PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Hoax.Win32.Renos.kj کمک برای پاک کردن این تروجان

iceboy24000
23-10-2007, 19:35
دوستان این تروجان زده به سیستمم
هر راهی رو که فکرشو بکنین تست کردم پاک نشد که نشد
نود 32+ابدیتش(اصلا شناساییشم نکرد)
بعد avira و ابدیت.اونم هیچی
بعدش avg و ابدیت که اونم هیچ
بعد کاسپر اسکای و ابدیت و بعد ریختن کی برای لایسنسش
این کاسپره یه چیزایی شناسایی میکنه.بعد دلت هم میکنه ولی بعد که همونجا رو اسکن میکنم بازم میاد(یه پوشه غیر ویندوز).تو ویندوز چیزی رو شناسایی نمیکنه
هر کاری میکنم نمیشه
بگین چیکار کنم.من دانلود افلاین دارم و هاردم پر شده دیگه جا ندارم.جرات رایت دی وی دی هم ندارم چون مطمئنا تروجانه میره تو سی دی و بعدا بلااستفاده هست
خدا وکیلی ه راحل عملی بدین

لبته یک نکته ای خیلی قابل ذکر هست و اونم اینکه این ویروس یا تروجان الان که ویندوز عوض کردم (2 روزه)
غیر فعال هست و این رو با استفاده از چند برنامه تشخیص دادم
الان مشکل اصلی که دارم اینکه هر وقت تو یه پوشه ای کمی توقف میکنم و پوشه ای رو باز یکنم بعد چند لحظه یک فایلی میاد به اسم
$$JetTHM$$.cache
مشکل اصلی این هست.ایا این فایل به خودی خود ویروس و یا تروجان هست یا خیر؟

من برنامه سیستمم رو با Hijack اسکن کردم.تعداد زیادی فایل kernak32(فکر میکنم اگه اسمشو درست گفته باشم) رو داشتم که همه رو غیر فعال کردم.البته اکثر انها مال فایلهای عادی سیستتم بود مثل سرور پی سی یا کاسپراسکای.ولی همه رو غیر فعال زدم.گفتم بلکه از دست این تروجان لعنتی راحت بشم.الان دیگه کرنالی فعال نیست
این هم نتیجه اسکن با اون برنامه عالی ها یجک

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 6:17:47 PM, on 10/23/2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\eHome\ehRecvr.exe
C:\WINDOWS\eHome\ehSched.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\dllhost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Media Player Classic\mplayerc.exe
C:\Program Files\TechniSat ---\bin\Server4PC.exe
C:\Program Files\TechniSat ---\bin\Server4PC.exe
G:\skynet 19 e\skynet0897b6sbf0_19e.exe
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YPager.exe
C:\Program Files\VirusRescue\VirusRescue.EXE
C:\Program Files\VirusRescue\VirusRescue.EXE
C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\avp.exe
F:\hijakas\barname baraey barasi windows va sakhtan amalakard ba file txt\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
O2 - BHO: Yahoo! Companion BHO - {02478D38-C3F9-4efb-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\ycomp5_6_0_1.d ll
O3 - Toolbar: &Yahoo! Companion - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\ycomp5_6_0_1.d ll
O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\avp.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Yahoo! Pager] "C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\ypager.exe" -quiet
O8 - Extra context menu item: Add to Anti-Banner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\ie_banner_deny.htm
O9 - Extra button: Web Anti-Virus statistics - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\SCIEPlgn.dll
O9 - Extra button: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\MESSEN~1\YPager.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Yahoo! Messenger - {E5D12C4E-7B4F-11D3-B5C9-0050045C3C96} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\MESSEN~1\YPager.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{CE968C18-BEA2-4DEC-A355-B09E550C323E}: NameServer = 217.218.155.105 192.9.9.3
O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0\adialhk.dll
O20 - Winlogon Notify: klogon - C:\WINDOWS\system32\klogon.dll
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
مشکلی فعلی من پر بودن هاردم از فیلم و برنامه هست که به علت ویروسی بودن نمیتونم اونها رو رایت کنم.حالا با این نتیجه ای که های جک داره به نظر شما تروجانه غیر فعالیه؟ ورایت بکنم مشکلی نداره و ویروسه منتقل نمیشه تو دی وی دیی که رایت میشه؟

iceboy24000
23-10-2007, 19:39
دوستان در مورد اون فایل که گفتم( $$JetTHM$$.cache)
گویا مرتبط با جت اودیو ورژن 7 بود که تو پی سی من نصب بود
چون دقت کردم وقتی رو فایلی تصویری کلیک میکردم و با جت اودیو باز میشد میاومد

الان جت اودیو رو رومو کردم و با مدیاپلیر کلاسیک فایلا رو باز میکنه اون فایل نمیاد
البته تیک اول رو تو فولدر اپشن زیر هاید فایل برداشتم و احتمالا به همین دلیل دیده میشه
خوب حالا به نظر شما ربطی به تروجانه داره؟

hamilton
23-10-2007, 20:46
شما به چه طريق به وجود اين تروجان پي برديد؟ظاهرا هيچكدام از آنتي ويروسهايي كه تست كرديد آنرا شناسايي نكرده؟چند وقته متوجه اين تروجان در سيستم خودتون شديد؟مشكلاتي كه براي سيستم شما ايجاد كرده چيه؟
آيا در سيستم خودتون از برنامه هاي AntiSpyware استفاده ميكنيد؟اگر استفاده ميكنيد اسم اونها رو ذكر كنيد.

