PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل بوت اسکرینی...

pooyan.kh
16-10-2007, 21:44
با سلام...
راستش الان خیلی وقته بعد از اینکه ویندوزمو عوض میکنم و سیستم ریستارت میشه قبل از اینکه وارد صفحه Welcom بشم بوت اسکرین حدود 10 دقیقه لود میشه که قبلا در عرض 5 یا 10 ثانیه لود میشد،به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟

winxp
17-10-2007, 01:13
سلام عزیزم

در مورد این مشکلت یه راه حل توپ دارم که به درد باقیه بچه ها میخوره

چون خیلی به این کار علاقه دارم باشه با عکس درست کنم بیام بزارم که دقیقا مشکلتون حل بشه

فعلا

موفق باشین

DrXoX
17-10-2007, 02:30
سلام

افزايش سرعت بالا آمدن ويندوز XP

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که با بالا اومدن ویندوزتان(XP) مشکل دارید و ویندوزتان دیر بالا می آید. نگران نباشید مایکروسافت به فکر شماست و شما را فراموش نکرده است!
برنامه نویسان شرکت مایکروسافت برای بالا آمدن سریعتر ویندوز XP برنامه ای را طراحی کرده اند که این مشکل را حل کرده است.

آنها ادعا کرده اند که این برنامه باعث تغییرات زیر می شود:
حداکثر زمان بوت شدن کامل ویندوز فقط 30 ثانیه خواهد بود
ادامه کار ویندوز پس از Hibernate حداکثر 20 ثانیه خواهد بود
ادامه کار ویندوز پس از Standby حداکثر 5 ثانیه خواهد بود

نام این برنامه تقریبا 900 کیلوبایتی BootVis می باشد و از آدرس زیر قابل دانلود است.

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توضیحات کامل مایکروسافت درباره این برنامه:

microsoft.com/whdc/system/sysperf/fastboot/default.mspx

Bizhan26
17-10-2007, 10:47
دوست عزيز من فكر ميكنم ايراد دير بوت شدن كامپيوترتون مربوط به عدم شناسائي بعضي از سخت افزارها باشه براي اين كار در كنترل پانل روي آيكون سيستم كليك كنيد و در تب هاردوير ديواس منيجر رو انتخاب كنيد در ليستي كه باز ميشه نكاه كنيد سخت افزارهائي كه مشكل دارند يك غلامت سئوال زرد رنگ دارند و معمولاً بعلت نشناختن درايو اونهاست ميتونيد درايورش رو از سي دي مربوطه و يا از اينترنت دانلود و نصب كنيد و يا هارد وير مربوطه را غير فعال كنيد مشكلتون حل ميشه

mahdi7610
17-10-2007, 14:12
دلایل زیادی می تونه داشته باشه اما من دو نمونه را به شما می گم

در بعضی از کامیپوتر ها موقعي كه سيستم بوت ميشه و ويندوز بالا مياد ويندوز به شكل اتوماتيك همه سخت افزارهاي جانبي رو به نوعي ميخواد بشناسونه در نتيجه مدت زماني رو براي همين كار اختصاص ميده .فرض می کنیم شما یک پورت دارید که سالی یکبار هم از ان استفاده نمی کنید باید بگرید و اون را پیدا کنید و اون را غیر فعال کنید .

یک ویژگی جدید در ویندوز ایکس پی این است تمام فایلهای بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهد و باعث یک بوت سریع تر میشود .به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور نیست برای به کار انداختن آن به رجیستری رفته و به کلید زیر بروید :HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\ Microsoft\ Defragمتغیر BootOptimizeFunction را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و سپس از منوی آن گزینه modify را برگزینید و سپس مقدار آن را به Y تغییر دهید تا فعال شود

DrXoX
17-10-2007, 16:34
سلام

3 ترفند برای افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز

با توجه به اينكه ويندوز XP تبديل به يكي از عمومي ترين ويندوزهاي مورد استفاده توسط كاربران مختلف گشته است ، و با توجه به اينكه سيستم هاي مختلف با قدرتهاي متفاوتي از اين ويندوز استفاده مينمايند ، بنابراين شما ميتوانيد با اين روشها در واقع ويندوز XP خود را با شرايط سيستم خود مطابقت داده و بهترين نتيجه و استفاده را از آن داشته باشيد. در این ترفند قصد داریم 3 روش بسیار کارآمد را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید سرعت بوت یا بالا آمدن ویندوز XP خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

بالا بردن سرعت بوت ( روش اول )

این ترفند کارش این است که یك دسته فایل را از پوشه temp پاک می کند و history هر زمان که شما کامپیوترتان را خاموش می کنید. با این کار کامپیوتر شما وقت بیهوده ای را برای چک کردن این پوشه ها تلف نمی کند. با این کار سرعت بالا آمدن ویندوز افزایش می آید.

برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید :

1- Notepad را باز کنید و سه جمله زیر را در آن بنویسید :

"RD /S /q "C:/Documents and Settings/"UserName without quotes"/Local Settings/History
"RD /S /q "C:/Documents and Settings/Default User/Local Settings/History
"RD /S /q "D:/Temp/" <--"Deletes temp folder, type in the location of your temp folder

2- حالا این فایل را با هر نامی که می خواهید ذخیره کنید ، البته با پسوند " .bat " برای مثال " fastboot.bat " یا " deltemp.bat "
3- از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید .
4- در Run بنویسید : " gpedit.msc " و روی ok کلیک کنید .
5- از پنجره باز شده در سمت چپ روی گزینه " Computer Configuration " کلیک کنید و سپس " Windows Settings " را انتخاب کنید .
6- بر روی گزینه " Scripts " دو بار کلیک کنید سپس " Shutdown " را انتخاب کنید تا پنجره ای جدید باز شود.
7- روی " Add " کلیک کنید و در پنجره باز شده آدرس فایلی که درست کرده اید را بدهید و سپس روی " ok " کلیک کنید.

بالا بردن سرعت بوت ( روش دوم )

وقتی کامپیوترتان را روشن می کنيد معمولا قبل از اینکه سیستم بخواهد بالا بیاید درایور های فلاپی و سی دی رام و ... را چک می کند ! به نظر من این یه کار بیهوده است که هر بار سیستم این موارد را چک کند . حالا برای از بین بردن این قسمت باید تغییراتی را در بایوس سیستمتان انجام دهید . مراحل زیر را به دقت انجام دهید:
1- معمولا برای ورود به bios باید کلید F2 یا Delete را فشار داد ، زمانی که کامپیوتر در حال بالا آمدن است.
2- به منوی " Boot " بروید .
3- " Boot Sequence " را انتخاب کنید .
4- سپس هر دو گزینه ای که از روی هارد بوت می شوند را به گزینه " First Device " تغییر دهید .
5- دکمه " Escape " را فشار دهید و از بایوس خارج شوید . فراموش نکنید که این تغییرات را قبل از خارج شدن ذخیره کنید .
توجه : وقتی که شما این تغییرات را انجام می دهید ، نمی توانید سیستمتان را از طریق فلاپی یا سی دی رام بوت کنید . اگر روزی لازم شد که این کار را انجام دهید ، کافیست برگردید به عقب ، يعني به بایوس خود بروید ، مرحله بالا را تکرار کنید و گزینه "First Device " را برای فلاپی و سی دی رام بردارید . a

بالا بردن سرعت بوت ( روش سوم )

زمانی که کامپیوتر شما در حال بالا آمدن هست معمولا شبکه را چک می کند تا ببیند آدرس IP آزاد هست یا نه . با استفاده از پیکربندی یک ip آدرس دستی برای سیستم تعریف می کنیم . این کار سرعت بوت شما را افزایش می دهد . پس طبق مراحل زیر عمل کنید :
1- روی منوی Start کلیک کنید و " Connect To/Show All Connections " را انتخاب کنید .
2- روی Connection شبکه خود راست کلیک کنید و " Properties " را انتخاب کنید .
3- در تب " General " ، در لیست سرویس ها " TCP/IP " را انتخاب کنید و روی دکمه " Properties " کلیک کنید .
4- در پنجره باز شده روی " Use the following address " کلیک کنید و آدرس ip کامپیوترتان را بنویسید . اگر شما از یک روتر استفاده می کنید معمولا آدرس ip شما 192.168.0.xx یا 192.168.1.xx است . اگر آدرس IP خود را بخاطر نمی آورید و یا در آن شک دارید به منوی Start بروید و Run را انتخاب کنید و در آن cmd را تایپ کنید و روی ok کلیک کنید . در پنجره باز شده " ipconfig/all " را تایپ کنید . با اینکار ip شما نمایش داده می شود و شما می توانید آدرس مورد نظر را در بخش مورد نظر بنویسید .
5- همچنین در پنجره " TCP/IP properties " شما باید آدرس های " Subnet mask " ، " Default gateway " و " DNS Server " را هم پر کنید . اگر عدد های این گزینه ها را هم نمی دانید می توانید با استفاده از دستور " ipconfig/all " در مرحله 4 این اعداد را پیدا کنید .

pooyan.kh
18-10-2007, 09:56

در بعضی از کامیپوتر ها موقعي كه سيستم بوت ميشه و ويندوز بالا مياد ويندوز به شكل اتوماتيك همه سخت افزارهاي جانبي رو به نوعي ميخواد بشناسونه در نتيجه مدت زماني رو براي همين كار اختصاص ميده .فرض می کنیم شما یک پورت دارید که سالی یکبار هم از ان استفاده نمی کنید باید بگرید و اون را پیدا کنید و اون را غیر فعال کنید .

یک ویژگی جدید در ویندوز ایکس پی این است تمام فایلهای بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهد و باعث یک بوت سریع تر میشود .به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور نیست برای به کار انداختن آن به رجیستری رفته و به کلید زیر بروید :HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\ Microsoft\ Defragمتغیر BootOptimizeFunction را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و سپس از منوی آن گزینه modify را برگزینید و سپس مقدار آن را به Y تغییر دهید تا فعال شود

دوست عزیز من یک باره دیگه میگم که من موقعی ویندوزمو عوض میکنم و ویندوز جدید رو نصب میکنم سیستم ریستارت میشه وقبل از همون صفحه Weldome بوت اسکرین طول میکشه... ولی بعد از اینکه وارد ویندوز میشم و همه درایورها مثله مادربورد و گرافیک رو نصب میکنم دیگه این مشکل رو ندارم...در ضمن اکثر ویندوزای XP رو هم روش امتحان کردم ولی بازم همین مشکل رو داشت

pooyan.kh
18-10-2007, 10:38
سلام عزیزم

در مورد این مشکلت یه راه حل توپ دارم که به درد باقیه بچه ها میخوره

چون خیلی به این کار علاقه دارم باشه با عکس درست کنم بیام بزارم که دقیقا مشکلتون حل بشه

فعلا

موفق باشین

آقا شدیدا منتظر راه حلت هستم.لطف کن هر چه زودتر واسمون بذارش...

pooyan.kh
18-10-2007, 10:41

آقا با تشکر از راهنماییتون ولی من متغیری به نام BootOptimizeFunction پیدا نکردم...پوشه ای که 7 تا متغیر توش بود به این اسم بود ولی متغیری به این اسم نبود.میشه تصحیح کنید؟؟؟

Farahmand Farshidy
18-10-2007, 10:44
سلام دوست عزیز!!

ولی بعد از اینکه وارد ویندوز میشم و همه درایورها مثله مادربورد و گرافیک رو نصب میکنم دیگه این مشکل رو ندارم...

یعنی شما بعد از آنکه درایور های لازم مانند Audio driver و Display driver و درایور مودم تان را که نصب میکنید، این مشکل را ندارید؟

pooyan.kh
18-10-2007, 12:32
سلام دوست عزیز!!

