PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریستارت شدن های مکرر کامپیوتر

rk1001
24-10-2007, 10:57
سلام
دستان یه مشکل بدی برام پیش اومده امیدوارم کمکم کنید تا بیتونم حلش کنم
مساله اینه که کامپیوترم وقتی دارم باهاش کار مکنم خود به خود ریستارت میشه یعنی وسط کار کردن یکدفعه کامپیوترریستارت میشه بدون هیچ دلیلی.
گاهی اوقات هم که کامپیوتر ریستارت نشه برنامه ها خود به خود بسته می شن مثل وقتی که سیستم قاط میزنه یکدفعه برنامه در حال اجرا بسته میشه، اونطوری.
در ضمن من هاردم رو
low level format
هم کردم و با
fdisk
دوباره پارتیشن بندی کردم و تو درایوهای
cو d
دو تا ویندوز جدید ریختم و وقتی دوباره ویندوز بالا اومد وقتی با برنامه های خود ویندوز داشتم کار می کردم باز هم همون مشکل پیش می اومد تو هر دو تا ویندوز جدید
خودم حدس میزنم مشکل باید سخت افزاری باشه ولی دقیقا چیه نمیدونم
خواهش میکنم کمکم کنید چون این ریستارت شدن ها زیاد اتفاق می افته و در ضمن با جدیدترین آنتی ویروس ها هم چک کردم و ویروس پیدا نشده.

pd2006
24-10-2007, 11:04
سلام

ممکنه که بعلت داغ کردن cpu تون ، سیستم ریست بشه .
فن اش رو کنترل کنین .

hamilton
24-10-2007, 11:05
فن CPU شما بدرستي كار ميكنه؟چون اگر به هر علت دماي CPU بالا بره سيستم بلافاصله Restart ميكنه.از طرف ديگه Power شما چه ماركي و چند واته؟اصولا شما گردو خاك داخل سيستم خودتون رو چند وقت به چند وقت تميز ميكنيد؟

amir_infernal
24-10-2007, 12:13
سیستم من هم دو سه سال پیش همین مشکل رو داشت که آخر سر معلوم شد ایراد از مادربورد بوده.
احتمالا تو هم به مشکل من دچار شدی ولی ممکنم هست که ایراد از فن سی پی یو یا خود سی پی یوت باشه.
در هر صورت اگر فهمیدی مشکلش چیه حتما خبرش رو بده...

S a f a 6 4
24-10-2007, 12:18
اول از همه ببین فن کیس و سی پی یوت درست کار میکنه یا نه ,بعد اگه میتونی برای یه مدت کوتاه با یه پاور دیگه

کار کن ببین مشکلت رفع میشه یا نه ,البته یه احتمال کوچیکم وجود داره اونم اینکه برق منطقه شما دچار نوسان شده

و اگه اینتوری باشه تنها راهش استفاده از ups هستش

SomeThink
24-10-2007, 12:21
من هم فن cpu م که نیم سوز شده بود همین مشکلا برام پیش میاومد ...

usfelme
24-10-2007, 16:59
احتمال زیاد یکی از همین موارد بالاست ولی من خودم سیستم پسرخالم همچین مشکلی داشت سر آخر فهمیدیم مشکل از کارت گرافیکش بود البته میگم این احتمالش برای شما ضعیفه فقط اگه دم دست یه کارت دیگه داری تست کن بد نیست

rk1001
25-10-2007, 08:33
در مورد اینکه میگید ممکنه از فن Cpu باشه :
آخه کامپیوترم در حال حاضر تو یه اتاق کاملا خنک قرار داره و اینکه مشکل ریستارت شدن واسه وقتی نیست که مثلا من 1 ساعت یا بیشتر با کامپیوتر کار کرده باشم بعد رستارت شدن ها شروع بشه ، خیلی موقع ها همین که کامپیوتر رو تازه روشن کردم و هنوز یک دو دقیقه هم با هاش کار نکردم این اتفاق می افته(ریستارت میشه) حالا سوالم اینه با این اوصاف بازم ممکنه از فن Cpu باشه یا اینکه مشکل جای دیگه ایه؟

چون خودم اینطور فکر می کنم (حالا نمیدونم درست یا غلط) که اگه فن مشکل داشته باشه این ریستارت شدن ها وقتی شروع میشه که مثلا یک دو ساعتی با کامپیوتر کار کرده باشم و Cpu داغ کرده باشه نه اینکه در یکی دو دقیقه اول روشن شدن کامپیوتر این اتفاق بیفته.

در ضمن اینم بگم که همیشه اینطوری نیست که تو همون اوایل کار با کامپیوتر این اتفاق بیفته ، گاهی اوقات هم ریستارت نمیشه و تا دو سه ساعتی با کامپیوتر کار می کنم. به خاطر همین فکر می کنم اگر از فن بود نباید من می تونستم گاهی اوقات تا دو سه ساعت کار کنم(حتی بیشتر تا وقتی که خودم خاموش کنم)

در مورد گردو خاک هم همین تازگی ها تمیزش کردم.

amir_infernal
25-10-2007, 08:51
دمای سی پی یو موقع کار خیلی بالا میره و یه اتاق خنک تاثیری بر اینکه سی پی یوت رو خنک کنه نداره پس احتمال خرابی فن هنوز وجود داره.
بعدشم میتونی سیستمت رو باز کنی و بررسیش کنی دیگه.
فنت رو چک کن ببین درست با سی پی یوت اتصال داره یا نه ، اگر محکم بهش چسبیده بود و با سرعت معمولش گردش داشت که من فکر میکنم ایراد از سی پی یو یا یا مادربوردت باشه (که خیلی بیشتر هم احتمال خرابی مادر بورد رو میدم )
اگر گارانتی مادربوردت تموم نشده سریعتر برای تعویض یا تعمیرش اقدام کن ..
خبری شد حتما اطلاع بده و ما رو هم مستفیض کن!

