PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخاست cd موقع خاموش شدن كاميپوتر

rooholla_86
25-10-2007, 00:51
سلام
وقتي ويندوز رو شات دان ميكنم ميگه در cd-drive بازه و از من cd ميخواد 3 بار ويندوز عوض كردم ولي نشد

winxp
25-10-2007, 02:27
سلام
وقتي ويندوز رو شات دان ميكنم ميگه در cd-drive بازه و از من cd ميخواد 3 بار ويندوز عوض كردم ولي نشد

سلام دوست خوبم

میشه error رو بزاری اینجا

من errore درایو بازه تا حالا ندیدم

موفق باشی
:11:

Mohammad_4688
25-10-2007, 17:51
حقیقتش منم همچین چیزی رو تا حالا ندیدم:13:

mahdi7610
25-10-2007, 22:17
سلام :46:

جل الخالق به حق چیز های ندیده و نشنیده .

یه عکس از اون error بزار ببینیم .

DrXoX
26-10-2007, 01:58
سلام

واقعا مشكل جالبي هستش ، شما اگه يه عكس از اين Error بذارين خيلي راحت تر ميشه كمك كرد ، به هر حال

شما يه بار كابل هاي متصل به Cd_Rom يا Cd _rw يا ...رو چك كنيد يك بار كاملا جدا و دوباره وصل كنيد البته

سيستم را خاموش كنيد و اين كار رو انجام بدين

rooholla_86
27-10-2007, 01:59
نتونستم عكس بزارم ولي متن اون از اين قراره
drive is not ready

ther is no disk on the drive ,the drive door is open.pleas insert the disk into drive h

cancel try again continue
خيلي قشنق شد با ذوق كار كردم

DrXoX
27-10-2007, 03:47
سلام

در پنجره Task manager كليد Ctrl رو پايين نگه دار و از منوي Shut Down روي گزينه Turn off كليك كن ببين باز هم اين ارور رو ميده ؟

mahdi7610
27-10-2007, 12:37
نتونستم عكس بزارم ولي متن اون از اين قراره
drive is not ready

ther is no disk on the drive ,the drive door is open.pleas insert the disk into drive h

cancel try again continue
خيلي قشنق شد با ذوق كار كردم

سلام :46:

من احساس می کنم شما برنامه ای را روی سیستم خودتون نصب کرده اید و یا ناخواسته نصب شده است که کار یک درایو مجازی را انجام می دهد و این برنامه از دیده پنهان است اما این برنامه کار می کند .

حتی می تونه کار ویروس هم باشه .

چون ما ویروس هایی هم داریم که در سی دی رام را باز و بسته می کنند . نمی خوام بگم این همون ویروس هستش فقط می خوام بگم همچین ویروس هایی می تونه وجود داشته باشه . و در واقع به اینها بیشتر شبه ویروس می گن .

من احساس می کنم همچین اتفاقی افتاده . یعنی یه برنامه هست که کار یک درایو مجازی را انجام می ده .

h2006
27-10-2007, 13:15
جالب و عجیب!!!

winxp
27-10-2007, 20:38
سلام دوست عزیز

ایا درایو cd rom شما درایو h هستش ؟
اگه درایو h شما درایو Cd rom بود , برو کابل Cd rom رو قطع کن و تست کن ببین error میده یا نه ؟
اگه درایو cd rom شما h نیست و با قطع کابل نیز error از بین نرفت , میشه گفت یه ویروس هست و در هر شرایطی پیشنهاد میکنم راه زیر رو برین تا مشکل حل بشه

این متن رو کپی کنین

حالا برین
start\run\regedit
حالا اینتر بزنین

از منوی edit روی find کلید کنید و این متن رو past کنین و 3 تا گزینه ی پایین رو هم تیک بزنین و رو find کلیک کنین
اگه مطابق نوشته شما چیزی پیدا شد , ببینین از چیه و کلید های اصلی اون به چه برنامه ای وصل میشه
این میتونه یه پیغام باشه که توسط یه شبه ویروس تو ریجستری شما اضافه شده باشه و گفته هر وقت رو shutdown کلیک کردن این متن اجرا بشه

یکی دیگه این که میتونی موقع خاموش کردن وقتی پیغام ظاهر شد بری task manager و پروسه های ناشناس رو از بالا به پایین end task کنی
هر پروسه رو که خواستی end task کنی اسمشو حفظ کن
رو یکی از پروسه ها که end task کنی پیغام میره
اسم پروسه رو که یادته
حالا اسمشو تو درایو c سرچ کن و ببین کجا پیداش میکنه
برا سرچ کردن فایل مخفی هات رو هم سرچ کن

برنامه رو که پیدا کردی میفهمی ماله چیه

برا مطمئن شدن از این که این همون برنامه است , وقتی اون رو end task کردی سیستم رو shut down کن ببین بازم error میده

