PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن کامپیوتر

fawad_qadri
26-10-2007, 22:36
با سلام خدمت تمام دوستان و استادان من یک مشکل دارم نمی دونم از نرم افزاری است یا سخت افزاری اینکه وقت کامپیوترم را روشن میکنم بیعد از 5 دقیقه خاموش می شود و اگر روشن کنم باید بعد از ربع ساعت روشن کنم که ویندوز بالا بیاد اگر راهمنائی کنید ممنون می شوم

lalipa
26-10-2007, 23:20
درجه حرارت سيستم را آناليز كن
از 75 بالا تر نبايد باشه ؟؟؟

Cpu Fan را هم يه نگاهي كن شل نشده باشه يا اينكه نيم سوز نباشه ؟؟؟

و در نهايت مشكل آخر هم پاور هستش .
چك كنيد بعد تصميم بگيرين

Mohammad_4688
27-10-2007, 00:02
با سلام

مثل همیشه احتمال می دم کار ویروسه یه آنتی ویروس نصب کن و سیستمتو اسکن کن ببین درست می

شه و اگر درست نشد ویندوز رو از نو بریز امیدوارم که فقط مشکل سخت افزاری نداشته باشه

winxp
27-10-2007, 00:03
با سلام به همگی

من از ویندوز در اومدم دیگه
به سلامتی داریم میریم سمت linux و برنامه نویسی هک و تروجان
ولی بازم اینجا سر میزنم
موفق باشین همگی

Mohammad_4688
27-10-2007, 00:06
با سلام به همگی

من از ویندوز در اومدم دیگه
به سلامتی داریم میریم سمت linux و برنامه نویسی هک و تروجان
ولی بازم اینجا سر میزنم
موفق باشین همگی
سلام

Winxp مارو فراموش نکنی یه وقت :46:

TEC
27-10-2007, 00:18
مشکل شما که نرم افزاری نمیتونه باشه، چون با سیستم عامل مشکلی ندارید، پس سخت افزاری هست.
اما اینکه خاموش میشه، به نظر من مشکل از پاور شماست، ولی مطمئن نیستم.

موفق باشید.:11:

Hamidkhann
27-10-2007, 01:35
احتمالا سخت افزاریه. ویروس نیست
و احتمالا از پاوره.
راستی تو setup بایوس آلارم CPU روشنه یا نه؟

DrXoX
27-10-2007, 02:20
سلام

شما وارد حالت Safe Mode بشيد و ببينيد باز هم اين مشكل پيش مياد يا نه !اگر باز هم سيستم خاموش شد ، يك بار ويندوز را Repair كنيد تا احيانا اگر فايلي خراب يا پاك شده ، درست بشه و مجدد امتحان كنيد اگر باز هم درست نشد بهتره يك بار ديگه ويندوز بريزيد ، به احتمال زياد مشكلتون حل ميشه ولي اگر نشد مشكل سخت افزاري هستش

موفق باشيد

winxp
27-10-2007, 20:47
سلام عزیز

راه هایی رو که دوستان گفتن حتما تست کنین

مشکل به یه دلیل میتونه نرم افزاری باشه
چرا ؟
برا این که به راحتی یه برنامه میتونه بعد از 5 دقیقه سیستم رو خاموش کنه
کد زیر نمونه این برنامه
shutdown -s -t 300
و این برنامه مخفی اجرا بشه
اما چرا شاید از نرم افزار باشه ؟
برا این که اگه از نرم افزار باشه , سیستم که خاموش بشه بلافاصله باید روشن بشه ولی نمیشه

پس

میتونیم نتیجه بگیریم که مشکل سخت افزاری هستش و یکی از سخت افزارها داغ میشه که بعد از 15 دقیقه سرد میشه

بیشتر cpu میتونه باشه ولی از قطعات دیگه هم میتونه باشه حتی برق خونه ی شما

پیشنهاد من اینه که اگه اشنایی کافی با سخت افزار ندارین هر چه زودتر اون رو به تعمیرگاه ببرین تا اتفاق بد تری نیفتاده

موفق باشین دوست خوبم

mahdi7610
27-10-2007, 22:25
یکبار سیستم عامل را عوض کنید اگه درست نشد در این صورت دیگه مشکل از سخت افزار شما هستش و باید به پاور و cpu بیشتر شک کنید .

winxp
28-10-2007, 01:31
سلام دوست عزیز

فقط خواهش میکنم نتیجه رو اینجا بگین که برا خود ما هم تجربه بشه چون ما رو حساب دلیل و منطق راه حل میگیم و خودمون با این مشکلات عمدتا روبرو نشدیم

گفتن نتیجه شما کمک شایانی هم به ما میکنه

موفق باشین

fawad_qadri
29-10-2007, 21:53
سلام به همه دوستان عزیز تشکر از اینکه راه حل ها مشکل ام را گفتید باید بگویم که مشکل سخت افزاری بود
اون هم از سی پی یو که خوشبختانه زمانت داشت بازهم از همه شما ممنونم به خصوص از دوست عزیز winxp

winxp
29-10-2007, 23:31
سلام به همه دوستان عزیز تشکر از اینکه راه حل ها مشکل ام را گفتید باید بگویم که مشکل سخت افزاری بود
اون هم از سی پی یو که خوشبختانه زمانت داشت بازهم از همه شما ممنونم به خصوص از دوست عزیز winxp

سلام دوست عزیز

خواهش میکنم

همه بچه ها درست حدس زده بودن

موفق باشین

:11: