PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : encryption در ntfs با مشکل مواجه شدم!

reza44
14-10-2007, 19:37
با سلام
من در ویندوز قبلی خود یک سری فایل ها را encryption کردم که سبز رنگ می شود و از دسترسی user دیگر جلو گیری می شود
حالا با تعویز ویندوز دیگه نمی تونم ببینمشون باید چکار کنم
من را به عنوان کاربر ممنوعه میشناسه

mobiledead
14-10-2007, 22:58
با سلام
من در ویندوز قبلی خود یک سری فایل ها را encryption کردم که سبز رنگ می شود و از دسترسی user دیگر جلو گیری می شود

با پارتیشن مجیک یا یه برنامه مثله اون فرمت درایو رو از Ntfs به Fat32 عوض کن یا به اصطلاح Convert کن.
(هر سوالی هم پرسید ، بهش جواب مثبت بده)

winxp
15-10-2007, 01:18
سلام دوست عزیز

فکر کنم جواب شما رو با عکس تو این قسمت گزاشتم

یه سری بزنین

موفق باشین

winxp
15-10-2007, 01:24
سلام

ببخشید ادرس یادم رفته بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینجا هست

موفق باشین

ناوال
15-10-2007, 01:28
اینو دانلود کن بعد از این که اینستال کردی برنامه رو اجرا کن برو بجایی که ویندوز نمیذاره وارد بشی کل فولدر ویا فایلهایی که اونجا هست رو جای دیگه سیو کن خلاص:31:

mahdi7610
15-10-2007, 12:49
اینو دانلود کن بعد از این که اینستال کردی برنامه رو اجرا کن برو بجایی که ویندوز نمیذاره وارد بشی کل فولدر ویا فایلهایی که اونجا هست رو جای دیگه سیو کن خلاص:31:

سلام دوست عزیز:46:

میشه در باره این فایل که گزاشتی به توضیحی بدی و بگی کارش چیه و چه طوری درست شده ؟

چون تا جایی که من می دونم باید قبل این که فایلها را encryption کنیم باید قبل از این کار یک ریکاوری ایجنت درست کرده باشیم و در واقع این رکاوری ایجنت هست که می تونه فایلهای کهencrypt شدن را برگردونه .

ممنون می شم یه توضیحی بدین .

:11:

javadshahvand
15-10-2007, 13:08
با سلام

البته راهكار اين مورد پيشگيرانه هست . يعني فايلي كه Encrypt شده است رو نميشه باز يابي كرد مگر اينكه پروسه Recovery Agent را انجام داده باشيد .
در مقاله زير اين مبحث بطور كامل توضيح داده شده :

آشنايي با دستور Cipher و نحوه پياده سازي Recovery Agent

winxp
16-10-2007, 00:41
سلام دوستان

ببخشید میشه بگین منظورتون از encrypt تو ntfs چی بود ؟

البته ببخشیدا

موفق باشین

javadshahvand
16-10-2007, 10:02
سلام دوستان

ببخشید میشه بگین منظورتون از encrypt تو ntfs چی بود ؟

البته ببخشیدا

موفق باشین

mahdi7610
16-10-2007, 11:28
سلام دوستان عزیز

خیلی دنبال فرصت می گشتم تا در باره این موضوع کمی صحبت بکنم چون خیلی از کسایی را می دیدم که از این روش برای امن کردن اطلاعاتشون استفاده می کردند .

البته قبلا یک پست جدید ایجاد کرده بودم تا بتونم مسائل تخصصی سیستم عامل را بیان کنم و با شما دوستای عزیزم در باره اونا بحث و تبادل نظر کنم ولی با کم لطفی خیلی از دوستان مواجه شد .و من هم دیگه زیاد دنبالش را نگرفتم .

دوستان عزیز روش encrypt که به ان encryption می گویند یعنی رمز نگاری کردن اطلاعات این روش از یک روش فوق حرفه ای برخوردار است این روش که در فایل سیستم های ntfs به وجود امد به نظر من در واقع شاهکار ماکروسافت به حساب می اید . که در این روش در واقع ما صفر و یک ها را جابه جا می کنیم

البته قصدم اموزش دادن نیست . فقط میخوام نکات ضروری را بگم

این روش ، روشی هست که شوخی بردار نیست و می تواند اشک بسیاری از افرادی که اطلاعات مهم خودشون را با این روش رمز نگاری کردن را در بیاره ( با ور کنید این روش شوخی بردار نیست و توصیه می کنم اگه اطلاعات کافی در این زمینه ندارید اصلا به دنبال این روش نروید )

فایلهایی که با این روش رمز نگاری می شوند با هر چیزی که تصورش را بکنید مثل هارد به هارد کردن ، عوض کردن سیستم عامل ، با نرم افزارهای مختلف . حتی تا اینجا بگم که خود ماکروسافت هم نمی تونه به اونها دسترسی پیدا کنه چه برسه یه ما و تنها کسی که می تونه به اینا دسترسی پیدا کنه Recovery Agent
می باشد

البته استفاده از این روش زیاد سخت نیست اما یک سری اصول دارد که اگه به اونها دقت نشه که متاسفانه کسی به اونها دقت نمی کنه تمام اطلاعات از بین خواهد رفت

این مشکل برای خیلی ها ایجاد می شه که متاسفانه یک چیزی شنیده اند و این کار را کرده اند و واقعا هم امنیت براشون ایجاد شده ولی بعد از مدتی تمام اطلاعاتشون را از دست داده اند و به همان اندازه که نمی شه به فایلها دسترسی داشت به همان شدت هم نمی شه اونها را بازیابی کرد

امید وارم به اهمیت موضوع پی برده باشید .

از دوست عزیزم javadshahvand هم تشکر می کنم

موفق باشید .

winxp
17-10-2007, 02:12
سلام دوستان عزیز

خیلی دنبال فرصت می گشتم تا در باره این موضوع کمی صحبت بکنم چون خیلی از کسایی را می دیدم که از این روش برای امن کردن اطلاعاتشون استفاده می کردند .

البته قبلا یک پست جدید ایجاد کرده بودم تا بتونم مسائل تخصصی سیستم عامل را بیان کنم و با شما دوستای عزیزم در باره اونا بحث و تبادل نظر کنم ولی با کم لطفی خیلی از دوستان مواجه شد .و من هم دیگه زیاد دنبالش را نگرفتم .

دوستان عزیز روش encrypt که به ان encryption می گویند یعنی رمز نگاری کردن اطلاعات این روش از یک روش فوق حرفه ای برخوردار است این روش که در فایل سیستم های ntfs به وجود امد به نظر من در واقع شاهکار ماکروسافت به حساب می اید . که در این روش در واقع ما صفر و یک ها را جابه جا می کنیم

البته قصدم اموزش دادن نیست . فقط میخوام نکات ضروری را بگم

این روش ، روشی هست که شوخی بردار نیست و می تواند اشک بسیاری از افرادی که اطلاعات مهم خودشون را با این روش رمز نگاری کردن را در بیاره ( با ور کنید این روش شوخی بردار نیست و توصیه می کنم اگه اطلاعات کافی در این زمینه ندارید اصلا به دنبال این روش نروید )

فایلهایی که با این روش رمز نگاری می شوند با هر چیزی که تصورش را بکنید مثل هارد به هارد کردن ، عوض کردن سیستم عامل ، با نرم افزارهای مختلف . حتی تا اینجا بگم که خود ماکروسافت هم نمی تونه به اونها دسترسی پیدا کنه چه برسه یه ما و تنها کسی که می تونه به اینا دسترسی پیدا کنه Recovery Agent
می باشد

البته استفاده از این روش زیاد سخت نیست اما یک سری اصول دارد که اگه به اونها دقت نشه که متاسفانه کسی به اونها دقت نمی کنه تمام اطلاعات از بین خواهد رفت

این مشکل برای خیلی ها ایجاد می شه که متاسفانه یک چیزی شنیده اند و این کار را کرده اند و واقعا هم امنیت براشون ایجاد شده ولی بعد از مدتی تمام اطلاعاتشون را از دست داده اند و به همان اندازه که نمی شه به فایلها دسترسی داشت به همان شدت هم نمی شه اونها را بازیابی کرد

امید وارم به اهمیت موضوع پی برده باشید .

از دوست عزیزم javadshahvand هم تشکر می کنم

موفق باشید .

سلام با معرفت

در مورد اون تاپیک تخصصی خودت نخواستی و الا من کشته مرده این جور کارام

من ازت خواستم هدفتو از این کار بگی ولی نگفتی

ازت خواستم در مورد recovery consol توضیح بدی اما ندادی

حالا ببین حقته بزنمت یا نه :41:

هنوزم دیر نشده , من خودم اون تاپیک رو راه میندازم قولت میدم خودت تو کف باشی :27:

تو هنوز منو نشناختی , به من میگم بهروز خالی بند

اما در مورد recovery agent من یا بار اون اولا ورداشتم فایلهامو همین کار رو روشون انجام دادم و اسم فایل سبز شد و نمیشد رفت داخلش

باور کنین یه سال من با این ور رفتم نشد که نشد تا یه بار نمیدونم چی کار کردم که تونستم برم داخلش

با این encrypt زیاد کار نکردم ولی برام جالب شد که چیه که خود مایکروسافت هم راهشو بلد نیست :2:

به هر حال ممنون از همتون , تو این مدت خیلی چیزا یاد گرفتم

موفق باشین
:11:

mahdi7610
17-10-2007, 13:11
سلام winxp دوست عزیزم راستش فعلا وقت ندارم یکم گرفتار شدم . اگه وقتش شد خودم دوباره یه تایپک بهتر از اونا راه میندازم . و من و تو و همه بچه ها پدر ماکروسافت را درمیاریم . اخه ما بچه های ایران هستیم . این که توی این کارها همیشه پایه هستی برام ثابت شده است .فعلا ...