PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : pagefile.sys

nibble
22-10-2007, 07:36
سلام به تمام دوستان
كسي مي تونه در مورد pagefile.sys به من كمك كنه سرچ هم كردم ولي مطالب كافي نبود من مي خوام هر چي در مورد pagefile.sys هست رو بدونم

يه مشكل هم دارم وقتي از طريق My computer\properties اندازه ي فايل رو تغيير مي دم دفعه ي بعد هم كه كامپيوتر مو روشن مي كنم اندازش تغييري نكرده

محل دقيق اين فايل كجاست من show hide file رو هم active كردم ولي بازم نمي بينمش

wordist
22-10-2007, 09:05
سلام به تمام دوستان
كسي مي تونه در مورد pagefile.sys به من كمك كنه سرچ هم كردم ولي مطالب كافي نبود من مي خوام هر چي در مورد pagefile.sys هست رو بدونم

يه مشكل هم دارم وقتي از طريق My computer\properties اندازه ي فايل رو تغيير مي دم دفعه ي بعد هم كه كامپيوتر مو روشن مي كنم اندازش تغييري نكرده

سلام دوست عزيز

تو بايد تيك گزينه Hide Protected Operating System Files را برداري (از همونجايي كه Hidden رو فعال كردي) تا بتوني اون فايل را ببيني داخل System32 فكر كنم باشه

nix
22-10-2007, 09:08
در این مورد که می خواین همه چیز را بدونید فقط google می تونه کمکت کنه..
pagefile در ریشه هر درایو قرار داره ...default در درایو C.

برای افزایش نباید مقدار initial را تغییر بدین...

برای دیدن pagefile.sys :

folder option -- > View tab --> hide protected OS files
unmark this item

hoax3r
22-10-2007, 09:47
سیستم عامل از این فایل به عنوان یه حافضه مجازی برای کمک در کار RAM استفاده میکنه.
می تونید برای کارایی بهتر تا 4 گیگ افزایشش دهید.

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Diego
22-10-2007, 11:20
در واقع ویندوز , سر ریز فایلهارو از رم به pagefile انتقال میده.(البته این به این منظور نیست که وقتی رم 100% پر شد از pagefile استفاده بشه.)

mahdi7610
22-10-2007, 12:37
سلام به تمام دوستان

سلام دوست عزیز :11:

من خودم قبلا دنبال این مطلب بودم و چیز هایی هم که فهمیدم در اختیار شما قرار میدم .

امیدوارم به دردتون بخوره:46:

این فایل یکی از فایلهای اساسی و ساختاری ویندوز است و تمام ویژگی های چند رسانهای هر ویندوزی در ان هست از قبیل قسمتی از ریجیستری و همچنین برخی از ویژگیها و ساختار و نحوه قسمت بندی فایلها
در صورت پاک شدن و در هنگام بوت دوباره ساخته میشود

این فایل در حقیقت مربوط به ویژگی virtual memory ویندوز XP هستش و در مواقعی که شما کمبود ram دارید به کمک شما می آید و در حقیقت کار یک رم اضافی البته روی هارد دیسک را انجام می دهد.

این ویژگی برای کسانی که رم کمی دارند ویژگی بسیار خوبی است البته اگر مشکل هارد دیسک ندارید.
شما حتی می توانید مقدار این فایل را به میزان دلخواه خود کم کنید ولی توصیه می شود که حجم minimum این فایل 1.5 برابر مقدار ram شما باشد.

ولی اگر رم شما به اندازه کافی است (مقدار رم 512 مگابایت برای ویندوز XP یک مقدار استاندارد و کافی است) و (برای ویندوز ویستا 1 گیگابایت رم استاندارد است) می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید.

برای تغییر یا غیر فعال کردن این ویژگی از روش زیر استفاده کنید:

1- از منوی start به control panel بروید و بر روی آیکون system دابل کلیک کنید تا پنجره system properties باز شود.

2- به قسمت advanced بروید و از قسمت performance گزینه setting را بزنید.

3- به قسمت advanced بروید و از قسمت virtual memory دکمه change را بزنید.

4- حالا بر روی درایوی که ویندوز شما نصب است کلیک کنید و همانطور که در شکل مشخص شده می توانید از قسمت customize size اندازه فایل را تغییر بدهید و از قسمت no paging file می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید

بعد از تغییر دکمه set را بزنید و بعد ok کنید.

البته کارشناسان مایکروسافت به شدت توصیه می کنند که این قابلیت را غیر فعال نکنید ولی به نظر من اگر رم شما به اندازه کافی است بهتر است این سرویس را غیرفعال کنید چون هر چه باشد سرعت هارد دیسک بسیار بسیار کمتر از یک رم است و در نتیجه استفاده سرعت کامپیوتر باز هم پایین می آید.

نکته مهم: هیچ وقت سعی نکنید این دو فایل را بصورتی غیر از اینکه گفته شده حذف کنید چون ممکن است کل ویندوز شما را از کار بیندازد.

موفق باشی دوست عزیز:46:

sorrowdancer
23-10-2007, 21:39
The page file is a special file used by windows for holding temporary data which is swapped in and out of physical memory in order to provide a larger virtual memory set.

The file name is pagefile.sys and it is created during setup in the Root of the boot drive as a hidden file. It will not show up on an Explorer file listing unless you toggle off the "Hide system Files" option. In its default state it should be approximately 1.5 times the system RAM.

Here are some tips on optimizing the use of pagefile.sys file...

Avoid having the page file on the same drive as the system files
Don't place pagefiles on multiple partitions of the same physical hard drive.
Don't put pagefiles on mirrored or RAID-5 partitions
Configuring -

A page file can be individually set for each drive by doing the following.

On the desktop, right click "My Computer"
Select "Properties" from the provided selection list.
Click the Advanced Tab on the top right of the window
Click the "Performance Options..." button
Click the Change button, the "Virtual Memory" window will open.
At this point you can select the drive from the provided list and then type in the amount of memory you want dedicated to the swap file in the provided text boxes. A box is provided for the initial size and the maximum size. Simply enter the amount and click the Set button.

My personal belief is that using the same value for both the initial and maximum would improve performance and cut down on possible fragmentation.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nibble
03-11-2007, 07:43
از همه ي دوستان ممنون
wordist,nix,hoax3r,Diego,mahdi7610,sorrowdancer

kaivanika
01-10-2010, 13:07
دوستان عزیز من روی درایو c ویندوز xp دارم و روی درایو d ویندوز 7
رم سیستمم 4 گیگه
برای اسفاده از رم کمکی در ویندوز ایکس پی باید از درایور c استفاده کنم ؟ یا درایور های دیگه ؟
برای من که رم 4 گیگ دارم ماکسیمم و مینیمم برای وندوز ایکس پی و 7 رو بفرمایید
طبق توضیحات پست 6 به من کمک کنید

Diego
01-10-2010, 17:14
دوستان عزیز من روی درایو c ویندوز xp دارم و روی درایو d ویندوز 7
رم سیستمم 4 گیگه
برای اسفاده از رم کمکی در ویندوز ایکس پی باید از درایور c استفاده کنم ؟ یا درایور های دیگه ؟
برای من که رم 4 گیگ دارم ماکسیمم و مینیمم برای وندوز ایکس پی و 7 رو بفرمایید
طبق توضیحات پست 6 به من کمک کنید

pagefile هر سیستم عامل روی درایو خودشه.به طور پیش فرض هم اندازه ی pagefile یک و نیم برابر رم هستش.میتونی به طور دستی کم و زیادش کنی.واسه شما 2 یا 3 گیگ کافیه

kaivanika
01-10-2010, 18:45
ممنون دوست عزیز
ولی میشه بگید این مقدار رو از چه درایوی بگیریم ؟
درایو ویندوز یا درایو ها دیگه ؟

Diego
01-10-2010, 21:19
ممنون دوست عزیز
ولی میشه بگید این مقدار رو از چه درایوی بگیریم ؟
درایو ویندوز یا درایو ها دیگه ؟

هر ویندوز توی درایو خودش.مثلاً xp باید pagefile اش توی درایو خودش باشه و ویستا هم تو درایو خودش.