PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید! متصل کردن سه Ide با یک کابل

hossein_61
18-10-2007, 22:47
سلام دوستان
من توی کیسم چهار تا هارد IDE دارم با یه سی دی رام و یه سی دی رایتر .
مادر بوردم هم مدل asus P4P800-X هست که دو تا جای IDE داره . به طور معمول میشه 4 تا IDE رو به مادر برد وصل کرد . اما من با این شش IDE مجبورم برای استفاده از هاردها اونا رو باهم جابجا کنم . یه کمی تحقیق کردم متوجه شدم که میشه به هر IDE سه تا Device IDE رو وصل کرد . از بازار رضا یه کابل IDE خریدم که 5 تا سوکت IDE داره ( عکسشو گذاشتم ) اما بلد نیستم که چه جوری میشه ازش استفاده کرد . یعنی نمی دونم که SLAVE و MASTER رو باید چی کار کنم . اگه میشه کمکم کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

winxp
19-10-2007, 00:59
سلام دوست عزیز

منظورتون از نمیدونم که slave و master رو باید چی کار کنم چی بود ؟

ما فرض میگیریم با salve و master کار کرده باشین ولی رو این کابل جدید ندونین باید چی کار کنین

منم نمیدونم راهشو ولی خوب یه راه بیشتر نیست , این که یه هارد رو master کنین و باقی رو slave

دوستان دیگه لطف کنین نظر بدین

موفق باشین

DrXoX
19-10-2007, 01:26
سلام

والا این طور که از سوالتون فهمیدم و همین طور جواب دوست خوبم winxp شما هر چند تا هارد هم که داشته

باشید یکی رو باید Master قرار بدین و بقیه رو Slave البته اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم

به هر حال اگه منظورتون چیز دیگه ای هستش بپرسید تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند

hossein_61
19-10-2007, 11:02
سلام به دوستان عزیز
دوستان من این کار انجام دادم اما موفق نشدم .من با Slave و Master کار کردم از فوت و فنش هم با خبر هستم اما این برام یه مورد جدیده که نمی دونم باید چی کار کنم . سعی میکنم از کابلی که خریدم یه عکس بزارم شاید اینجوری بهتر متوجه بشید منظورم چیه . البته فروشنده کابل میگفت از کابل خیلی ها استفاده کردن هیچ کدوم از خریداران کابل رو برنگردوندن که بکن این کار نشده . در ضمن شما هم اگر راه حلی دارید که بشه سه یا چهار هارد رو به یک Ide وصل کرد به من بگید .
ممنون از شما .

hossein_61
20-10-2007, 13:48
سلام
بابا يكي نيست به من كمك كنه ؟ من با اين كابل و سه تا هارد چي كار كنم ؟

mahdi7610
20-10-2007, 15:38
دوست عزیز عکس باز نمی شه .

قاعدتا یکی از هاردها باید master باشه و مابقی slave

mahdi7610
20-10-2007, 15:43
ابتدا برو به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و عکس را اپلود کن و طبق عکس زیر اون ادرس را کپی کن و توی انجا قرار بده

hossein_61
20-10-2007, 16:50
سلام دوست عزيز
من عكس رو دوباره ميذارم . اگه مي تونيد كمك كنيد .

DrXoX
20-10-2007, 17:43
سلام

حسین عزیز

من از 2 تا هارد استفاده کردم مشکلی پیش نیومده فکر نکنم مشکلی پیش بیاد شما هر سه تا هارد رو به وسیله کابلی که داری به هم وصل کن ، و یکی رو Master رو اون دوتا رو Slave قرار بده بعد یک امتحان کن ببین جواب میده ... فقط اگر اروری داد اونو بنویسید تا با دوستان بتونیم راهنمایی کنیم

موفق باشید

Mohammad_4688
21-10-2007, 00:52
سلام

حسین عزیز

من از 2 تا هارد استفاده کردم مشکلی پیش نیومده فکر نکنم مشکلی پیش بیاد شما هر سه تا هارد رو به وسیله کابلی که داری به هم وصل کن ، و یکی رو Master رو اون دوتا رو Slave قرار بده بعد یک امتحان کن ببین جواب میده ... فقط اگر اروری داد اونو بنویسید تا با دوستان بتونیم راهنمایی کنیم

موفق باشید
با سلام
من هم با 2 تا هارد استفاده کردم و مشکلی نداشته 3 تا رو دیگه امتحان نکردم احتماله اینکه درایو های هارد سوم رو نشناسه زیاده فکرکنم یکم دردسر داره دوست عزیز حواست به جامپر هم باشه قبل از اینکه هارد ها رو به هم وصل کنی اونو در بیار

hossein_61
21-10-2007, 09:09
سلام به دوستان عزیز :20:
دوستان من همه مدل جامپرهای این سه تا هارد ور امتحان کردم اماجواب نداد . نهایتاً اینکه فقط دوتا از هارد ها رو شناخت . ( یکی رو مستر کردم بقیه اسلیو ، همه رو گذاشتم رو Cs و ... ) در ضمن من این نکته رو هم متوجه شدم که متصل شدن کابل به روی هاردها هم مهمه . یعنی اینکه مستر باید به سوکت اولی بخوره . اینو امتحان کردم هر وقت که اشتباه میشد دو تا از هارد ها یا یکی شون روشن نمیشد اما به محض کندن کابل هاردها همه روشن میشدن .
در ضمن دوستان غیر از اتصال صحیح هاردها به کابل ، تنظیمات بایوس هم باید تغییر بکنه . اگه کسی در این مورد هم چیزی میدونه لطفا توضیح بده .