PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم عامل

نازنین زهرا
15-10-2007, 16:04
یک سوال خیلی مهم جون من اگه می دونید جواب بدید
ایا میشود بدون سیستم عامل یعنی فقط با سخت افزار برنامه ای را اجرا کرد جواب اش بله می شود ولی نمی دونم چطوری

mahdi7610
15-10-2007, 16:25
سلام دوست عزیزيعني شما مي خواهيد بدون سيستم عامل برنامه اي را اجرا کنيد ميشه بگيد مثلا چه برنامه اي ؟در واقع سيستم عامل رابط بين سخت افزار و کاربر مي باشد . من بعيد مي دونم بشه کاري کرد . شايد هم روشي وجود دارد و ما بي خبريم .منظور شما بدون همه سيستم عامل هاست ديگه ؟

nightmare
15-10-2007, 17:41
یک سوال خیلی مهم جون من اگه می دونید جواب بدید
ایا میشود بدون سیستم عامل یعنی فقط با سخت افزار برنامه ای را اجرا کرد جواب اش بله می شود ولی نمی دونم چطوری

سلام دوست عزیز .
ببینید اولا یکم اگه منطقی عملکرد نرم افزار و سخت افزار رو بررسی کنیم می بینیم سخت افزار و نرم افزار توسط یه میانجی باهم ارتباط برقرار می کنن که حالا طبق گفته یmahdi7610 عزیز می تونه سیستم عامل باشه .

اما در مورد سوال شما که آیا بدون سیستم عامل میشه برنامه اجرا کرد / در حقیقت ممکنه بشه با یه چیزی مثل سیدی Hiren's BootCD یکسری برنامه رو بدون سیستم عامل اجرا کرد اما بهتره بگیم هر کدوم اون برنامه ها هم برای خودشون به جور سیستم عامل های کوچیک هستن . چون دارن ارتباط نرم افزار شما و سخت افزار رو بر قرار می کنن .

و بارز ترین سیستم عامل در تمامی کامپیوتر ها بایوس هست .

تا بعد ...

shahinfarasystem
15-10-2007, 19:36
سلام

تا اونجایی که من میدونم بحث اجرای برنامه بدون سیستم عامل برای کار های اساسی پروندشون بسته شده اونم حداکثر تا نسل سوم کامپیوتر ها که قبل از اون موقع کامپیوتر ها با 0و1 و سیستم های اشتراک زمانی و.... کار میکردند

ولی امروزه دسترسی به سخت افزار بدون نیاز به سیستم های کامپیوتری فقط در یکسری از وسایل که مدار ساده ای دارند پیاده سازی می شود

مانند مایکروفر ، ماشین های لباسشویی دیجیتال و در حد بالا تر مثلا کنترل دستگاه های پرس در کارخانه های پیشرفته

اگر هنوز مجهوله بگو.........:46:

winxp
16-10-2007, 00:12
سلام دوستان

ممنون , جالب بود , منم یه چیزایی یاد گرفتم

منظور دوستمون هم فکر کنم این بود که یه سیستم 4 که جمع میکنی
بیای همون اول باهاش بازی کنی که غیر ممکنه

و یا شاید منظورش این بود که با همون سیستم خام بیای برنامه اجرا کنی که اینجا یه راه وجود داره و اون استفاده از cd هست

همون طور که بزرگترا گفتن مثل hiren boot cd که میشه باهاش ویندوز داشت

شایدم منظورشون چیز دیگه بود که اگه غیر از ایناس توضیح بده تا بهتر جواب بگیری

موفق باشین