PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا ببینید و نظر بدید .....

TT-Graphic
19-10-2007, 13:18
اینم چنتا از کارای 3دی م که البته 2 تای اول و شریکی با کسی انجام دادم و اکثر کارای 3دی شو اون انجام داد , من یکم به جزییاتش تو 3دی اضافه کردم . بعد روش با فوتوشاپ کار کردم ...

ناگفته نماند که از RPC هم استفاده شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا نظر بدید .....

mohsen3d
19-10-2007, 13:26
خیلی خوب شدن در مورد کارات یکم توضیح بدی بد نیست تازه وایر فرم هم یادت رفته.

Mostafa_Amol
19-10-2007, 13:48
سلام
آقا کارت خیلی خوبه ....
بالاخره یه نفر اومد که Rpc کار کرده .... آقا من توی نصب Rpc موندم ... میشه کمک کنید و بگید چطور در مکس استفاده می کنید ...
در ضمن در مورد ساخت درختها ؛ شما از چه پلاگینی استفاده کردید؟

interior_design
19-10-2007, 14:15
کارات خیلی خوب شده.

تبریک میگم.

یه مقدار راجع به Rpc توضیح بده شاید اینجا بچه ها ندونن.

TT-Graphic
19-10-2007, 14:31
آره .وایر فریم نذاشتم چون رو درست فرستاده شدنشم شک داشتم . چون اولین باریه که من فایل میزارم اینجا .
در اولین فرصت میزارم چون الان با ایرانسل وصل شدم که به شدت کنده .

کلیه آدما و ماشینا RPC ند . آدمها توی رندر بدون سایه هستن یکی از کارهایی که برای طبیعی تر جلوه دادنش تو فوتوشاپ انجام دادم اضافه کردن سایه بود .

خیسی آسفالت هم توی فوتوشاپ اضافه شده .

درخشش ها deffuse glow و روشناییهای بیش از حد کاره فوتوشاپه . تو عکاسی این اتفاق وقتی می افته که نور بخشی از تصویر خیلی شدیدتر از نور سنجی دوربین باشه .

آسمون ها توی فوتوشاپ اضافه شده . چون تو فوتوشاپ خیلی بهتر و دقیقتر و با توجه به ترکیب بندی کار میشه آسمون دلخاه گذاشت . برای این کار گذینه VrayAlpha در بخش render element مکس استفاده کردم چون با این کار دیگه نیازی به دوربری کردن تو فوتوشاپ نیست .

برای مدود کردن عمق میدان Z-Depth هم در بخش render element مکس استفاده کردم ولی چون شارپنس تو این کار مهمتر بود تا تکنیک عکاسی ازش استفاده نکردم .

یکی از کارایی که Vray میکنه و بینهایت تو طبیعی کردن رندرا موثره اسکای لایت و Global Illumination . یعنی تعقیب کردن پرتو های نور . و همچنین Vray میگه هر شی از خودش میتونه رنگ منعکس کنه . یعنی چنانچه یه شی قرمز روی سطحی سفید باشه سطح سفید کمی قرمز میشه و سطح قرمز کمی سفید !! تو مکس مدل های انسانی من از این قایده استسنا بودن . پس نوی فوتوشاپ اسلاح شدند .

برای تصویر دوم بجای استفاده از displacement map و یاBump شیروونی و ساختیم و روش این ملق بازیارو انجام دادیم .

اضافه شدن پرنده ها و اصلاح رنگ و نور موضعی و همچنین بعضی رفلکت هام توی فوتوشاپ اضافه شده .

تعدادی متریال جهت این مار ساخته شده و همچنین برای جلوگیری کردن از تکرار شدگی تعدادیشون اصلاح شدن .

در ضمن این کارا به دلیل سایز بزرگ خروجی وسنگینی فایل به روش network render و با 2تا پی سی رندر شدن ...

