PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید!

Mohammad_4688
10-10-2007, 22:32
با سلام
دوستان من وقتی میخوام به اینترنت متصل شم هنگامی که شماره گیری میکنم بعضی موقع ها کامپیوترم قفل می کنه و دیگه اینکه هنگامی کامپیوترو روشن یا ریستارت می کنم هنگامی که می خواد بره وارد Xp بشه همون اول قبل از اینکه وارد ویندوز شه صفحه ای که نوشته ویندوز اکسپی پروفشنال و داره هی می ره همونجا هم قفل می کنه بیشتر اوقات. نزدیک به 50 بار ویندوز ریختم فایده ای نداشته باز قفل می کنه کم کم دارم قاطی میکنم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

ناوال
10-10-2007, 22:35
احتمالا مشگل سخت افزاری داری اگه جدیدا دیواسی نصب کردی بر دار ببین درست میشه یا نه

nightmare
10-10-2007, 22:40
با سلام
دوستان من وقتی میخوام به اینترنت متصل شم هنگامی که شماره گیری میکنم بعضی موقع ها کامپیوترم قفل می کنه و دیگه اینکه هنگامی کامپیوترو روشن یا ریستارت می کنم هنگامی که می خواد بره وارد Xp بشه همون اول قبل از اینکه وارد ویندوز شه صفحه ای که نوشته ویندوز اکسپی پروفشنال و داره هی می ره همونجا هم قفل می کنه بیشتر اوقات. نزدیک به 50 بار ویندوز ریختم فایده ای نداشته باز قفل می کنه کم کم دارم قاطی میکنم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

از کی اینطوری شده ؟ آیا از اول اینطوری بود یا اینجوری شده ؟
معمولا مشکلات هنگ کردن سیستم بیشتر به cpu و فن cpu بر می گرده ، در واقع ممکنه cpu سیستمت داغ می کنه و یا مشکل داره ، یکبار هم دیدم از رم بوده این مورد ، بهر حال اگر میگی بعد از چندبار ویندوز ریختن باز هم اینطوری شده مشکل به احتمال خیلی زیاد نرم افزاری نیست . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا بعد ...

Mohammad_4688
10-10-2007, 22:51
معمولا مشکلات هنگ کردن سیستم بیشتر به cpu و فن cpu بر می گرده ، در واقع ممکنه cpu سیستمت داغ می کنه و یا مشکل داره ، یکبار هم دیدم از رم بوده این مورد ، بهر حال اگر میگی بعد از چندبار ویندوز ریختن باز هم اینطوری شده مشکل به احتمال خیلی زیاد نرم افزاری نیست . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا بعد ...
RAM هم عوض کردم فایده ای نداشته:13:

Mohammad_4688
10-10-2007, 22:53

تا بعد ...
همون درسته مشکله سخت افزاری داره باید سیستم رو عوض کنم.

DrXoX
10-10-2007, 23:32
سلام

محمد عزیز

یکی از دوستای من سیستم ش وقتی میومد بالا صفحه ای که نوشته Welcome سیستم هنگ می کرد و بالا

نمیومد ، چون می خواست سیستم رو ارتقا بده Cpu و Ram رو عوض کرد ولی باز هم همون مشکل رو داشت

کلی به این در و اون در زد ولی نشد که نشد ، یه مهندس کامپیوتر بهش گفت کارت گرافیک رو عوض کن با این که

128 بود ، رفتیم پاساژ علاءالدین کارت گرافیک رو فروختیم یک مارک دیگه گرفتیم البته باز هم 128 و بعد که نصب

کردیم مشکل برطرف شده بود

البته شما بهتره با یک مهندس سخت افزار مشورت کنی البته نه از اینا که تو مغازه هستن و سیستم می بندن

ولی من تجربه ای که داشتم و خودم دیده بودم رو گفتم ممکنه سیستم شما مشکل دیگه ای داشته باشه

winxp
11-10-2007, 01:01
سلام دوست عزیز

بخشید تو کار دوستان فضولی میکنم ولی من پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری هارد رو تعمیر کنین

چه طوری ؟

بیاین ویندوز رو روی یه درایو دیگه نصب کنین

من احتمل میدم هارد شما badsector داره و فایلهارو گم میکنه

به هر حال شما که همه راه ها رو تست کردین اینم تست کنین

نتیجه رو بگین

موفق باشین

mahdi7610
11-10-2007, 09:34
سلام دوستان
به نظر من مشکل از سی پی یو می تونه باشه .
هنگ گردن سیستم موقعی اتفاق می افته که سی پی یو نمی تونه کاری که ازش خواسته می شه را انجام بده . و در وضعیتی قرار میگیره که براش تعریف نشده هستش .
و این مشکل می تونه از داغ شدن سی پی یو باشه یا کثیف شدن هیتسینک باشه .
گاهی اوقات گردوغبار داخل سیستم می تونه یکی از دلایل اصلی کند شدن سرعت سیستم و هنگ کردن های متوالی اون بشه که متاسفانه کم به اون توجه می شه .

و گاهی اوقات باعث انجام این کار می تونه یک قطعه ناسازگار با سیستم باشه .
که می شه با جداکردن یک به یک اونا از سیستم و ازمایش سیستم به این مشکل پی برد .
در این گونه کارها یعنی ازمایش قطعه ناسازگار ( که قطعه ناسازگار در سیستمی که دوست عزیزمون DrXoX گفتند کارت گرافیک بوده ) باید به تمامی قطعات سیستم حتی قطعاتی که به نظر ما خیلی ساده می اید شک کرد .
به نظر من شما ابتدا سی پی یو خودتون را چک کنید و به هیتسینک اون یه حالی بدید .
سپس با ازمایش قعطعات به مشکل اصلی پی ببرید
مهندسین کامپیوتر هم با ازمایش و خطا می تونند مشکل را پیدا کنند اونها که علم و غیب ندارند . تنها با تجر به ای که توی این زمینه بدست اوردند به اینجا رسیدند که خود شما هم می تونید این را تجربه کنید

DrXoX
12-10-2007, 01:18
سلام دوستان
به نظر من مشکل از سی پی یو می تونه باشه .
هنگ گردن سیستم موقعی اتفاق می افته که سی پی یو نمی تونه کاری که ازش خواسته می شه را انجام بده . و در وضعیتی قرار میگیره که براش تعریف نشده هستش .
و این مشکل می تونه از داغ شدن سی پی یو باشه یا کثیف شدن هیتسینک باشه .
گاهی اوقات گردوغبار داخل سیستم می تونه یکی از دلایل اصلی کند شدن سرعت سیستم و هنگ کردن های متوالی اون بشه که متاسفانه کم به اون توجه می شه .

و گاهی اوقات باعث انجام این کار می تونه یک قطعه ناسازگار با سیستم باشه .
که می شه با جداکردن یک به یک اونا از سیستم و ازمایش سیستم به این مشکل پی برد .
در این گونه کارها یعنی ازمایش قطعه ناسازگار ( که قطعه ناسازگار در سیستمی که دوست عزیزمون DrXoX گفتند کارت گرافیک بوده ) باید به تمامی قطعات سیستم حتی قطعاتی که به نظر ما خیلی ساده می اید شک کرد .
به نظر من شما ابتدا سی پی یو خودتون را چک کنید و به هیتسینک اون یه حالی بدید .
سپس با ازمایش قعطعات به مشکل اصلی پی ببرید
مهندسین کامپیوتر هم با ازمایش و خطا می تونند مشکل را پیدا کنند اونها که علم و غیب ندارند . تنها با تجر به ای که توی این زمینه بدست اوردند به اینجا رسیدند که خود شما هم می تونید این را تجربه کنید

من هم چندین بار برای خودم اتفاق افتاده که به دلیل کثیف بودن و نشستن خاک روی Cpu و Ram و... کامپیوترم سرعتش اومده پایین و خیلی از دوستام هم که زنگ میزنن میگن سیستم شون سرعتش اومده پایین اولین راهی که می گم انجام بدن تمیز کردن Ram ، Cpu ,... هستش چون این دوقطعه واقعا نقش بسزایی تو پردازش کل سیستم دارن بخصوص Cpu شما هم بهتره یه خونه تکونی تو کیس کامپیوترت انجام بدی درسته که احتمالش کمه به این خاطر باشه ولی امتحانش هیچ ضرری نداره:46: