PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با پارتیشن مجیک !!! اعصابم داغون شده!!

robert
26-10-2007, 21:07
سلام دوستان
مدتی هست که میخوام سایز درایو هارو با استفاده از این نرم افزار پارتیشن مجیک تغییر بدم و تو انجمن مقالات هم درخواست مقاله کردم و آقا رضای عزیز هم بزرگواری کرده و چند تا مقاله برام گذاشتند که لینکش اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما مشکلی که دارم اینه که زمانی که میخوام حجم درایو c رو افزایش بدم میرم حجم یکی از درایو هارو با کشیدن نوار کنارش (( تو محیط پارتیشن مجیک )) کم میکنم اما نمیتونم حجم خالی به وجود اومده رو به درایو c اضافه کنم !!!! :41:
یعنی اصلا نمیشه اون نوار کنار درایو c رو حرکت داد که سایز درایو تغییر بکنه !!
خلاصه اینکه نمیدونم چجوری میشه حجم درایو رو با استفاده از فضای گرفته شده از یه درایو دیگه افزایش داد !!!!:41:

اعصابم داغون شده :19::19:!!! الان یه روز میشه دارم رو این نرم افزار کار میکنم و نتونستم راه حلش رو پیدا کنم :41:برای همین از شما در خواست مساعدت دارم !!!:20:
این تصویری از محیط پارتیشن مجیک هست که من رو سیستمم نصب کردم و فضای خالی به وجود اومده که از درایو E کم کردم و میخوام به درایو c اضافه کنم ولی نمیتونم !!!

اگه کمکم کنید مسلما علاوه بر اثبات توانایی خودتون بزرگواری خودتون رو هم به اثبات رسوندید !!!!:11::11:
ممنونم

mobiledead
26-10-2007, 21:59
شما باید اول درایو E رو Resize کنی
تو پنجره‌ی Resize درایو E رو ببر به انتها. دقت کن که فظای خالی مورد نظر بره قبل از درایو E و بعدش OK کن
حالا می‌تونی درایو C رو Resize کنی و اون فضای خالی رو به درایو C اضافه کنی

robert
27-10-2007, 09:48
شما باید اول درایو E رو Resize کنی
تو پنجره‌ی Resize درایو E رو ببر به انتها. دقت کن که فظای خالی مورد نظر بره قبل از درایو E و بعدش OK کن
حالا می‌تونی درایو C رو Resize کنی و اون فضای خالی رو به درایو C اضافه کنی

آهاااااااااااان :31::31:
دمت گرم باشه mobiledead عزیز !!! خیلی حال دادی !!:10:
من نمیدونستم که باید درایو E رو از طرفی که کنار درایو c هست کاهش حجم داد !!!
اینبار از سمت چپ که کنار درایو c بود حجمشو کم کردم و دیدم یه فضای خالی به درایو c اضافه شده !!!! و منهم حجم درایو c رو بردم بالا !!! البته خیلی طول کشید و مثل دفعات قبل نیازی با ریستارت هم نبود !!!
به هر حال خیلی لطف کردی !!!:20:
نکته ظریفی بود که من نمیدونستم !!!
ممنون:11:

mobiledead
27-10-2007, 16:07
آهاااااااااااان :31::31:
دمت گرم باشه mobiledead عزیز !!! خیلی حال دادی !!:10:
من نمیدونستم که باید درایو E رو از طرفی که کنار درایو c هست کاهش حجم داد !!!
اینبار از سمت چپ که کنار درایو c بود حجمشو کم کردم و دیدم یه فضای خالی به درایو c اضافه شده !!!! و منهم حجم درایو c رو بردم بالا !!! البته خیلی طول کشید و مثل دفعات قبل نیازی با ریستارت هم نبود !!!
به هر حال خیلی لطف کردی !!!:20:
نکته ظریفی بود که من نمیدونستم !!!

