PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوري ميشه response time واقعي در يك lcd را اندازه گيري كرد؟

SILWESTER
24-10-2007, 15:36
سلام!
من ميخوام بدونم چجوري ميشه responsetime واقعي در يك lcd رو اندازه گيري كرد. مثلا به روش بصيري ميشه تفاوت رو در دو lcd با respnse time چهار با 14 ديد ولي بين 4 و 6 رو نميشه با چشم ديد. آيا روش يا برنامه اي وجود داره!!!!!!!!!

M.Z.Y
25-10-2007, 00:49
سلام دوست عزيز

نه به هيچ عنوان نمي شه زمان پاسخگويي يه مانيتور را با چشم بيان كرد يا تفاوت اونو حس كرد مگر اينكه اين اختلاف خيلي زياد باشه ،نظرتو به اين خبر كه از هفته نامه علم روزه جلب ميكنم:

زمان پاسخگويي يه تكنيك تبليغاتي براي سازندگان مادربورد شده است ،در حالي كه چشمان ما عملا در سرعت كمتر از 16 ميلي ثانيه ديگر تفاوت را احساس نمي كند سازندگان مانيتور از ارقام خيلي پايين تر براي نشان دادن زمان پاسخ گويي مانيتور خود استفاده مي كنند.البته سرعت پاسخگويي يه مانيتور ممكنه حتي به 2 ميلي ثانيه هم برسه ولي چشم انسان قادر به تشخيص تا 16 ميلي ثانيه است.

البته براي اين كه بتونم اين خبر را در اينجا بنويسم برداشت خودم از اين مقاله را نوشتم(يعني خلاصه مقاله)

در ضمن براي فهميدن سرعت پاسخگويي يك مانيتور نياز به دستگاههاي مخصوص مي باشد.

becareful
25-10-2007, 20:54
مخلص شیرازی ها هم هستیم.80 درصد حرفت رو قبول دارم ولی یه چیزایی هم هست مثلا یه 16 میلی ثانیه درسته فرقش کمه با 2 میلی ولی وقتی تصاویر پیاپی و پشت سر هم که عوض میشن اونوقت میفهمی که فرق داره و اون 2 میلی مثلا یه تصویر لحظه ای رو میتونی بگی چی بود ولی 16 میلی یه چیزایی از اون لحظه رو دیدی ولی نمیفهمی چی بود. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.16 میلی توی تصاویر خیلی خیلی پیاپی خودش رو ضایع میکنه مثلا لحظه 1 رو که نشون میده تا میاد و یه چیزایی از لحظه ی 2 رو نشون بده و به خودش بیاد لحظهی 3 میرسه. اینایی که گفتم لحظه ی 1 و2و3 همه در 100000 رم ثانیه اتفاق میفته و خیلی جاها با 16 میلی مشکلی پیدا نمیشه.

Stream
25-10-2007, 20:56
من با مانیتور 16 میلی ثانیه توی Game دقیقا حس میکردم تصویر پرش داره.

SILWESTER
27-10-2007, 01:30
سلام دوست عزيز

نه به هيچ عنوان نمي شه زمان پاسخگويي يه مانيتور را با چشم بيان كرد يا تفاوت اونو حس كرد مگر اينكه اين اختلاف خيلي زياد باشه ،نظرتو به اين خبر كه از هفته نامه علم روزه جلب ميكنم:

زمان پاسخگويي يه تكنيك تبليغاتي براي سازندگان مادربورد شده است ،در حالي كه چشمان ما عملا در سرعت كمتر از 16 ميلي ثانيه ديگر تفاوت را احساس نمي كند سازندگان مانيتور از ارقام خيلي پايين تر براي نشان دادن زمان پاسخ گويي مانيتور خود استفاده مي كنند.البته سرعت پاسخگويي يه مانيتور ممكنه حتي به 2 ميلي ثانيه هم برسه ولي چشم انسان قادر به تشخيص تا 16 ميلي ثانيه است.

البته براي اين كه بتونم اين خبر را در اينجا بنويسم برداشت خودم از اين مقاله را نوشتم(يعني خلاصه مقاله)

در ضمن براي فهميدن سرعت پاسخگويي يك مانيتور نياز به دستگاههاي مخصوص مي باشد.
سلام!
من نميدونم اين مقاله اي كه شما خوانده ايد تا چه حد موصق باشه. ولي چيزي كه هست اگر بنا به تبليغ باشه شركت LG هم شعار تبلبغاتي ميده "IF U CAN CATCH ME" ولي اين جور نيست چون تكنولوژيش رو نداره يا نمي خواهد به كار ببره پس اجازه تبليغ الكي هم نداره. من يه مانيتور ibm عهد عتيق دارم . براي نمونه وقتي ماشين حساب رو سريع رو صفحه درگ ميكنم اعداد تار ميشن. ولي يكي از بچه ها bf1750 داره اينجوري نيست ا! رو همين حساب گفتم تفاوت زياد قابل رويت است با چشم معمولي

M.Z.Y
01-11-2007, 15:01
دوست من
گفتم كه تفاوت موقعي احساس مي شه كه اختلاف سرعت خيلي باشه ،تبليغ الكي نمي كنه ال جي ،مانيتورش واقعا 2ميلي ثانيه است شركت درست ميگه مسئله چشم انسانه كه تا اين حد متوجه نميشه مثلا شايد شما سرعت را در يك مانيتور 5ميلي ثانيه با يك مانيتور 2 ميلي ثانيه اصلا متوجه نشوي.چون خيلي بهم نزديكه ولي بروي 2 ميلي ثانيه در تبليغات مانور بيشتري مي تونه بده.
در ضمن اين شعاري كه نوشتيت مربوط به شركت سامسونگه نه ال جي.

becareful
01-11-2007, 21:29
دوست من
گفتم كه تفاوت موقعي احساس مي شه كه اختلاف سرعت خيلي باشه ،تبليغ الكي نمي كنه ال جي ،مانيتورش واقعا 2ميلي ثانيه است شركت درست ميگه مسئله چشم انسانه كه تا اين حد متوجه نميشه مثلا شايد شما سرعت را در يك مانيتور 5ميلي ثانيه با يك مانيتور 2 ميلي ثانيه اصلا متوجه نشوي.چون خيلي بهم نزديكه ولي بروي 2 ميلي ثانيه در تبليغات مانور بيشتري مي تونه بده.
تایید میشه.

SILWESTER
02-11-2007, 01:31
دوست من
در اين مورد خواست منظور منم همين بوده. دوباره از نو بخوننين فعل و فاعل جمله رو:46:
گفتم كه اگر اين تكنولوژي فقط جنبه تبليغاتي داره چرا LG نميده و فقط سامسونگ داره مانور ميده

M.Z.Y
03-11-2007, 19:39
دوست من شما فقط تبليغات سامسونگ رو ديدي!