PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت لود ویندوز xp

tajclubesteghlal
16-10-2007, 13:10
سلام به دوستان

من یه مشکلی به زدم به این صورت که :

وقتی که ویندوز را نصب میکنم و میخواهم با ویندوز بالا بیایم ، قبل از اینکه ویندوز xp بیاید یک صفحه جدول مانند می آید که یک خط فاصله در زریش به مدت 5-6 ثانیه خاموش روشن میشه و بعد وارد ویندوز میشه ( که هیچوقت اینطوری نبوده و سریع وارد ویندوز میشده ) بعد از اینکه لوگو ویندوز xp را نشون میده ( قبل از اینکه صفحه welcome بیاید ) یک صفحه کامل سیاه رنگ می آید که حدود 10 ثانیه طول میکشه که وارد صفجه Welcome بشه ... ( این مشکل هم هیچوقت وجود نداشت )

مشخصات کامپیوتر :

cpu : 3.2
ram : 2 gig
hard : 1.32 tra sata 2
graphic : 512

این مشکل وقتی به وجود اومد که من دو تا هارد 200 را به دو تا هارد 500 عوض کردم و بعد حتی با یک هارد هم که تست کردم این مشکل وجود داشت .. ویندوز هم حدود 10 بار عوض کردم

آیا کسی از دوستان میدونه این چه مشکلی به هم زده ؟

با تشکر

nix
16-10-2007, 15:50
MainBoard setting--->Boot Option

tajclubesteghlal
16-10-2007, 15:52
دوست عزیز

این کامپیوتر دست عده ای بود که خودشون تقریبأ ماهر هستند و در بوت هم خیلی بودند که این مشکل را حل کنند اما نشد ... اگر جایی مد نظر شماست بگید که خودم اونو تست کنم یا به اون افراد بگم که درست کنند . یک کم کاملتر توضیح بدید

nix
16-10-2007, 16:23
تنظیمات هر mainboard فرق می کنه..

توی اون صفحه جدول چی نوشته؟.
ایا شما بلافاصله بعد از نصب این مشکل را دارید؟

ایا با نصب با فقط یک هارد این مشکل تکرار شد؟

winxp
17-10-2007, 01:43
سلام دوست عزیز

ببینین

شما بیاین درایو مورد نظر رو ntfs love format کنین و ویندوز رو نصب کنین
احتمالا مشکل از هارد میباشد که فایلهارو گم میکنه
یه راه حل قراره برا یکی از بچهها در مورد همین مشکل بزارم که با شما هم ادرسشو میدم برین راهارو تست کنین حتما مفید خواهد بود

ضمنا از یه نسخه ویندوز دیگه هم استفاده کنین

موفق باشین

Hamidkhann
17-10-2007, 02:12
سلام به دوستان

من یه مشکلی به زدم به این صورت که :

وقتی که ویندوز را نصب میکنم و میخواهم با ویندوز بالا بیایم ، قبل از اینکه ویندوز xp بیاید یک صفحه جدول مانند می آید که یک خط فاصله در زریش به مدت 5-6 ثانیه خاموش روشن میشه و بعد وارد ویندوز میشه ( که هیچوقت اینطوری نبوده و سریع وارد ویندوز میشده ) بعد از اینکه لوگو ویندوز xp را نشون میده ( قبل از اینکه صفحه welcome بیاید ) یک صفحه کامل سیاه رنگ می آید که حدود 10 ثانیه طول میکشه که وارد صفجه Welcome بشه ... ( این مشکل هم هیچوقت وجود نداشت )

مشخصات کامپیوتر :

cpu : 3.2
ram : 2 gig
hard : 1.32 tra sata 2
graphic : 512

این مشکل وقتی به وجود اومد که من دو تا هارد 200 را به دو تا هارد 500 عوض کردم و بعد حتی با یک هارد هم که تست کردم این مشکل وجود داشت .. ویندوز هم حدود 10 بار عوض کردم

آیا کسی از دوستان میدونه این چه مشکلی به هم زده ؟

با تشکر

این نکته واضحه که هرچی هارد بزرگتر باشه سرعت لود میاد پایین. اما اگه میگی با یه هارد کوچیک امتحان کردی در اینصورت آیا اون هارد ساتا بوده یا نه؟ بافرش چند بوده؟ بافر قبلیها چند بودن؟

DrXoX
17-10-2007, 02:13
سلام

افزايش سرعت بالا آمدن ويندوز XP

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که با بالا اومدن ویندوزتان(XP) مشکل دارید و ویندوزتان دیر بالا می آید. نگران نباشید مایکروسافت به فکر شماست و شما را فراموش نکرده است!
برنامه نویسان شرکت مایکروسافت برای بالا آمدن سریعتر ویندوز XP برنامه ای را طراحی کرده اند که این مشکل را حل کرده است.

آنها ادعا کرده اند که این برنامه باعث تغییرات زیر می شود:
حداکثر زمان بوت شدن کامل ویندوز فقط 30 ثانیه خواهد بود
ادامه کار ویندوز پس از Hibernate حداکثر 20 ثانیه خواهد بود
ادامه کار ویندوز پس از Standby حداکثر 5 ثانیه خواهد بود

نام این برنامه تقریبا 900 کیلوبایتی BootVis می باشد و از آدرس زیر قابل دانلود است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توضیحات کامل مایکروسافت درباره این برنامه:

microsoft.com/whdc/system/sysperf/fastboot/default.mspx

tajclubesteghlal
17-10-2007, 09:27
سلام به دوستان

توی اون صفحه جدول چی نوشته؟.

جدولی هست که تمام کامپیوترها دارند ، جدولی که قبل از لود xp می آید ، منظورم هست

شما بیاین درایو مورد نظر رو ntfs love format کنین و ویندوز رو نصب کنین
من هربار که ویندوز نصب کردم داریو را فرمت ntfS کردم

احتمالا مشکل از هارد میباشد که فایلهارو گم میکنه

من ویندوز را روی دو تا هارد مختلف هم نصب کردم ، مشکل وجود داشت

این نکته واضحه که هرچی هارد بزرگتر باشه سرعت لود میاد پایین. اما اگه میگی با یه هارد کوچیک امتحان کردی در اینصورت آیا اون هارد ساتا بوده یا نه؟ بافرش چند بوده؟ بافر قبلیها چند بودن؟
من قبل از این هم با 730 گیگ کار میکردم با اون اصلأ مشکل نداشت ، البته یا یک هارد 200 هم چک کردم بعد از اینکه این مشکل وجود داشت ، مشکل رفع نشد ، بافرهاش هم نمیدونم اما معمولیه ...

نام این برنامه تقریبا 900 کیلوبایتی BootVis می باشد و از آدرس زیر قابل دانلود است
این برنامه را باید کجا اجرا کنیم ؟ ضمن اینکه مشکلی ایجاد نمیکنه که بعد مثلأ هاردها را نخونه یا مشکلات دیگه ؟؟؟

ممنون از راهنمایی تک تک دوستان

DrXoX
17-10-2007, 16:12
سلام

tajclubesteghlal جان

در لینک زیر در مورد این برنامه توضیح داده شده من خودم استفاده نکردم در مورد مشکلتون که سرچ می کردم اینو پیدا کردم گفتم شاید به دردتو بخوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tajclubesteghlal
20-10-2007, 17:40
ممنون دوست عزیز

من برنامه را اجرا کردم

هیچ تأثیری نداشت ، البته این برنامه هم چون در ویندوز نصب میشد فکر میکردم نتونه کاری را انجام بده ،؛ چون من هنگامی که اولین بار ویندوز را هم نصب میکنم و میخواهم وارد ویندوز بشوم سرعت همینگونه هست

tajclubesteghlal
29-10-2007, 00:16
سلام به دوستان

کسی راه حلی نداشت ؟ این مشکل به نظر میاد از سخت افزاری باشه اما من هم الان 1-2 هفته هست که دارم با کامپیوتر کار میکنم و مشکلی هم ندیدم .... ؟؟؟

winxp
29-10-2007, 22:20
سلام دوست عزیز

من همون اول گفتم مشکل از هارد شماست
من خیلی برام پیش اومده ویندوزاشون همین طوری بوده
اغلب با defrag کردن هارد توسط system machine که واقعا توناییش در این کار بی نظیره درست میشده و بعضی اوقات هم با fdisk کردن و پاک کردن sector zero

این مشکل همیشه نیست و من رو تجربه گفتم
میتونه از نرم افزار خاصی باشه

شما فایل boot.ini رو edit کنین , و در اخر اینو اضافه کنین
sos/
فایل رو save کنین و سیستم رو ریست کنین ببینین رو کدوم فایل گیر داره
میتونین از chkdsk هم تو run استفاده کنین تا بازخوانی فایلهارو برا سیستم refresh کنه

موفق باشین

tajclubesteghlal
30-10-2007, 02:24
سلام دوست عزیز

ممنون از راهنمایی شما

من تمام هارد را هفته پیش defrag کردم مشکل همچنان هست

آیا این مشکل از هاردی که ویندوز روی آن نصب هست میباشد یا از هاردهای دیگه هم میتونه باشه ؟
این که هارد من دو تا مال شرکت segate و دیگری western هست بخاطر این نیست ؟
البته هاردها گارانتی هست اگر میدونید مشکل دار هستند اونا را مرجوع کنم تا دیر نشده ، اما راهی هست که بفهمیم کدام هارد این مشکل را داره ؟

موفق باشید

winxp
30-10-2007, 02:37
سلام دوست خوبم

بله میشه فهمید

هر بار با یه هارد بیاین بالا
البته یه چیز دیگم یادم اومد
کابلهای هاردتون رو هم تست کنین

تست کنین جوابشو بگین
منتظرم
موفق باشین