یعنی شما بعد از آنکه درایور های لازم مانند Audio driver و Display driver و درایور مودم تان را که نصب میکنید، این مشکل را ندارید؟

آره عزیزم دقیقا...
ولی قبلنا این جوری نبود.بعد از اینکه درایور هامو نصب میکنم و سیستم ریستارت میشه بوت اسکرین شاید 5 ثانیه بیشتر طول نکشه...ولی قبل از همون صفحه WELCOM که عرض کردم حدود 10 دقیقه بوت اسکرین لود شدنش طول میکشه اعصابمو خورد میکنه.

mahdi7610
18-10-2007, 22:15
دوست عزیز شما اصلا اون چیزی که من گفته بودم را خوندید .

گفته بودم که

خوب این یعنی چی ؟

وقتی شما این درایور ها نصب نمی کنید باید هم این مشکل پیش بیاید ( حالا قبلا نمی اومده نمی دونم دلیلش چی بوده شاید سیستم عامل بوده که استفاده می کردید ) چون سیستم عامل این قطعات را می خواد بشناسه . به همین دلیل طول می کشه .

BootOptimizeFunction این گزینه هم اصلاح شد ببخشید .منظورم OptimizeComplete بود که باید yes باشه .

winxp
19-10-2007, 01:52
سلام دوست عزیز

شرمنده

اون راهی رو که گفتم با عکس میزارم کامل نشد و خیلی هم باید با ویندوز اشنا باشی
اما مطمئنم جواب میده و لی چون خودم از رو تجربه و یه ماه پشت کار زیاد از رو چند تا کتاب زبان اصلی و انجمنهای مطمئن خارجی به دست اووردم , خداییش دلم نمیاد رو کنم
دروغم نمیگم که راهش ناقص از اب در اومده یا جواب شما رو ندم
تو این مورد معذوزم از گفتن اون راه
امیدوارم منو درک کنین

اما مشکل شما که نصف راه رو خودتون رفتین و تونستین مشکل رو شناسایی کنین
منم کمکتون میکنم مشکل رو از یه طریق دیگه حل کنین

گفتین وقتی ویندوز نصب میکنم مشکلی ندارم ولی تا صدا و گرافیک رو نصب میکنم اشکال پیش میاد
ایا فقط صدا و گرافیک رو نصب میکنین , مطمئنین از نرم افزار دیگه ای نیست ؟

و راه حل
برین
my computer/control panel/add remove program /hardware/divace manager

حالا بگردین دنبال display Adapters و اونو باز کنین
در زیر شاخش نام کارت گرافیک شما نوشته شده , روش راست کلیک کنین بزنین properties
حالا در سربرگ general در قسمت پایین نوشته divace usage شما اینو disable کنین و apply بزنین و سیستم رو ریست کنین
ببینین مشکل حل شد یا نه ,با این وضعیت شما گرافیکتون غیر فعال میشه و فقط برا تست مراحل اولیه است که مشکل رو شناسایی کنیم

ااگه حل شد که هیچی و الا اون گزینه رو بزارین disable بمونه و برین باقی مرحله

حالا برین همون divace manager و این بار برین sound video and game controler
حالا اینو بازش کنین و خواهید دید که چند تا زیر شاخه براش باز شد

شما باید یکی یکی اونارو باز کینن و ببینین کدوم یکیشون در سربرگ general گزینه ی divace usage فعال هست
تو بعضی هاش میشه این گزینه رو enable or disable کرد اما بعضی ها این گزینه کم رنگ هستش
از بالا هر کدوم رو که میشه disable کرد رو disable کنین
همرو یه دفعه disable نکنین

یکی یکی از بالا

مثلا اولی رو disable کردین و apply زدین , حالا سیستم رو ریست کنین و ببینین مشکل حل شد یا نه
اگه حل شد که هیچی و الا اون گزینه رو همون طوری بزارین و گزینه بعدی رو disable کنین و الا اخر

تا متوجه بشیم مشکل از کدوم قسمته و بریم سراغ باقی جاها

اینارو انجام بدین و نتیجه رو دقیق گزارش بدین تا بهتر جواب بگیرین

هنوز خیلی کار داریم ولی کار نشد نداره

بازم معذرت میخوام بابت قولی که دادم

موفق باشین