PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن هارد و نصب نشدن ویندوز

araratnet
27-10-2007, 18:45
سلام به همگی خسته نباشی
دوستان 2 هفته قبل سیستمم را تمیز می کردم و ازش هوا گرفتم بعد از تمام تمیز شدن و پاکیزه شدن هر چی دستگا را روشن می کرد تا صفحه بوت می اومد بالا ولی در زمانی که می خواد وارد سرچ وییدوز بشه قفل می کرد
می خواستم ویندوز جدید را نصب بکنم تا قسمت ولکام می رفت بازم در اونجا قفل می کرد و نمی اشت هم فرمتش کنم و هم پارتشین بندی
با ویندوز 98 با راهن اندازش هم می خوام پارتشین بندی کنم یعنی fdisk کل هارد را بهم نشون نمی ده و بعد از ریستارت شدن هر دستوری که قبلا بهش داده شده می پره در ای کس پی م قفل می کنه نمی زاره بالا بره
هارد و کابل و همه چیزش را در یه سیستم دیگه امتحان کردم خوب کار می کنند
اگه کسی می دونه مشکا من از کجاست ممنوش می شم
ضمنا مارد بردم پورت ساتا داره و با ساتا هارد صل میشه
مدل هار سامسونگ هست
مادر برد هم البراتون می باشه

-----------------
سرنوشتی که نمی توان در دست خود قرار داد....!!!
araratnet_net@yahoo.com

glc_engineer
27-10-2007, 19:56
[quote=araratnet;1755194]سلام به همگی خسته نباشی

می خواستم ویندوز جدید را نصب بکنم تا قسمت ولکام می رفت بازم در اونجا قفل می کرد و نمی اشت هم فرمتش کنم و هم پارتشین بندی
مادر برد هم البراتون می باشه

قسمت ولكام و مادربورد البراتون رو توضيح ميدي
من نگرفتم يعني چي

hashem_wolf
28-10-2007, 02:34
هارد تئ وصل کن به یک هارد دیگه!!! دیتا هاتو وردار همه رو فرمت کن فت32 مشکل حل حله 99%

araratnet
28-10-2007, 14:46
glc_engineer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من می گم هارد را نمیشناسه هارد را رویه یه سیستم یا کابل های خودش ازمایش کردم کار می کنه درست هست ولی رویه سیستم خودم کار نمی کنه اگر هم ویندوز بخوای نصب بکنی در قسمتی پلیزوایت قفل می کنه و اجازه نمی ده که بتونی درایو ها را ببینی
--------------------------
سرنوشتی که نمی توان در دست خود قرار داد
araratnet_net@yahoo.com

soheilsos
28-10-2007, 18:10
:8:یک بار bios رو به به حالت defalte در بیار شاید مشکل حل شد :46:
:8:یک بار هم ram ها تو چک کن ممکنه اونا مشکل ایجاد کردن:13:

glc_engineer
31-10-2007, 19:32
glc_engineer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من می گم هارد را نمیشناسه هارد را رویه یه سیستم یا کابل های خودش ازمایش کردم کار می کنه درست هست ولی رویه سیستم خودم کار نمی کنه اگر هم ویندوز بخوای نصب بکنی در قسمتی پلیزوایت قفل می کنه و اجازه نمی ده که بتونی درایو ها را ببینی
--------------------------
سرنوشتی که نمی توان در دست خود قرار داد
araratnet_net@yahoo.com

موضوع: Hard disk fail
اطلاعات اضافی: اين پيغام مستقيماً مربوط به خراب بودن هارد ديسک می باشد.
علت: اين مشکل به دلايل زير پيش می آيد:
1-هارد ديسک بدرستی وصل نشده است.
2-هاردديسك در CMOS بدرستی نصب نشده است.
3-کابل هارد مشکل دارد.
4-هارد شما خراب است.
هارد ديسک بدرستی وصل نشده است.
مطمئن شويد کابلها از پشت بدرستی به هارد وصل شده است. هر هارد حداقل دو کابل دارد: کابل برق و کابل Data که کاملا بايد به درايو هارد وصل شود.
مطمئن شويد IDE کابل به مادربرد وصل شده است.
و در آخر اگر اين يک هارد جديد است مطمئن شويد که Jumper های آن بدرستی Set شده است.
هارد ديسک در CMOS بدرستی نصب نشده است.
از نصب هارد ديسک بر روی CMOS اطمينان حاصل کنيد. تنظيمات هارد بايد هريک بدرستی تنظيم شود و اگر رايانه شما پنتيوم يا بالاتر است بايد بر روی حالت "Auto" قرار گيرد.
کابل هارد مشکل دارد.
اگر از دو روش فوق به نتيجه مطلوب نرسيديد کابل IDE هارد خود را تعويض کنيد.
هارد شما خراب است.
اگر هيچيک از راه حلهای بالا موثر واقع نشد هارد شما يا مادربردتان مشکل دارد و بايد آن راتعمير يا تعويض کنيد.

