PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن هارد درایو

sunray
13-10-2007, 11:51
سلام . من وقتی کامپیوتر رو روشن کردم و ویندوز بالا اومد خیلی سریع ویندوز هنگ کرد و مجبور شدم restart کنم ولی بعد از اینکه لودینگ ویندوز تموم شد یه صفحه ی آبی ظاهر شد و بدون اینکه بتونم بخونمش کامپیوتر restart شد. من که فکر کردم مشکل از ویندوزه یه ویندوز دیگه نصب کردم ولی بعد از بالا اومدن ویندوز جدید دیدم یکی از درایوهای هاردم نیست. وقتی دوباره به قسمت بوت رفتم جای درایوم نوشته بود unpartitioned space و وقتی اینتر رو فشار دادم باز همون صفحه ی آبی اومد که اینا رو نوشته بود:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: setupdd.sys

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Started Optionsm and then select Safe Mode

Technical information:

*** STOP: 0x00000050 (0xE52FFB30, 0x00000000, 0xF741CB86, 0x00000002)
*** setupdd.sys - Address F741CB86 base at F73F3000, DateStamp 3b7d8507

من سعی کردم که یه پارتیشن جدید درست کنم ولی نشد همچنین با پارتیشن ماجیک کار کردم ولی ارور داد در ضمن اطلاعات روی درایو هم برای من خیلی مهم بود یعنی از بین رفته؟ حالا برای اینکه دوباره درایوم رو برگردونم باید چیکار کنم؟
خیلی ممنون.

Contractor
13-10-2007, 12:01
اون صفحه ی آبی اسمش هست صفحه ی آبی مرگ Blue screen of death:4:
بخاطر اشکالات سخت افزاری معمولا میاد حالا بهترین کار اینه که بدون اینکه هارد رو فرمت کنی یا برنامه ای نصب کنی بازش کنی و روی یک سیستم دیگه تست کنی و در صورت لزوم از برنامه های مختلف ریکاوری که توی انجمن معرفی نرم افزار فراوون هستند هم شاید لازم باشه استفاده کنی

pd2006
13-10-2007, 12:41
سلام

شما میتونی هارد به هارد کنی .
یعنی هاردت رو با یه هارد دیگه در سیستمی دیگه بالا بیاری و در اون سیستم هاردت رو کاملا چک کنی .
ممکنه بد سکتوری در درایو مورد نظر ایجاد شده باشه .

و در نهایت با همون سیستم دیگه درایو مورد نظرت رو Recovery هم میتونی کنی .

javadshahvand
13-10-2007, 13:10
سلام . من وقتی کامپیوتر رو روشن کردم و ویندوز بالا اومد خیلی سریع ویندوز هنگ کرد و مجبور شدم

restart کنم ولی بعد از اینکه لودینگ ویندوز تموم شد یه صفحه ی آبی ظاهر شد و بدون اینکه بتونم بخونمش کامپیوتر restart شد. من که فکر کردم مشکل از ویندوزه یه ویندوز دیگه نصب کردم ولی بعد از بالا اومدن ویندوز جدید دیدم یکی از درایوهای هاردم نیست. وقتی دوباره به قسمت بوت رفتم جای درایوم نوشته بود unpartitioned space و وقتی اینتر رو فشار دادم باز همون صفحه ی آبی اومد که اینا رو نوشته بود:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: setupdd.sys

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Started Optionsm and then select Safe Mode

Technical information:

*** STOP: 0x00000050 (0xE52FFB30, 0x00000000, 0xF741CB86, 0x00000002)
*** setupdd.sys - Address F741CB86 base at F73F3000, DateStamp 3b7d8507

من سعی کردم که یه پارتیشن جدید درست کنم ولی نشد همچنین با پارتیشن ماجیک کار کردم ولی ارور داد در ضمن اطلاعات روی درایو هم برای من خیلی مهم بود یعنی از بین رفته؟ حالا برای اینکه دوباره درایوم رو برگردونم باید چیکار کنم؟
خیلی ممنون.

ویندوزت 2000 هستش؟

sunray
13-10-2007, 13:17
خیلی ممنون حتما این کار می کنم ببینم چی میشه ویندوزم هم xp بود.

hamilton
13-10-2007, 15:17
دوست عزيز فكر ميكنم مشكل از RAM سيستم شما باشه.با توجه با خطاي Page Fault اين اشكال ميتونه از ram سيستم شما باشه.اگر امكانش رو داريد ram سيستم خودتون رو با ram يك سيستم ديگه عوض كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه.Ram سيستم شما چقدره؟چه ماركيه؟

javadshahvand
13-10-2007, 15:37
خیلی ممنون حتما این کار می کنم ببینم چی میشه ویندوزم هم xp بود.

