PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این خط رو بالای صفخه چجوری بکشم با ورد که ..... ؟

بهنازی
16-10-2007, 22:33
با سلام
چجوری میشه بالای صفحه یک حط از نوع حاشیه کشید (فقط قسمت بالا) که شماره صفحه رو خط بیوفته؟
من هر کاری میکنم ای خط کل عرص کاغذ رو میگیره یا میچسبه به کلمات و تنها حالتی که میشه این نوع خط رسم کرد اینه که از Page Border قسمت بالا رو انتخاب کرد واز آپشنش فاصله رو تنظیم کرد از لبه کاغذ ولی در این حالت به هیچ وجه نمیشه شماره و footer and header روی این خط بیوفته.
چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟
با تشکر

DrXoX
16-10-2007, 22:45
سلام

شما می خواین شماره بیفته بالای خط؟ مثل شکل زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
16-10-2007, 22:58
سلام منظورتون اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهنازی
17-10-2007, 09:10
سلام آقا مهدی دقیقا مثل شما فقط طول خط به اندازه طول یه خط با.و فصله اش ار لبه کاغذ مثل همین خطی باشد که شما کشیدید.
چون با Borders میشه کشید ولی میچسبه متن.

Bizhan26
17-10-2007, 10:06
سلام بهنازي عزيز خوب يواش يواش داري ورد رو ياد ميگيري اما در مورد سئوالت اول شما بفرمائين از كدوم ورژن آفيس استفاده ميكني تا روششو خدمتتون توضيح بدم
بطور كلي يك راه حل عمومي وجود داره و اونهم اينه كه در header اين خط رو ايجاد كنيد در اين صورت به متن شما نمي چسبه و شماره صفحه رو هم ميتوني با استفاده از ماوس كادرشو بكشي و محلشو در جائي كه ميخواي قرار بدي
اگه توضيحش واضح نبود بنويس تا با شكل واست توضيح بدم

بهنازی
17-10-2007, 10:53
سلام دوست عزیز من از ورژن 2003 استفاده میکنم.
در ضمن میشه یکم توضح بدین چجوری مثلا با این روش میشه یه خط ضخیم و کلا از نوع خطهایی که در حاشه بندی میشه استفاده در این روش هم مورد اسفاده قرار داد؟یا فقط خط ساد ست؟

ممنون میشم با شکل نشون بدین.

یه سوال دیگه هم داشتم مثلا 50 صفحه دارم و میخوام تا صفحه 20 با یه header باشه و از 20 تا آخر با یه header دیگه چجوری میتونم این کار رو بکنم؟

به این صورت مثلا :

فصل اول صفحه 1
که تا صفحه 20 این header داشه باشم وبقیه اش هم مثلا فصل باشه البته اینها رو میخوام روی همون خطی که میگم باشه.

قربانت

mahdi7610
17-10-2007, 14:08
سلام بهنازی عزیز

راستش من دقیق متوجه نشدم چه طوری باشه . ولی فکر کنم منظورتون اینه . یکم واضح تر بگوووووووو

mahdi7610
17-10-2007, 15:52
سلام بهناز عزیز

امیدوارم منظورت همین باشه

کافیه دوبار روی عدد وارد شده کلیک کنی و باکس اونا بزرگ کنی و فصل اول را توی اون به جای عدد بنویسی سپس اونا به بالای حاشیه بکشی .

دوباره یک عدد با استفاده از عکس اول و دوم وارد کن و این بار عدد را به بالای حاشیه بکش

موفق باشی

بهنازی
17-10-2007, 23:18
نه فقط یه خط بالی صفحه باشه ولی هر کاری میکنم این نوشته روی خط نمیوفته به این شکل در میاد
یا به این شکل که هر کاری میکنم خط میچسبه به متنبه این شکل
فقط در یک حالت میشه که خط همه عرض کاغذ رو میگیره مثل او عکس اولی که گذاشتین ولی نمیخوام اینجوری بشه.

DrXoX
17-10-2007, 23:38
سلام

منظور شما اینه که مثل شکل زیر بشه ؟

بهنازی
18-10-2007, 12:46
مثل این ولی به لبه بالای صفح خیلی نزدیک بایشه نه به متن اینو چجوری کشیدی؟

DrXoX
18-10-2007, 13:45
مثل این ولی به لبه بالای صفح خیلی نزدیک بایشه نه به متن اینو چجوری کشیدی؟

سلام

برای این کاری که شما می خواین انجام بدین بهترین راه اینه که از منوی view گزینه Toolbarsو بعد Drawing رو انتخاب کنید.

بعد از این کار در پایین برنامه ورد نوار ابزاری مانند شکل زیر ظاهر میشه ، که با استفاده از Line در این نوار ابزار( درشکل مشخص شده ) می تونید خط مورد نظرتون رو بکشید و در هر جای صفحه که خواستید قرار بدین

با استفاده از ابزارهای دیگری که در این نوار ابزار قرار داره می تونید خط خودتون را تزئین کنید

نکته : وقتی روی line کلیک می کنید کادری مانند شکل زیر ظاهر میشه که بهتره خط رو بیرون از این کادر بکشید مانند شکل زیر:

اگر قادر به درگ کردن خط و انتفال آن به مکان دیگری نبودین روی خط دوبار کلیک کنید و در پنجره ظاهر شده به تب Layout بروید و روی گزینه مشخص شده در شکل کلیک کنید حالا می تونید خط را به هر جایی که خواستید انتقال بدبد

بهنازی
18-10-2007, 16:10
با تشکر از شما ولی حالا چجوری این خط رو تو 300 صفحه عینا تکرار کنم.
و یه سوال دیگه:
یه سوال دیگه هم داشتم مثلا 50 صفحه دارم و میخوام تا صفحه 20 با یه header باشه و از 20 تا آخر با یه header دیگه چجوری میتونم این کار رو بکنم؟

به این صورت مثلا :

فصل اول صفحه 1
که تا صفحه 20 این header داشه باشم وبقیه اش هم مثلا فصل باشه البته اینها رو میخوام روی همون خطی که میگم باشه.

قربانت