PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پی سی چقدر امنیت داره؟

nima_949
21-10-2007, 16:30
با سلام خدمت همه
این سوال باید از مدیران ارشد سایت میپرسیدم ولی گفتم بچه هایی که تو بحث امنیت شبکه و مدیریت سایت هستند هم بتونند کمک کنند
و اما سوالات:
1- آیا هنگام ثبت نام یک کاربر که فرمی از سوالات در آن طراحی شده از جمله دادن اطلاعات شخصی ومحرمانه کاربر (ایمیل ،نام کاربری،رمز عبور،و...) این اطلاعات محرمانه و بدور از دسترسی و فقط برای مدیر ارشد سایت میباشد؟
2- آیا امنیت پی سی به حدی هست که بتواند این اطلاعات محرمانه کاربر را از دسترسی هکرها بدور بماند؟
3- پیغام خصوصی کاربران و امنیت آن و حق دسترسی به آن محدود به مدیر ارشد سایت میباشد؟؟
4- رمزگذاری سایت و همچنین اطلاعات کاربر در چه حدی است؟
5- آیا امنیت سایت به حدی است که هکرها نتوانند از اجرای کدهای مخرب و جاوا اسکریپت و حملات اینترنتی استفاده کنند؟
6- اجرای فایل های تخریبی که هکرها میتوانند از راه دور و نصب روتکیت ها راکنترل کنند و بطور کامل سیستم اجرایی سایت را بر عهده بگیرند،ایا امنیت و به روز رسانی و دیوار آتشین برای پی سی تعبیه شده است که از اینگونه حملات در امان باشد به خصوص سایتهایی که قابلیت دریافت فایل از کاربران را دارد؟

ایبنا سوالاتی بود که فکر کنم شما هم تو ذهنتون داشته باشید
موفق باشید

nix
21-10-2007, 18:17
1& 3 . این اطلاعات در حالت عادی فقط توسط admin و server OPerator دیده میشن.
در مورد بقیه موارد:

هیچوقت نمیشه گفت که امنیت 100% وجود داره ..
هر مدیری سعی میکنه سایت را در حد ممکن امن نگه داره....و ما روزانه می بینیم که در platform های مختلف باگ پیدا میشه و اطلاعات در معرض خطر قرار می گیرند...

مدیر سایت فقط میتونه باگ ها را سریع اصلاح کنه...نه چیزی بیشتر...

تا اینجا که من دیدم سایت از ssl استفاده نمی کنه و میشه اطلاعات کاربر هنگام ثبت نام را sniff کرد.