مشکل یکی از سخت افزارها با ویندوز هست که با عوض کردن ویندوز حل میشه

hashem_wolf
13-10-2007, 17:17
بایوس رو چک کن ببین هاردت غیر فعال نشده باشه! مال من سیستم هام هر چند وقت یک بار اینجوری میشه

Farahmand Farshidy
13-10-2007, 18:29
[RIGHT]سلام . من وقتی کامپیوتر رو روشن کردم و ویندوز بالا اومد خیلی سریع ویندوز هنگ کرد و مجبور شدم restart کنم ولی بعد از اینکه لودینگ ویندوز تموم شد یه صفحه ی آبی ظاهر شد و بدون اینکه بتونم بخونمش کامپیوتر restart شد. من که فکر کردم مشکل از ویندوزه یه ویندوز دیگه نصب کردم ولی بعد از بالا اومدن ویندوز جدید دیدم یکی از درایوهای هاردم نیست. وقتی دوباره به قسمت بوت رفتم جای درایوم نوشته بود unpartitioned space [SIZE=2]و وقتی اینتر رو فشار دادم باز همون صفحه ی آبی اومد
[/FONT]
خیلی ممنون.

سلام دوست عزیز!!:11:

من هم حرف دوستان را تایید میکنم. یعنی هاردت را با یه سیستم دیگر چک کن و همچنان Ram هایت را.اما ضمناً یه کاری را که میگویم، انجام بده:

کامپیوترت را خاموش کن، کابل برق را از کیس بیار بیرون.درب کیس کامپیوترت را باز کن و باطری و جامپرک مربوطه آن را بیار بیرون. یه چند دقیقه همینطوری بزارش و بعد از آن دوباره هردو را سرجاش قرار بده. ( باطری و جامپرک )

امیدوارم با این روش درست شود چون بعضی از اوقات که سیستمم تقریباً اینجور میشد، با همین روش درستش میکردم.

در کل نظر من اینه که ممکن هارد شما آسیب دیده. اینکه چجوریه فعلاً نمیدانم.

مؤفق باشید!!:10:
فرهمنـــــــــد

winxp
14-10-2007, 00:36
سلام عزیز من

ببین

شما ویندوز عوض کردی بعد دیدی یکی از درایوهات نیست , بعد با چی بوت شدی ؟

اون درایو fat بود یا ntfs ?

رنگ درایو زرد شده بود یا مثل بقیه درایوها شده بود

الان با پارتیشن مجیک hiren boot cd بوت شو و هر چی اونجا از اون درایو نوشته بود بیا بگو و شماره error رو هم بگو

و بگو وقتی تو پارتیشن مجیک روش راست کلیک میکنی چه گزینه هایی فعال است

ایا delete میشه یا نه ؟

موقع creat partision چه error میده ؟

و هر راهی رو که تست کردین بگین تا زودتر جواب بگیرین

موفق باشین

sunray
14-10-2007, 18:39
پارتیشن مجیک اصلا بالا نمیاد وقتی رو run برنامه می زنم این ارور رو میده

norton partition magic has detected an error 111 on teh partition starting at sector 317476530 on disk1
would you like norton partition magic to fix this error

وقتی هم که yes رو می زنم این ارور رو میده

init failed : Error 100 partition table is bad

قسمت های دیگه ی برنامه هم هر کدوم یه اروری میدن.
اون درایو هم ntfs بود و وقتی هم که manage رو تو my computer باز کردم اون درایو رو free space نشون داد. ولی من دیگه درایو جدید درست نکردم چون هنوز مطمئن نیستم که اطلاعاتم پاک شده باشن . حالا به نظر شما محتویات درایو پاک شده یا نه چون من به اونا خیلی نیاز دارم واسم مهم بودن. بعد اگه درایو جدید درست کنم میتونم دوباره همه ی حافظه رو برگردونم؟راستی با برنامه های دیگه هم کار کردن همشون یا خطا میدن یا اون درایو رو نشون نمیدن حتی فضای خالیش رو. خیلی ممنون از اینکه کمکم می کنین.