iceboy24000
23-10-2007, 21:22
والا چه عرض کنم.تو دانلود افلاین فایلی رو گرفتم که چون تا حالا به مرض تروجان دچار نشده بودم تا ببینم چه مرضیه روش کلیک کردم گویا فعال شد.
بعدش هر انتی ویروسی نصب کردم پاکش نکرد.ویندوزم رو دوباره نصب کردم.بعد چند روز دیدم بازم فعال شده و تو اکثر فایلهام وقتی کمی باز میمونه یه فایل به اسم همونی که بالا گذاشتم میسازه(که گویا اشتباه کرده بودم و این ربطی به ویروس نداشت و فایلی بود که وقتی یه فایل تصویری رو با جت اودیو 7 باز میکردم اون فایل هم تو اون پوشه درست میشده که البته تشخیصم صد در صد نیست ولی حالا که جت اودیو رو رمو کردم دیگه اون فایل تو پوشه های بازم نمیاد)
بعد از چند روز دیگه تروجانه فشارش رو زیاد کرد.همینکه ویندوز بالا میومد تاسک منجر از کار میافتاد و ران هم با اینکه تیکش تو پراپرتیز استارت بود ولی نمایش داده نمیشد.بعد از کلی تعویض انتیویروس اخرش کاسپر رو نصب کردم که چندین و چند تروجان رو پیدا میکرد.من هم دلت میکردم ولی باز با اسکن همون مسیر که البته تو ویندوز نبود و فایلهای جدیدی بود که تو دانلود افلاین گرفته بودم بازم تو اسکن بعدی پیداشون میکرد و گویل دلت کردنشون موفق نبود.خلاصه من اون فایلها رو چون فقط فایل ویروسی بودند و تروجان و تو سیستم نصب نبودند همه رو دستی پاک کردم.بعد از اون هم با چندین و چند برنامه تو حالتهای مختلف سیو مود و نرمال مود اسکن کردم چیزی پیدا نشد.
با برنامه هایجک همه برنامه های استارتمو بستم.حالا گویا تروجانه فعال نیست ولی نمیدونم ایا تو سیستم پاک شده یا خیر
از این به بعدش دیگه با شما

hamilton
23-10-2007, 22:53
والا چه عرض کنم.تو دانلود افلاین فایلی رو گرفتم که چون تا حالا به مرض تروجان دچار نشده بودم تا ببینم چه مرضیه روش کلیک کردم گویا فعال شد.
بعدش هر انتی ویروسی نصب کردم پاکش نکرد.ویندوزم رو دوباره نصب کردم.بعد چند روز دیدم بازم فعال شده و تو اکثر فایلهام وقتی کمی باز میمونه یه فایل به اسم همونی که بالا گذاشتم میسازه(که گویا اشتباه کرده بودم و این ربطی به ویروس نداشت و فایلی بود که وقتی یه فایل تصویری رو با جت اودیو 7 باز میکردم اون فایل هم تو اون پوشه درست میشده که البته تشخیصم صد در صد نیست ولی حالا که جت اودیو رو رمو کردم دیگه اون فایل تو پوشه های بازم نمیاد)
بعد از چند روز دیگه تروجانه فشارش رو زیاد کرد.همینکه ویندوز بالا میومد تاسک منجر از کار میافتاد و ران هم با اینکه تیکش تو پراپرتیز استارت بود ولی نمایش داده نمیشد.بعد از کلی تعویض انتیویروس اخرش کاسپر رو نصب کردم که چندین و چند تروجان رو پیدا میکرد.من هم دلت میکردم ولی باز با اسکن همون مسیر که البته تو ویندوز نبود و فایلهای جدیدی بود که تو دانلود افلاین گرفته بودم بازم تو اسکن بعدی پیداشون میکرد و گویل دلت کردنشون موفق نبود.خلاصه من اون فایلها رو چون فقط فایل ویروسی بودند و تروجان و تو سیستم نصب نبودند همه رو دستی پاک کردم.بعد از اون هم با چندین و چند برنامه تو حالتهای مختلف سیو مود و نرمال مود اسکن کردم چیزی پیدا نشد.
با برنامه هایجک همه برنامه های استارتمو بستم.حالا گویا تروجانه فعال نیست ولی نمیدونم ایا تو سیستم پاک شده یا خیر
از این به بعدش دیگه با شما

فايلي رو كه كاسپر شناسايي كرده بود لطفا اسمش رو اينجا بذاريد.در ضمن به بخش آخر سوال قبلي من پاسخ نداديد.در مورد فايلهايي كه كاسپر نمينونست پاكشون اطلاعات بيشتري بديد.شما از كدوم ورژن كاسپر استفاده ميكنيد؟آيا آپديت هم كرديد؟ آيا الان هم در سيستم با مشكلي مواجه هستيد؟در ضمن توصيه ميكنم System Restore را هم حتما غيرفعال كنيد.

iceboy24000
24-10-2007, 21:32
دوست عزیز کاسپر رو ابدیت کردم
نمیدونم شما با برنامه hijack اشنایی دارید و از اون استفاده مکیمنید یا خیر
این برنامه کلا پروسسهای فعال رو نشون میده
اگر فایلی رو که براتون پست کردم و اون برنامه نشونش داده بتونید بررسی کنید فکر میکنم همه مشکلاتم رو بتونید تشخیص بدید
فایلای تشخیصی کاسپر هیچ کدوم تو درایو سی نبودند و فایلهایی بودند که تو افلاین دانلود کرده بودم و هنوز اجرا نشده بودند و دستی پاکشون کردم.غیر از اون چیز دیگر رو تشخیص نداد