PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب کردن Xp و Vista باهم . کمک کنید

sabasistem_co
16-10-2007, 14:18
سلام

من اول کل هاردم را پاک کردم بعد از اول پارتیشن بندی کردم بعد ویندوز ویستا را از طریق بوت در درایو D نصب کردم و نصب اون با موفقیت تمام شد و یک بار هم ری استارت کردم دوباره ویندوز بالا اومد و هیچ مشکلی نداشت بعد ویندوز XP را از طریق بوت روی درایو C نصب کردم و نصب آن هم با موفقیت تمام شد ولی وقتی ری استارت کردم دیدم همان اول در ویندوز Xp رفت و هیچ اثری از VIsta نبود ولی در درایو D فایل Windows که برای VISTA بود .

چند بار هم نصب کردم ویندوز اکس پی و ویستا را . اما همه اش این جوری می شه ؟

چی کار کنم ؟

لطفا زودتر کمک کنید

با تشکر .:10:

mahdi7610
16-10-2007, 14:59
سلام دوست عزیز

خوب دوست عزیز سیستم عامل های ماکروسافت درایو c شما را به عنوان درایو primary می شناسند و فایلهای بوت و سیستمی خودشون را توی این درایو قرار می دهند

هر چند شما ویندوز را در درایو دیگری نصب کرده باشید باز هم فایلهای بوت ویندوز در درایو پرایمری قرار می گیرند .

شما وقتی ابتدا ویندوز را در درایو d نصب می کنید فایلهای بوت در درایو c قرار می گیرند و وقتی شما می خواهید ویندوز دیگرتون را در درایو c نصب کنید قبل از نصب ویندوز اقدام به فرمت کردن درایو مربوطه می کند و با این کار فایلهای بوت ویندوز اول از بین می روند .

شما باید ابتدا ویندوز xp را در درایو c نصب کنید و سپس اقدام به نصب ویندوز ویستا در درایو d بکنید .مگر این که قبل از نصب ویندوز دوم از فایلهای بوت ویندوز اول نسخه پشتیبان گرفته باشید

امیدوارم متوجه شده باشید:46:

mrmmnb
16-10-2007, 23:59
حتی اگه درایو C رو فرمت هم نکنه اینطوری میشه چون باید اول ویندوز های ورژن پاینتر نصب بشن بعدش ورژن های جدید یعنی شما اول XP رو نصب کنید بعدش ویستا وبهتون توصیه میکنم xp در D نصب کنید وبعداز نصب ویتا رو در C نصب کنید البته برعکس هم انجام بدید مشکای پیش نمیاد ولی اینطوری بهتره (یعنی xp رو در C وویستا رو درD ولی حتما باید اول XP رو نصب کنید بعدش ویستا)

winxp
17-10-2007, 00:50
سلام

ببخشید همچین سوالی میپرسم ولی من فکر نکنم اگه ویندوزی رو در درایو d نصب کنیم فایلهای بوتش در درایو c قرار بگیره

دفعه اوله با همچین موضوعی برمیخورم

البته فکر میکنم یه مشکل این وسط هست که من هر وقت میخواستم ویندوز در درایو d نصب کنم میومدم اون درایو رو set active میکردم و تو c چیزی نصب نمیکردم و مشکلی هم برا بوت نداشتم اما تست نکردم ببینم ایا فایلهای بوت ویندوز در درایو c نصب شده یا d چون اون اولا این کارارو میکردم و نمیدونستم فایل بوت چیه

اگه میشه منم راهنمایی کنین

موفق باشین

Hamidkhann
17-10-2007, 01:49
فایل بوت همیشه تو c ریخته میشه. و تا جایی که من میدونم یه فایله به نام boot.ini که اگه احیانا پاک بشه بوت ویندوز میپره و ضمنا میشه از سی دی ویندوز پیداش کرد و گذاشت سر جاش که بوتش برگرده.
به علاوه دوستان درست میگن. ترتیب ویندوزها همیشه از قدیم به جدیده

mahdi7610
17-10-2007, 13:28
winxp عزیز سلام

چرا همین طور هستش .

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شده اند که همیشه فایلهای بوت و سیستمی خودشو توی درایو پرایمری قرار می دند .

و چون اکثرا درایو c را به عنوان درایو پرایمری انتخاب می کنیم بنابراین سیستم عامل هم این درایو را به عنوان درایو primary می شناسد .

اگر چیزی غیر از این بود دیگه درایو های primary و extended معنایی نداشتند .

در صورتی این مشکل پیش نمی اید که هم درایو c و هم درایو d شما هر دو primary باشند در این صورت هر ویندوز فالیهای بوت خود را در همان درایو قرار می داد .

اگر شما قبل از اینکه ویندوز دوم را در درایو c که درایو primary شما هست نصب کنید از فایلهای بوت ویندوز دوم که در درایو d است یک نسخه پشتیبان بگیرید یا فایلهای بوت ان را دوباره باز سازی کنید در این صورت مشکلی پیش نخواهد امد

در ضمن بهتر هست ابتدا ویندوز ورژن قدیم نصب شود و سپس ویندوز ورژن جدید .