PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل که 5 ساله دنبال راه حلش میگردم....

pooyan.kh
20-10-2007, 10:44
یک مشکل که 5 ساله دنبال راه حلش میگردم....

با سلام و عرض ارادت خدمت دوستای خوب خودم...
راستش با وجود اینکه 5 سال از خرید سیستمم میگذره ولی از همون روز اول یه مشکل اساسی با سیستمم داشتم اونم اینه که ویندوز XP سرویس پک 2 رو که روی سیستمم نصب میکنم مدام هنگ میکنه،در صورتی که با ویندوز XP سرویس پک 1 اصلا این مشکل رو ندارم واسه همینم از همون روز اول مجبور شدم همین ویندوز XP سرویس پک 1 روش نصب کنم که صد البته این ویندوز با امنیت پایینی که داره همیشه واسم مشکل ساز بوده...از یه نفر پرسیدم میگفت سخت افزارات با هم ناسازگارند ، منم غیر از مادر بورد تمام سخت افزارامو با سخت افزارای سیستم دوستم جایگزین کردم ولی بازم این مشکل رو داشت. میشه شما دوستان لطف کنید و یه راهی جلوی پای من بزارین؟؟؟
اینم مشخصات سخت افزاری سیستم من :

M.B: P4 Asus P4U800-X
Cpu: P4 Intel 3.00GHz Full 1M Cash
Ram: 512 DDR King Stone
VGA: ATI 128 MB DDR 9250
H.D.D: 80 GB Maxtor

pooyan.kh
20-10-2007, 11:56
انگار دوستان خیال حل کردن مشکل منو ندارن

amin123
20-10-2007, 14:26
عزیز شاید cd ویندوزی که شما داری (منظورم همون SP2 ) خراب هست.با CD های دیگه امتحان کردی؟

pooyan.kh
20-10-2007, 19:21
عزیز شاید cd ویندوزی که شما داری (منظورم همون SP2 ) خراب هست.با CD های دیگه امتحان کردی؟

چه احتمالی دادی...مگه میشه امتحان نکرده باشم؟؟؟

Hamidkhann
21-10-2007, 03:33
احتمال داره مشکل از درایورهای سخت افزارها باشه نه خود سخت افزارها. اگه میتونی ورژن جدیدترشونو گیر بیار

pooyan.kh
21-10-2007, 09:10
ورژن جدیدشون فکر نکنم گیر بیاد... از کجا میتونم تهیه کنم؟؟؟

jak_1300
21-10-2007, 09:39
من نميدونم اين همه استاد تو اين پي سي ورلد ريخته چرا دوستان كم لطفي ميكنن تا حالا 50 نفر تايپيك رو ديدن اما كسي كمكي نكرده اميدوارم كمكش كنيد هر كي هر چي ميدونه بگه

glc_engineer
21-10-2007, 12:11

راستش با وجود اینکه 5 سال از خرید سیستمم میگذره ولی از همون روز اول یه مشکل اساسی با سیستمم داشتم اونم اینه که ویندوز XP سرویس پک 2 رو که روی سیستمم نصب میکنم مدام هنگ میکنه،در صورتی که با ویندوز XP سرویس پک 1 اصلا این مشکل رو ندارم واسه همینم از همون روز اول مجبور شدم همین ویندوز XP سرویس پک 1 روش نصب کنم که صد البته این ویندوز با امنیت پایینی که داره همیشه واسم مشکل ساز بوده...از یه نفر پرسیدم میگفت سخت افزارات با هم ناسازگارند ، منم غیر از مادر بورد تمام سخت افزارامو با سخت افزارای سیستم دوستم جایگزین کردم ولی بازم این مشکل رو داشت. میشه شما دوستان لطف کنید و یه راهی جلوی پای من بزارین؟؟؟

علت هنگ همونطوري كه اكثرا ميدونيد عدم تطابق سيستم ميباشد حالا يا سخت افزاري يا نرم افزاري
با توجه به اينكه گفتي همه قطعاتت رو غير از مادربوردت تعويض كردي و سيستمت مال پنج سال پيش است
جديدترين باياس مادر بوردت رو از سايت ايسوس بگير و اونو آپ تو ديت كن احتمالا مشكلت حل ميشه اگه حل نشد بگو تا يه راه ديگه جلوي پات بذارم
يا علي

pooyan.kh
21-10-2007, 22:38
علت هنگ همونطوري كه اكثرا ميدونيد عدم تطابق سيستم ميباشد حالا يا سخت افزاري يا نرم افزاري
با توجه به اينكه گفتي همه قطعاتت رو غير از مادربوردت تعويض كردي و سيستمت مال پنج سال پيش است
جديدترين باياس مادر بوردت رو از سايت ايسوس بگير و اونو آپ تو ديت كن احتمالا مشكلت حل ميشه اگه حل نشد بگو تا يه راه ديگه جلوي پات بذارم
يا علي

آخه مشکل اینجاست که من بلد نیستم چطور بایاس رو آپدیت کنم اگه میشه آموزشش رو مرحله به مرحله بهم بگین ممنون میشم...یه چیزایی شنیدم ولی اطلاعاتم کامل نیست.

Hamidkhann
22-10-2007, 00:58
ورژن جدیدشون فکر نکنم گیر بیاد... از کجا میتونم تهیه کنم؟؟؟

توی سایت هر قطعه ات که بری درایور های مختلف واسه ویندوزهای مختلف موجوده

atrin777
22-10-2007, 01:07
آخه مشکل اینجاست که من بلد نیستم چطور بایاس رو آپدیت کنم اگه میشه آموزشش رو مرحله به مرحله بهم بگین ممنون میشم...یه چیزایی شنیدم ولی اطلاعاتم کامل نیست.

براي آموزش آپديت كردن بايوس راه هاي زيادي وجود داره كه 1 سرچ كوچولو بزني رديف ميشه .

البته به نظر من درايورهاي سيستمتو آپديت كني خيلي بهتره
از اينجا ميتوني همرو بگيري ( حتما امتحان كن جوابشو بگو ببينيم چي شد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

glc_engineer
22-10-2007, 12:41

اگه بلد نيستي اصلا دست نزن .
چون ريزه كاري زياد داره اگ
ه تهراني ببرش علاء الدين
اگه شهرستاني ببرش پهلوي يه تعمير كار بگو باياسش رو آپ تو ديت كنه
معمولا 2000 تومن ميگيرين

glc_engineer
22-10-2007, 12:44
براي آموزش آپديت كردن بايوس راه هاي زيادي وجود داره كه 1 سرچ كوچولو بزني رديف ميشه .

البته به نظر من درايورهاي سيستمتو آپديت كني خيلي بهتره
از اينجا ميتوني همرو بگيري ( حتما امتحان كن جوابشو بگو ببينيم چي شد .

به نظر تو وقتي مشكل از باياس قديمي باشه با آپ ديت كردن درايور ها حل ميشه
جل الخالق
وقتي مادربورد دستگاه جديد رونشناسه چه فرقي ميكنه كه درايورت قديميه يا جديد

atrin777
22-10-2007, 15:15
به نظر تو وقتي مشكل از باياس قديمي باشه با آپ ديت كردن درايور ها حل ميشه
جل الخالق
وقتي مادربورد دستگاه جديد رونشناسه چه فرقي ميكنه كه درايورت قديميه يا جديد

منظورت از دستگاه همون Device ديگه ؟

فكر نكنم قرار باشه Device جديدي به دستگاه اضافه بشه ؟

راستي آپگريد كردن بايوس چجور ريزه كاري هايي داره ؟

arash rashno
22-10-2007, 18:34
دوست عزیز
آپدیت بایوس خیلی راحته
شما به راحتی میتونی این کار رو انجام بدی
در این لینک توضیح دادند :

شما اگر تمام صفحات این تاپیک رو بخونی کامل یاد میگیری

pooyan.kh
23-10-2007, 08:18
غیر از آپدیت بایوس از دوستان کسی راه دیگه ای بلد نیست؟؟؟

pooyan.kh
23-10-2007, 08:20
اگه بلد نيستي اصلا دست نزن .
چون ريزه كاري زياد داره اگ
ه تهراني ببرش علاء الدين
اگه شهرستاني ببرش پهلوي يه تعمير كار بگو باياسش رو آپ تو ديت كنه
معمولا 2000 تومن ميگيرين

حاضرم خودم سیستمو از اینیم که هست خرابتر کنم ولی پیش تعمیر کار جماعت نبرم.در ضمن اگه میخواستم ببرم پیش تعمیر کار مریض نبودم که مشکلمو اینجا بگم.

arash rashno
23-10-2007, 13:43
خوب تنها راهکارش همینه

احمدزاده
23-10-2007, 14:27
منم همچي مشکلي رو دارم
بعضي از سي دي هاي ويندوز xp sp2 رو سيستم من خوب کار نميکنه
سرعت سيستم مياد پايين
مخصوصا تو اينترنت باز شدن صفحات بسيار طول ميکشه و کلي زجر اورده
ولي يه دونه سي دي ويندور گير اوردم که سرويس پک دو هم هست
ولي خوشبختانه ديگه مشکل نداره
البته با سري Mrtويندوز هاي محمد رضا توکلي هم مشکل ندارم
شما بايد انواع ويندوز ها رو امتحان کني (متاسفانه)

MV_GT500
23-10-2007, 14:53

همونطور که دوستان هم گفتن فکر نمیکنم راه حل دیگه ای داشته باشی...

بعد مگه SP2 چند ساله اومده ؟ ..

glc_engineer
23-10-2007, 17:02
منظورت از دستگاه همون Device ديگه ؟

فكر نكنم قرار باشه Device جديدي به دستگاه اضافه بشه ؟

ببين عزيز جون ديوايس جديد از ديد مادربورد .اون زبوني كه مادربورد با اون( قبل از اينكه سيستم رو به برنامه سيستم عامل تحويل بده ) قعات رو مي شناسه و با اونها حرف ميزنه توي آي سي باياس مادربوردته حالا با آپ تو ديت كردن اين برنامه مادربورد كامپيوترت ميتونه قصعات جديدي كه در هنگام نوشتن برنامه اوليه باياس نبوده و يا حتي بوده و با اونها مشكل داشته رو بشناسه و اونها رو به سيستم عامل تحويل بده كه سيستم عامل بتونه درايور اونها رو به درستي نصب كنه و بتوني از ون قطعه يا بهتر استفاده كني يا در صورتي كه نمي تونستي استفاده كني بعد از آپ ديت بتوني از اون استفاده كني

glc_engineer
23-10-2007, 17:12
حاضرم خودم سیستمو از اینیم که هست خرابتر کنم ولی پیش تعمیر کار جماعت نبرم.در ضمن اگه میخواستم ببرم پیش تعمیر کار مریض نبودم که مشکلمو اینجا بگم.

دوست عزيز براي باز كردن يك گره را هاي مختلفي وجود دارد.
چون شما گفتي كه اين مشكل 5 سال عزيتت ميكنه بهترين راه مراجعه به تعميركاران و متخصصين فني ميباشد
براي اينكه اول باياس مادربوردت رو آپ تو ديت كنن ببينن مشكل حل ميشه يانه
تعميركار هم قرار نيشت چيزي رو تعمير كنه فقط يك نرم افزار را دوباره در آيسي قرار ميدهد همين
اگر خودت بلدي آپ توديت كن منت تعميركارها رو هم نكش

glc_engineer
23-10-2007, 17:18
استاد عزيز از لطحاظ تئوري خودم خيلي كار كردم اما در عمل 4-5 تا باياس پروندم تا ياد گرفتم
الان هم خودم دست نميزنم و وقتم روهم تلف نميكنم ميرم پهلوي دوستم با پروگرامرش باياس جديد رو برام ميريزه
ممنون از اضهار نظرت

pooyan.kh
29-10-2007, 09:05
آقا من بایوسم رو آپدیت کردم ولی بازم همون مشکل رو دارم...حالا بگین چی کار کنم؟؟؟هر کی هر چی به ذهنش میرسه بگه.اگرم قراره مادر بردم عوض بشه ، بهم بگین چه مادر بردی بخرم که با این قطعات سازگار باشه؟؟؟( که بازم نشه مثله الان ) البته اگه مشکل این یکی حل نمیشه...

soheilsos
29-10-2007, 14:13
:8:ببین پورت های که مادر بردت دارن چیه؟:10:
:18:منم قبلا هچین مشکلی داشتم چون مادر برد پورت 1394 داشت که با sp2 مشکل داشت و با sp1 بهتر کار می کرد ولی الان وندوز های جدید اومدن که driver های بیشتری توش گذاشتن و بهتر کار میکنن مثل jb 2007 که به غیر از driver برنامه های جدید microsoft رو هم خودش داره یه امتحان بکن بد نیست :46:
:20:در ضمن خیلی از مشکلات مربوط به خود ویندوز هستن نه bios اگه میتونی با چند تا برنامه تست از ویندوز یه تست بگیر ببین ایرادی میگیرن یا نه :40:

pooyan.kh
30-10-2007, 10:08
:8:ببین پورت های که مادر بردت دارن چیه؟:10:
:18:منم قبلا هچین مشکلی داشتم چون مادر برد پورت 1394 داشت که با sp2 مشکل داشت و با sp1 بهتر کار می کرد ولی الان وندوز های جدید اومدن که driver های بیشتری توش گذاشتن و بهتر کار میکنن مثل jb 2007 که به غیر از driver برنامه های جدید microsoft رو هم خودش داره یه امتحان بکن بد نیست :46:

با تشکر از راهنماییتون اگه میشه مشخصات کامل این ویندوزارو بهم بگو تا برم بخرم.

:20:در ضمن خیلی از مشکلات مربوط به خود ویندوز هستن نه bios اگه میتونی با چند تا برنامه تست از ویندوز یه تست بگیر ببین ایرادی میگیرن یا نه :40:

لطف کن اسم یکی از این برنامه ها که کاربرد بیشتری داره و کار کردن باهاش راحته بگو.مچکرم :10:

Lofty
30-10-2007, 10:32
------------

Lofty
30-10-2007, 10:40

این سیستم با این مشخصات فکر نکنم زیا د قدیمی باشه یعنی (قطعات قبل از sp2 ) در ضمن موقعی که سیستم رو روز اول تحویل گرفتی سیستم عاملش چی بود آیا مشکل داشت یا بعدا این مشکل بوجود آمد

ببخشید منظور رت از هنگ کردن چیه ؟؟
سیستم بالا نمی اید؟ علت از ----برد --- رم--- پاور- کلا سخت افزاری
وسط کار با برنامه ها هنگ می کنه؟ شاید بعلت کارهای سنگین است که در توان سیستم نیست یا پارتیشن بندی غلط یا ناسازگاری برنامه ها با ویندوز وغیرهاگه مشکلت را دقیقا بگی شاید دوستان بتوانند کمک کنند

اگر مشکلت با sp1 حل می شود دو علت می تونه باشه
1- عدم سازگاری یکی از قطعات با ویندوز sp2(قطعاتی که شما گفتید فکر نکنم چنین مشکلی داشته باشند) قطعات سالم هستند
2- کمبود فضا برای ویندوز

pooyan.kh
30-10-2007, 14:57
این سیستم با این مشخصات فکر نکنم زیا د قدیمی باشه یعنی (قطعات قبل از sp2 ) در ضمن موقعی که سیستم رو روز اول تحویل گرفتی سیستم عاملش چی بود آیا مشکل داشت یا بعدا این مشکل بوجود آمد

از همون روز اول این مشکل رو داشت...

