PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا میشه فقط صفحات زوج یا فقط صفحات فرد را پرینت گرفت

fdaliry
17-10-2007, 22:43
میخواستم بدونم که میشه برای پرینت گرفتن فقط صفحات زوج یا فقط صفحات فرد یک جزوه را پرینت گرفت
اگه بشه میتونم جزوه هاما مثل کتاب پشت سر هم چاپ کنم
یعنی منظورم اینه که پشت و رو بشه چاپ کرد بطوریکه صفحات پشت سر هم باشن
ممنون میشم راهنماییم کنید

milla
17-10-2007, 23:13
بله میشه
اگر اشتباه نکنم باید باید reverse page رو تیک بزنید
پرینتر یک روی کاغذ رو پرینت میگیره
بعد دوباره کاغذ به صورت خودکار کشیده میشه داخل و پشت اون
البته من این گزینه رو تو acrobat reader دیدم
اگر هم فقط میخواید صفحات خاصی پرینت شن
موقع پرینت در قسمت page range
pages رو بزنید و شماره صفحات دلخواه رو وارد کنید

در ضمن پیشنهاد میدم نرم افزار
fine printer
رو هم امتحان کنید چون به را حتی میتونید با استفاده از حداکثر فضا دو -چهار یا هشت صفحه رو تو یک صفحه بیارید

fdaliry
17-10-2007, 23:23
دوست عزیز مرسی از پاسخت
ولی ی سوال دیگه
پرینتر من کاغذا را از پایین میکشه و از بالا پرینت تحویل میده
اون گزینه که شما گفتید بزنم تا بعد از یک رو دوباره پشت کاغذا پرینت کنه چه طوری میشه
یعنی کاغذ را دوباره از بالا میکشه تو یا چه جوریه؟

A r c h i
18-10-2007, 00:10
بله میشه..اون ریورس هم بطی به صفحات زوج و فرد نداره

اون قسمتی که نوشته pages

صفحات فرد Odd pages
even pagesصفحات زوج

اینجوری پشت و رو و هم میشه گرفت!!

dostajn
18-10-2007, 09:19
با سلام
روشی که در بالا گفته شده فقط صفحات زوج رو در صورت انتخاب گزینه مربوطه می گیره و بعد دوباره همون کاغذ ها را برعکس می ذاری و گزینه فرد رو انتخاب می کنید.
یه روش دیگه هم نوشت شماره صفحات پشت سر هم و با کاما داخل کادر page range»pages که دیگه نیازی هم به ترتیب از این حرف ها نداره و می تونین به دلخواه شماره صفحات رو وارد کنین مثلا همه زوج ها رو...
ولی فکر نکنم استفاده دوباره از یه صفحه که روش جوهر برای پرینت کار عاقلانه ای باشه.

fdaliry
18-10-2007, 12:28
ولی فکر نکنم استفاده دوباره از یه صفحه که روش جوهر برای پرینت کار عاقلانه ای باشه.

دوست عزیز چرا کار عاقلانه ای نیست مگه غیر از اینه که کاغذ کمتر مصرف میشه و هزینه میاد پایین
شاید منظورتون اینه که برای پرینتر ضرر داره درسته؟

دوسی
18-10-2007, 14:56
سلام
موقعی که گزینه print راازfileانتخاب می کنی یک کادری ظاهر می شه به نام print .توی این کادر دوباره یک
گزینه هست به نام printکه اگراون راباز کنی سه تا گزینه هست .
all pages in range ,یعنی تمام صفحات
odd pages,صفحات فرد
even pages ,صفحات زوج.

dostajn
18-10-2007, 17:07
دوست عزیز چرا کار عاقلانه ای نیست مگه غیر از اینه که کاغذ کمتر مصرف میشه و هزینه میاد پایین

با سلام
دقیق نمی دونم اما خودمم این موضوع را شنیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!

Farahmand Farshidy
18-10-2007, 17:20
سلام دوستان!!

هیچ ضرری برای پرینتر نداره دوست عزیز.پرینت نمودن در دو طرف یک صفحه هیچ خطری را متوجه پرینتر نمیکنه.

اگر کاغذ به حد استاندارد ضحیم نباشه، ممکن بالای کیفیت کاغذ تاثیر منفی بزاره اما اگر کاغذ استاندارد باشه هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

مؤفق باشید!!
فرهمنـــــــــد

A r c h i
18-10-2007, 18:36

من فکر نمی کنم به پرینتر ضرری بزنه، فقط اگه همونطورکه گفتن کاغذ نازک باشه یک کم جوهر پس می ده ..شما دلیل خاصی برای این نظرتون دارین؟

من خیلی از این روش برای پشت و رو گفتن استفاده می کنم ، تا الان هم اتفاق خاصی پیش نیومده :31:

fdaliry
18-10-2007, 18:58
اگر کاغذ به حد استاندارد ضحیم نباشه، ممکن بالای کیفیت کاغذ تاثیر منفی بزاره اما اگر کاغذ استاندارد باشه هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

فرهمنـــــــــد

دوست عزیز شما میدونید چه کاغذی استاندارده
من خودم از3scopy ابی استفاده میکنم ولی همین نوعش هم چند رنگه و ی جورشم جلد شفافی داره
این موضوع هم فک کنم خیلی مهمه چون دفعه پیش که راهم افتاده بود تعمیرگاه ی نفر ی پرینتر اورده بود که تعمیرکار میگفت به خاطر زبری کاغذی که استفاده میکنی پرینترت خراب شده

o30na
12-12-2007, 13:18
من خودم امتحان کردم مشکلی نداره همونطوری که گفته شد کاغذ استاندارد باشه اصلا مشکلی پیش نمی آید.

reza rohi
29-05-2017, 17:58
سلام اگه کاغذ روغنی و گلاسه باشه در برخی از پرینترها قدرت فیوزینگ بالایی دارن و در اثر حرارت پودر قبلی به رول و قلتکهای دیگه میچسبه و اگه گلاسه نازک باشه که کلا کاغذ به دور رول میچسبه و باید کارتریچ رو تعویض کنی البته این مورد تو لیزری ها هست در جوهر افشان جون کاغذ های معمولی نازک هستن سایه جوهر اونور می افته و اگه کاغذ کاهی باشه که کلا تصویر دو رو چاپ میشه و اما روی کاغذ های کوتد یا مقوایی نیمه سنگین میشه نتیجه متلوب گرفت .

@Vishk
16-07-2017, 23:16
بله میشه. در قسمت advanceیا page set upزوج و فرد میشه انتخاب کرد

saeed.bp
13-08-2017, 11:23
یله شدنیه فکر میکنم در ستینگ در قسمت پیج بشه تنظیمات رو تغییر داد