PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اصطلاح Cyber-Shot در گوشی های سونی اریکسون یعنی چه؟

cdplayer
25-10-2007, 16:02
اصطلاح Cyber-Shot در گوشی های سونی اریکسون یعنی چه؟
معنوی لغتی اون چی میشه؟

Dr.Afzali
25-10-2007, 20:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Cyber-shot is a line of digital cameras made by Sony. The Cyber-shot range is well known for its proprietary InfoLithium battery pack, the trademark Carl Zeiss lenses and overall design. Also, all Cyber-shot cameras accept Sony's proprietary Memory Stick or Memory Stick Duo flash memory. Some high-end models have also supported CompactFlash. All Cyber-shot models have a DSC prefix in their names, which is an acronym for "Digital Still Camera".

moein_drj
26-10-2007, 15:25
یه جورایی یعنی از تکنولوژی دوربینهای دیجیتال سونی (همونطور که cdplayer تو پست قبلی گفت) در گوشی استفاده شده. (از همون تریپ های خاص سونی هست.):5:

در کل چیز خوبیه!!!!!:27:

R@R#M@N
26-10-2007, 19:33
فك نكنم معني خاصي بده (مث براويا يا وگا)
شات كه منظورش همون عكس گرفتن
سايبر هم شايد معنيش فضايي باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در كل مثلآ يه همچين معني ميده : عكس گرفتن خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali racer
26-10-2007, 21:04
Cyber-shot is a line of digital cameras made by Sony. The Cyber-shot range is well known for its proprietary InfoLithium battery pack, the trademark Carl Zeiss lenses and overall design. Also, all Cyber-shot cameras accept Sony's proprietary Memory Stick or Memory Stick Duo flash memory. Some high-end models have also supported CompactFlash. All Cyber-shot models have a DSC prefix in their names, which is an acronym for "Digital Still Camera".

اینی که گفتی یعنی چه ؟؟:31:

Ali&G
26-10-2007, 22:59
اینجور که من شنیدم گوشی هایی که بیشتر روی دوربین و صفحه نمایشش کار شده این لقب رو میدن

Ali&G
26-10-2007, 23:20
ویرایش شد...

Dr.Afzali
27-10-2007, 02:20
اینی که گفتی یعنی چه ؟؟:31:
اين توضيح خود شركت سوني در مورد سوالي كه دوستمون كرده.كلمات سختي توش نيست.اگه يكمي انگليسي بلد باشيد راحت ميتونيد بخونيدش.نتونستيد بگيد تا ترجمه بزارم.

mostafa_khan
27-10-2007, 09:51
اینجور که من شنیدم گوشی هایی که بیشتر روی دوربین و صفحه نمایشش کار شده این لقب رو میدن

فکر میکنم این حرف بهترین تعریف باشه....دنبال یک جمله ی معنی دار خاص نباید باشید...همین تعریف کافیه واسش

MV_GT500
27-10-2007, 09:54
cybeeshot به دوربینهایی گفته میشه که برای ساخت اونها از تکنولوژی شرکت سونی استفاده شده.

p 3 0 world
27-10-2007, 17:22
دوست عزيز اگه ممكنه زحمت ترجمه ي متن را بكش

panther99
27-10-2007, 21:25
سایبر شات به گروه دوربینهایی گفته میشود که توسط شرکت سونی ساخته میشن . سایبرشاتها با باطریهای لیتیوم لنز کارل زایس و طراحی اونها شناخته میشن . همچنین تمام سایبرشاتها از مموری های مموری استیک و مدلهای سطح بالاتر از فلش کامپکت استفاده میکنن. همچنین تمام سایبر شاتها دارای سرنام DSC هستند که سرنام "Digital Still Camera
الته میبخشید اگه ترجمه دست و پا شکسته بود .
در اصل cyber-shot اسمی هست که مختص سونی است . مثل Walkman

SAEED_BARCELONA
27-10-2007, 21:48
فك نكنم معني خاصي بده (مث براويا يا وگا)
شات كه منظورش همون عكس گرفتن
سايبر هم شايد معنيش فضايي باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در كل مثلآ يه همچين معني ميده : عكس گرفتن خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهراد کشته مرده این تفسیرتم:31:

در مورد کوشیا درسته ولی سایبرشات که فقط برای گوشی نیست.

تائید میشه اصولا سونی برای هر قسمت از محصولاتش یه اسم گذاشته

دوربین عکاسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوربین فیلمبرداری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واکمن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تلویزیون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و مهمترینشون و عزیزتزینشون برای من:40::31: پلی استیشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mostafa_khan
27-10-2007, 22:31
سایبر شات به گروه دوربینهایی گفته میشود که توسط شرکت سونی ساخته میشن . سایبرشاتها با باطریهای لیتیوم لنز کارل زایس و طراحی اونها شناخته میشن . همچنین تمام سایبرشاتها از مموری های مموری استیک و مدلهای سطح بالاتر از فلش کامپکت استفاده میکنن. همچنین تمام سایبر شاتها دارای سرنام DSC هستند که سرنام "Digital Still Camera

ببینم این ترجمه متن دکتر افضلیه؟
دکتر این متن و از کجا اوردی؟این متن مشکل داره
به خط قرمز توجه کن...کارل زایس فقط در انحصار نوکیاست برای موبایل..پس اینکه لنز سایبر شات ها از این مارکه کاملا غلطه...مثل اینه بگیم نوکیا سیستم عامل گوشیش سیمبین uiq 3 زده:18::18:

mostafa_khan
27-10-2007, 22:35
بهراد کشته مرده این تفسیرتم:31:

در مورد کوشیا درسته ولی سایبرشات که فقط برای گوشی نیست.

تائید میشه اصولا سونی برای هر قسمت از محصولاتش یه اسم گذاشته

دوربین عکاسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوربین فیلمبرداری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واکمن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تلویزیون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و مهمترینشون و عزیزتزینشون برای من:40::31: پلی استیشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سعید جان حالا اگه بدونی اهانگارد سخنگوی سونی اریکسون گفت چند وقت پیش که :
در تلاش هستیم پلی استیشن فون بزنیم.....اونوقت عشقت چیه؟:40:
حقا که هیچی سونی اریسکون نمیشه...فکر کنم نهایت نهایتش تا 2 سال دیگه می یاد تو بازار...طرح هاشم دارم اگه خواستین بگین براتون بگذارم تا ببینید طرح اولیش چه شکلیه

nima_989
27-10-2007, 22:42
به خط قرمز توجه کن...کارل زایس فقط در انحصار نوکیاست برای موبایل..پس اینکه لنز سایبر شات ها از این مارکه کاملا غلطه...مثل اینه بگیم نوکیا سیستم عامل گوشیش سیمبین uiq 3 زده:18::18:

اين حرفا نيست
من خودم يه سايبر شات W50 دارم (دوربين ديجيتال) دور لنزش نوشته كارل زايس. يعني سوني هم از اين لنز استفاده كرده. الان موتورولا يه گوشي داره كه سيستم سيمبين با رابط كاربري UIQ3 . پس اين سيستم عامل در انحصار سوني اريكسون نيست.
شاد باشي

SAEED_BARCELONA
27-10-2007, 23:10

مصطفی سونی هم از لنز کارل زیس استفاده میکنه.

سعید جان حالا اگه بدونی اهانگارد سخنگوی سونی اریکسون گفت چند وقت پیش که :
در تلاش هستیم پلی استیشن فون بزنیم.....اونوقت عشقت چیه؟:40:
حقا که هیچی سونی اریسکون نمیشه...فکر کنم نهایت نهایتش تا 2 سال دیگه می یاد تو بازار...طرح هاشم دارم اگه خواستین بگین براتون بگذارم تا ببینید طرح اولیش چه شکلیه

منتظریم تا بیادو K800 رد کنیم playstation phone بگیریم:31:

navid_ice_heart_128
28-10-2007, 00:18
یعنی واقعا هیچ کدوم نمیدونین که cybershot به دوربینهایی میگن که امکان لرزش گیری دارن حتی تو مقایسه عکسهای ان 95 و k850 دو تا گوشیرو گذاشته بودن روی دستگاه لرزشی همگام با لرزش عکس گرفته بودن و مال کا850 مثل اینه بود ولی ماله ان 95 تار بود
حتی تو یکی از کانالهای روسی کا800 رو تبلیغ میکنه یار با اسکیت از بالای کوه می پره ازش یه عکس میگیره یه نفر که مثل ایینه میفته
چند روز پیش این تاپیکو دیدم گفتم الان یه نفر جوابو میده و تموم ولی امروز اومدم دیدم تا صفحه ی دوم اومده
تا حالا فکر کردین اون همه تشکیلات تو لنز کا800 چیه

kiarash3500
28-10-2007, 00:55
پس چرا عکس های کا 750 از کا 550 که سایبرشاته خیلی قشنگتر و واضح تره؟

omid750
28-10-2007, 08:33

بابا چي داري ميگي ... شركت كارل زايس يك شركت آلماني هستش كه 150 ساله كه عدسي توليد مي كنه و سوني سالهاست كه توي دوربين هاي ديجيتالش از اون لنزها استفاده مي كنه .. در ضمن لنزهاي كارل زايس در چند درجه كيفيت توليد مي شوند شامل معمولي ..Vario Sonar و Vario tesar كه در سوني بهترين هاي اين لنز استفاده ميشه اما در نوكيا پست ترين مدل اون استفاده ميشه .

