PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در باره نام پوشه ها و فایل هایی که از حروف ( گکچپژ)استفاده کردن

as13851365
28-10-2007, 10:04
خوب وقتی می خواهی در برنامه فایلی را انتخاب کنید که این فایل در یک پوشه ای که نامش فارسی است و از یکی از حروفات ( گکپچژ) استفاده شده است پیغام خطا می دهد

یا وقتی که نام فایل فارسی است یعنی از حروفات ( گکپچژ) در نامش استفاده شده است برنامه آن فایل را پیدا نمی کند

چطوری می شه این مشکل را حل کرد یعنی برنامه تمام حروفات فارسی را قبول کنه و نام فایل یا پوشه از هر حروفی باشه راباز کند

پیشاپیش تشکر می کنم

NoneForce
28-10-2007, 10:07
سلام
از چه كنترلي استفاده مي كنيد؟

as13851365
28-10-2007, 12:58
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من وقتی با این تابع فایل ها را جستجو می کنم فایل هایی که در یک پوشه فارسی قرار دارند را نشان نمی ده

ویا وقتی که عکسی را که در یک پوشه فارسی قرار دارد را در برنامه باز می کنم پیغام خطا می ده file not found

خوب مشکل چیست نمی دونم؟

as13851365
30-10-2007, 08:22
سلام
از چه كنترلي استفاده مي كنيد؟

خوب ما گفتیم ولی شما انگار رفتید اما هر وقت آمدید یک سری به این بحث بزنید و نظری در باره مشکل ما بگید

از تمام دوستانی که قبلا با این مشکل مواجه شدن و حلش کردن درخواست کمک دارم ( مشکل در باره نوشته های فارسی در مسیر فایل ها می باشد که در برنامه نمی توانم از فایل هایی که در نام و یا مسیرشان از حروف فارسی استفاده کردن استفاده کنم)

NoneForce
30-10-2007, 09:30
خوب ما گفتیم ولی شما انگار رفتید اما هر وقت آمدید یک سری به این بحث بزنید و نظری در باره مشکل ما بگید

از تمام دوستانی که قبلا با این مشکل مواجه شدن و حلش کردن درخواست کمک دارم ( مشکل در باره نوشته های فارسی در مسیر فایل ها می باشد که در برنامه نمی توانم از فایل هایی که در نام و یا مسیرشان از حروف فارسی استفاده کردن استفاده کنم)

سلام
مشكلي نداشت!
يك پوژه به اسم گچپژ ساختم و يك فايل عكس داخلش قرار دادم، فايل با كدي كه شما نوشتيد باز شد.

Mavix
30-10-2007, 15:13
با سلام

دوست عزیزم فکر کنم مشکل شما مربوط به سیستم عامل تان باشد. احتمالا فارسی ساز نصب کرده باشین!

as13851365
31-10-2007, 09:05
با سلام

دوست عزیزم فکر کنم مشکل شما مربوط به سیستم عامل تان باشد. احتمالا فارسی ساز نصب کرده باشین!

این مشکل هم در ویندوز xp_sp1 هست و هم در XP_Sp2
در ضمن من هیچ فارسی سازی را هم نصب نمی کنم

اصلا اگر فارسی ساز هم نصب است پس چرا خود ویندوز ویا برنامه هایی چون Wordpad و غیره این مشکل را ندارن؟

اگر از کامپوننتی استفاده می کنند حتما برای دلفی این کامپوننت ارائه شده است .

as13851365
31-10-2007, 09:16
سلام
مشكلي نداشت!
يك پوژه به اسم گچپژ ساختم و يك فايل عكس داخلش قرار دادم، فايل با كدي كه شما نوشتيد باز شد.

خوب وقتی شما امتحان کردید و برنامه اجرا شده و مشکلی نداشته است حتما مشکل از ویندز من است

از شما خیلی ممنون هستم .
ولی برنامه های دیگر به راحتی به پوشه های فارسی ( پوشه هایی که در نامشان از حروفات (گکپژ) استفاده شده) دسترسی دارن ولی من نمی تونم با دلفی به این پوشه ها دسترسی داشته باشم .

یک سوال : آیا می تونه مشکل از فونت برنامه باشه مثلا فونت پوشه ها با فونت برنامه من یکسان نباشه ؟

Mavix
31-10-2007, 18:29
با سلام

البته دوست عزیز ایراد از فونت هم میتونه باشه. فونت مورد استفاده شما چیه؟

as13851365
31-10-2007, 18:34
با سلام

البته دوست عزیز ایراد از فونت هم میتونه باشه. فونت مورد استفاده شما چیه؟

خوب هر فونتی که مربوط به ویندوز است را امتحان کردم مثلا فونت تاهوما یا آریا و غیره...
ولی به نتیجه ای نرسیدم.

F A R H A D
31-10-2007, 23:32
فونت default ویندوز sans serif هست.
امتحان کردی؟

Mavix
01-11-2007, 13:13
با سلام

فونت پیش فرض ویندوز Tahoma است (;

Mavix
01-11-2007, 13:15
از کمپوننت های مخصوص Unicode استفاده کن ببین مشکلت حل میشه.

as13851365
01-11-2007, 14:01
یک پوشه به اسم ( گپچیر چکاژی ) بسازید.
یک عکس با اسم ( ژلگچ پیژاگ ) در داخل این پوشه قرار دهید .

یک OpenPictureDialog روی فرم قرار بدهید .
یک Image1 روی فرم قرار بدهید .
یک Button روی فرم قرار داده و کد زیر را OnClick قرار دهید .

