PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Gphone بالاخره چیه؟

behnam_tr
27-10-2007, 10:37
وقتی اپل، آی‌فون را عرضه کرد خیلی ماجراها پشت سرش پیش اومد، یکی اینکه اعلام شد که گوگل هم قرار است محصولی برای رقابت با آی‌فون عرضه کند. این ماجرا با هر اتفاقی که می‌افتاد بیشتر صدا می‌کرد مثلا وقتی نوکیا، سونی اریکسون، ال‌جی و بقیه هم دست به کار شدند دیگه این قضیه‌ی GPhone به اوج خودش رسید. حالا این جی‌فون واقعا چی هست؟!
خیلی‌ها می‌گفتن که آن گوشی تلفن همراهی است که بعدها به اسم IPhone Killer (از بین برنده‌ی آی‌فون) معروف شد ولی آخه خیلی احمقانه بود، فکر کنید؟! آخه گوگل تا حالا چند تا سخت‌افزار به بازار عرضه کرده؟! یا تو کار برنامه‌نویسی و برنامه بوده یا تو کار سرویس مثل GMail و Google Ads، حالا میشه یک‌دفعه گوگل بیاد و دشمنی Apple را به فروش مقداری گوشی بخرد؟!
همانطور که فکر می‌کردم معلوم شد که جی‌فون گوگل گوشی نیست، ولی واقعا چیه؟!
طبق نوشته‌های وبلاگ‌نویسان معروف کامپیوتری، این جی‌فون یه چیزی شبیه سیستم‌عامل سیمبیان Symbian OS یا سیستم‌عامل جاوا J2ME OS یا سیستم‌عامل ویندوز برای موبایل Windows Mobile Os است که برای گوشی‌های مختلف و برندهای مختلف عرضه خواهد شد ولی هنوز شایعه‌هایی در این مورد هست! یعنی بعضی‌ها فکر می‌کنند که مثل Google Pack که بسته‌ی نرم‌افزاری برای کامپیوتر شخصی PC است، این GPhone هم بسته‌ی نرم‌افزاری و یک‌سری سرویس برای گوشی‌های تلفن همراه باشد. برای افرادی که فکر می‌کنند من زیادی شلوغش کردم و انقدرها ماجرا داغ نیست یک‌سری از عکسهای GPhone تقلبی در ادامه گذاشتم،‌ ضمنا این سایت جایی برای تبادل اطلاعات و فکرهاست، لطفا نظر بدهید و حتی از منوی اصلی ارسال خبر،‌ خبر بنویسید