choory
28-10-2007, 12:44

100% تایید میشه.اما لنز کارل زایس فقط درون دوربینای سونی هست وروی موبایلا نیست.و البته همه سایبر شات ها هم باید با فلش پرقدرت زنون تولید بشند.
و این سایبر شات هم اسم خط تولید سونی هست.
اگه هم اشتباه نکنم قبلا هم یه همچین تاپیکی بود که کامل دربارش بحث شده بود.
اینم لینک اون تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali racer
28-10-2007, 12:55
ضمن لنزهاي كارل زايس در چند درجه كيفيت توليد مي شوند شامل معمولي ..Vario Sonar و Vario tesar كه در سوني بهترين هاي اين لنز استفاده ميشه اما در نوكيا پست ترين مدل اون استفاده ميشه .

اینم از اون حرف های متعصبانه بوداااا !!!

Dr.Afzali
29-10-2007, 03:04
اين متن خود سايت شركت سوني هست كه در مورد نام تجاري محصولات سايبرشاتش گفته شده.در ضمن ترجمه دوستمون تقريبا كامله.

omid750
29-10-2007, 08:46
اینم از اون حرف های متعصبانه بوداااا !!!

داداش جون ... بهتر بري اطلاعاتو زياد كني ... در ضمن مي توني بري روي حرفام تو اينترنت تحقيق كني ... در ضمن نگي اين حرف متعصبانه بود ... چون من در مورد اين لنزها و خاصيت هاشون اطلاعات كامل دارم....در ضمن مي توني روي لنز نوكيا رو نگاه كني .. ننوشته Vario sonnar يا Vrio tesar در صورتي كه براي سوني نوشته ... حتي توي عكس صفحه ي قبل كه يك دوربين سوني هست مي توني اينو ببيني

panther99
29-10-2007, 13:40
اقایون سونی انحصار استفاده از لنزهای کارل زایس رو در دوربینهای عکاسی دیجیتال و هندی کمهاش داره . هیچ شرکتی حق این استفاده رو نداره . در مورد گوشیها نوکیا این حق رو داره . اخیرا یه خبرهایی شنیده میشه که کداک هم وارد بازیه مگاپیکسلیها بشه و لنزهاش رو روی موتورلا بگذاره احتمالا 2008 . البته این همکاریها داره شکل وسیعی میگیره . جدیدا LG هم روی مدل KU990 خودش از لنز SCHNEIDER KREUZNACH استفاده میکنه که اون هم یه برند معروف تو لنزها هست .
من فکر میکنم سونی با محصولاتش تبلیغ یه سری از محصولات دیگه رو میکنه . مثل Cyber-Shot و Wlakman روی گوشیهای موبایل .
سیاستهای این شرکته که سونی رو تبدیل به غول لوازم الکترونیک در جهان کرده .

Sasan Info
29-10-2007, 14:31
بابا چي داري ميگي ... شركت كارل زايس يك شركت آلماني هستش كه 150 ساله كه عدسي توليد مي كنه و سوني سالهاست كه توي دوربين هاي ديجيتالش از اون لنزها استفاده مي كنه .. در ضمن لنزهاي كارل زايس در چند درجه كيفيت توليد مي شوند شامل معمولي ..Vario Sonar و Vario tesar كه در سوني بهترين هاي اين لنز استفاده ميشه اما در نوكيا پست ترين مدل اون استفاده ميشه .
اگه تو هالیت میشد همچین چرندی نمیگفتی !!!
نوکیا از لنز tessar استفاده میکنه
چیزی که نمیدونی نگو که الان جلوی همه آبروت ریخته شه
از بقیه بچه ها معذرت میخوام که یه کم تند حرف زدم آخه بعضی ها واقعا چرند زیاد میگن

ali racer
29-10-2007, 19:20
داداش جون ... بهتر بري اطلاعاتو زياد كني ... در ضمن مي توني بري روي حرفام تو اينترنت تحقيق كني ... در ضمن نگي اين حرف متعصبانه بود ... چون من در مورد اين لنزها و خاصيت هاشون اطلاعات كامل دارم....در ضمن مي توني روي لنز نوكيا رو نگاه كني .. ننوشته Vario sonnar يا Vrio tesar در صورتي كه براي سوني نوشته ... حتي توي عكس صفحه ي قبل كه يك دوربين سوني هست مي توني اينو ببيني

شما داری با این حرف های بدون آگاهی این تاپیک رو از مسیرش منحرف میکنی

من بر اساسه مدرک پست میدم نه از روی تعصب و...!
ضمنا خود من از دوربین دیجیتال سونی استفاده میکنم نمی خواد واسم توضیح واضحات بدی !!
و در مورد نوکیا اینو اضافه کنم
که این شرکت از لنز های tessar
استفاده میکنه
از همون اولی که سری ان(ان70و90)
رو به بازار معرفی کرد

ali racer
29-10-2007, 19:30
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برو ببین !

