PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : الان ويستا دارم. ميخوام Xpهم نصب کنم ميشه؟

mazi_z_PSP
15-10-2007, 00:36
الان ويستا دارم. ميخوام XPهم نصب کنم ميشه؟

آخه شنيدم که يکم مشکل پيش مياد. يا اینکه ميگن اول بايد XPرو بريزی بعد ويستا. چيکار کنم؟

Javad_Ed
15-10-2007, 01:07
اول xp رو بریز توی c
بعد ویستا توی d
این طوری هیچ مشکلی پیش نمیاد
مفق باشید

hassan_ali
15-10-2007, 01:50
اگه xp رو توی درایو ویستا نصب کنی که هیچی ولی اگه توی درایو دیگهای هم حتی نصب کنی دیگه کامپیوتر ویستا رو نمیشناسه.وباید گفته شخص قبلی رو اجرا کنی.

mazi_z_PSP
15-10-2007, 21:47
اول xp رو بریز توی c
بعد ویستا توی d
این طوری هیچ مشکلی پیش نمیاد
مفق باشید

حالا نميشه XPبريزم تو Dبعد ويستا رو تو C؟!!!
اما این که خيلی بد شد.. پس الان ويستا رو پاک کنم بعد XPبريزم و بعد تو يک درايو ديگه ويستا درسته؟

Javad_Ed
16-10-2007, 00:50
حالا نميشه XPبريزم تو Dبعد ويستا رو تو C؟!!!
اما این که خيلی بد شد.. پس الان ويستا رو پاک کنم بعد XPبريزم و بعد تو يک درايو ديگه ويستا درسته؟

xp روی c باید باشه خلاص
بدیش چیه؟!
موفق باشید:46:

mrmmnb
16-10-2007, 23:57
نه میشه (یعنی بهتره) XP رو توی درایو D نصب کنی و ویستا رو روی درایو C
هیچ مشکلی هم پیش نمیاد چون این راه استاندارد تر هستاون راه که بقیه گفتند یه بدی هم داره واون اینکه وقتی ویستارو در D نصب کنی ویستا این درایو رو به عنوان درایو اول یعنیC میشناسه وترتیب کل درایوات بهم میخوره میتونی امتحان کنی من هر دو روش رو انجام دادم بهتره که ویستا رو بعد ازxp در درایو C نصب کنی

piremard
17-10-2007, 00:09
هیچ مشکلی هم پیش نمیاد چون این راه استاندارد تر هستاون راه که بقیه گفتند یه بدی هم داره واون اینکه وقتی ویستارو در D نصب کنی ویستا این درایو رو به عنوان درایو اول یعنیC میشناسه وترتیب کل درایوات بهم میخوره میتونی امتحان کنی من هر دو روش رو انجام دادم بهتره که ویستا رو بعد ازxp در درایو C نصب کنی

صورت سووال اکس پی بعد از ویستا هست
حالا باز هم راه حل شما دوستان تست شده هست یا حدس و گمان می زنید ؟!:20:

mrmmnb
17-10-2007, 06:24
صورت سووال اکس پی بعد از ویستا هست
حالا باز هم راه حل شما دوستان تست شده هست یا حدس و گمان می زنید ؟!:20:

منظورت رو متوجه نشدم ولی اگه در مورد نصب ویندوزه در پست قبلی نوشتم که من خودم هر دو حالت رو نصب کردم ولی در هر در حالت اول XP رو نصب کردم بعدش ویستا یه نکته دیگه هم هست وقتی ویندوز اولی در درایو به غیر از C نصب شد موقع نصب ویندوز دومی نباید درایو C فرمت بشه این نکته خیلی مهمه چون فایل بوت ویندوز ها در درایو C قرار میگیرند حالا ویندوز در هر درایوری میخواد نصب بشه
البته Xp رو بعد از ویستا نصب کنی فایل های بوت ویستا پاک میشه که میشه برگردوند(البته من بلد نیستم ولی برا XP اگه همچین حالتی اتفاق بیفته میشه درستش کرد وویستا هم مطمئنا باید بشه احتمالا از قسمت ری پایرش باید بوتاش رو برگردوند)

piremard
17-10-2007, 09:56
باید این فایلها رو از درایو ویستا در درایو اکس پی بریزین : folder Boot, and the files bootmgr, boot.ini, NTDETECT.COM و ntldr
این برنامه رو دانلود کنید
--------[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حال از تَبِ Bootloader این گزینه "Reinstall the Vista bootloader" رو انتخاب کنید و بعد برای تنظیم سیستم عامل به "Add new operating system entry" رفته این گزینه رو اگر فعال نیست فعال کنید Windows Legacy
و یک اسم به اون بدین و بعد الان باید درست شده باشه

Vahed
17-10-2007, 14:20

سلام!
اولا من انواع مختلف این روش هارو امتحان کردم! هیچ فرقی هم نداره! ولی:
1- باید اول ویندوز قدیمی نصب بشه بعد ورژن جدید ویندوز!
* همونطوری که اول باید 98 نصب میشد بعد XP حالا هم باید اول XP نصب بشه بعد ویستا!

2- درایو C برای ویندوز XP مناسب تره! چون حتما بیشتر از ویندوز XP استفاده خواهید کرد! (تجربه نشون داده..)
3- درایو مستر سیستم در ویستا تغییر میکنه و درایو D رو سیستم نشون خواهد داد.

- چیزی دیگه به ذهنم نمیرسه اگه مشکل یا سوالی بودم خوشحال میشم بتونم جواب بدم.
شاد و سلامت باشین....:11:

mrmmnb
17-10-2007, 15:17
سلام!
اولا من انواع مختلف این روش هارو امتحان کردم! هیچ فرقی هم نداره! ولی:
1- باید اول ویندوز قدیمی نصب بشه بعد ورژن جدید ویندوز!
* همونطوری که اول باید 98 نصب میشد بعد XP حالا هم باید اول XP نصب بشه بعد ویستا!

2- درایو C برای ویندوز XP مناسب تره! چون حتما بیشتر از ویندوز XP استفاده خواهید کرد! (تجربه نشون داده..)
3- درایو مستر سیستم در ویستا تغییر میکنه و درایو D رو سیستم نشون خواهد داد.

- چیزی دیگه به ذهنم نمیرسه اگه مشکل یا سوالی بودم خوشحال میشم بتونم جواب بدم.
شاد و سلامت باشین....:11:

من که ویستا رو در D ریختم وارد ویستا که میشدم(6تا درایو دارم) درایو D شده بود C درایوE شده بودD وهمینطور بقیه درایود ها یکی امده بودند جلوو درایو C واقعیم که XP توش بود در ویستا درایو اخر یعنی H نشون داده میشد ولی وارد XP که میشدم ترنیب درایو ها درست بود حالا به همین خاطر میگم XP رو در D و ویستا رئ درC نصب کنید

sagsibil
20-10-2007, 20:17
آقا این درسته من هم این مشکل رو داشتم