PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن سیستم، بیشتر در هنگام بازی

کرج
20-10-2007, 17:26
من کامپیوترم بیشتر موقعی که در بازی هستم خاموش میشود و البته در مواقع عادی مثلا وبگردی و کارهای دیگر به ندرت و شاید 1 درصد احتمال داره مشکل پیدا کنه.به یه صورت هم خاموش نمیشه یعنی بیشتر وقتها سیستم ریست میشه(نمیدونم میشه بهش ریست گفت یا خاموش شدن یا بین این دو) وسط بازی و به صورتی که فن کیس در کمترین حالت کار میکنه این در حالی است که فن سی پی یو بلافاصله از کار میفته و بعد 15 ثاتیه فن کیس شروع به فعالیت عادی میکنه و سیستم بالا میاد ولی مانیتور با اینکه چراغش سبز هست و روشن هیچ چیزی تو صفحه نمایش نمیده بعد از ریست دوباره سیستم به درستی بالا میاد و کار میکنه بعضی موقع ها که البته کمتر پیش میاد کلا خاموش میشه و یا با دکمه روشن روی کیس روشن میشه یا باید حتما یه بار از برق کشیده بشه و دوباره وصل بشه .چیزی که عجیب هست اینکه بعد یه مدت تا دو یا سه ماه دیگه مشکلی نداره و دوباره شروع میشه فکر هم نکنم ربطی به نوسانات برق داشته باشه چون دو سه باری که به خاطر نوسانات ریست شده به صورت عادی دوباره به کارش ادامه داده سیستم .دفعه اول که 6 ماه پیش بود بعد از این اتفاقات یه پیغام میداد اول بالا اومدن ویندوز که سبز رنگ بود الان پیغامش یادم نیست ولی تا اونجایی که تو اینترنت سرچ کردم و خودم دیدم روی سیستمم مثلا اجازه نصب ویندوز رو نمیداد و میگفت هیچ هاردی رو شناسایی نمیکنه این مشکلش رو خودم حل کردم و هارد رو شناخت دیگه هم اون پیغام رو نداد.در ضمن با مک آفی و پاندا به روز هم از نظر ویروس چک کردم و در ضمن هارد رو هم فرمت کردم و دوباره ویندوز رو هم ریختم فرقی نکرد.سیستم من 3000 فول با کارت گرافیک 512 و 1 گیگ رم هست.کسی مشکل من رو داشته تا حالا یا میتونه راهنمایی بکنه؟
در مورد دوست عزیزی که گفته بودن کارت گرافیک درسته کارت گرافیک من قدیمی هست (geforce 6200 turbo توربو کش) ولی شک دارم از اون باشه کلا من یه سال سیستم رو گرفتم.
-----------------------------------------------------
با تشکر از همه دوستانی که در این مدت من را راهنمایی کردن میخواستم بگم مشکل سیستم من حل شد البته خیلی اعصابم رو خورد کرد.
مشکل از مادربورد بود و با عوض کردن مادربورد همه چیز حل شد.جالب اینکه وقتی واسه خرید مادربود رفته بودم طرف گفت که من هم از همون فروشنده قبلی 50 تا مادربورد عین مال شما گرفته بودم که 30 تاش معیوب بوده بیشرف مادربود معیبوب داده بوده به من وقتی هم که قبل از اینکه بدونم مشکل از مادربورد هست پیش اون برده بودم گفته بود یه نرم افزار نصب نیست.

javadshahvand
20-10-2007, 17:41
من کامپیوترم بیشتر موقعی که در بازی هستم خاموش میشود و البته در مواقع عادی مثلا وبگردی و کارهای دیگر به ندرت و شاید 1 درصد احتمال داره مشکل پیدا کنه.به یه صورت هم خاموش نمیشه یعنی بیشتر وقتها سیستم ریست میشه وسط بازی و به صورتی که فن در کمترین حالت کار میکنه و بعد 15 ثاتیه فن شروع به فعالیت عادی میکنه و سیستم بالا میاد ولی مانیتور با اینکه چراغش سبز هست و روشن هیچ چیزی تو صفحه نمایش نمیده بعد از ریست دوباره سیستم به درستی بالا میاد و کار میکنه بعضی موقع ها که البته کمتر پیش میاد کلا خاموش میشه و یا با دکمه روشن روی کیس روشن میشه یا باید حتما یه باراز برق کشیده بشه و دوباره وصل بشه .چیزی که عجیب هست اینکه بعد یه مدت تا دو یا سه ماه دیگه مشکلی نداره و دوباره شروع میشه فکر هم نکنم ربطی به نوسانات برق داشته باشه چون دو سه باری که به خاطر نوسانات ریست شده به صورت عادی دوباره به کارش ادامه داده سیستم .دفعه اول که 6 ماه پیش بود بعد از این اتفاقات یه پیغام میداد اول بالا اومدن ویندوز که سبز رنگ بود الان پیغامش یادم نیست ولی تا اونجایی که تو اینترنت سرچ کردم و خودم دیدم روی سیستمم مثلا اجازه نصب ویندوز رو نمیداد و میگفت هیچ هاردی رو شناسایی نمیکنه این مشکلش رو خودم حل کردم و هارد رو شناخت دیگه هم اون پیغام رو نداد.در ضمن با مک آفی و پاندا به روز هم از نظر ویروس چک کردم و در ضمن هارد رو هم فرمت کردم و دوباره ویندوز رو هم ریختم فرقی نکرد.سیستم من 3000 فول با کارت گرافیک 512 و 1 گیگ رم هست.کسی مشکل من رو داشته تا حالا یا میتونه راهنمایی بکنه؟

احتمال زیاد از پاور هست مدل پاورت چیه؟

nix
20-10-2007, 17:55
این بازی های با گرافیک بالا باعث گرم شدن CPU میشن و اگر سیستم تهویه کارش را بدرستی انجام نده...
دمای CPU بشدت بالا میره و نتیجه ان خاموش شدن computer است....

چک کن Fan مشکلی نداره...

TEC
20-10-2007, 18:46
من فکر میکنم سی پی یوی شما نمیتونه سنگینی بازی رو تحمل کنه.
گرم میشه و در نتیجه رسیت میشه.
این گرم شدن به فن سی پی یو شما مربوطه که نمیتونه اونطور که باید خنکی رو به Cpu برسونه.

البته ممکنه به گرافیک پایینتون هم برگرده، که توی اینمورد 100 در 100 مطمئن نیستم.

موفق باشی.:)

darvish1900
20-10-2007, 19:25
حرف دوستان تایید میشه.ایراد از گرمای سی پی یو احتمالا فن سی پی یو به خوب یکار نمیکنه و نمیتونه خنک کنه

کرج
20-10-2007, 21:59
به پست بالا، پست اول انتقال یافت.

Mohammad_4688
21-10-2007, 00:35
پاور من 450 وات و مارکشsilent power پاسکال هست و در قسمت ups آدرس وبسایت apcc.com نوشته من نمیدونم واسه دیدن مشخصات پاور کجا رو ببینم تو کنترل پنل قسمت پاور رو نگاه کردم و قسمت سیستم چیزی ندیدم من اینجا رو نگاه کردم Universal serial bus همچنین تو قسمت پاور آپشن این رو دیدم
در قسمت زیر من با این پیغام مواجه میشوم
Power option=>UPS=>alamat tajob
Neveshte the UPS service is currently stopped
در مورد دوست عزیزی که گفته بودن کارت گرافیک درسته کارت گرافیک من قدیمی هست (geforce 6200 turbo توربو کش) ولی شک دارم از اون باشه کلا من یه سال سیستم رو گرفتم.
با سلام

دوست عزیز می تونه از کارت گرافیکت باشه به دلیل اینکه من همچین یه مشکلاتی داشتم زمانی که

سیستمم قدیمی بود و کارت گرافیکم 64 بود اینجوری می شد هنگامی بازی رو که از نظر

گرافیکی بالا بود اجرا می کردم از بازی خارج می شد و دوباره بر می گشت تو صفحه ی دسکتاپ

Freddy
21-10-2007, 01:05
دوست عزیز گرافیک پایین بسیار به ندرت به ندرت باعث ریست میشه ، و در مورد گرمای Cpu هم اگه مشکل این باشه سیستم ریست نمیشه و فقط خاموش میشه،
بیشترین احتمال تو این شرایط پاور یا رم دستگاست که اگه با یک رم و پاور دیگه تست کنی احتمالن مشکل حل بشه و احتمال بیشتر نیز بر می گرده به رم به خاطر توربو کش.

Mohammad_4688
21-10-2007, 01:18
دوست عزیز گرافیک پایین بسیار به ندرت به ندرت باعث ریست میشه ، و در مورد گرمای Cpu هم اگه مشکل این باشه سیستم ریست نمیشه و فقط خاموش میشه،
بیشترین احتمال تو این شرایط پاور یا رم دستگاست که اگه با یک رم و پاور دیگه تست کنی احتمالن مشکل حل بشه و احتمال بیشتر نیز بر می گرده به رم به خاطر توربو کش.
با سلام
باید بگم دوست عزیز وقتی cpu گرم می شه ریست هم می شه همچنین رم کامپیوترش بالاست احتماله اینکه از رم باشه خیلی کمه

Hamidkhann
21-10-2007, 03:07
این بازی های با گرافیک بالا باعث گرم شدن CPU میشن و اگر سیستم تهویه کارش را بدرستی انجام نده...
دمای CPU بشدت بالا میره و نتیجه ان خاموش شدن computer است....

چک کن Fan مشکلی نداره...

من فکر میکنم سی پی یوی شما نمیتونه سنگینی بازی رو تحمل کنه.
گرم میشه و در نتیجه رسیت میشه.
این گرم شدن به فن سی پی یو شما مربوطه که نمیتونه اونطور که باید خنکی رو به Cpu برسونه.

البته ممکنه به گرافیک پایینتون هم برگرده، که توی اینمورد 100 در 100 مطمئن نیستم.

موفق باشی.:)

حرف دوستان تایید میشه.ایراد از گرمای سی پی یو احتمالا فن سی پی یو به خوب یکار نمیکنه و نمیتونه خنک کنه

مشکل یقینا از CPU نیست. وقتی CPU از حد متعارف داغتر میشه صدای بوق کیس بلند میشه و بعد از چند ثانیه طوری تعداد بوق ها بیشتر میشه که آدمو هول ورمیداره. اگه با این علائم سیستم رو شات دان نکنیم خودش خاموش میشه. ضمنا اگه پست اول دوستمونو دیده باشین گفتن که حتی مواقعی که کار سنگین از CPU کشیده نمیشه هم سابقه ریستارت داره

پاور من 450 وات و مارکشsilent power پاسکال هست و در قسمت ups آدرس وبسایت apcc.com نوشته من نمیدونم واسه دیدن مشخصات پاور کجا رو ببینم تو کنترل پنل قسمت پاور رو نگاه کردم و قسمت سیستم چیزی ندیدم من اینجا رو نگاه کردم Universal serial bus همچنین تو قسمت پاور آپشن این رو دیدم
در قسمت زیر من با این پیغام مواجه میشوم
Power option=>UPS=>alamat tajob
Neveshte the UPS service is currently stopped

من فکر میکنم مشکل از پاور و یا شاید رم باشه. اگه تونستی یه پاور خوب رو سیستمت چک کن.. پاورای گرین خیلی خوبن مثلا. رم رو هم یه چک بکن

nix
21-10-2007, 11:38
دوستانی که احتمال میدید . لطف کنید توضیح بدین که چرا ؟

مثلا چرا RAM می تونه باعث خاموش شدن بشه ؟ یا power?

javadshahvand
21-10-2007, 11:53

دوخط توضیح کامل

یکسان نبودن ولتاژ ورودی (نوسان) نامناسب و REAL نبودن پاور = خروجی غیر واقعی....و معیوب شدن قطعات

اکثر رم ها با برخورد جریان الکتریسیته ساکن چیپ هاشون دیگه بازدهی و کارایی و اقعی و اولیه رو ندارن و باعث ضعف در اجرا در دستورات میشود و در آخر ریست شدن سیستم

Hamidkhann
22-10-2007, 01:13

ایرادهایی که تو پست اول دوستمون گفتن بیشترش( نوسان دور فن، توقف فن و ...) برمیگرده به نوسان جریان که مستقیما از پاور نشات میگیره. کافیه یه خازن پاور نیمسوز شده باشه و نتونه عمل شارژ و تخلیه رو به درستی انجام بده یا وات واقعی پاور کمتر از مقدار نوشته شده روش باشه( که اکثر پاورای فعلی اینطورین)..
بعضی ایرادای دیگه مثل ریستارت موقع بازی بیشتر میتونه از رم باشه. چون رم بر خلاف CPU آلارم یا بوقی نداره که چیزی اعلام کنه