفا تاپیک رو به هم نریزید و نگید
Only Opera
Only Firefox

آقای mahdi17729

هر دوی این مرورگر ها خوب هستند ولی اپرا سرعتش بیشتره
انتخاب با خودتونه

K A R I M I
31-10-2007, 03:58
اینکه میگی از نظر سرعت اپرا رو میزاره تو جیبش به این معنیه که بگی IE سرعت بیشتری از Opera داره ...

امتحانش ضرری نداره !
همین صفحه رو با هر سه مرورگر باز کنید ( اونت و اپرا و فایرفاکس ) ، خواهید دید که چگونه باز خواهند شد و در ضمن کدامیک نمای زیباتری داره ( خود صفحه رو می گم نه نمای مرورگر )

mahdi17729
31-10-2007, 08:31
میتونید بگین هر کدوم از اینا آخرین Version چیه ؟
برای دانلود کردن میگم

Ceramic
31-10-2007, 09:31
به عنوان کاربری که همزمان با سه مرورگر اپرا 9.23 ، فایرفاکس 2.0.0.8 و نت اسکیپ 9.0.0.1 کار می کنم ، به شکل زیر قضاوت می کنم :

1. سرعت : اپرا با سرعت بیشتری صفحات را لود می کند . در مقام دوم فایرفاکس و در مقام سوم نت اسکیپ را قرار می دهم .

2. سازگاری با html ( خصوصا صفحات فارسی ) : نت اسکیپ در جایگاه اول ، فایرفاکس دوم و اپرا در مقام آخر . البته تا مدتی قبل ( حدود شش ماه پیش ) فایرفاکس و نت اسکیپ را در یک جایگاه می گذاشتم ولی بعد از نصب آخرین آپدیت ها ، فایرفاکس مشکلاتی با صفحات پیدا کرد . لازم است بگویم که در این مقایسه ، در واقع IE با حداکثر سازگاری مقام اول را بی تردید از آن خود می کند اما چون ایرادات متنوع دیگری دارد ، آن را در کل منظور نکردم ( دقیقا به دلیل همین سازگاری است که شما برای کارکردن با صفحات سایت های دولتی برای ثبت نام و .... ناگزیر هستید از IE استفاده کنید .

3. محیط کار : این روزها دیگر تفاوتی وجود ندارد . هر سه مرورگر را می توان با نصب اکستنشن ها و پوسته ها خیلی زیبا کرد ( کاری که اصلا توصیه اش نمی کنم )

4. باگ های نرم افزاری : به هر حال ، فایرفاکس با بیشترین تعداد " آشپز " !! :21: بیشترین باگ را هم دارد . با نصب ضمایم و پوسته ها ، حجم برنامه بالا می رود و آن چالاکی اولیه ی خود را از دست می دهد . از نظر من در این زمینه نت اسکیپ پایدار تر از دو مورد دیگر است .

5. امکان رفع ایراد : مقام اول ، دوم و سوم ، هر سه متعلق به فایرفاکس است که شما با انتخاب گزینه ی about:config تقریبا هر بلایی را می توانید سرش بیاورید . ( بالاخره باید یک تفاوتی بین اوپن سورس و دیگران وجود داشته باشد دیگر !! مگر نه ؟ :27: )

6. کوشش در بهینه سازی : با هم برابرند . برای ارتقای کیفی هر سه برنامه به شدت تلاش می شود و معمولا در هر ماه یک نسخه ی جدیدتر ارائه می شود .

7. تنوع برنامه های جانبی : مقام اول برای فایرفاکس ( با دهها هزار آشپز ) ، دوم برای اپرا ( که تیمش خیلی برای افزایش توانمندی های آن زور می زند ) و سوم برای نت اسکیپ .

این بود انشای ما در باره ی مرورگرهای اینترنت !!:5:

nightmare
31-10-2007, 09:43
امتحانش ضرری نداره !
همین صفحه رو با هر سه مرورگر باز کنید ( اونت و اپرا و فایرفاکس ) ، خواهید دید که چگونه باز خواهند شد و در ضمن کدامیک نمای زیباتری داره ( خود صفحه رو می گم نه نمای مرورگر )

مطمءن باش قبل از اینکه امتحان نکنم در مورد چیزی نظر نمیدم :46: ( برای کار کردن تو وبلاگم ٬ و در کل سایت هایی که فقط با IE سازگار هستن من از Avant استفاده می کردم )

البته الان دیگه مدتیه ویندوز رو ول کردم رفتم سراغ لینوکس و اینجا خبری از Avant نیست :19: ....

بازم ممنونم از توجهت K A R I M I جان . :11:

تا بعد ...

Ceramic
31-10-2007, 09:45
مطمءن باش قبل از اینکه امتحان نکنم در مورد چیزی نظر نمیدم :46: ( برای کار کردن تو وبلاگم ٬ و در کل سایت هایی که فقط با IE سازگار هستن من از Avant استفاده می کردم )

البته الان دیگه مدتیه ویندوز رو ول کردم رفتم سراغ لینوکس و اینجا خبری از Avant نیست :19: ....

بازم ممنونم از توجهت K A R I M I جان . :11:

تا بعد ...

خوب موتور Avant ، همون IE هست دیگه .

تقریبا 85 % مرورگر هایی که وجود داره ، از موتور IE استفاده می کنن .

nightmare
31-10-2007, 09:49
خوب موتور Avant ، همون IE هست دیگه .

تقریبا 85 % مرورگر هایی که وجود داره ، از موتور IE استفاده می کنن .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون :11:

mahdi17729
31-10-2007, 09:57
من هر موقع که میخواهم فایلهای flv رو ببینم نمیتونم
در صورتی که هم برنامه falsh palyer 9 رو توی دستگاهم دارم
نمیدونم با این مشکل چی کار کنم ؟

ejbaree
31-10-2007, 10:27
منم از Avant استفاده میکنم. خیلی باحاله. چون هم امکاناتش زیاده و هم در دسترسه. یعنی برای ورک آفلاین و سیو و حذف عکس و فلاش و غیره ... فقط کافیه یه دکمه بزنی.
در ضمن نمای زیبایی هم داره. با امکان جستجو و خلاصه هرچی بخوای داره دیگه.

Ceramic
31-10-2007, 13:01
من هر موقع که میخواهم فایلهای flv رو ببینم نمیتونم
در صورتی که هم برنامه falsh palyer 9 رو توی دستگاهم دارم
نمیدونم با این مشکل چی کار کنم ؟

البته پرسش شما مربوط به این تاپیک نمیشه اما جوابتون رو میدم .

شما باید از Player هایی استفاده کنید که امکان پخش flv رو دارن .

یکی از بهترینشون برنامه ی Gom Player هست که مجانیه و میتونین از آدرس زیر دانلودش کنین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید