PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیام زیر برای بوت چی بنویسم

mrmmnb
25-10-2007, 18:26
قبلا با نوشتن این دستور (sfc /scannow) در run وگزاشتن cd در داخل درایو ویندوز کل فایل های مهم سیستمی رو چک میکرد وویندوز رو تعمیر میکرد حالا یه برنامه نصب کردم که یکی از این فایل ها رو نمیدونم عوض کرده یا پاک کرده واز داخل ویندوز هم این دستور نمیدونم چرا اجرا نمیشه منم با بوت وقسمت ری پایر میخواستم این کار رو بکنم ولی این دستور اونجا جواب نداد حالا از بوت ودر خط فرمان چی بنویسم که کار این دستور رو انجام بده؟یعنی فایل های سیستمی رو چک کنه واگه پاک یا عوض شده یا اشکالی دارهه رو از رویcd کپی کنه وویندوز رو تعمییر کنه(فکرکنم اون برنامه مزخرف یکی دو تا از فایل هایdll ویندوزر رو عوض کرده و ویندوز همبالا میاد ولی دست رو هر چیزی بزارم ارور میده تسک مننجر رو باز کنم ویندوز قاط نمیزنه برنامه یا مای کامپیوتر یا پوشه هم که باز کنم خود اکسپلورر ویندوز قاط میزنه
لطفا راهنمایی بفرمایید
یه چیز دیگه چطور میتونم از طریق یه ویندوز توی درایوc به دسکتاپ و Documents این ویندوز دسترسی داشته باشم؟
ویندوز درایور c ویستا هست ولی نمیتونه این پوشه ها رو باز کنه!!!؟؟کــــــمـــــکــــ کنید لطفا

Farahmand Farshidy
25-10-2007, 20:10
سلام mrmmnb عزیز!!

اون محیطی که شما به آن اشاره نمودید فکر کنم محیط Recovery Console باشد.شما میتوانید در آن محیط خیلی از کارهای مفید را برای ترمیم ویندوز انجام بدید مانند ترمیم Boot.ini که منوی بوت ویندوز را تشکیل میدهد اما فکر نکنم برای ترمیم کلی سیستم عامل فرمانی وجود داشته باشد.اگر چنین فرمانی موجود باشد، فعلاً من اونو نمیدونم اما خیلی بنظرم میرسه که نمیشود ویندوز را کاملاً از اونجا Repair کرد!

اما برای مشکل شما در کل راه حل های بنظرم میرسد و آنها عبارتند از:

شما کامپیوتر تان را ریستارت کنید و ویندوز تان را در حالت Safe mode بالا بیاورید.(برای بالا آوردن به حالت Safe mode بعد از ریستارت شدن کلید F8 را فشار دهید و پس از آن گزینه Safe mode را انتخاب نمایید.)

زمانی که وارد محیط Safe mode شدید یکی از این دو کار را انجام دهید.

1- به مسیر Start>All Programs>Accessories>System Tools>System Restore بروید و ویندوز تان را به یکی از زمان هایی که میفهمید سالم بود، Restore نمایید.( فکر کنم گزینه بهتر باشد)

انجام دادن System Restore برنامه هایی را که بعد از زمانی که شما برای System Resotre انتخاب نموده اید حذف خواهد کرد و ممکن فایل هایی که در دسکتاپ قرار دارند نیز حذف شوند پس مواظب باشید!!

2- به Control Panel بروید و یه یوزر Administrator بسازید که فکر میکنم با این کار دیگر از دست اون قاط زدن ها نجات میابید سپس ویندوز تان را با همان فرمان Sfc /scannow اسکن کنید.( از این گزینه در صورتی استفاده نمایید که نخواهید از System Resotre استفاده نمایید.)

همچنان برای اجرا Sfc /scannow میتوانید ویندوز تان را ریستارت نموده و کلید F8 را فشار داده و بعداً در عوض گزینه Safe mode گزینه Start with Command Prompt را انتخاب نمایید.بعد از آن که وارد این محیط شدید، همان Command Prompt ویندوز لود بصورت اتومات لود میشود و شما میتوانید فرمان Sfc /scannow در اینجا ( در Command Prompt ) تایپ نموده و اینتر نمایید.

برای اینکه به Desktop و My Document در محیط ویندوز دیگر دسترسی داشته باشید، به همان درایوی که ویندوز مورد نظر تان نصب است بروید و وارد پوشه Documents and Settings شوید.در اینجا به اسم هر یوزر به اسم خود پوشه دارد و شما وارد پوشه یوزری شوید که میخواهید به Desktop و My Document آن دسترسی داشته باشید.در این پوشه شما پوشه ای به اسم Desktop و My Documents مشاهده مینمایید.این پوشه ها پوشه های My Document و Desktop شما میباشد و شما میتوانید با وارد شدن به این پوشه ها به فایل های My Document و Desktop دسترسی داشته باشید.

اگر مشکل تان حل شد که خوب.در غیر آن اطلاع دهید تا به کمک دوستانم مشکل را حل نماییم.

مؤفق باشید!!!
فرهمنـــــــــــد

mrmmnb
25-10-2007, 20:28
اولا خیلی ممنون ولی خودم قبلش این کار رو کردم ودرست شد به هرحال ممنون اما درمورد سوال دوم خودم میدونم ولی وارد یوزر نمیشه ومیگه دسترسی غیره ممکنه(یه پیغام توی همین مایه ها) حتی با سیف مد هم که اومد بالا با ادمین وارد شدم واز اونجا هم نتونستم وارد یوزر اصلی خودم بشم واون پیغام رو داد اگه برای سوال دومی راهی پیشنهاد داری بفرما