PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كارت رندر

didgah-3D
25-10-2007, 15:53
با سلام
آيا براي رندر در محيط max و maya كارت رندر سخت افزاري داريم؟

Aminzikzak
28-10-2007, 22:04
سلام ...
خود مایا و مکس قابلت رندر هاردور داره ولی متکی بر توان کارت گرافیکه ...
اما کارت رندر جدا مثل اسنازی و سیستم مدیریت رندر رو هم ساپورت میکنن ..

TT-Graphic
29-10-2007, 00:43
ولی تا جایی که من میدونم کارت گرافیک هیچ ارتباطی با رندر نداره . فقط میتونه در محیط طراحی و Real Time موثر و مفید باشه .که بازم تاجایی که میدونم Nvidia کارتایی داره با عنوان NVIDIA Quadro که مخصوص کارهای 3دی چه مایا و چه مکس و چه نرم افزارای 3دی دیگه هست .
ولی این کارتا تنها در حالت Real time تاثیر زیادی داره و تو رندر هیچ تاثیری نداره .

Render به شدت به CPU و Ram مربوط میشه .

جالبه بدونید طبق تجربه ای که در Vray داشتم فهمیدم CPU های 2هسته ای 2مربع همزمان و یحتمل 4هسته ای 4مربع همزمان در حال رندر هستن . تازه مادر بوردهایی هم هست که میشه روش 2تا CPU و بیشتر نصب کرد که اگر 2تا 4هسته ای بزاریم 8خونه همزمان رندر میشه !!!

در ضمن روشهایه دیگه ای هم برای سریعتر کردن سرعت رندر وجود داره . مثل Net Render که باهاش میشه nتا سیستم رو به صورت شبکه مشغول رندر یک فایل چه انیمیشن و چه سینگل فریم کرد . حتی این امکانو هم داره که سیستم ها از طریق اینترنت با هم در تماس باشن ( که نمیدونم با این وضع اینترنت تو کشور ما عملی هست یا نه )

didgah-3D
29-10-2007, 10:25
تا حالا با کارتهای quadro کار کردید
این کارتها با این قیمت بالا واقعا موثر عمل میکنند؟

Aminzikzak
29-10-2007, 11:09
ولی تا جایی که من میدونم کارت گرافیک هیچ ارتباطی با رندر نداره . فقط میتونه در محیط طراحی و Real Time موثر و مفید باشه .که بازم تاجایی که میدونم Nvidia کارتایی داره با عنوان NVIDIA Quadro که مخصوص کارهای 3دی چه مایا و چه مکس و چه نرم افزارای 3دی دیگه هست .
ولی این کارتا تنها در حالت Real time تاثیر زیادی داره و تو رندر هیچ تاثیری نداره .

Render به شدت به CPU و Ram مربوط میشه .

جالبه بدونید طبق تجربه ای که در Vray داشتم فهمیدم CPU های 2هسته ای 2مربع همزمان و یحتمل 4هسته ای 4مربع همزمان در حال رندر هستن . تازه مادر بوردهایی هم هست که میشه روش 2تا CPU و بیشتر نصب کرد که اگر 2تا 4هسته ای بزاریم 8خونه همزمان رندر میشه !!!

در ضمن روشهایه دیگه ای هم برای سریعتر کردن سرعت رندر وجود داره . مثل Net Render که باهاش میشه nتا سیستم رو به صورت شبکه مشغول رندر یک فایل چه انیمیشن و چه سینگل فریم کرد . حتی این امکانو هم داره که سیستم ها از طریق اینترنت با هم در تماس باشن ( که نمیدونم با این وضع اینترنت تو کشور ما عملی هست یا نه )

تا جایی که من میدونم رندر ها به چند دسته تقسیم میشن مثلا منتال ری و وی ری با سی پی یو مرتبط هستن و کیفیتشون رویه یه cpu 3000 با cpu 5000 ثابته فقط زمان رندرشون متفاوته ولی هاردور رندر به توان کارت گرافیک و سخت افزار بستگی داره برای همینه که خیلی کم ازش استفاده میشه ...

didgah-3D
29-10-2007, 11:14
من خیلی وقت پیشتر از اینها شنیده بودم که مایا با یک سخت افزار ارائه میشه که خیلی هم گرونه و تو ایران نیست
و این کارت کلا فشار رندر را از روی سی پی یو برمیداره و سرعت خیلی بالا میره

Aminzikzak
29-10-2007, 12:35
من خیلی وقت پیشتر از اینها شنیده بودم که مایا با یک سخت افزار ارائه میشه که خیلی هم گرونه و تو ایران نیست
و این کارت کلا فشار رندر را از روی سی پی یو برمیداره و سرعت خیلی بالا میره

بله از این کارتها زیاد هست ، معمولا شرکتهای بزرگ استفاده میکنن ، خیلیا هم پلاگین خاص خودشونو دارن ...
مثلا 3d کارای شرکت سونی بازیهایی که با مایا میسازن رو به صورت real time رویه یه مانیتور دیگه میبینن ، یه کارت رندر یا یک رندر پک قوی برای این کار دارن که یک پلاگین هم به نام maya realtime باش نصب میکنن ...

میگردم اگه فیلم نحوه مادلینگ و سخت افزارهاشونو پیدا کردم ، لینشکشو میذارم.

sorenatatu
30-10-2007, 00:18
آيا كارت كپچر هم ميتونه تو موقع رندر كمك كنه يا چنين كارت هايي با اين قابليت هست

Aminzikzak
30-10-2007, 01:05
آيا كارت كپچر هم ميتونه تو موقع رندر كمك كنه يا چنين كارت هايي با اين قابليت هست

نه فکر نکم اصلا ربطی به رندر داشته باشه ...

payman bay
06-12-2007, 12:34
سلام دوستان
بعضي از كارتهاي كاپچر مي تونن مكس رو پشتيباني كنن
مثل كارتي از شركت كانوپس كه در موقع نصب برنامه هاي مربوط به كارت، اگه مكس 9 قبلا نصب شده باشه مي توني گزينه ي مربوط به مكس را تيك بزني
اگه مدل دقيق كات رو خواستيد بگيد تا اينجا بزارم الان خاطرم نيست ولي اي كارت اچ دي ساپورت هستش و قيمتش 1485000 تومانه. من اي قيمتو از الماس رايانه تو تهرون گرفتم.