PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست مدام کامپیوتر فوری

ehsan4335
27-10-2007, 20:15
با سلام و احترام

کامپیوتر حدودا هر 20 دقیقه یکبار ریست می شود .
پاور را با پاور یک کامپیوتر سالم تست زدم اما مشکل حل نشد. fdisk کردم دو نوع ویندوز مختلف را هم روی سیستم نصب کردم اما درست نشد
تنظیمات setup را به حالت پیش فرض کارخانه f5 برگرداندم . باتری بایوس را به مدت یکساعت درآوردم و دوباره سرجایش قرار دادم اما درست نشد که نشد

لطفا کمکم کنید

nightmare
27-10-2007, 20:23
ممکنه Ram و Cpu و بعضی سخت افزار های دیگه یا شایدم Cpu Fan .

ممکنه مشکل از سی پی یو باشه که خراب شده و یا داغ می کنه و شایدم فنش به درستی کار نمی کنه . بعضی جاها از رم هم بوده این مورد .

در اینجور موارد باید قطعاتی رو که امکانشون هست به ترتیب با یه سیستم سالم عوض کنی تا معلوم بشه ٬ حتی یکبار هم دیدم از کارت گرافیک بوده !

تا بعد ...

Hamidkhann
28-10-2007, 02:26
احیانا باطری مادربرد خیلی قدیمی نیست؟

soheilsos
28-10-2007, 18:14
:8:سعی کن تمامی قطعات رو تست کنی :41:
:18:وقتی restart میشی قبلش یه صفحه آبی میاد؟:9:
مشخصات سیستمت رو هم بگو!:45:

glc_engineer
27-11-2007, 09:24
با سلام و احترام

پاور را با پاور یک کامپیوتر سالم تست زدم اما مشکل حل نشد. fdisk کردم دو نوع ویندوز مختلف را هم روی سیستم نصب کردم اما درست نشد
تنظیمات setup را به حالت پیش فرض کارخانه f5 برگرداندم . باتری بایوس را به مدت یکساعت درآوردم و دوباره سرجایش قرار دادم اما درست نشد که نشد

لطفا کمکم کنید

به احتمال زياد شما مشكل تهويه داري اول فن سي پي يو بعد بقيه فن ها رو چك كنيد لطفا

amin123
27-11-2007, 12:29
در درجه اول شما Ram سيستم را با يك Ram نو و سالم تعويض كن........

اگر هم امكانش هست با همين ‌ram فعلي يك ويندوز جديد نصب كن.ببين در حين نصب خطايي براي نصب بهت ميده؟

adel_6747
28-11-2007, 20:18
این میگه ویندوزم نصب کرده پس از رم نیست .
اول fan سی پی یو رو عوض کن.
قبلش دستتو بزار روی chipset های مادر برد ببین داغ شده (در حدی که دستت احساس کنه داره میسوزه)
این کارارو بکن تا بعدش ببینیم چی می شه.

rasool1
28-11-2007, 22:59
با سلام خدمت دوستان از بچه هایی که دارند راهنمایی می کنند سپاسگذارم اما ای کاش خود این بنده خدا هم میومد لا اقل جواب یکی از شما ها رو می داد تا ببینیم این راهنمایی ها کدوم اثر داشته و یا اصلا نتیجه بخش بوده یا نه یا علی الان می خواستم بگم این دستگاه وقتی ریست می شه بلافاصله روشن میشه و یا باید چند لحظه ای بگذره تا بشه روشنش کرد اما دیدم این بنده خدا جواب هیشکی رو نداده گفتم شاید اصلا رفته یا مشکلش حل شده در هر صورت یا علی

iriali
07-12-2007, 01:10
آقا منم همچین مشکلی دارم بدین صورت که دارم کارمیکنم یا بیشتر وقتی کمی کار ازش نمیکشم تامیخوام کار کنم صفحه ثابت میمونه که باید ریستارت کنم یا در حال بالا اومدن سیستم گیر میکنه یا خود به خود صفحه درحال بالا اومدن سیستم میاد وسری ریستارت میشه

سیستم من
cpu 1000 full
min zoltak
ram 512
hdd 80 ide maxtor
grafic tnt32

javadshahvand
07-12-2007, 10:19
با سلام و احترام

لطفا کمکم کنید

سرعت و دمای پردازنده رو چک کن

hafh
07-12-2007, 17:29
با سلام
سیستم یکی از بچه ها هم همین مشکل را داره البته وقتی که سیستم بوت میشه سه چهارتا بوق میزنه و پیغام cpu fan error را میدهد
من کیس را باز کردم فن سی پی یو کار میکرد و بعد فن را باز کردم بین cpu و fan یک ماده سفید رنگ بود و بعد دوباره بستم ام باز این مشکل وجود داشت اگه ممکن راهنماییم کنید
با تشکر

javadshahvand
08-12-2007, 10:04
با سلام
سیستم یکی از بچه ها هم همین مشکل را داره البته وقتی که سیستم بوت میشه سه چهارتا بوق میزنه و پیغام cpu fan error را میدهد
من کیس را باز کردم فن سی پی یو کار میکرد و بعد فن را باز کردم بین cpu و fan یک ماده سفید رنگ بود و بعد دوباره بستم ام باز این مشکل وجود داشت اگه ممکن راهنماییم کنید
با تشکر

این پیغام رو میتونی از داخل ستاپ غیر فعال کنی

iriali
08-12-2007, 19:27
یکی جواب مارو بده