Aminzikzak
19-10-2007, 14:43
کارهاتون خیلی زیباست ولی بدون وایر فریم ارزشی نداره ...
گذاشتن وایر فریم جزو قوانینه انجمنه.

لطفا سریعتر اقدام کنید (تاپیک بدون وایر فریم قفل میشه)

ممنون
امین.

TT-Graphic
19-10-2007, 15:02
در مورد درختها باید بگم که همش مدل آمادست . البته از هر نوع درخت یکی بیشتر نداشتیم و با روشای دیگه وکلک کاری کردم که تکرارش به چشم نیاد تا طبیعی تر شه .

البته خیلی دوست داشتم و دارم که خودم بسازمشون تا حدویم جلو رفتم ولی فعلا حسش نیست .
فکر درس و سربازی داقونم کرده .

درختها با روش Vray Proxy تکثیر شدن که کلی کارو سبک میکنن ولی سرعت رندرو پایین میارن .
. یکی از مهمترین چیزا تو ساخت درخت متریاله و استفاده بهینه از surface ها !!!

TT-Graphic
19-10-2007, 15:47
ممنونم از راهنماییت امین جان .

اینم wireframes :

sarina_sh
19-10-2007, 15:57
واقعا كارت خوبه .
خيلي خيلي خوب ... خسته نباشيد.

TT-Graphic
19-10-2007, 16:16
ممنون از همگی . همونطور گه گفتم اون 2تا کار اول یه کار مشترک بود .

اگر کارمم خوب شده من این موفقیت به خیلیا مدیونم ...

Aminzikzak
19-10-2007, 16:52
TT-Graphic خیلی ممنون که وایر فریم گذاشتی

hrgh2
19-10-2007, 18:48
آقا خستا نباشی عالی شده

TT-Graphic
19-10-2007, 20:56
بالاخره یه نفر اومد که Rpc کار کرده .... آقا من توی نصب Rpc موندم ... میشه کمک کنید و بگید چطور در مکس استفاده می کنید ...

تا جایی که یادم میاد نکته خواصی موقعه نصب نداشت . جز اینکه بعد از نصب تمام RPC هارو باید تو یه آدرسی که به مکس معرفی شده کپی شه . من ریختم تو فولدر maps .
میشه هم بریزید هر جای دیگه ای میخاید و فضا زیاد دارید بعدم به مکس آدرسشو بدید...

برای این کار به این آدرس میرید :
Customize>Configure User Path

تو اینجا تمام آدرسایی که مکس برای متریالها و پلاگینهاش سراغشون میره ثبت میشه و میشه اضافه کرد .

Shahriar-b
19-10-2007, 21:15
دمت گرم خیلی طبیعی کار کردی واقعا قشنگن

SomeThink
20-10-2007, 06:52
کارت جالبه ... واقعآ محشره ... چه قدر ط.ل کشید تا ساختیش (لطفآ زمان مادلینگ و رندرینگش رو هم بنویس)

یه چیز دیگه ...

مطمئنی که وایرفریمه مال کار بالاییه؟؟؟ ماشیناش کو , ادماش کو ؟؟؟ فکر کنم وایر فریمو اشتباه گزاشتی!

SomeThink
20-10-2007, 07:15
کاش میتونستیم پست خودمونو پاک کنیم ( تکرار )!

RezaTayebiJ
20-10-2007, 12:04
نسبتا خوب شده... آفرین

TT-Graphic
20-10-2007, 12:37
[QUOTE]کارت جالبه ... واقعآ محشره ... چه قدر ط.ل کشید تا ساختیش (لطفآ زمان مادلینگ و رندرینگش رو هم بنویس)

یه چیز دیگه ...

مطمئنی که وایرفریمه مال کار بالاییه؟؟؟ ماشیناش کو , ادماش کو ؟؟؟ فکر کنم وایر فریمو اشتباه گزاشتی![/
QUOTE]

در مورد سوال دومت باید بگم که wireframe ماله خودشه . من چون از طریق نتورک رندر میگیرم یه سری چیزا رو اصلا رو پی سی خودم نگه نمیدارم .در اصل کامپیوتر سرسو یکی دیگس . اون چیزایی که تو وایرفریم نیستن RPC هاست که رو سرور نسبشون کردم و رو پی سی من نیست ، واسه اینه !!!
البته ناگفته نماند که تو تصویر دومی هم پسرای جلوی تصویر و هم اون دخترای وسط RPC نیستن و تو خود فوتوشاپ اضافه شدن !!

در مورد طراحیش :

تا 50% این کارا تو google sktchup طراحی شده بود و رفیقم زحمتشو کشیده .این کار یه سفارش تعریف شده بود و من بیشتر به عنوان مکمل این کار انتخاب شده بودم چون من به شدت روی دیتیل ها حساسم !!!
این کاری که گذاشتم یکی از 2تا کار و یکی از 3 4 ویوییه که در نهایت کار کردیم . حدود 1هفته طول کشید (البته با زمانی که صرف ok شدن ویوها و متریالها صرف شدو کار کردن روی دیتیل ها ) که هر کدوم از کارا یه سری بخیه کاری هک داشته که با Region رندر شده !!!

کار سومیه حدود 1هفته (نه بطور پیوسته ) روش با مکس و اکثرا editable poly کار کردم و تا جایی که تونستم رو دیتیلاش کار کردم .

رندرینگ :

این کارا Vray هستن و باQuasi Monte Carlo رندر شدن اولی با رزولوشن 1800x716 و دومیه 1600x960 و اولیه حدود 6ودومیه 8 9 ساعت با دوتا پی سی طول کشیده .

TT-Graphic
20-10-2007, 12:46
کاش میتونستیم پست خودمونو پاک کنیم ( تکرار )!

نه بابا نگران نباش . انتقادت بجا بود و انتظارشو داشتم !! معلومه که با دقت نگا کردی!!!

Mostafa_Amol
20-10-2007, 13:50
تا جایی که یادم میاد نکته خواصی موقعه نصب نداشت . جز اینکه بعد از نصب تمام RPC هارو باید تو یه آدرسی که به مکس معرفی شده کپی شه . من ریختم تو فولدر maps .
میشه هم بریزید هر جای دیگه ای میخاید و فضا زیاد دارید بعدم به مکس آدرسشو بدید...

برای این کار به این آدرس میرید :
Customize>Configure User Path

تو اینجا تمام آدرسایی که مکس برای متریالها و پلاگینهاش سراغشون میره ثبت میشه و میشه اضافه کرد .

از پاسختون ممنونم ...
:11:
تقریبا یه سالی دارم دنبالش می گردم ....
یه نفر رو پیدا کرده بودم که بلد بود ... اما بهم گفت برو توی فلان سایت عضو بشو تا بهت بگم !
منم رفتم توی اون سایت عضو شدم اما بعد از اون دیگه جواب میلم رو نمی داد .... و آخرش ما در کفش موندیم تا امروز ...
حالا برم تست کنم ببینم می تونم انجام بدم یا نه

TT-Graphic
20-10-2007, 16:15
تقریبا یه سالی دارم دنبالش می گردم ....
یه نفر رو پیدا کرده بودم که بلد بود ... اما بهم گفت برو توی فلان سایت عضو بشو تا بهت بگم !
منم رفتم توی اون سایت عضو شدم اما بعد از اون دیگه جواب میلم رو نمی داد .... و آخرش ما در کفش موندیم تا امروز ...
حالا برم تست کنم ببینم می تونم انجام بدم یا نه

مارم در جریان بذار

the_god_of_3dsmax
20-10-2007, 18:34
مممم.... کارت خوبه آفرین
rpc آدم ها رو از کجا اوردی شیطون :D

TT-Graphic
20-10-2007, 19:09
rpc آدم ها رو از کجا اوردی شیطون

قابلی نداره !!!

the_god_of_3dsmax
20-10-2007, 19:46
قابلی نداره !!!