راستی مشخصات سیستمت رو هم بگی بد نیست..

SomeThink
25-10-2007, 09:40
amir_infernal جال راست میگه دمای cpu من الان 75 درجه هستش ... دمای اتاق تاثیر زیادی نداره!

rk1001
25-10-2007, 10:27
بیشتر منظورم این بود که هنوز کامپیوتر اونقدری کار نکرده که Cpu داغ کنه چون بعضی موقع ها همین که ویندوز بالا میاد دوباره ریستارت میشه.
بعد کیس رو هم باز کردم و فن رو چک کردم درست کار می کرد. احتمالا همون Cpu یا Mb است.
فقط یه سوال ؟ برنامه ای نیست که بتونه Cpu و Mb رو چک کنه و در صورت داشتن مشکل اونو اعلام کنه ؟ یا اینکه اینجور مشکلات سخت افزاری رو فقط با مراجعه به مراکز تعمیر میشه متوجه شد.

blue2006
25-10-2007, 11:02
اگه ویندوزت مدیا سنتره . شاید از درایور گرافیکت باشه . چون خودم هم همین مشکلو داشتم . اما با دانلود درایور جدید مشکلم حل شد . البته گرافیک من ati 128 بود.
اگه مشکل از این نبود با برنامه خود مادر برد دمای سی پی یو را تست کن . هروقت دمای سی پی یو بالا رفت بوق می زنه .

amir_infernal
25-10-2007, 12:34
با این اوضاع و احوالی که گفتی فکر نمیکنم دیگه مشکل دما رو داشته باشی چون فنت مشکلی نداره.
در ضمن اگر هم مشکل داشته باشه نباید نا منظم ریست شه.
راجع به نرم افزار که بخواد چک کنه هم برنامه ی خود مادر بورد هست که blue2006 عزیز ذکر کرد ولی معمولا برای تست خرابی قطعات سخت افزاری روی سیستم ویندوز میریزن چون ویندوز در هنگام نصب قطعات رو چک میکنه اما به نظر من این مشکل طوری نیست که بخواد خودش رو توی همچین برنامه هایی بروز بده.
من هنوز هم روی خرابی مادربوردت تاکید میکنم که تنها روش اینه که ببری یه مرکز تعمیرات یا اینکه یه کامپیوتری که قطعاتش به مال تو شبیه باشه و به هم بخورن رو برداری و یکی یکی از روش آزمون و خطا تستشون کنی.
در ضمن مشخصات سیستمت رو هم که نگفتی...

rk1001
26-10-2007, 07:19
p4 1.8 full
gigabyte 8id533
geforce2 mx400

mahtabesfahan
26-10-2007, 07:44
ُسلام
فكر كنم بتونم كمكت كنم
موقع هنگ كردن يه صفحه آبي مياد كه ديگه نميشه كاري كرد الا شاتدان دستي؟

rk1001
26-10-2007, 08:30
نه اصلا هنگ کردن و صفحه آبی در کار نیست. همینطوری دارم با کامپیوتر کار می کنم یکدفعه ریستارت میشه بدون پیغامی یا چیزی.

فقط یه چیزی که هست گاهی اوقات هم برنامه ای که دارم باهاش کار می کنم (اکثر موارد در مورد اپرا، مدیا پلیر، جت آدیو و بقیه برنامه ها هم هست ولی کمتر) خود به خود بسته میشه بدون پیغام.

یه سوال ؟
ممکنه بسته شدن برنامه ها و ریستارت شدن ها مربوط به هارد باشه. یعنی امکانش هست که من یه برنامه تو دو تا ویندوز قبلی ام ریخته باشم و حالا یا به خاطر اون برنامه یا ... هاردم تو درایو c و D بدسکتور شده باشه و حالا که ویندوز جدید هم میریزم بازم مشکل سر جاشه.

سوالم اینه که بد سکتور شدن بعضی از سکتورهای هارد می تونه این مشکلات و پیش بیاره ؟
اگه جواب مثبته برنامه ای هست که خیلی سریعتر از Scan Disk ویندوز هارد رو چک کنه و مشکل رو برطرف کنه.
البته من چند روز پیش چون فکر می کردم ممکنه ویروس باشه کلا هاردم رو Low Level Format کردم آیا این کار بد سکتور ها رو میپوشونه یا اصلا ربطی نداره ؟

البته تا اونجایی که من میدونم Low Level Format اغلب موارد بد سکتورها رو از بین میبره.

amir_infernal
26-10-2007, 11:16
نه مشکل ریست شدن نباید ربطی به این موضوع داشته باشه ولی هر وقت سیستمت رو درست کردی Bad sector هات رو هم بگیر...
مشخصات سیستمت رو دیدم . تا حالا باید گارانتیش تموم شده باشه
ببرش پیش یه تعمیر کار (پیش سی دی فروش هایی که 4 تا هم جعبه سخت افزاری گذاشتن تو مغازشون نبریا)

mahtabesfahan
26-10-2007, 16:01
خدا رو شکر رم ها سالمن
از فکر هارد بیا بیرون که به ای زودی خرابی نداره
ممکنه اتصالی داره مین بوردت باید بدی تست کنن و اگه لازمه پشتش برات عایق کنن
پیشنهاد دوستمون درسته دیگه ببرش برای تعمییر