PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محتویات این پوشه چیه؟؟

nima_949
24-10-2007, 02:29
در داخل درایو c پوشه System Volume Information با حجم نسبتا زیاد وجود داره ،این پوشه دارای تعداد زیادی فایلهای hidden است .
1- محتویات این پوشه رو چی تشکیل میده؟
2- قابل حذف و پاک کردن هست این پوشه ؟

مـــــــــــــــــــوفـــ ــــق باشــــــــــیــــــــــد

hoax3r
24-10-2007, 08:12
داخل ویندوز امکانی هست به نام System Restore برای مواقعی که سیستم خراب شده باشه و ما بخواهیم
سیستم رو به چند روز قبل که سالم بوده برگردونیم. اطلاعاتی که System Restore برای برگردوندن اطلاعات
استفاده میکنه در همین پوشه که گفتی قرار می گیره.
اگر لازمش نداری روی My computer کلیک راست کن بعد properties بعد System Restore حالا تیک Turn off System Restore on all drive رو بزن

شاد باشید

Mohammad_4688
24-10-2007, 18:23
با سلام

دوست عزیز اینها فایل های سیستمی ویندوز هستند توصیه نمی شه اونها رو حذف کنی:13:

nima_949
24-10-2007, 18:41
ممنوم دوست خوبم
موفق باشی عزیز

mahdi7610
24-10-2007, 19:30
سلام دوستان

همون طور که دوستمون خوبمون Mohammad_4688 گفتند اینها فایلهای سیستمی ویندوز هستند و همون طور که دوست عزیمون hoax3r گفتند توی اینها اطلاعات مربوط به سیستم ریستور ذخیره می شه .

اما به نظر من بهتره این فایل را برای کلیه درایوها غیر فعال کنی چون ویروس ها اولین جایی که حمله می کنند همین فایل هستش پس بهتره برای کلیه درایو ها غیر فعال بشه .

اما بهتره برای درایو ویندوز غیر فعال نشه چون در صورت بروز مشکل بشه به عقب برگشت .

اگه این فایل را از کلیه درایو ها به غیر از ویندوز پاک کنی خیلی بهتر هستش چون وقتی اونا غیر فعال می کنه دیگه کاری انجام نمی تونه بده پس برای اینکه فضای درایو هات را اشغال نکنه بهتره اونا را پاک کنی .

البته به حالت عادی نمی شه اونا را پاک کرد .
برای دیدن اونها هم باید فایل های سیستمی را از حالت مخفی در بیاری که احتمالا دیگه اونا را بلدی

winxp
25-10-2007, 02:44
سلام دوست عزیز

توصیه نمیشه اون فایلهارو پاک کنی

مهدی جان من یه بار نرم افزار فتوشاپ تو درایو G نصب کرده بودم و بعد system volum رو پاک کردم و بعد که نرم افزار رو اجراش کردم ایکونهای toolbar نبود و برنامه مشکل دار شده بود

مگه این که اونارو کامل پاک کنی بعد ویندوز عوض کنی

همون طور که دوستان گفتن اگه برا درایوهای غیر از سی disable کنی بهتره

موفق باشی

nix
25-10-2007, 17:00
در داخل درایو c پوشه System Volume Information با حجم نسبتا زیاد وجود داره ،این پوشه دارای تعداد زیادی فایلهای hidden است .

شما بصورت نرمال این پوشه را باز کردین؟

mahdi7610
25-10-2007, 22:03
سلام winxp عزیز :46:

من برای موقعی گفتم این فایل را پاک کنید که شما می خواهید همه برنامه هایتان را در درایو c نصب کنید .

اگر شما قصد دراید برنامه هایتان را در درایوی غیر از ویندوز نصب کنید نباید این فایل سیستمی را از ان درایو هم پاک کنید.

چون برنامه ای که در درایو دیگر نصب می کنید فقط فایلهای راه انداز این برنامه در درایو c قرار داده می شود اما بسیاری از فایلهای برنامه در درایوی که نصب کرده اید قرار می گیرند و چون این فایل یک فایل سیستمی هستش برنامه ها بعضی فایلهای خود را با این فایل به اشتراک می گذارند .

winxp
25-10-2007, 23:36
سلام winxp عزیز :46:

من برای موقعی گفتم این فایل را پاک کنید که شما می خواهید همه برنامه هایتان را در درایو c نصب کنید .

اگر شما قصد دراید برنامه هایتان را در درایوی غیر از ویندوز نصب کنید نباید این فایل سیستمی را از ان درایو هم پاک کنید.

چون برنامه ای که در درایو دیگر نصب می کنید فقط فایلهای راه انداز این برنامه در درایو c قرار داده می شود اما بسیاری از فایلهای برنامه در درایوی که نصب کرده اید قرار می گیرند و چون این فایل یک فایل سیستمی هستش برنامه ها بعضی فایلهای خود را با این فایل به اشتراک می گذارند .

سلام دوست خوبم بله کاملا حق با شماست و مشکل سیستم من همین بود که شما گفتین

من به هر کسی که کامپوتر یاد میدم , چند تا چیز رو اول از همه بهش میگم

که یکیش اینه که نرم افزارهاتو در درایو غیر از c نصب کن

برا دوستانمون هم همین پیشنهاد رو دارم و یه سوال دیگه این که

در system volum چه اطلاعاتی ذخیره میشه و کدوم برنامه ها با این قسمت سرو کار دارن
یکیش system restor هست
و باقیش ؟

موفق باشین
:11: