PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شارژ گوشی

farshidshd
20-10-2007, 02:39
سلام یه مشکل جدید
وقتی گوشیمو میذارم رو شارژ وقتی شارژ شد میزنه charg complet ولی وقتی شارژر رو در میارم و دوباره جا میزنم گوشی دوباره شروع میکنه به شارژ شدن واگه در حین شارژ شدن تماسی گرفته بشه میزنه charj complet ولی بازم شارژرو در میارم و دوباره میزارم دوباره شروع میکنه به شارژ کردن ولی اینبار کمتر طول میکشه تا بزنه charg complet گوشیم L7 هست
قضیه چیه؟؟؟؟!!!!:13::13::13:

Corvette
20-10-2007, 03:11
سلام.. مشکله عجیبی نیست..

اما اگر خیلی محسوسه فقط میتونه از discharge شدنه باتریت باشه..

farshidshd
20-10-2007, 11:02
میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟ چی میشه که اینجوری میشه؟؟ باید باتری رو عوض کنم؟

Mostafa_Amol
20-10-2007, 14:09
فرشید جان باتری رو عوض کنم چیه ؟ .... برای منم همین طوریه ....
بهترین راه شارژ اینه که گوشی رو خاموش کنی و شارژ کنی ... یا اینکه در حین شارژ از گوشی استفاده نکنی. (البته نه برای حل مشکلت بلکه از راه های درست شارژ کردنه)

farshidshd
20-10-2007, 19:43
ممنون مصطفی جان
ولی مننمیتونم گوشیمو خاموش کنم چون زنگ خورش بالاست
مصطفی جان میشه باهات بیشتر آشنا شم؟ مثلا همشهری هستیماا

anti_girl
20-10-2007, 23:49
دوست عزيز هر نوع باتري كه ميخواد باشه درون خودش يك سري مقاومت داره كه حتي اگه شما اونو شارژ كامل بكني بزاري كنار بد از يه مدتي شارژش خالي ميشه اين يك مبحث از برق هست( چون رشتمه گفتم)

farshidshd
21-10-2007, 00:11
ممنون از این که اطلاعاتتونو در اختیارم گذاشتین
بعضی ها که اصلا حاضر نیستن حتی ببینن تاپیک رو

Corvette
21-10-2007, 00:16
خب عزیز من گفتم ممکنه..اگر میبینی باطریت زود شارژ خالی میکنه ..باید به فکره تعویضش باشی..

اما یادت باشه هیچ وقت قبل از زمانی که پیغامه Low battery رو نگرفتی گوشیت رو به شارژ نزن.اینطوری هم

شارژه طولا نی تری داری هم باطریه سالم تر.

anti_girl
21-10-2007, 12:10
corvette عزيز ببخشيد من بازم جسارت كردم ولي تا اونجايي كه من اطلاع دارم زياد فرق نداره بين اينكه گوشي low بده يا اين كه شارژش پر باشه بزني شارژ

Corvette
21-10-2007, 13:28
corvette عزيز ببخشيد من بازم جسارت كردم ولي تا اونجايي كه من اطلاع دارم زياد فرق نداره بين اينكه گوشي low بده يا اين كه شارژش پر باشه بزني شارژ

میتونی تست کنی عزیز:46:وقتی شارژت کامل خالی میشه و میزنی به شارژ گوشی خیلی بهتر و کاملتر شارژ

میشه.و زمانه بیشتری برات کار میکنه..و اینو با وقتی مثلا 2 خط شارز داری وبه شارژ میزنی مقایسه کنی ..

البته این مورد رو همیشه برایه نگهداریه باتری در دفترچه های گوشی هم ذکر میکنند.

من به طوره متوسط حدوده 40 ساعت شارژ دارم.

farshidshd
21-10-2007, 18:51
مسعود جان من همیشه این کار و میکنم و دقیقا پی بردم به این موضوع که تا وقتی low نداده نمیزارم رو شارژ چون از فوایدش مطلع بودم (( قابل توجه anti_girl ))

Corvette
21-10-2007, 23:32
مسعود جان من همیشه این کار و میکنم و دقیقا پی بردم به این موضوع که تا وقتی low نداده نمیزارم رو شارژ چون از فوایدش مطلع بودم (( قابل توجه anti_girl ))

کارت اگر بی فایده هم باشه غلط نیست farshidshd عزیز.

من با امتحان نتیجش رو دیدم. از تورج جان هم به خاطره نکته سنجیش ممنونم:11:

anti_girl
22-10-2007, 11:44
حالا واجب شد برم دنبال اين موضوع تا به نتيجه قابل قبول برسم بزارين از استادام يكم اطلاعات بگيرم و يكم بگردم و ببينم چي ميشه نتيجشو بهتون ميگم
بازم ممنون

Corvette
22-10-2007, 22:47
حالا واجب شد برم دنبال اين موضوع تا به نتيجه قابل قبول برسم بزارين از استادام يكم اطلاعات بگيرم و يكم بگردم و ببينم چي ميشه نتيجشو بهتون ميگم
بازم ممنون

منتظره نتیجه ی تحقیقاته آقا تورج هستیم:46:

anti_girl
23-10-2007, 00:06
فكر نكنم من انقد لياقت داشته باشم كه شما منتظر تحقيقاتم باشي اخه خودت يه پا استادي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

farshidshd
25-11-2007, 10:47
آقا تورج تحقیقاتت به کجا رسید؟!!!! هنوز نتیجه ای نگرفتی؟

anti_girl
25-11-2007, 22:27
نه متاسفانه هنوز وقت نكردم همين جا هم به زور ميام اخه دانشجو هستم و هزارتا مكافات با يكي از دوستامم داريم روي يه طرح كار ميكنيم و سرم شلوغه ولي در اولين فرصت امتحان ميكنم
درضمن اينو فهميدم كه نگهداشتن شارژ در باطري با دماي محيط نسبت ميتقيم داره و اگه هوا سرد بشه شارژ گوشي هم كم ميشه بهتر بگم ديگه باتري كار نميكنه تا به دماي مناسب برسه

Corvette
25-11-2007, 23:43
فكر نكنم من انقد لياقت داشته باشم كه شما منتظر تحقيقاتم باشي اخه خودت يه پا استادي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

نه متاسفانه هنوز وقت نكردم همين جا هم به زور ميام اخه دانشجو هستم و هزارتا مكافات با يكي از دوستامم داريم روي يه طرح كار ميكنيم و سرم شلوغه ولي در اولين فرصت امتحان ميكنم
درضمن اينو فهميدم كه نگهداشتن شارژ در باطري با دماي محيط نسبت ميتقيم داره و اگه هوا سرد بشه شارژ گوشي هم كم ميشه بهتر بگم ديگه باتري كار نميكنه تا به دماي مناسب برسه

این چه حرفیه آقا تورج .شما سروری عزیز. مرسی از مطلبت.:12:

anti_girl
26-11-2007, 20:54
قوربونت برم مسعود جان اين چند روز كه نبودي خيلي دلم تنگ شده بود واست اينو جدي ميگم انگار يه چيزي رو از دست داده بودم همش گيج بودم

Corvette
27-11-2007, 03:02
قوربونت برم مسعود جان اين چند روز كه نبودي خيلي دلم تنگ شده بود واست اينو جدي ميگم انگار يه چيزي رو از دست داده بودم همش گيج بودم

لطف داری تورجه عزیز. منم همین طور رفیق. یکمی گرفتارم. اما برمیگردم. کارات عالیه عزیز:46:

beckham7
28-11-2007, 00:11
سلام
ببخشید ما باز قاطی شدیم
منم حرف مسعود جان رو تایید میکنم چندین بار هم امتحان کردم تو چندین سایت هم دیدم یه جایی اقا میلاد یه اموزش گذاشته بود نمیدونم دقیقا کجاست همین مطلب مسعود جان رو تایید میکرد
در ضمن این رو هم بگم اگه تا موقعی که شارژ گوشی کامل تموم نشده نه فقط تو موتورولا تو هر گوشی دیگه ای مثلا دو خط مونده به شارژ بزنیم وهمیشه اکثرا همین طور شارژ کنیم اون ناحیه از باطری تنبل میشه و سریع شارژ خالی میکنه
از دوستانی که دایما می نالن میگن گوشیمون سریع شارژ خالی میکنه بپرسید کی گوشی رو به شارژ میزنن هر برندی باشه
اینم که مشخه اصل یا تقلبی بودن باتری هم خیلی شرطه این چینیها که اشغالن

beckham7
28-11-2007, 12:02
متاسفانه الان خودم همین مشکل رو دارم شارژ اول گوشی خالی بشه دو تا دیگه سریع خالی میکنن مثلا اگه شارژ اول نصف روز واسم کار کنه دوتا دیگه یک دوم شارژ اول کار میدن شاید هم کمتر روزی یه بار شارژ تو شاخشه
مسعود جان اون 40 ساعتی که گفتید منظورتون این بود که فقط واسه تلفن زدن وپاسخ دادن استفاده کنید40 ساعت شارژ داره دیگه ؟ یا
یه سوال دیگه میگم باتری اصل موتورولا هست یعنی ساخت چین نباشه ؟ قیمتش چنده؟ اصلا جریان چیه همه گوشی ها باتریهاشون چینیه؟ (البته گوشی هم زیاد دیدم باتریش اصل باشه البته فقط نوکیا )همین جا تو ایران عوض میکنن
اصلا نمیدونم این چین چی میخاد مثل خوره افتاده به جونمون

farshidshd
28-11-2007, 12:59
مثل اینکه ما باید حالا چین رو تحریم کنیم!!!!!!!!
به هر حال آره شارژ تا حد زیادی بستگی به اصل بودن باتری هم داره
باتری اصلی گوشی من که ظاهرا اصل نیست و نامردا عوضش کردن

anti_girl
28-11-2007, 18:11
من كه هر چي ديدم باتري چين بوده البته اين رو هم بدونين كه اگه كمپاني از چين ناراضي باشه بهش ميگه كه با اين كيفيت واسه اون كمپاني چيزي نسازه
در ضمن بايد اين رو هم بدونين كه چون كار گر در چين نسبت به اروپا ارزون تر هست همه شركتها بخشي از توليداتشون رو به اونجا بردن و چون در چين ساخته ميشه مجبورن بنويسن چين همه شركتهاي چيني زير نظر كمپاني اصلي هستن و با كيفيت مورد نظر اون كمپاني جنس ها رو روانه بازار ميكنن

beckham7
28-11-2007, 21:22
سلام

تورج جان فک نکنم بعضی کمپانی اصلی مثلا نوکیا (نوکیا رو مطمئنم) به چین مجوز ساخت باتری داده باشه چون همین یه ماه پیش خود نوکیا به تمام مشتریاش واسه استفاده از باتری چینی هشدار داده بود
البته مالیات تو کشورهای مثل چین یا مالزی مالیات خیلی کمه ونیروی کار خیلی زیاد واسه همینه که اکثر قطعات خصوصا قطعات کامپیوتر چینی شده
اگه بحث ادامه پیدا کنه یه چیزی میگم که همه حسرت بخوریم
فعلا