اگه error نداد و سیستم خاموش شد , سیستم رو روشن کن برو task manager و این بار همون پروسه رو فقط End task کن , حالا سیستم رو خاموش کن ببین همونه یا نه

دیگه مطمئن شدی کار کیه

حالا باید پاکش کنی

اسم پروسه رو تو ریجستری سرچ کن و پاکش کن

خود برنامه رو هم که از سرچ درایو C پیدا کردی برو پاک کن و سیستم رو shut down کن

تبریک میگم , تونستی این error رو از کار بندازی

مهم روشی بود که شما یاد گرفتی و برا دفعه دیگه میدونی چی کار کنی

هر راهی رو تست کردین بگین و بگین نتیجه چی شد

موفق باشین

rooholla_86
28-10-2007, 02:01
سلام دوست عزیز

ایا درایو cd rom شما درایو h هستش ؟
اگه درایو h شما درایو Cd rom بود , برو کابل Cd rom رو قطع کن و تست کن ببین error میده یا نه ؟
اگه درایو cd rom شما h نیست و با قطع کابل نیز error از بین نرفت , میشه گفت یه ویروس هست و در هر شرایطی پیشنهاد میکنم راه زیر رو برین تا مشکل حل بشه

این متن رو کپی کنین

حالا برین
start\run\regedit
حالا اینتر بزنین

از منوی edit روی find کلید کنید و این متن رو past کنین و 3 تا گزینه ی پایین رو هم تیک بزنین و رو find کلیک کنین
اگه مطابق نوشته شما چیزی پیدا شد , ببینین از چیه و کلید های اصلی اون به چه برنامه ای وصل میشه
این میتونه یه پیغام باشه که توسط یه شبه ویروس تو ریجستری شما اضافه شده باشه و گفته هر وقت رو shutdown کلیک کردن این متن اجرا بشه

یکی دیگه این که میتونی موقع خاموش کردن وقتی پیغام ظاهر شد بری task manager و پروسه های ناشناس رو از بالا به پایین end task کنی
هر پروسه رو که خواستی end task کنی اسمشو حفظ کن
رو یکی از پروسه ها که end task کنی پیغام میره
اسم پروسه رو که یادته
حالا اسمشو تو درایو c سرچ کن و ببین کجا پیداش میکنه
برا سرچ کردن فایل مخفی هات رو هم سرچ کن

برنامه رو که پیدا کردی میفهمی ماله چیه

برا مطمئن شدن از این که این همون برنامه است , وقتی اون رو end task کردی سیستم رو shut down کن ببین بازم error میده

اگه error نداد و سیستم خاموش شد , سیستم رو روشن کن برو task manager و این بار همون پروسه رو فقط End task کن , حالا سیستم رو خاموش کن ببین همونه یا نه

دیگه مطمئن شدی کار کیه

حالا باید پاکش کنی

اسم پروسه رو تو ریجستری سرچ کن و پاکش کن

خود برنامه رو هم که از سرچ درایو C پیدا کردی برو پاک کن و سیستم رو shut down کن

تبریک میگم , تونستی این error رو از کار بندازی

مهم روشی بود که شما یاد گرفتی و برا دفعه دیگه میدونی چی کار کنی

هر راهی رو تست کردین بگین و بگین نتیجه چی شد

موفق باشین
سلام
يكمي تصحيحات:
متن نيمه كامل ارور اينه:
windows erorr _ the drive is not ready
the drive is not ready for use . its door may be open ; please chek drive A: and make
الي ختم
در ضمن من نرم افزار virtual cd رو دارم و يك درايو مجازي به اسم h دارم
دوباره در ضمن من اصلا درايو َ A ندارم يعني ايكونش تو ماي كامپيوتر هست ولي 2 سالي ميشه كه فلاپي درايو ندارم
سه باره در ضمن وقتي شات دان ميكنم و دسك تاپ بسته ميشه و صفحه ميره دقيقا جايي كه ميگه save your setting ظاهر ميشه و 2 ثانيه بعد ميره .
راستي سيستمم خداي هنگ شده يعني هر جايي كه دستش برسه گير ميكنه لود ويندوز 2 بار ميره مياد بالا ولي از اونجايه شروع ميشه از تو صفحه wellcom گرفته تا تو بازي shade
ممنون از شما دوست گرامي :10::40:

winxp
28-10-2007, 02:56
سلام دوست عزیز م

پس همون طور که اقا مهدی گفتن اشکال از درایو مجازی هستش
اما چرا این طوری شده ؟

دیگه اینو دوستانی بگن که virtual cd کار کردن
چون من کار نکردم باهاش
clone از همه بهتره به نظر من
البته بازم بگم , من غیر از clone با نرم افزار دیگه ای کار نکردم

منتظر کمک دوستان باش

ولی راهی که گفتم خیلی حرفه ای بودا