چون می‌بایست کل درایو E رو جا به جا می‌کرد زیاد طول کشید
خواهش میشه:46:

robert
28-10-2007, 13:58
سلام
آقا من دوباره در کار با این نرم افزار مشکل پیدا کردم
مشکلم هم اینه که موقع resize کردن حجم درایو ها بعضی تغییرات روی سیستم عامل اجرا میشن و بعضی دیگه نیاز به ریستارت شدن سیستم دارن اما مشکل اصلی اینه که اون تغییراتی که نیاز به ریستارت دارند بعد از ریستارت اصلا و ابدا اعمال نمیشند !!! انگار اصلا با پارتیشن مجیک کار نکرده باشیم !!!!:18::18:
نکته ای که وجود داره اینه که تغییراتی که نیاز به ریستارت دارند (( بالا پایین کردن حجم بعضی درایو ها )) با علامت ستاره مشخص میشن که من عکسشو اینجا گذاشتم:

نمیدونم چرا بعد از ریستارت هیچ اتفاقی نمیفته و اون تغییرات مورد نظر اعمال نمیشه !!!:41:
خداییش این پارتیشن مجیک خیلی بد قلق هست !!!!:27:
بازهم ازتون درخواست کمک دارم !!

mobiledead
28-10-2007, 14:40
مطمئنن تا حالا چندین بار ویندوز نصب کردی
برای نصب ویندوز باید با CD بوت کنی
برای بوت کردن وقتی که داره برنامه‌ی راه‌انداز در حال شمزدن 5ثانیه با نشون دادن 5 تا نقطه به این شکله . . . . . تو باید یه کلید رو برنی تا وارد محیط Setup شی
اینم همینطوریه عزیز
2 سالی میشه که باهاش کار نکردم ، ولی از آخرین بار یادمه که برای انجام عملیات وقتی که ویندوز در حاله بالا اومدنه یه سوال ازت می‌کنه مبنی بر اینکه شما با ادامه‌ی عملیات موافقید؟ لطفا یک کلید را فشار دهید
اگه فشار ندی برنامه پیش‌فرض میره تو ویندوز و تغییرات اعمال نمیشه
توی اون محیط که شبیه محیط ScanDisk ویندوز شما باید یه کلید یا کلیدی رو که گفته فشار بدی
امیدوارم درست حدس زده باشم و مشکلت همین باشه ، اگه نه بیشتر توضیح بده تا متوجه شم:46:

robert
28-10-2007, 16:04
مطمئنن تا حالا چندین بار ویندوز نصب کردی
برای نصب ویندوز باید با CD بوت کنی
برای بوت کردن وقتی که داره برنامه‌ی راه‌انداز در حال شمزدن 5ثانیه با نشون دادن 5 تا نقطه به این شکله . . . . . تو باید یه کلید رو برنی تا وارد محیط Setup شی
اینم همینطوریه عزیز
2 سالی میشه که باهاش کار نکردم ، ولی از آخرین بار یادمه که برای انجام عملیات وقتی که ویندوز در حاله بالا اومدنه یه سوال ازت می‌کنه مبنی بر اینکه شما با ادامه‌ی عملیات موافقید؟ لطفا یک کلید را فشار دهید
اگه فشار ندی برنامه پیش‌فرض میره تو ویندوز و تغییرات اعمال نمیشه
توی اون محیط که شبیه محیط ScanDisk ویندوز شما باید یه کلید یا کلیدی رو که گفته فشار بدی
امیدوارم درست حدس زده باشم و مشکلت همین باشه ، اگه نه بیشتر توضیح بده تا متوجه شم:46:

نه رفیق !!! :41: موقع لود شدن ویندوز بعد از ریستارت هیچ پیغامی چیزی مشاهده نمیشه !!! درست مثل زمانیکه سیستم خاموش رو روشن کرده باشی !!!
ببین :20:
تو عکسی که تو پست قبلی گذاشتم یه علامت کشیدم کنار آیتمهای ستاره دار که نیاز به ریستارت دارند و منم دکمه سبز رنگ apply رو اون پایین سمت چپ هست رو میزنم و بهم میگه بعضی تغییرات نیاز به ریستارت شدن سیستم دارند و منم موافقت میکنم و سیستم ریستارت میشه و هیچ درخواستی مبنی بر اینکه کلیدی رو فشار بدین ازم نمیپرسه و کاملا عادی ویندوز بالا میاد و وقتی پارتیشن مجیک رو دوباره اجرا میکنم میبینم ای بابا !!!!:18::18: انگار نه انگار که ما یه زمانی داشتیم با این نرم افزار حجم درایو هارو تنغییر میدادیم !!!
اولین باری که بعد از پست شما نرم افزار رو اجرا کردم اون آیتم ستاره دار ظاهر نشد و تو خود محیط ویندوز بدون نیاز به ریستارت شدن سیستم پارتیشن هارو تغییر دادم !! اما الان نمیتونم اینکار رو بکنم و نیاز به ریستارت داره و بعد از ریستارت هم هیچ تغییری نمیکنه و موقع لود شدن ویندوز هم هیچ درخواستی برای فشار دادن دکمه های کیبورد و تایید کردن و اینجور چیزها نداره !!!!
نمیدونم چرا اینطوری میکنه !!!:41::41::41:
بدبختی اینه که این نرم افزار شده موضوع تحقیق درس آز کامپیوتر دانشگاه مون !!!!:31: وگرنه میخوام حجم درایو های این هارد آشغال مسکتور 80 گیگ رو بالا پایین کنم که چی بشه مثلا ؟؟؟
کلیت هارد من مستحق سطل آشغال هست :31::31:!!! اصلا هم نیازی به تغییر پارتیشن نیست !!! :27: ولی حالا که این نرم افزار رو انتخاب کردم باید جور و سختیش رو هم تحمل کنم !!!
بازهم به کمک شما امیدوارم :11:

mobiledead
28-10-2007, 16:21
:31:آخرش مجبورم کردی که پارتیشن مجیک نصب کنم
خب
ببین دوست عزیز
بعد از ری‌استارت میگه
Press Any Key To Abort
یعنی یه کلید رو فشار بده واسه کنسل کردن ، به عبارت ساده‌تر من دفعه‌ی قبل برعکسشو گفته بودم
حالا اگه واسه شما یه همچین چیزی نمیاد
یا اشکال از پارتیشن مجیکته یا ویندوز
یه بار پارتیشن مجیک رو حذف و دوبار نصبش کن
اگه درست نشد هم :31:نوبت میرسه به ویندوز
به نظر من از سی‌دی بوت استفاده کنی بهتره
چون جدا از ویندوزه و این دردسرها رو نداره
خودم همیشه از اینا استفاده می‌کنم
اگه خواستی بگو تا لینکش رو بدم

robert
28-10-2007, 23:01
:31:آخرش مجبورم کردی که پارتیشن مجیک نصب کنم
خب
ببین دوست عزیز
بعد از ری‌استارت میگه
Press Any Key To Abort
یعنی یه کلید رو فشار بده واسه کنسل کردن ، به عبارت ساده‌تر من دفعه‌ی قبل برعکسشو گفته بودم
حالا اگه واسه شما یه همچین چیزی نمیاد
یا اشکال از پارتیشن مجیکته یا ویندوز
یه بار پارتیشن مجیک رو حذف و دوبار نصبش کن
اگه درست نشد هم :31:نوبت میرسه به ویندوز
به نظر من از سی‌دی بوت استفاده کنی بهتره
چون جدا از ویندوزه و این دردسرها رو نداره
خودم همیشه از اینا استفاده می‌کنم
اگه خواستی بگو تا لینکش رو بدم

حدس شما درسته !!!
برای من همچین پیغامی نمینویسه !!!:41::41:
پارتیشن مجیک رو هم چندین بار پاک کردم و نصب کردم اما تغییری نکرد !!!!:41:
از سی دی بوت چه استفاده ای باید بکنم تا پارتیشن مجیک رو راه بندازه؟؟؟
لینک دانلودی که میگفتی برای پارتیشن مجیک بود دیگه ؟؟؟ لطف میکنی بذاریش ؟؟؟؟
خیلی شرمنده ام که اینقده بهت زحمت میدم !!!:11::11:

mobiledead
28-10-2007, 23:25
شما با خود پازتیشن مجیک ویندوز هم می‌تونی دیسک بوت بسازی
ولی اگه مشکله از این سی‌دی که معرفی می‌کنم استفاده کن
البته به جز پارتیشن مجیک چند صد تا برنامه‌ی مفیده دیگم داره که مطمئنن خیلی به کارت میاد
حجمشم حدود 80 مگابایته