Corvette
29-11-2007, 00:00
متاسفانه الان خودم همین مشکل رو دارم شارژ اول گوشی خالی بشه دو تا دیگه سریع خالی میکنن مثلا اگه شارژ اول نصف روز واسم کار کنه دوتا دیگه یک دوم شارژ اول کار میدن شاید هم کمتر روزی یه بار شارژ تو شاخشه
مسعود جان اون 40 ساعتی که گفتید منظورتون این بود که فقط واسه تلفن زدن وپاسخ دادن استفاده کنید40 ساعت شارژ داره دیگه ؟ یا
یه سوال دیگه میگم باتری اصل موتورولا هست یعنی ساخت چین نباشه ؟ قیمتش چنده؟ اصلا جریان چیه همه گوشی ها باتریهاشون چینیه؟ (البته گوشی هم زیاد دیدم باتریش اصل باشه البته فقط نوکیا )همین جا تو ایران عوض میکنن
اصلا نمیدونم این چین چی میخاد مثل خوره افتاده به جونمون

باتری که اصلش همون چینه! حتی تو سایته موتو هم بری سراغه باطری ساخته چینه!! البته هیچ مشکلی

نیست اینا تحته لیسانسه. 40 ساعت هم بیشتر همون مصرفه روزانه هستش. sms و تماس، البته کمی هم

game با back lite خاموش . البته باتری باید کاملا خالی باشه و برایه شارژ هم کاملا شارژ بشه. قیمتم فکر

میکنم بینه 8 تا 12 باشه. اصلش البته.

Corvette
29-11-2007, 00:11
من كه هر چي ديدم باتري چين بوده البته اين رو هم بدونين كه اگه كمپاني از چين ناراضي باشه بهش ميگه كه با اين كيفيت واسه اون كمپاني چيزي نسازه
در ضمن بايد اين رو هم بدونين كه چون كار گر در چين نسبت به اروپا ارزون تر هست همه شركتها بخشي از توليداتشون رو به اونجا بردن و چون در چين ساخته ميشه مجبورن بنويسن چين همه شركتهاي چيني زير نظر كمپاني اصلي هستن و با كيفيت مورد نظر اون كمپاني جنس ها رو روانه بازار ميكنن

تورج جان فک نکنم بعضی کمپانی اصلی مثلا نوکیا (نوکیا رو مطمئنم) به چین مجوز ساخت باتری داده باشه چون همین یه ماه پیش خود نوکیا به تمام مشتریاش واسه استفاده از باتری چینی هشدار داده بود
البته مالیات تو کشورهای مثل چین یا مالزی مالیات خیلی کمه ونیروی کار خیلی زیاد واسه همینه که اکثر قطعات خصوصا قطعات کامپیوتر چینی شده
اگه بحث ادامه پیدا کنه یه چیزی میگم که همه حسرت بخوریم
فعلا

من با تورج موافقم. عزیزم تولیداته انبوه این چیزا سرش نمیشه. مطمئنا نوکیا هم باتری ها شو به چین میده برا

ساخت . همون طور که تو پکه اصلیه این گوشیها باتریه چینی میبینی و از باطریه دیگه خبری نیست!!

اون مشکل هم نوکیا برایه یک سری باطریهاش که با مجوزه خوده نوکیا در چین تولید شده بود هشدار برایه آتش

سوزی داده بود. در غیره این صورت اگر مسئولش نوکیا نبود و باطریها متفرقه بودن هیچ وقت به نوکیا مربوط

نمیشد که هشدار بده!

در ضمن اجناسی رو که توسطه شرکت ها یه معتبر در هر جا تولید میشه از جمله چین نباید با اجناسه کپی و

تقلبیه چینی که تو کارگاه هایه زیر زمینی تولید میشه مقایسه کرد عزیزان:12:

beckham7
29-11-2007, 11:14
مسعود جان ممنون از توضیحاته کاملت
ولی جریان باتری های اصلی نوکیا که روشون زده made in finland شماره سریالش با سریل گوشی یکه و هولو گرام اصل داره چیه
ایا نوکیا خودش هم باتری اصل البته بصورت محدود تولید میکنه ؟
ولی مسعود جان به نظر من هر چی اون شرکت تو چین معتبر باشه با محصول اصلی خود شرکت سازنده مادر قابل مقایسه نیست

beckham7
29-11-2007, 14:08
یه چيز ديگه زمان شارژ باتري هموني هست که تو car settine هستش

anti_girl
29-11-2007, 20:09
مجتبي جان بخشي از حرفات مورد تاييد هست اما بايد اينو هم قبول كني كه كيفيت اجناس بايد مورد تاييد كمپاني باشه تا وارد بازار بشه

Corvette
29-11-2007, 23:38
مسعود جان ممنون از توضیحاته کاملت
ولی جریان باتری های اصلی نوکیا که روشون زده made in finland شماره سریالش با سریل گوشی یکه و هولو گرام اصل داره چیه
ایا نوکیا خودش هم باتری اصل البته بصورت محدود تولید میکنه ؟
ولی مسعود جان به نظر من هر چی اون شرکت تو چین معتبر باشه با محصول اصلی خود شرکت سازنده مادر قابل مقایسه نیست

خاهش عزیز. بله حتما همچین باتری هایی هستند. همون طور که گفتی تولیدشون خیلی پایینه و فقط جنبه ی

آغازی و مصرفه داخلی و خاص دارند. اما در تولید انبوه میبینی که.....!

اما در مورده کیفیت باید بگم شاید در برخی مواقع بشه گفت پایین تر هستند اما کاملا قابله رقابتند عزیز.

Corvette
29-11-2007, 23:40
یه چيز ديگه زمان شارژ باتري هموني هست که تو car settine هستش

زمانه شارژه باتری هم که میدونی ثابت نیست به فاکتور هایه زیادی بستگی داره. و خوده گوشی هم اتمامه

این زمان رو اعلام میکنه.:12:

anti_girl
30-11-2007, 12:15
زمانه شارژه باتری هم که میدونی ثابت نیست به فاکتور هایه زیادی بستگی داره. و خوده گوشی هم اتمامه

این زمان رو اعلام میکنه.:12:
تايد ميشه زمان شارژ گوشي بستگي به نوع استفاده داره

beckham7
30-11-2007, 12:24
سلام
ممنون از دوستان عزیز
ولی منظورم این بودکه تو setting\car setting\charger time مال چیه؟

farshidshd
30-11-2007, 14:45
سلام
ممنون از دوستان عزیز
ولی منظورم این بودکه تو setting\car setting\charger time مال چیه؟

سلام عزیزم
دقیقا نمیدونم ولی فکر کنم برای تعیین مدت زمان شارژ وقتی که تو ماشین هستی به کار میره
یعنی وقتی ععجله داری میتونی این زمان رو کمتر کنی
آقا مسعود و آقا تورج شما بفرمایین من حدسم درسته یا نه؟؟ مرسی

anti_girl
30-11-2007, 22:01
در اين مورد اطلاع دقيقي ندارم
ولي بايد حدست درست باشه اخه فندكي ماشين نميتونه جريان زيادي از خودش عبور بده اگه من روي شارژر نگاه كردم چيزه خاصي ننوشته كه چنر امپر هست اگه بگين بهتون ميگم چه ار تباطي با هم دارن

beckham7
30-11-2007, 22:23
تورج جان منظورت اینه اگه بخاییم با برق ماشین گوشیو شارژ کنیم این قسمت بکار میاد؟

Corvette
01-12-2007, 00:22
ببین مجتبی جان این زمان اگر اشتباه نکنم. زمانی هست که شما تعیین میکنی که هنگامی که گوشیت به

شارژره car kit وصل هست بعد از خاموش کردنش گوشی چه مدت توسطه این شارژر تو شارژ باشه!

anti_girl
01-12-2007, 20:39
حرفهاي اقا مسعود تاييد ميشه منم همين نظر رو دارم

beckham7
02-12-2007, 07:26
ممنون از دوستان گل