نقل از كلينيك هارد ايران

araratnet
04-11-2007, 09:34

3-کابل هارد مشکل دارد.
4-هارد شما خراب است.
مطمئن شويد کابلها از پشت بدرستی به هارد وصل شده است. هر هارد حداقل دو کابل دارد: کابل برق و کابل Data که کاملا بايد به درايو هارد وصل شود.
و در آخر اگر اين يک هارد جديد است مطمئن شويد که Jumper های آن بدرستی Set شده است.
از نصب هارد ديسک بر روی CMOS اطمينان حاصل کنيد. تنظيمات هارد بايد هريک بدرستی تنظيم شود و اگر رايانه شما پنتيوم يا بالاتر است بايد بر روی حالت "Auto" قرار گيرد.
کابل هارد مشکل دارد.
هارد شما خراب است.
اگر هيچيک از راه حلهای بالا موثر واقع نشد هارد شما يا مادربردتان مشکل دارد و بايد آن راتعمير يا تعويض کنيد.

نقل از كلينيك هارد ايران

--------------------------------------
دوست عزیز اون چیزایی که شما گفتی همه را ردیف کردم ضمنا اگر خوب دقت کرده باشی گفتم من هارد این سیستم را با کابل هاش به یه سیستم دیگه وصل کدم و هیچ مشکلی نداشته حطی اگر هارد جدید رویه سیستم می زارم این مشکل را داره
منم با نظر اخرتون موافقم بنظرم مادر برد یا پاور مشکل داشته باشه بعضی اوقات پاور هم بدونه تاثیر نیست ولی سیستم را به گارناتی فرستادم ممنون از تکتکتون که در این بحث من را همراهی کردید
با اروزیه موفقیت برای تکتکتون
بای

araratnet
04-11-2007, 09:34

3-کابل هارد مشکل دارد.
4-هارد شما خراب است.
کابل هارد مشکل دارد.
هارد شما خراب است.

نقل از كلينيك هارد ايران

--------------------------------------
دوست عزیز اون چیزایی که شما گفتی همه را ردیف کردم ضمنا اگر خوب دقت کرده باشی گفتم من هارد این سیستم را با کابل هاش به یه سیستم دیگه وصل کدم و هیچ مشکلی نداشته حطی اگر هارد جدید رویه سیستم می زارم این مشکل را داره
منم با نظر اخرتون موافقم بنظرم مادر برد یا پاور مشکل داشته باشه بعضی اوقات پاور هم بدونه تاثیر نیست ولی سیستم را به گارناتی فرستادم ممنون از تکتکتون که در این بحث من را همراهی کردید
با اروزیه موفقیت برای تکتکتون
بای

glc_engineer
04-11-2007, 22:11
3-کابل هارد مشکل دارد.
4-هارد شما خراب است.
کابل هارد مشکل دارد.
هارد شما خراب است.

نقل از كلينيك هارد ايران

تاپيكش رو هم افتتتاح كردم يه سري بزنيد
تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

araratnet
06-11-2007, 21:20
تاپيكش رو هم افتتتاح كردم يه سري بزنيد
تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

----------------------
ممنون دوست عزیز
من هاردم هیچ مشکلی نداره و و رویه یه سیستم دیگه ویندوز و برنامه نصب کردم و داره کار می کنه
مشکل از دو حالت بیشتر نبود یه پاور هست یا اینکه مادر برد مشکل داره
من مادر برد را برای گارانتی فرستادم
سعی می کنم مشکلی که داشت در اینجا مطرح کنم
ممنون از همه شما که من را راهنمایی کردی
با اروزیه موفقیت برای تک تکتون
شاد و موفق باشی

online-amir
06-11-2007, 22:05
با تعویض قطعه شروع کن...! معلوم میشه... .