javadshahvand
14-10-2007, 18:49
پارتیشن مجیک اصلا بالا نمیاد وقتی رو

run برنامه می زنم این ارور رو میده

norton partition magic has detected an error 111 on teh partition starting at sector 317476530 on disk1
would you like norton partition magic to fix this error

وقتی هم که

yes رو می زنم این ارور رو میده

init failed : Error 100 partition table is bad

قسمت های دیگه ی برنامه هم هر کدوم یه اروری میدن.
اون درایو هم ntfs بود و وقتی هم که manage رو تو my computer باز کردم اون درایو رو free space نشون داد. ولی من دیگه درایو جدید درست نکردم چون هنوز مطمئن نیستم که اطلاعاتم پاک شده باشن . حالا به نظر شما محتویات درایو پاک شده یا نه چون من به اونا خیلی نیاز دارم واسم مهم بودن. بعد اگه درایو جدید درست کنم میتونم دوباره همه ی حافظه رو برگردونم؟راستی با برنامه های دیگه هم کار کردن همشون یا خطا میدن یا اون درایو رو نشون نمیدن حتی فضای خالیش رو. خیلی ممنون از اینکه کمکم می کنین.

هاردت رو چک کن بدسکتور داره

Farahmand Farshidy
14-10-2007, 19:07
سلام دوست عزیز!!

دوست عزیز، اون درایوی که بهش اشاره نمودید بد سکتور گرفته.اگر بد سکتور نرم افزاری باشد، میتوانید با این برنامه درستش کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما اگر بد سکتور سخت افزاری باشد، باید منتظر این باشید که چوقت هارد تان از کار میفته.

در مورد بازیابی اطلاعات تان هم فعلاً نمیشه چیزی گفت

مؤفق باشید!!
فرهمنـــــــــد

sunray
14-10-2007, 23:06
دستت درد نکنه دانلودش کردم ولی حساب کردم اگه میخواست همینجوری پیش بره باید 12 ساعت منتظر می موندم تا شاید بدسکتورا رو پیدا کنه اگه مشکل از بد سکتور باشه . دیگه فکر می کنم از دست من کاری برنمیاد باید بسپرمش دست کاردون. از همتون هم متشکرم که راهنمایی کردین.

winxp
15-10-2007, 00:54
سلام دوست عزیز

ممنون توضیح دادی

اون درایو میشه گفت جدول تخصیص فایلش گم شده یا میشه گفت bad sectore داره

میتونی از نرم افزار hdd regenrator استفاده کنی برای رفع bad sectore

ولی زیاد طول میکشه , شاید 1 هفته

این نرم افزار تو hiren boot cd هستش

sunray
15-10-2007, 01:50
سلام دوست عزیز

ممنون توضیح دادی

اون درایو میشه گفت جدول تخصیص فایلش گم شده یا میشه گفت bad sectore داره

میتونی از نرم افزار hdd regenrator استفاده کنی برای رفع bad sectore

ولی زیاد طول میکشه , شاید 1 هفته

این نرم افزار تو hiren boot cd هستش
خب راه بهتری نیست مثلا من یه پارتیشن جدید درست کنم بعد ریکاوری کنم . یعنی همه ی اطلاعات رو ریکاوری کنم چون من یه بار مجبور شدم درایو ویندوز رو فرمت کنم بعد با انواع و اقسام برنامه ها نتونستم هیچی برگردونم.

javadshahvand
15-10-2007, 08:58
خب راه بهتری نیست مثلا من یه پارتیشن جدید درست کنم بعد ریکاوری کنم . یعنی همه ی اطلاعات رو ریکاوری کنم چون من یه بار مجبور شدم درایو ویندوز رو فرمت کنم بعد با انواع و اقسام برنامه ها نتونستم هیچی برگردونم.

چند ساعت بیشتر کار نمی بره اگه با این نرم افزارها کار کنی دیگه نمی تونی اطلاعات رو ریکاوری کنی شما ویندوز رو روی 20 تای بعدی هارد نصب کن بعد اون مقدار اولیه هارد که بدسکتور داره بلوکه کن

winxp
15-10-2007, 15:22

سلام دوست من

ببین

چون هاردت بد سکتور داره من احتمال میدم دیگه نتونی قال بندیش کنی و اطلاعاتت از بین میره

شما همین طوری هم میتونی recover کنی

با نرم افزار easy recovery profesional کار کن

موفق باشی