navid_ice_heart_128
30-10-2007, 00:25
شما داری با این حرف های بدون آگاهی این تاپیک رو از مسیرش منحرف میکنی

من بر اساسه مدرک پست میدم نه از روی تعصب و...!
ضمنا خود من از دوربین دیجیتال سونی استفاده میکنم نمی خواد واسم توضیح واضحات بدی !!
و در مورد نوکیا اینو اضافه کنم
که این شرکت از لنز های tessar
استفاده میکنه
از همون اولی که سری ان(ان70و90)
رو به بازار معرفی کرد

من که چیزی تو اون ادرس در مورد لنزها ندیدم
من از لنزها هیچی سرم نمیشه ولی میدونم سونی اریکسون از نوکیا خیلی بهتر عکس میگیره مخصوصا تو نور کم

ali racer
30-10-2007, 12:52
من که چیزی تو اون ادرس در مورد لنزها ندیدم
من از لنزها هیچی سرم نمیشه ولی میدونم سونی اریکسون از نوکیا خیلی بهتر عکس میگیره مخصوصا تو نور کم

عجالتانظر من 100% با شما فرق داره
به نظر من عکس های سونی تو نور کم کیفیت کمتری دارن
وبلعکس تو نور زیاد از نوکیا بهترن
من با ان70 و دابلیو800 اینو امتحان کردم
اینم به دلیل اینه که
ایزو اسپید نوکیا بیشتره
البته کا800 و ان73 رو هنوز تو نور کم و بی فلاش مقایسه نکردم

n95n95
30-10-2007, 14:05
cyber shot نوع لنزی هست که روی این گوشیها گذاشته و دوربینهای sony هم از این لنز استفاده میکنن برای بهتر کردن کیفیت دوربین

R@R#M@N
30-10-2007, 19:50
cyber shot نوع لنزی هست که روی این گوشیها گذاشته و دوربینهای sony هم از این لنز استفاده میکنن برای بهتر کردن کیفیت دوربین
خير سايبر شات لنز نيست
بلكه يه تكنولوژي هست
لنز هاي اكثر دوربين هاي سوني كارل زايس هست

solo_88
30-10-2007, 20:56
سایبر شات یه جور اپشن هست که اجازه میده شما تنظیمات کاملتر داشته باشید.همچنین این امکان رو هم میده

که در شرایط مختلف بتونید تنظیمات شخصی و دستی داشته باشید.

لنز هاي اكثر دوربين هاي سوني كارل زايس هست

البته بعضا از نوع تزار.

این چیزی که میگم ربطی به اینجا نداره و خواهشا با تعصب بحث نکنید.اما شما n73 رو ببینین.لنز زایس داره و نور گیری خوب اما تنظیماتش ناقص هست و رنگ هارو طبیعی نمیگیره.
اما به طور مثال ک800 چون سایبر شات هست و میتونید تنظیمات رو به نحو احسن انجام بدید عکس هارو با رنگ
طبیعی تری میندازه.

یادتون باشه هیچ حالت اتوماتیک دوربین نمیتونه مثل تنظیمات دستی عمل کنه.و سایبرشات هم بر همین اصل مبتنی هست.

موفق باشید

هست و رنگ هارو طبیعی نمیگیره.اما k800

B L A S T E R
30-10-2007, 23:05
من یه هندی کم سونی دارم که هم رو لنزش نوشته
vario - tessar - carl zeiss

omid750
31-10-2007, 08:35
بابا تو رو خدا ديگه اين بحثو ادامه نديد... آخه چيزي كه جوابش معلومه چرا هي جواب مي ديد.. هر شركتي يك مارك داره كه بهش ميگن brand و ممكنه كه يكسري مارك هاي جانبي داشته باشه كه بهشون ميگن Sub Brand . علامت تجاري Cyber shot هم نوي sub brand سوني هستش كه براي دوربين هاي ديجيتال انتخاب كرده.و با توجه به اينكه اين ساب برند تونسته خيلي موفق باشه ، حق استفاده از اونو به موبايل هاي سوني اريكسون هم داداه( شبيه واگذاري سرقفلي مي مونه ) تا فروش اين موبايل با تكنولوژي و سابقه درخشان Cybershot ، افزايش پيدا كنه.

خواهش مي كنم ديگه اين تاپيكو ادامه نديد ... چون بحث كاملا واضحيه و فقط بي خودي تاپيك داره ميره پايين

solo_88
31-10-2007, 10:16
من یه هندی کم سونی دارم که هم رو لنزش نوشته
vario - tessar - carl zeiss

گفتم که.لنز زایس مدل تزار.یه نمونه:

ولی خودمونیم دوستمون یه سوال کرد همه رو انداخت به جون هم!