PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چيز در مورد قفلهاي Cd

XackerX
13-10-2007, 11:53
سلام .
عيد فطر مبارك
عيد رمضان آمد و ماه رمضان رفت صد شكر كه اين آمد و صد حيف كه آن رفت

در مورد قفلهاي CD چند سوال عمومي برام مطرح شده كه از دوستان ميپرسم.
قبل از هر چيز اشاره كنم كه هدف اين تاپيك صرفا يادگيري و تبادل نظره . از دوستان مي خوام كه درخواست
شكستن هيچ سي دي رو اينجا نذارن . كه بعدا مشكلي پيدا نشه .

اون چيزي كه من ميدونم اينه كه در مورد انواع قفل CD اول بايد اونو با نرم افزار ClonyXXL آناليز كرد
بعد اگه قفل معروفي رو تشخيص داد با استفاده از Clone و پروفايل مربوطه اونو كپي كرد .
اگه هم قفل خاصي تشخيص نداد بايد با كلون ها ورژن قديمي از اون ايميج بگيري و با WinHex ايميج رو
دستكاري كني و سپس كپي كني.

و اما سوالات :

1- اون روند بالا كه در مورد كپي قفلهاي سي دي گفته شد صحيحه ؟ يا اصلا اگه كسي اصلاحيه اي داره
ما رو بي نصيب نذاره .

2-اگر كلون يا الكول از گرفتن ايمج عاجز بودن ، يعني بعد از 1 ساعت هنوز 1 درصد هم نرفته بودن اونوقت چكار بايد كرد ؟

3- در مورد فايلهاي با حجم بالا از 1G تا 1T بايد چكار كرد . راه اصولي براي باز گردوندن حجم اين فايلها چيه ؟
اصلا از كجا ميشه فهميد حجم اصلي لين فايلها چند بوده ؟

4-در مورد پوشه هاي مخفي چطور ؟ چند راه وجود داره كه بشه پوشه هاي مخفي رو برگردوند ؟ و چطور ؟
اصلا چطور ميشه تشخيص داد كه چه پوشه هاي مخفي وجود دارن ؟

5-در مورد بد سكتور ، چطور ميشه بد سكتور روي سي دي ايجاد كرد ؟و اين بد سكتور ها رو روي فضاي سي دي پخش كرد.
و چطور ميشه چنين سي دي رو كه بد سكتور فراوان داره كپي كرد ؟ آيا فايده بدسكتور جلوگيري از ايميج گيري يا فايده ديگه اي هم داره ؟

6-چطور ميشه با تركها بازي كرد . يعني ترك صفر درست كرد يا چند ترك رو با حجمهاي كم و يا با نوع آوديو ايجاد كرد و اصلا اين كار به چه درد ميخوره ؟

7-اگه كسي نكته ديگه اي هم ميدونه كه در قفلهاي سي دي وجود داره و من يادم رفته بپرسم گوشزد كنه .

اين دو عكس رو هم به عنوان نمونه ميذارم كه دوستان بتونن دقيقتر حرف بزنن .

نكته : اگه كسي به پستهاي قبلي من يه نگاهي بندازه ميبينه كه من از اون آدما نيستم كه اومده باشم
اينجا چند تا سوال كنم تا قفل يه سي دي رو بشكنم و برم .
در واقع اصلا نياز به كپي سي دي ندارم . چون اگه اراده كنم فايل اصلي سي دي رو كرك ميكنم . پس نيازي
به كپي سي دي ندارم . دوباره تاكيد مي كنم هدف صرفا يادگيري و تبادل نظره (همون هدف اصلي فرومها !)

mehdi_7070
13-10-2007, 13:49
3- در مورد فايلهاي با حجم بالا از 1G تا 1T بايد چكار كرد . راه اصولي براي باز گردوندن حجم اين فايلها چيه ؟
شيوه ي كپي كردن فايل هاي حجيم از روي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Cd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4-در مورد پوشه هاي مخفي چطور ؟ چند راه وجود داره كه بشه پوشه هاي مخفي رو برگردوند ؟ و چطور ؟
اصلا چطور ميشه تشخيص داد كه چه پوشه هاي مخفي وجود دارن ؟
در مورد پوشه هاي مخفي مي تونيد از نرم افزار IsoBuster استفاده كنيد . نوع نمايش پوشه ها هم بستگي به پروتكشن استفاده شده داره . گاهي اوقات فقط فولدر را نشون ميده (استفاده از UltraISO) ، گاهي اوقات يك علامت + قرمز كنار اون ميذاره (استفاده از CD Secure) و گاهي اوقات هم براي نمايش فولدرهاي مخفي شده بايد گزينه Show Both(Big Endian & Little Endian) را از توي Option-> File System(s) -> ISO 9960 & ... -> Scan Option انتخاب كنيد (دستكاري بيشتر!) . در اين حالت هم يك علامت + قرمز كنار فولدر نشون ميده
توي help اين نرم افزار ، اين گونه اطلاعات را ميتوني پيدا كني .

5-در مورد بد سكتور ، چطور ميشه بد سكتور روي سي دي ايجاد كرد ؟و اين بد سكتور ها رو روي فضاي سي دي پخش كرد.
و چطور ميشه چنين سي دي رو كه بد سكتور فراوان داره كپي كرد ؟ آيا فايده بدسكتور جلوگيري از ايميج گيري يا فايده ديگه اي هم داره ؟
براي ايجاد بدسكتور مي تونيد از نرم افزارهايي مثل copy killer يا Wtm CD Protect استفاده كنيد . طرز استفاده از اين نرم افزارها توي انجمن موجود هست .
براي كپي هم پروفايل هاي مختص بدسكتور ( يا به نام نرم افزارهاي بالا ) موجود هست . براي دريافت پروفايل ميتوني به profiles.persiangig.com مراجعه كني .

»» اين سوال ها را بعد از ويرايش مجدد به "سرآغاز انجمن" ، قسمت "سوالات متداول" منتقل مي كنم .

hakhamanesh
13-10-2007, 19:56
2-اگر كلون يا الكول از گرفتن ايمج عاجز بودن ، يعني بعد از 1 ساعت هنوز 1 درصد هم نرفته بودن اونوقت چكار بايد كرد ؟

در اين گونه مواقع از كلون ورژن 4.2 استفاده كنيد و وقتي به بدسكتورها ميرسيد دكمه سي دي رامتون(همون دكمه eject) رو تند تند بزنيد بدسكتورها خيلي راحت رد ميشن.

persiankitty
13-10-2007, 22:08
به نظر من راههاي زيادي براي ايجاد يك محافظت خوب و سازگار بر روي سي دي وجود دارد. مشكل اصلي در بقول خارجكي ها Wrapper اي هست كه روي روتين هاي آزمايش سطح سي دي قرار مي گيرد. براي همين من يك برنامه محافظ فايل اجرايي خوب را به يك قفل سي دي ترجيح ميدهم.

3- ساختار فايل سيستم ايزو + جوليت + يو دي اف را ببينيد ، هر كدامشان محدوديتهاي خاص خودشان را دارند. چون من اينها را كاملا نگاه نكرده ام پس اطلاعات غلط هم سعي ميكنم ندهم.

4- پوشه ها و فايلهاي مخفي را با دستكاري در ساختار فايل سيستم سي دي ايجاد مي كنند. بدون كاربرد نيست ، اما تاثير چنداني هم ندارد. با توجه به ماهيت چيزي كه گفتم ( فايل سيستم ) انواع تغييرات را خودتان مي توانيد درك كنيد. مثلا ميشود Entry نام فايل يا پوشه را دستكاري كرد مثل aux يا ميشود سايز را دستكاري كرد و يا آدرس شروع فايل را جابجا كرد (‌ مثلا فايل PersianKitty.txt در LBA = 0 ) ايجاد كرد و سايز آن را برابر با سايز سي دي قرار داد. براي بازيابي هم باز به موضوع بازيابي در عهد دايناسورها در DOS توجه داشته باشيم . البته با توجه به اينكه 90 درصد فايلهاي تحت ويندوز در ساختار قالب داراي سايز هستند ( مثلا PE يا BMP ) مي توانيد از الگوريتمهاي پيچيده تر براي شناسايي انتهاي فايل استفاده كنيد. در غير اينصورت اختلاف بين LBA فايل بعدي و فايل قبلي مي توانيد با تقريب 2 كيلوبايت اندازه هاي تغيير كرده فايل را به شما بدهد.

5- فرمت يك سكتور سي دي را بررسي كنيد. به دلايل مختلفي مي توانيد بد سكتور ايجاد كنيد. اگر يك سكتور وجود نداشته باشد = Bad Sector ... اگر EDC درست محاسبه نشده باشد = Bad Sector ... اگر Sub ديتا غلط باشد = Bad Sector و ... فرض را بر اين بگذاريم كه امكان تصحيح كامل همه بايتهاي يك بلاك از سي دي توسط Error Correction وجود نداشته باشد ، در اين حالت شما مي توانيد سكتوري را به وجود بياوريد كه بعضي وقتها خوانده شود و بعضي وقتها خوانده نشود = Weak Sector يا فرض كنيد كه سي دي در يك مد نوشته شده باشد و سكتورهاي خاص در مد ديگر ... مثلا سكتور صدا بين سكتورهاي داده قرار داشته باشد... روي هم رفته يك مساله با N راه حل هست ، فكري به حال Dump+Fix IT بكنيد.

6- با بازي كردن با اطلاعات TOC و رايت كردن اطلاعات به صورت RAW مي توانيد تركهاي مختلفي ايجاد كنيد. مثلا مي توانيد سايز سي دي را روي 99 دقيقه و 99 ثانيه تنظيم كنيد و يا دو ترك به صورت OverLap داشته باشيد ... كاربرد اين روشها كم كردن سازگاري قفلهاي ساخته شده است. اگر قفلي ( مثلا قفل نسل جوان ) وضعيت كامل قرارگيري تراكها را بررسي كند ، كپي كردن 1:1 آن كمي سخت مي شود و بعضي وقتها علاوه بر خواندن درست اطلاعات شما مجبور به دستكاري دستي فايلهاي مثلا CloneCD خواهيد شد ، اما در بعضي هاي ديگر به طور كلي تركها بيفايده هستند. مثلا در tz به طور كلي اهميتي به تراكها ندهيد.

XackerX
14-10-2007, 01:56
حالا كه دوستان لطف كردند و مطالب خوبي رو گذاشتند ، منم اين مقاله رو براي شما ميذارم.
اين فايل شامل فرمت كامل فايلهاي ايزو هست .
ديگه هر جاي فايل ايزو رو بخوايد دستكاري كنيد ، مي تونيد (-;

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi_7070
14-10-2007, 14:44
در اين گونه مواقع از كلون ورژن 4.2 استفاده كنيد و وقتي به بدسكتورها ميرسيد دكمه سي دي رامتون(همون دكمه eject) رو تند تند بزنيد بدسكتورها خيلي راحت رد ميشن.اين مورد را شما تست كرديد ؟
علتش چي ميتونه باشه ؟!

6-
[تكميلي]
بايد فايل ccd يا cue ويرايش بشه . براي ويرايش فايلهاي cue يك اديتور وجود داره كه فكر كنم اسمش cue sheet editor باشه . البته راه راحت تر استفاده از TZ Copy Protection هست (آموزش اون را بخونيد)

Reza goli
14-10-2007, 17:34
بسم رب شهدا!

1- اون روند بالا كه در مورد كپي قفلهاي سي دي گفته شد صحيحه ؟ يا اصلا اگه كسي اصلاحيه اي داره
ما رو بي نصيب نذاره .

خوب باید گفت که اگر قفلی با کلون و از این جور چیز ها شکسته شد دیگر نیازی به Winhex نیست.

3- در مورد فايلهاي با حجم بالا از 1g تا 1t بايد چكار كرد . راه اصولي براي باز گردوندن حجم اين فايلها چيه ؟

بهتر است که بگویم که اصلا فایلی نمی تواند بیش از 4 گیگ شود و این مشکل با کلون حل می شود.

XackerX
14-10-2007, 17:54
در مورد كلون 4.2 من تست كردم . اما بعدا از 1درصد يكدفعه ميپره روي 100درصد و ميگه تموم شد.
در صورتيكه يه ايميج خالي گرفته و نه چيز ديگه !:41:

اما من در مورد قفلهاي روي سي دي يه نظر ديگه دارم . و اونم اينه كه اصلا قفلهاي روي سي دي كلا بدرد نخور هستند.:46:
به لحاظ تئوري استقرائي خود فايل اجرائي روي سي دي بالاخره بايد اجرا بشه ، پس ما به اين فايل دسترسي داريم (پايه استقرا)
خود اين فايل هم براي اجرا نياز به يكسري فايل ديگه داره پس اون فايلهاي ديگه هم قابل دسترسي هستند (صورت استقرا)
پس هر كدوم از منابع مورد نياز براي اجراي برنامه در دسترس هستند(نتيجه گيري استقرا):20:

البته قبول دارم كه ميشه دسترسي عادي به فايلهاي سي دي رو سخت كرد (مثلا سوپر هيدن) ، يا ...
اما راههاي مقابله با اونا هم بسيار راحته و ميشه همه منابع رو بالاخره استخراج كرد .

در واقع من با نظر persiankitty موافقم كه يه پروتكشن خوب بهتر از يه قفل سي دي خوبه !

نظر شما چيه ؟ و اصلا برتري قفلهاي سي دي چيه ؟:10:

persiankitty
14-10-2007, 18:19
XackerX عظيذم ،‌ اين اصطدلال اثطقرايي آخرش به اينجا ميرصه كه سنعط صاخطمان از ثنعط نرم افذار بهطر هثت.

درواقع شما هرگز نمي توانيد يك محافظت ايده آل ( آنچه در ذهن من و شما هست ) ايجاد كنيد. نتيجه كار هميشه به نسبت چيزهاي موجود سنجيده مي شود. قفلهاي سي دي به دليل راحتي كاربرد ، براي توليد كنندگان داراي جذبه فراواني هست. براي كاربران هم به دليل قابل استفاده بودن در همه جا ( اگر سيستم سالم باشد ) نسبت به ساير روش ها ارجحيت دارد. كركرها هم قفل هاي سي دي را بيشتر دوست دارند ، به طور كلي از همه قفل هاي موجود تو دل برو تر هستند. يك مجموعه محافظتي شامل چند بخش مجزا هست كه رو هم يك ضريب اطمينان را فراهم مي كند. مخاطبان اين مجموعه ها هم متفاوت است. اما هيچ قفل بدون راه حلي هنوز ساخته نشده است و با اطمينان در آينده هم ساخته نخواهد شد.

خط اول اين پست يكجور اعتراض به غلطهاي املايي موجود در پستهاي كل انجمن هست. بعضي از حروف آنقدر روي صفحه كليد با هم فاصله دارند كه به هيچ وجه به عنوان يك اشتباه تايپي قابل قبول نيست.

اگر من مدير بودم :
تمام غلط هاي املايي كاربران را به عنوان كلمات ناشايست به ديتابيس اضافه ميكردم.

برگي از آرزوهاي يك خواننده

XackerX
15-10-2007, 09:53
سنعط صاخطمان از ثنعط نرم افذار بهطر هثت
به نظر ميرسه رشته شما عمران باشه :31:
ببين ، از لحاظ تئوري اين مطلب كه ميگي درسته !(كه هيچ قفلي نيست كه شكسته نشه)
اما به لحاظ عملي ميشه يه كارائي كرد كه احتمال اونو به تقريبا صفر درصد برسونه .

بنا به دلايلي فعلا نمي خوام به صورت عمومي مطرح بشه .
اگه خواستي بگو برات تو پيغام خصوصي بگم !

izeh
15-10-2007, 10:08
من با استفاده از Clone Cd ورژن 2.5.6 خیلی راحت از اینگونه Cd ها کپی میگیرم شما هم امتحان کنین :20:

SILWESTER
16-10-2007, 01:53
XackerX عظيذم ،‌ اين اصطدلال اثطقرايي آخرش به اينجا ميرصه كه سنعط صاخطمان از ثنعط نرم افذار بهطر هثت.

برگي از آرزوهاي يك خواننده[/COLOR]
منم با ساختمان موافقم. پاشين آقون جمع كنيم دارو بنديل مونو بريم سر زمين:31:

hakhamanesh
16-10-2007, 13:36
اين مورد را شما تست كرديد ؟
علتش چي ميتونه باشه ؟!‌‌
3-4 سال پيش كه اكثر قفلها قفلهاي نقطه اي بودن من همه سي دي ها رو به اين روش كپي ميكردم.در حالت عادي اگر 2 ساعت طول بكشه ايميج گرفته بشه با اين روش 5 دقيقه بيشتر طول نميكشه.
البته با همه رايتر ها جواب نميده ولي Asus هاي جديد و ال جي هاي قديمي رو كه تست كردم مطمئنم جواب ميده.ولي Teac هاي قديمي كه دارم جواب نميده.

persiankitty
16-10-2007, 15:03
احتمالا به دليل نوع Lock كردن درايو هست ، وقتي اين Teac ها رو Lock ميكني ديگه Eject رو بيلمز