حال اگر عکس مورد نظر در برنامه لود شود که برنامه هیچ مشکلی ندارد و اشکال از ویندوز و یا شاید هم از سیستم من باشد
اما
اگر با پیغام خطا مواجه شدید دنبال یک راه حل درست حسابی می گردیم.

در ضمن این را هم بگم که وقتی این عکس را با برنامه نقاشی ویندوز Open می کنم عکس را باز می کنه و هیچ پیغام خطایی ندارد

Mavix
01-11-2007, 20:22
با سلام

as13851365 جان روش تست خوبی بود امیدوارم دوست عزیزمان به نتیجه برسه چون دیگه منو شبا خوابم نمیگیره.

as13851365
02-11-2007, 12:51
با سلام

as13851365 جان روش تست خوبی بود امیدوارم دوست عزیزمان به نتیجه برسه چون دیگه منو شبا خوابم نمیگیره.

یعنی شما هم در مسیر زیر به مشکل برخورد کردید ؟

یعنی این گونه مسیرها در سیستم شما هم کار نمی کنه ؟

Mavix
02-11-2007, 13:32
با سلام

نه من همچین مشکلی ندارم. منظورم این بود که روشی که شما گفتین روش خوبی است واسه اینکه بشه فهمید ایراد از دلفی است یا ویندوز.

as13851365
02-11-2007, 16:01
خوب دوستان بلخره این مشکل هم راه حل داشت و به کمک دوستان دیگر این راه حل را پیدا کردیم و نتیجه را در زیر می بینید:

برای این که برنامه شما هیچ مشکلی با فونت های فارسی نداشته باشه استفاده از یک سری کامپوننت است که به راحتی می توانید دانلود کرده و ازش استفاده کنید

شما می توانید این فایل را از اینترنت دانلود کنید و روی سیستم خود که دلفی 7 دارد نصبش کنید
اندازه فایل 550 کیلوبایت می باشد

بعد از نصب یک سری کامپوننت هایی در دلفی اضافه می شه که می توانید از آنها استفاده کنید
مثلا به جای استفاده از Edit باید از TntEdit1 استفاده کنید
در عکس زیر یک نما از کامپوننت ها نشان داده شده است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

F A R H A D
02-11-2007, 21:23
با سلام

فونت پیش فرض ویندوز Tahoma است (;

ok. من از تکنولوژی به دورم و بعضی وقتها win 98 رو مثال میزنم :31:
xp: tahoma
98: ms sans serif

Mavix
03-11-2007, 15:07
با سلام

اولا قربون farhad_g1 جان

ثانیا as13851365 جان درسته حالا مشکلت حل شد ولی من جای تو باشم ایراد رو حل میکنم و بهتون توصیه میکنم تا ممکنه از کمپوننت های خود دلفی استفاده کنین.

موفق باشین.

as13851365
05-11-2007, 11:58
با سلام

اولا قربون farhad_g1 جان

ثانیا as13851365 جان درسته حالا مشکلت حل شد ولی من جای تو باشم ایراد رو حل میکنم و بهتون توصیه میکنم تا ممکنه از کمپوننت های خود دلفی استفاده کنین.

موفق باشین.

شما هم درست می گویید

یک مشکل :
درسته که مشکل در ظاهر حل شده بود اما یک مشکل اساسی دیگری هم پیدا شد!!!

یعنی وقتی از دستور زیر استفاده می کنم مشکلی پیش نمی آید

وقتی از کامپوننت یاد شده (TNTComponents ) استفاده می کنم مشکل لود کردن فایل ها حل می شه اما وقتی که می خوام با دستورات دیگری کاری روی این فایل انجام دهم پیغام خطا می ده

مثلا :
وقتی از دستوراتی شبیه دستور زیر استفاده می کنم فایل پاک نمی شه

و یا وقتی می خواهی فایل را به صورت باینری دستکاری کنی باز هم پیغام خطا می ده

یعنی اصلا فایل را باز نمی کنه .

وقتی برنامه را در دلفی اجرا می کنی و از چنین دستوری استفاده می کنی پیغام زیر ظاهر می شه

وقتی هم که فایل اجرائی را به تنهایی اجرا می کنید پیغام خطای زیر را می ده

حالا چی کار کنم نمی دونم ؟

as13851365
05-11-2007, 12:00
اصلا چی کار کنم که برنامه های ما هم مثل ویندوز ویا برنامه های ویندوز مشکلی با فونت فارسی نداشته باشه ؟

حتما راهی هست اما چه راهی نمی دانم ؟

امیدوارم که دوستان کمک کنند.

Mavix
05-11-2007, 16:34
با سلام

دوست خوب نظر منو بخوای میگم که باید از همون کمپوننتهای خود دلفی استفاده کنی، بعد که مشکل داشت اونو حل کنی.

تموم فونت فرمهاتو Tahoma انتخاب کن تا بقیه کمپوننتها این فونت رو به ارث ببرند. و آخرین راه حل نصب دوباره ویندوز !

البته سعی کن از ویندوز و برنامه ای استفاده کنی که ایرونی دست بهش نزده باشه.

as13851365
08-11-2007, 09:37
//////////////////////////////////////////////////////
دوست خوب نظر منو بخوای میگم که باید از همون کمپوننتهای خود دلفی استفاده کنی، بعد که مشکل داشت اونو حل کنی.
//////////////////////////////////////////////////////

دوست گرامی من از کامپوننت دلفی استفاده کردم که مشکل پیدا شد و نتونستم حلش کنم که از دیگر دوستان کمک در خواست کردم .

حالا اگر کسی روشی برای حل این مشکل داره ما سرتاپا آماده ی شنیدن هستیم ...