PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل از کدام قطعه است(استادها بیان کمک)

mojtaba007
20-10-2007, 21:35
سلام به همه
من یک مشکلی دارم که امیدوارم شما ها این مشکل را حل کنید
قطعات کامپیوتر من
مادر برد m2ne asus
پاور green 580b real
رم 2گیگ با باس 667 توین موس
سی پی یو 3600 دو هسته ای

من تصمیم گرفتم که گرافیک خود را ارتقا بدم و همین کار را هم کردم و یک 8800gts
با برد xfx خریدم دارای حافظه 320 m
ولی مشکلاتی برام پیش امد
مثلا در بازی lost planet بعد ار مدت کمی بازی هنگ میکرد یعنی تصویر بازی ثابت می ماند
و یا مثلا در بازی pes 6 یک خطوط نامریی در بازی بود که بعضی ها میگن باید هرتز مانیتورت بالا باشد
تا این مشکل بر طرف بشود من هم همین کار را کردم باز هم درست نشد
تا اینکه فکر کردم باید مشکل از گرافیکم باشد و من هم از طریق پست گرافیکم را فرستادم گارانتی
و از خوش شانسی بنده یکی از دوستهای خوبم کارمند انجا بود و به من قول داد که تمام تلاشش را میکند
که بفهمه مشکل از گرافیک هست یا نه
من فردای ان روز زنگ زدم به دوستم تا ببینم مشکل از چیه
و دوستم گفت از بابت گرافیک خیالت راحت که سالمه
و چندین بار گرافیکم را تست کرده بود و گفته بود که گرافیکم هیچ مشکلی نداره
ولی همراه گرافیکم یک سی دی که حاوی اخرین ورژن درایو nvidia بود را هم برام فرستاد

و وقتی که گرافیک به دستم رسید من هم اخرین ورژن درایو را نصب کردم
و ان بازی lost planet را که برای من هنگ میکرد دیگه هنگ نمیکنه و بازی را راحت اجرا میکنم
و دیگه تو هیچ بازی گیر یا خطا نمیکنه
ولی هنوز در بازی pes 6 ان خطوط نامریی را دارم و نمیتونم چه طور این مشکل را حل کنم

حالا برسیم سرمشکل اصلی من
در بازی lost planet من وقتی تنظیمات را تا اخرین حد ممکن میکنم یعنی انتی الیاسینگ را روی 16x میزارم
بازی به شدت کند میشود
یا در بازی مدال افتخار جدید که 2 تا dvd هست وقتی که تنظیمات تا اخرین حد ممکن است در بازی یک کم یا بهتر بگم خیلی کم بازی کند میشود
و یا در بازی bio shock هم مثل بازی مدال میشود

حالا از شما استادها درخواست دارم که من را راهنمای کنید و بگید مشکل از چیست
ایا مشکل از گرافیک بنده هست
ایا این برد xfx ای که گرفتم برد خوبی هست یا نه
و اگر مشکل از مادر برد یا سی پی یو و یا رم هست به من بگید
و اگر احتیاج به عوض کردن مادربرد یا سی پی یو و یا رم هست به من بگید اونی که واجبه عوض کنم چون فعلا توانایی عوض کردن
یک قطعه را دارم
من میخواهم مادربرد خود را عوض کنم و یک m2n sli delux بخرم ایا با خرید این مادر برد مشکل من هم حل میشود یا نه

نکته مهم:
لطفا از بین مادر برد و سی پی یو و رم فقط یکی را انتخاب کنید اونی که از همه مهمتره را بگید تا عوض کنم و لطف کنید بگید چه نوعی را بخرم همراه با قیمت روز

دیگه خسته شدم از بس که نوشتم و امیدوارم با راهنمایی های شما مشکل من هم حل بشه

mojtaba007
20-10-2007, 21:38
راستی یادم رفت بگم من بازی ها را با ویستا 32 بیتی اجرا کردم و هنوز با xp تست نکردم

Hamidkhann
21-10-2007, 03:30
من فکر میکنم تا کسی با سیستم شما سر و کله نزنه نمیتونه نظر دقیقی بده و اگه احیانا نظری اینجا داده بشه چندان نمیتونه دقیق باشه

DrXoX
21-10-2007, 05:04
سلام

دوست خوبم Hamidkhann درست میگه نظر دادن در این مورد یه خورده سخته یعنی دقیق نمیشه گفت کدوم قطعه مشکل داره ولی شما قبل از این که بخوای قطعات سیستم رو عوض کنی ، روی سیستم ویندوز xp نصب کن و دوباره بازی هایی را که با مشکل بر می خوردی در xp انجام بده اگر درست بود مشکل از ویندوز بوده و گرنه مشکل از جای دیگه هستش

موفق باشید

mojtaba007
21-10-2007, 17:03
من همین الان ویندوز xp را نصب کردم و تمام مشکلات من حل شد به جز
در بازی pes 6 که هنوز هم همان خط های قبلی را دارد
و در بازی lost planet وقتی که انتی الیاسینگ را روی C16XQ میزارم تصویر کند نمیشود ولی تصویر قاط میزند
یعنی محیط بازی در هم بر هم میشود شما نمیدونید مشکل از چیه؟

در کل روی ویندوز XP بازی ها را خیلی عالی میشود ولی نمیدونم چرا روی ویستا همچین میشود؟

javadshahvand
21-10-2007, 19:12
راستی یادم رفت بگم من بازی ها را با ویستا 32 بیتی اجرا کردم و هنوز با xp تست نکردم

یکی از اشتباهاتت اینه که از رم با باس 800 استفاده نکردی