ببخشید منظور رت از هنگ کردن چیه ؟؟

وقتی دارم باهاش کار میکنم یهویی هنگ میکنه و فقط موسم کارمیکنه

سیستم بالا نمی اید؟ علت از ----برد --- رم--- پاور- کلا سخت افزاری

سیستم طبق روال همیشه بالا میاد و مشکلی توی بالا اومدن ویندوز ندارم.در ضمن همون طور که گفتم تمام قطعات غیر از مادر برد رو عوض کردم با قطعات سیستم دوستم ولی بازم حل نشد...

وسط کار با برنامه ها هنگ می کنه؟ شاید بعلت کارهای سنگین است که در توان سیستم نیست یا پارتیشن بندی غلط یا ناسازگاری برنامه ها با ویندوز وغیره
اول اینکه من کارای سنگین با سیستمم انجام نمیدم ( در حد کارای معمولی ).در ضمن اگر این جوری باشه که شما میگی که باید توی سرویس پک یک هم همین مشکل رو داشته باشم ...

کمبود فضا برای ویندوز
8 گیگا بایت درایو C کمه؟؟؟

با تشکر از راهنماییاتون...

Lofty
01-11-2007, 09:03
نمی دونم امتحان کردی یا نه --
هاردت رو Fdisk کن بعد پارتیشن بندی کن فرمت پارتیشن ها رو FAT 32 انتخاب کن درایو C را حداقل 15 گیگ انتخاب کن
اینکار ساده است ولی یکمی مهارت می خواد
فکر نکنم مشکل سخت افز اری باشه با اینحال پاور و هم خیلی مهم شاید توان پاورت پایینه اگه تونستی رم را هم عوض کن

S_ADEL
06-11-2007, 00:02
وقتي ويندوز Xp پك 2 رو نصب مي‌كني داخل ويندوز هم ميره يا نه قبل از ورود به ويندوز هنگ مي‌كنه ؟

pooyan.kh
13-11-2007, 10:02
عرض کردم که نه با بالا اومدن ویندوز مشکل دارم و نه با داخل شدن به ویندوز

NΣVΣRHOOD
10-05-2009, 19:23
و من پس از گذشت 7 سال از عمر کامپیوترم همچنان با این مشکل دست و پنجه نرم میکنم و هیچکسم هنوز نتوانسته عیب آن را بگویدشاید کاربرای جدیدی باشن که اطلاعات بهتری دارند منتظر راهنماییاتون هستم

4870x2
10-05-2009, 19:30
از نظر سيستم مشكل نداري
اينا ممكنه باشه
1-بايوس مادربرد نياز به يه اپديت داره
2-ويندوز نصب شده ويندوز خوبي نباشه
3-اين براي من شد(ممكنه يه مشكلي در خنك كننده سي پي يوت باشه)
4-ديگه جيزي به نظرم نرسيد

zeus7610
11-05-2009, 09:39
قطعاتت رو بزار روی مادربورد دوستت ببین بازم مشکل داری یا نه؟ بعد sp3 بریز روی سیستمت ببین بازم مشکل داری؟ اگه با sp3 مشکلت حل شد که یعنی یه باگ بوده که برطرف شده...

NΣVΣRHOOD
20-05-2009, 13:28
باسلام
بالاخره این طلسمو شکوندم
دیروز یه نرم افزار به چشم خورد به این نام (مبدل سرویس پک 2 به 3).اونو خریدم و بعد از نصب سرویس پک 2 این نرم افزار رو نصب کردم.یه حدود نیم ساعتی طول کشید که سرویس پک 2 رو به 3 تبدیل کرد و بعد از یه ریستارت دیگه اون مشکل هنگ کردن رو ندارم.

zeus7610
23-05-2009, 16:45
بهترین کار اینه که همیشه اول چک کنید که مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟ اونوقت زودتر به جواب میرسین.