نه مرسی صرف شد :34:

منظورم این بود که از کجا خریدی ؟؟؟

TT-Graphic
20-10-2007, 23:43
اگه اشتب نکنم از پایتخت . آخه اینارو رفیقم گرفته نه من !!! ولی به منم داده .

lio
02-12-2007, 17:03
timy jooooon kheli bahalan

linkin_park
02-12-2007, 18:41
وای پسر تو دیگه کی هستی !!! دمت گرم !!! با اون آخری خیلی حال کردم ... ما نسبت به exterior ها ارادت خاصی داریم !

shamim24
02-12-2007, 22:25
سلام وخسته نباشید...

کارتون فوق العاده عالی شده....خصوصا دومیش که بی نظیره....توجه به جزئیات ، کار رو خیلی زیبا کرده....آسمونش رو هم خیلی خوب انتخاب کردید و همینطور آدما و درختا رو...بنظر میرسه ابعاد متریال سنگی که تو کار دوم برای اون حجم در نظر گرفتید یک مقداری بزرگه...در مقایسه با آدما مشخصه....

اما کار سوم....قاب برای ورودی ایده بسیار جالبی بود...

در کل بسیار با سلیقه کار کردین....شبیه کارهایی شده که تو کتابا می بینیم...افرین... انشاءا.. همیشه با همین انگیزه و دقت کاراتون رو ادامه بدید...بازم از این کارای قشنگ بذارید...

موفق باشی...

TT-Graphic
06-12-2007, 16:11
lio جان ممنونم . لطف داری . قررررررررربونت!!

linkin_park جان از شمام ممنونم . شمام کلی انرژی دادی . دمت گرم .

shamim24 واقعا ممنونم ازت . شما هر وقت میای مفصل مینوسی و شرمندمون میکنی .
آره در مورد کار وسطیه باید بگم که حق با شماست . این تکسچر رو خود مشتریمون داد و اصلا نمیشد درستش کرد . یعنی اونقدر رو اعصابم راه رفته بود که دیگه حال درست کردنشو نداشتم . دیدیم هرچی داریم باهاشون کنار میایم ، روی اونام داره بیتر میشه ، ولش کردیم .
ولی مثلا شیروونیه ، یه اسکن از روی یه بروشوری گرفته بودن و داده بودن به ما . خیلی خیلی کوچیک بود . ولی از اون یه تکسچر بزرگ ساختم و حتی یه بامپ جداگونه و بدک هم نشده .
آسمونشم که تو فوتوشاپ اضافه کردم تا راحت بتونم رو کنپزسیونش و والوراسیون تمرکز و دقت داشته باشم .
سایه آدما رم تو فوتواپ اضافه کردم .
اصلاح رنگ و کنتراست و دیفیوز گلوو ها رو هم تو فوتوشاپ .
چندتا آدمم تو فوتوشاپ اضافه کردم .
بعضی جاهارو درخشنده جلوه دادم .
رندر هر فریم با سایز 640ط480شم 2ساعتی طول میکشید ، ما که 4 5 برابر این سایزو میخاستیم .

کار آخریه هم اجرا شده بود . مشتری میخاست با کمی تغییرات دکورشو عوض کنه . این کار نصفه کاره رها شد . ولی خیلی روش کار کردم و تا جایی که بلد بودم اونموقع روش کار کردم . (( یه رستورانه تو تهران - انقلاب ))

هرچند که دیگه فرصتی واسه کار ندارم ولی با این انرژی که الان گرفتم حتما ادامه میدم ...

بازم بینهایت ممنون و متشکر از همتون ...

ninja573
06-12-2007, 23:49
یه دفعه بگو با فتوشاپ ساختیش دیگه.
شوخی کردم، واقعا عالی شده. دمت گرم.